Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 07-01-13, 23:14
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

αααα σου εχω ηδη στηλει λινκ με μενου .στιβ και γω δινω την βμπ που ειναι γεματο συμπληρωμα πιστευεις οτι με την διατροφη τους χρειαζωνται εξτρα ασβεστειο???βασικα εγω του κανω ενα μενου καθε μερα το ιδιο σχεδον το οποιο εχει 2 γευματα πλεον που αποτελουνται απο ωμα λαχανικα στο μπλεντερ,πλαταρι κατοπουλο,ελαιολαδο.2 φορες την βδομαδα ψαρι,2 φορες τον μηνα σκετο κοκκινο κρεας+παντα βμπ και κροτετα συνολο ενα κιλο στο γευμα.
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 07-01-13, 23:29
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Γενικα στα μεγαλωσωμα και μυωδη σκυλια το ασβεστιο ειναι απαραιτητο και απ οσο ξερω ειναι μια βιταμινη η οποια οταν ειναι παραπανω απο οση χρειαζετε ο οργανισμος αποβαλετε με τα κοπρανα!2 γευματα μου φαινονται λιγα για σκυλο που ειναι στην αναπτηξη!Απο τον απογαλακτισμο εως τον 5 μηνα ταιζω 5 φορες την μερα μικρα γευματα αλλα να μπορει να τα χονευει καλυτερα!Στα 2 γευματα μετα τον 1.5 χρονο οπου εχει μεγαλωσει αρκετα το στομαχι και μπορει ευκολα να χονεψει μεγαλες ποσοτητες φαγητου!Κροκετα ειναι πολυ πιστευω καθε μερα 1 κιλο εκτος αν καταλαβα λαθος οπως το γραφεις!Εγω εδεινα 250-300 γραμμαρια την μερα αλλα μεγαλυτερες ποσοτητες απο τα υπολοιπα!Οταν δινεις κοκκινο κρεας πριν και μετα τι προγραμμα ασκησης εχεις?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 08-01-13, 00:57
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Το μενου που ειχε στο λινκ του gab ελεγε για ενηλικα θηλυκα που θηλαζουν γιαυτο μπερδευομαι. Επισης βλεπω γαλα. Δεν ειπαμε οτι γαλα καλυτερα οχι; Δηλαδη στην περιπτωση μου με μαμα 5 κιλων και μπαμπα αγνωστο (το κουταβι 1,2 κιλα στις 35-40 μερες δεν ξερω αν βοηθαει) τωρα πχ τρωει περιπου ενα δοχειο φ100(διαμετρο) του οποιου ο πατος ειναι ολος καλυμενος με κροκετες puppy μια στρωση. Νερο και ελαιολαδο. Περιπου τοσο τρωει ισως και λιγο παραπανω αλομα δεν ξερω λιγο τον εχω. Ενα μενου ειδικα για τους πρωτους δυο μηνες πχ τι να κανω για να βρω ποσο πρεπει να του δινω και απο τι. Σορρυ κιολας απλα αν ειναι να δινω κατι σωστο του οποιου τα συστατικα εξαρτωνται απο μενα και οχι απτο εργοστασιο της καθε κροκετας, θελω να το κανω σωστα. Λογικα πχ θα θελει παραπανω πρωτεινη αποτι στην υπολοιπη ζωη του, και λιγοτερο υδατανθρακα καθοτι κοιμαται συνεχεια αποτι βλεπω.

