Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-10-12, 18:04
Το avatar του χρήστη Yiannis59
Yiannis59 Ο χρήστης Yiannis59 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-02-2007
Περιοχή: Καπανδρίτι-Αττικής
Μηνύματα: 1.440
Προεπιλογή

Πολύ ωραίο όνειρο που κάποτε οταν ξεκίνησα το GD πριν κατι χρονια το ειχα και εγω
ενωμένοι ολοι οι χομπιστες ενωμένα τα φορα μια αγαπημένη παρεα κατω απο την σκεπη ενος χομπι
με πλακα γελιο πειράγματα ξεκούραση χωρις ο ενας να πιάνετε απο το (και) του αλλου και να γινετε το σώσε
και ύστερα ξύπνησα δυστυχώς με τον χειρότερο τρόπο
Πηγα στα υπόγεια του GD και ξαναδιαβασα τα θαμμένα αρχεία της εποχης που θελαμε σύλλογο (club) για δισκους ο ΠΣΦΕ μας αγγαλιασε και μας προσφερε έτοιμη στεγη αλλα εμεις θελαμε να ειμαστε αρχηγοι.
Ντροπή μονο ντροπή μπορώ να νιώσω και λύπη για αγαπημένους φιλους και συνεργάτες που δεν υπάρχουν πλεον
μονο και μονο γιατι υπήρξε διαφωνία πανω σε αυτο η και αλλα θέματα
δυστυχώς σε αυτον τον έρμο τοπο δεν γνωρίζουμε να διαφωνουμε κοσμια δεν ξεχναμε το, θα σου δειξω εγω ποιος ειμαι,
ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις εσυ εμενα, θα φυγω και θα στο κλείσω, γιατι εσυ και οχι εγω ,και θα μπορούσα να γράφω μέχρι αύριο.
Ναι ειμαι υπερ του να δραστηριοποιηθεί ο σύλλογος ειμουν μελος και θα ξαναγινω αλλα φοβάμαι οτι πάλι θα την πληρώσουν οι λίγοι ονειροπόλοι που θα μπουν μπροστά
γιατι
ειμαι βεβαιος οτι πολλοι θα πουν τωρα μαζι σας και οταν ερθει η ωρα, φευγω και θα στο κλείσω γιατι εσυ και οχι εγω, το εχουμε δει και αυτο.
Μακαρι να κανω λαθος
__________________
Δισκοπάθεια
Και άσχετος από λίμνες
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-10-12, 18:43
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Γιαννη,Τολη,αυτα που λετε ειναι σημαντικα και πρεπει να αποτελεσουν ΜΑΘΗΜΑ για αυτους που θα παρουν την σκυταλη...

Αλλα αυτο το ΜΑΘΗΜΑ για να το διδαξετε πρεπει να ειστε μαζι με αυτους που θα το διδαχθουν,εστω κι αν σας εχει κουρασει ολο αυτο,θα πρεπει να ειστε εκει για τα πρωτα βηματα.

Οποτε αν θελετε και εχετε ακομα εστω και λιγη διαθεση να ειστε μαζι δηλωστε εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=65705 να "μετρηθουμε" και αν αξιζει ο κοπος να το προσπαθησουμε...
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-10-12, 19:47
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Πάλι πάει να φτιαχτεί ένας σύλλογος με μεγάλους στόχους χωρίς να έχει εξασφαλίσει τη βάση των μελών. Ας μαζευτεί ένας πυρήνας 200-250 ανθρώπων ώστε να υπάρχει δυνατότητα να βρίσκονται άνθρωποι να ασχοληθούν και ας μπουν τότε στόχοι.
Δεν μπορεί να μιλάμε για ένα σύλλογο 100 ανθρώπων, μοιρασμένων στην Ελλάδα και να μιλάμε για να προσφέρει στο χόμπυ.
Αντε και να οργανωθεί ένα σεμινάριο. Και θα γίνει αυτό στην Αθήνα. Θα είναι δωρεάν για τα μέλη του συλλόγου; Ωραία. Ναι αλλά πρέπει την επόμενη χρονιά να γίνει κάτι θεσ/νίκη. Και πότε θα κάνει σεμινάριο ο σύλλογος στη Κρήτη;Γιατί δεν μπορείς να χρησιμοποιείς εισφορές μελών για να προσφέρεις κάτι σε άλλα μέλη.Κάτι πρέπει να προσφέρει και στα υπόλοιπα μέλη του ο σύλλογος.
Ας γίνει κάτι χωρίς υψηλούς στοχους. Μπορεί να είναι και απλά μια εισαγωγή ζωντανών που δεν έρχονται. Να γίνει μια απλή ανταλλαγή-πώληση ζωντανών και εξοπλισμου. Και να ξαναγίνει.
Πράγματα που στο εξωτερικό είναι ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΑ στους χομπύστες και εδώ είναι μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού. Και για αυτά ούτε ΑΦΜ χρειαζόμαστε ούτε νομικό πρόσωπο.