Οσον αφορα το ασβεστιο, στους ανθρωπους τουλαχιστον (και στα ιγκουανα...ασχετο) η d3 παει πακετο για να αποροφηθει και το μαγνησιο ανταγωνιζεται τους ιδιους υποδοχεις με του ασβεστιου αρα θελει ενα χρονικο παραθυρο αν γινεται ληψη ξεχωριστων συμπληρωματων. Το μαγνησιο παει πακετο με ψευδαργυρο και κατι ακομα αλλα αρχιζει και ξεφευγει το πραμα εδω.
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 08-01-13, 01:04
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Αρχισε να του δινεις και αλεσμεναλαχανικα σιγα σιγα μαζι με τις κροκετες και βαλε και λιγο ψαρακι αλλα λιγο και μια 2 φορες την βδομαδα!Και για συμπληρωμα βιταμινων αλλα και για να αρχισει να παιρνει τις γευσεις σιγα σιγα και μη σου μαθει στην παλιοκροκετα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 08-01-13, 01:11
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχισε να του δινεις και αλεσμεναλαχανικα σιγα σιγα μαζι με τις κροκετες και βαλε και λιγο ψαρακι αλλα λιγο και μια 2 φορες την βδομαδα!Και για συμπληρωμα βιταμινων αλλα και για να αρχισει να παιρνει τις γευσεις σιγα σιγα και μη σου μαθει στην παλιοκροκετα!
Οκ ευχαριστω. Θα επιλεξω καποια ψαρια και λαχανικα που εχει στην λιστα εδω. Φαινεται αρκετα εκτενες αρθρο. http://rottweiler.forumup.gr/about506-rottweiler.html
Εγραψες και εσυ καποια απο πανω οποτε κομπλε. Αυτα εννοεις να τα αναμιγνυω με την κροκετα (που την κανω πατε) η πχ 2-3 απτα 4-5 γευματα ναναι μπαρφ και τα αλλα οπως τωρα σκετα;
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 08-01-13, 01:19
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μενου που ειχε στο λινκ του gab ελεγε για ενηλικα θηλυκα που θηλαζουν γιαυτο μπερδευομαι. Επισης βλεπω γαλα. Δεν ειπαμε οτι γαλα καλυτερα οχι; Δηλαδη στην περιπτωση μου με μαμα 5 κιλων και μπαμπα αγνωστο (το κουταβι 1,2 κιλα στις 35-40 μερες δεν ξερω αν βοηθαει) τωρα πχ τρωει περιπου ενα δοχειο φ100(διαμετρο) του οποιου ο πατος ειναι ολος καλυμενος με κροκετες puppy μια στρωση. Νερο και ελαιολαδο. Περιπου τοσο τρωει ισως και λιγο παραπανω αλομα δεν ξερω λιγο τον εχω. Ενα μενου ειδικα για τους πρωτους δυο μηνες πχ τι να κανω για να βρω ποσο πρεπει να του δινω και απο τι. Σορρυ κιολας απλα αν ειναι να δινω κατι σωστο του οποιου τα συστατικα εξαρτωνται απο μενα και οχι απτο εργοστασιο της καθε κροκετας, θελω να το κανω σωστα. Λογικα πχ θα θελει παραπανω πρωτεινη αποτι στην υπολοιπη ζωη του, και λιγοτερο υδατανθρακα καθοτι κοιμαται συνεχεια αποτι βλεπω.

Οσον αφορα το ασβεστιο, στους ανθρωπους τουλαχιστον (και στα
ιγκουανα...ασχετο) η d3 παει πακετο για να αποροφηθει και το μαγνησιο ανταγωνιζεται τους ιδιους υποδοχεις με του ασβεστιου αρα θελει ενα χρονικο παραθυρο αν γινεται ληψη ξεχωριστων συμπληρωματων. Το μαγνησιο παει πακετο με ψευδαργυρο και κατι ακομα αλλα αρχιζει και ξεφευγει το πραμα εδω.
η μαμά του είναι μόνο πέντε κιλά? είσαι σίγουρος? δηλαδή είναι σαν στρουμπουλή γάτα στο μέγεθος? δύσκολο μου φαίνεται.
τα παιδιά που κάνουν εκτροφή θα σου εξηγήσουν πιο εμπεριστατωμένα. εγώ ως απλή κάτοχος,όταν είχα κουτάβι, γάλα σκέτο δεν του έδινα αλλά του έκανα κρέμα με άνθος αραβοσίτου και γάλα, ή γιαούρτι και έδινα και σύμφωνα με την δοσολογία του γιατρού ασβέστιο γιατί δένουν κόκκαλα όταν είναι μικρά.ή κρέμα με μπισκότα και γάλα. ή ρύζι με κοτόπουλο ή ρύζι με ψάρι και λαχανικά καρότο, αρακά, κολοκυθάκι, φασολάκια σε μικρή ποσότητα μέσα στο μαγείρεμα. αραιά καρδιά μόσχου ψιλοκομμένη για βιταμίνη D πάλι με ρύζι. κι εγώ είμαι υπέρ των πολλών μικρών γευμάτων εμπειρικά πάντα. και γενικά αν πεινάει να τρώει.(και τον τραχανά που έγραψε ο φίλος πολύ καλή τροφή) για ξηρά τροφή το μόνο που μπορώ να σου πω να κοιτάξεις προσεκτικά τα συστατικά και να διαλέξεις αυτήν που γράφει πρώτα και το μεγαλύτερο ποσοστό σε προιόν πρωτείνης και μετά τα άλευρα. θα ήθελα να μου πει κι εμένα ο Stivv37, συκωτάκια πουλιών δίνουμε ή προκαλούν εντερικά?
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 08-01-13, 01:33
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ε ρε πληροφοριες!! Overload χαχα ναστε καλα. Να δουμε και τι θα πουν οι επαγγελματιες μαρια. Ναι την μαμα την ειδα...στρουμπουλη γατα;! Οχι και τοσο ειπαμε. Τοσο μουπε η φιλοζωικη γιαυτο λεω. Βεβαια και το κουταβι μουπαν οτι ειναι καπου 500-700 γρ και ειναι 1,2 κιλα οποτε μπορει να πεσανε και εκει τελειως εξω...Ενα σκυλι που ρωτησα σε ενα καφε σημερα μου λεει 20-21 κιλα ειναι και μου φαινοταν πολυ πιο λιγο οποτε γενικα μαλλον ολοι εκτος πεσαμε.
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 08-01-13, 01:52
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

oxi βρε ενα κιλο κροκετα χαχαχαχαα ενα κιλο ολα/γευμα κροκετα περιπου 100γρ μερα παρα μερα περιπου εχει 2χμλ περπατημα ή παιχνιδι στον παιδοτοπο!!!και με να 5κιλ μου φαινονται καπως.αααα στιβ ειναι 25κιλα τωρα μεχρι ενα μηνα πριν του ειχα 3 γευματα αλλα και λογω χρονου αλλα και λογω του οτι ειδα πως ενεργητε ποιο σωστα με τα δυο το κρατησα τωρα τι να σου πω προσαρμοζω στην πορεια.
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 08-01-13, 08:35
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Το θεμα με τα γευματα το προσαρμοζει ο καθενας οπως θελει αναλογα τις απαιτησεις του και τις απαιτησεις του σκυλου φυσικα!
Τωρα για τα συκωτακια και γενικα εντερικα κοτοπουλου δεν εδωσα ποτε και δεν προκειτε να δωσω!Αν δεις εντερικα απο κοτα πανω των 5 μηνων θα παθεις πλακα ολα αρχιζουν και σαπιζουν μεσα τους και αυτο θες να το δωσεις στο σκυλι?Ειναι τα φιλτρα του οργανισμου και με τοσες ορμονες και φαρμακα που δινουν δυσκολο να πεις αν ειναι οκ να δωσεις!
Οταν μιλατε για γαλα για τι ειδους γαλα λετε?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #101  
Παλιά 08-01-13, 09:09
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Red face

Εγω την κτηνιατρο αυτο τι ρωτησα της λεω τι γαλα. Κανονικο μου λεει φρεσκο. Και κανει λεω; Γιατι να μην κανει; Λεω διαβασα εχει πολλα σακχαρα και ειναι δυσπεπτο. Μου λεει και τι πειραζει που εχει σακχαρα.....
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 08-01-13, 10:45
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

ωραια κτηνιατρος αυτη........

το σκυλι το πηρες μικρο βεβαια ξερω οτι το πηρες απο φιλοζωικο

υπαρχει ειδικο γαλα για σκυλι αλλα εχω ενστασεις αν τωρα ειναι χρησιμο..
το μητρικο γαλα περα της θρεπτικης του αξιας εχει αντισωματα που αυτα θα τα παρει απο τα εμβολια...
τωρα το σκυλι πρεπει να εχει κανει το παππι και μετα τον δευτερο μηνα θα ακολουθησουν τα πενταπλα...

φιλε κουραμπιε εμενα η γνωμη μου ειναι να προστατευτει το σκυλι απο καθε ειδους μικροβιο δηλαδη οχι βολτες εξω!!
να δινεις ξηρα με καποια συμπληρωματα στα ειπα και απο το τηλεφωνο!!!