Ας κάνουμε ένα απλό club και μετά αφού το πετύχουμε αυτό (γιατί και αυτό το "απλό" δεν είμαι σίγουρος ότι θα το πετύχουμε) και μετά ας μιλάμε για μεγάλους στόχους.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-10-12, 19:52
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sps4ever(niktso) Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάλι πάει να φτιαχτεί ένας σύλλογος με μεγάλους στόχους χωρίς να έχει εξασφαλίσει τη βάση των μελών. Ας μαζευτεί ένας πυρήνας 200-250 ανθρώπων ώστε να υπάρχει δυνατότητα να βρίσκονται άνθρωποι να ασχοληθούν και ας μπουν τότε στόχοι.
Δεν μπορεί να μιλάμε για ένα σύλλογο 100 ανθρώπων, μοιρασμένων στην Ελλάδα και να μιλάμε για να προσφέρει στο χόμπυ.

Μα δεν εχουν τεθει μεγαλοι στοχοι,ουτε καν οι προοπτικες!

Να "μετρηθουμε" θελουμε ωστε να ξερουμε την δυναμικη ενος νεου ξεκινηματος,αν ειμαστε πολλοι,υπαρχει μια προοπτικη,αλλα ας δουμε πρωτα την διαθεση που υπαρχει και με αυτο για μαγια θα τεθουν οι βασεις για τα περαιτερω...
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-10-12, 21:28
ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ο χρήστης ΣΤΑΜΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 73
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yiannis59 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο όνειρο που κάποτε οταν ξεκίνησα το GD πριν κατι χρονια το ειχα και εγω
ενωμένοι ολοι οι χομπιστες ενωμένα τα φορα μια αγαπημένη παρεα κατω απο την σκεπη ενος χομπι
με πλακα γελιο πειράγματα ξεκούραση χωρις ο ενας να πιάνετε απο το (και) του αλλου και να γινετε το σώσε
και ύστερα ξύπνησα δυστυχώς με τον χειρότερο τρόπο
Πηγα στα υπόγεια του GD και ξαναδιαβασα τα θαμμένα αρχεία της εποχης που θελαμε σύλλογο (club) για δισκους ο ΠΣΦΕ μας αγγαλιασε και μας προσφερε έτοιμη στεγη αλλα εμεις θελαμε να ειμαστε αρχηγοι.
Ντροπή μονο ντροπή μπορώ να νιώσω και λύπη για αγαπημένους φιλους και συνεργάτες που δεν υπάρχουν πλεον
μονο και μονο γιατι υπήρξε διαφωνία πανω σε αυτο η και αλλα θέματα
δυστυχώς σε αυτον τον έρμο τοπο δεν γνωρίζουμε να διαφωνουμε κοσμια δεν ξεχναμε το, θα σου δειξω εγω ποιος ειμαι,
ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις εσυ εμενα, θα φυγω και θα στο κλείσω, γιατι εσυ και οχι εγω ,και θα μπορούσα να γράφω μέχρι αύριο.
Ναι ειμαι υπερ του να δραστηριοποιηθεί ο σύλλογος ειμουν μελος και θα ξαναγινω αλλα φοβάμαι οτι πάλι θα την πληρώσουν οι λίγοι ονειροπόλοι που θα μπουν μπροστά
γιατι
ειμαι βεβαιος οτι πολλοι θα πουν τωρα μαζι σας και οταν ερθει η ωρα, φευγω και θα στο κλείσω γιατι εσυ και οχι εγω, το εχουμε δει και αυτο.
Μακαρι να κανω λαθος
Γι αυτό θα είμαστε εμείς Yiannis59 εδω για να προφυλάξουμε τη νέ ηγεσία με την εμπειρία που έχουμε .
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sps4ever(niktso) Εμφάνιση μηνυμάτων
............
Ας κάνουμε ένα απλό club και μετά αφού το πετύχουμε αυτό (γιατί και αυτό το "απλό" δεν είμαι σίγουρος ότι θα το πετύχουμε) και μετά ας μιλάμε για μεγάλους στόχους.
Ετσι ..... σωστά τα λές .
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα δεν εχουν τεθει μεγαλοι στοχοι,ουτε καν οι προοπτικες!