ΑΣΧΕΤΟ αλλα εχω ξεκινησει να εκπαιδευω σε βασικη ενα κουταβο που ειναι κανονι σε λιγο καιρο θα ανεβει βιντεο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 08-01-13, 14:26
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi Εμφάνιση μηνυμάτων

φιλε κουραμπιε εμενα η γνωμη μου ειναι να προστατευτει το σκυλι απο καθε ειδους μικροβιο δηλαδη οχι βολτες εξω!!
να δινεις ξηρα με καποια συμπληρωματα στα ειπα και απο το τηλεφωνο!!!
+φωνω οτι ενα κουταβι μεχρι να αποκτησει καλο ανοσοποιητικο πρεπει να προστατευθει!
Αλλα γιατι μονο ξηρα τροφη τοσο πολυ κακο θα κανουν και τα φυσικα συμπληρωματα?
Ή εχεις τοσο εμπιστοσινη στις ξηρες τροφες?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 08-01-13, 17:08
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Συμφωνω με τα παιδια.Και η ασκηση να ειναι λιγο προσεκτικη σε αυτη την ηλικια μιας και τα κοκκαλα τωρα δενουν.
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 08-01-13, 17:26
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

κανονι??????ακομα??? εμενα ειναι πολυβολο........
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 08-01-13, 17:44
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Τι ασκηση ρε σεις αυτος κοιμαται απτο πρωι ως το αλλο πρωι. Μονο για καφε που βγηκαμε τον πηρα μαζι και τον ειχα φασκιωμενο για να μην κρυωνει. Τι φασαρια ουτε που συγκινηθηκε κοιμοταν . Εκανε ενα διαλειμα 10λεπτα δαγκωσε απο εδω απο κει και ξανακοιμηθηκε.
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 08-01-13, 17:51
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Τοτε προσεχε μην γυρισει καμια φορα αποτομα και πεσει απο το κρεβατι του.
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 08-01-13, 18:06
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ωχ!τωρα το ειδαπανεμορφο το κουταβι,να το χαιρεσαι!φτου φτου
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 08-01-13, 19:28
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
κανονι??????ακομα??? εμενα ειναι πολυβολο........
χαχαχα
δουλευει πολυ με μπαλακι ο κουταβος και βοηθαει πολυ...
περιμενε βιντεο σε κανενα διβδομαδο...

σε λιγο καιρο θα κανω και κουρεματα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 08-01-13, 20:21
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

χαχαχαχαχαχα

στον αερα απο 2,5 μηνων χαχαχαχαχα τι μπαλακια....τωρα τον δουλευω λιγο λιγο στο wheith pulling κουραμπιε σορρυ για το οφ τοπικ
Απάντηση με παράθεση
  #111  
Παλιά 08-01-13, 20:39
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

τερατακι!Οχι βαρος απο τωρα ρε τρελε ασε το σκυλι να μεγαλωσει!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 08-01-13, 22:43
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

ενα κιλο δεν του κανει τπτ περπατημα κανουμε λιγο παραπανω και το καλοκαιρι θα τον πεθανω στο κολυμπι να κτησει μυς.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 08-01-13, 23:11
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Το κολυμπι ειναι οτι κσλυτερο για να το χτισεις το σκυλι!Με ενα κιλο δε παθαινει τιποτα ενοειτε!Απλα βαρη το καλυτερο ειναι μετα τον 1,5 χρονο που εχει διαπλαστει καλα το σωμα του και ο σκελετος και οι μυες!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 08-01-13, 23:27
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κολυμπι ειναι οτι κσλυτερο για να το χτισεις το σκυλι!Με ενα κιλο δε παθαινει τιποτα ενοειτε!Απλα βαρη το καλυτερο ειναι μετα τον 1,5 χρονο που εχει διαπλαστει καλα το σωμα του και ο σκελετος και οι μυες!
συμφωνω απολυτα.απο τωρα του εχω φτιαξει το καροτσι και εχω παρει τον ειδηκο στηθολουρο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 08-01-13, 23:35
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Α καλα μιλαμε ειναι ενας τελειως αλλος κοσμος ετσι!; Οσο θελεις να ασχοληθεις υπαρχουν πραγματα να κανεις. Ποιο οφτοπικ οεο δωστε ιστοριες μοιραστειτε γιαυτο υπαρχει το φορουμ χαχα.
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 08-01-13, 23:46
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

http://www.youtube.com/watch?v=Q_vGhdcdoEo
για οσους δεν ξερουν
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 08-01-13, 23:50
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.youtube.com/watch?v=Q_vGhdcdoEo
για οσους δεν ξερουν
Πληρως ανεπτυγμενο και με συχνη εξασκηση ποσο νομιζεις θα μπορει να τραβηξει το σκυλι σου?
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 08-01-13, 23:58
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Φαινεσαι να το επικροτεις αυτο και μου κανει εντυπωση να σου πω την αληθεια. Ειναι φυσιολογικη τετοια χρηση σκυλου; Εδω ανθρωποι που κανουν το ιδιο και πιστευω οτι δεν ειναι οτι πιο υγιεινο. (δεν μιλαω για ορμονες κλπ) και εγω κανω powerlifting αλλα εχω επιγνωση οτι οταν ενας ανθρωπος καταληγει να σηκωνει 3 φορες τα κιλα του δεν γινεται να μην εχει και συνεπειες. Το ιδιο θα ισχιει και στους σκυλους...πιστευω.
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 09-01-13, 00:10
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαινεσαι να το επικροτεις αυτο και μου κανει εντυπωση να σου πω την αληθεια. Ειναι φυσιολογικη τετοια χρηση σκυλου; Εδω ανθρωποι που κανουν το ιδιο και πιστευω οτι δεν ειναι οτι πιο υγιεινο. (δεν μιλαω για ορμονες κλπ) και εγω κανω powerlifting αλλα εχω επιγνωση οτι οταν ενας ανθρωπος καταληγει να σηκωνει 3 φορες τα κιλα του δεν γινεται να μην εχει και συνεπειες. Το ιδιο θα ισχιει και στους σκυλους...πιστευω.
Να ξερεις οτι δεν το υποστηριζω αλλα ουτε το κατακρινω.Για να πω την αληθεια ειμαι μπερδεμενος αν ειναι σωστο ή οχι.Απλα απο περιεργεια ρωταω.Απο την μια φαινεται ταλαιπωρια για τον σκυλο αλλα απο την αλλη αν το σκεφτεις το σκυλι αυτο ειναι εργασιας.Εργασιας δεν σημαινει να σου φερνει τις παντοφλες αλλα να τραβαει βαρη κτλ.Πραγματικα δεν ξερω αν ειναι σωστο ή οχι.
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 09-01-13, 00:11
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

καταρχην να πω οτι ειναι καθαρα αθλητησμος και μαλιστα σε πολλυ καλο επιπεδο τετοιο ωστε πλεον δεν σημμετεχουν σκυλια που εχουν παρει αναβολικα κτλ,εαν προσεξες τα βαροι ειναι πανω σε ροδες αυτο μειωνει σημαντηκα το αναρτομενο βαρος,πιστευεις οτι τα σκυλια στης σκυλοδρομιες δεν εχουν προβληματα,τα σκυλια που σερνουν ελκηθρα?δεν κακοποιηεις τον σκυλο σου φιλε μου εχεις ενα σκυλο εργασιας αυτα τα πραγματα τον χαροποιουνε τα γουσταρει.οποτε φιλε μου μην ανυσηχεις το σκυλοι σου δεν παθενει τπτ αντιθτα οταν το κανεις σωστα κανεις καλο στον σκυλο σου.φυσηκα δεν μιλαμε για τους μαλακε ςπου απο ην τρελλα τους καινε τα σκυλια τους αλλη κατηγορια αυτοι,και πιστεψε με χανονται.
http://www.youtube.com/watch?v=EnE8LknvoGI
τωρα το δικο μου ποσα κιλα θα τραβαει ειληκρηνα δεν ξερω ετσι και αλλιως δεν εχω σκοπο να τον φτασω στα ακρα τον σκυλο πρωταθλητησμο δηλαδη μιας και δεν τον θελω για τετοια χρηση.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
LED vs T5 Αποψεις-συζητηση Κουραμπιές Φωτισμός 60 29-04-14 14:06
Ειναι εφικτο να μπουν γαριδες σε αυτη την ψαροσυνθεση? Geovai Γαρίδες 9 30-09-11 15:06
Ειναι εφικτο??? Εχω τρελαθει απο ενθουσιασμο!!! 3r4ndo Θαλασσινό νερό - Γενικά 10 24-06-09 11:22
ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥ!!!(CROWNTAIL) mariah Bettas 21 09-05-07 14:33
Τι ασθενεια ειναι αυτη ? Ιδεες-προτασεις georgesa Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 8 01-07-06 09:42

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09150 seconds with 14 queries