Να "μετρηθουμε" θελουμε ωστε να ξερουμε την δυναμικη ενος νεου ξεκινηματος,αν ειμαστε πολλοι,υπαρχει μια προοπτικη,αλλα ας δουμε πρωτα την διαθεση που υπαρχει και με αυτο για μαγια θα τεθουν οι βασεις για τα περαιτερω...
Ακριβώς αυτό dimis1978 να μετρηθούμε πρώτα .........
__________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-10-12, 09:44
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα δεν εχουν τεθει μεγαλοι στοχοι,ουτε καν οι προοπτικες!

Να "μετρηθουμε" θελουμε ωστε να ξερουμε την δυναμικη ενος νεου ξεκινηματος,αν ειμαστε πολλοι,υπαρχει μια προοπτικη,αλλα ας δουμε πρωτα την διαθεση που υπαρχει και με αυτο για μαγια θα τεθουν οι βασεις για τα περαιτερω...

Συγνωμη αλλά αυτό το κείμενο που έγραψες

Παράθεση:
και ενα ελάχιστο ποσό (μηνιαίως, ετησίως,θα δείξει...) για τους σκοπούς του συλλόγου,και ο σκοπός αυτός ειναι ο Σύλλογος να προάγει το χόμπι μας.

Μην σκέφτεστε την απόσταση,ο σύλλογος είναι Πανελλήνιος και ως Πανελλήνιος θα πρέπει να συμπεριφέρεται.

Οπότε δηλώστε συμμετοχή μόνο αν είστε σίγουροι οτι έχετε την διάθεση για τα παραπάνω.
μου θυμίζει μια "δήλωση" από τα παλιά.
Μιλάς για χρήματα. Αρα έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου. Το πού θα πάνε όμως αυτά τα χρήματα δεν το λες.
Μιλάς για Πανελλήνιο και προσωπικά θεωρώ ότι για να υπάρχει σύλλογος πανελλήνιος που να μπορεί να δώσει κάτι στους περισσότερους χομπύστες θέλει πάνω από 1000 μέλη (και λίγα λέω).
Μιλάς για σκοπό του συλλόγου να προωθήσει το χόμπυ. Εγώ λέω ότι ο σκοπός πρέπει να είναι να περνάμε καλά, να προσφέρουμε κάτι πίσω ώστε να αυξανόμαστε και ΚΑΠΟΙΑ στιγμή να δούμε τι μπορούμε να προσφέρουμε στους υπόλοιπους χομπύστες που ΔΕΝ είναι στη παρέα.
Εγώ λέω ότι αν ας πούμε μαζευτούμε και αρχίσουμε να κάνουμε μαζικές αγορές θα έρθουν και άλλοι. Από αυτούς που θα έρθουν 1 στους 30 θα θελήσει να συνεισφέρει ανιδιοτελώς. Και μετά βάζουμε στόχο για να κάνουμε ΕΝΑ σεμινάριο. Που θα βάλουμε ΟΣΟΙ θέλουν λεφτά για να πραγματοποιηθεί. Και όσοι θέλουν να το δουν θα δηλώσουν συμμετοχή εκ των προτέρων και θα "πληρώσουν" αντίτιμο για τη συμμετοχή τους.

Για να το κλείνω. Εγω μιλάω για κάτι χωρίς υποχρεώσεις, χωρίς άλλους στόχους εκτός από τη γνωριμία μεταξύ μας και τη δυνατότητα συνάθροισης.
Συμμετοχή σε αυτό που ζητάς (αναφέρομαι σε εσένα επειδή εσύ άνοιξες το θέμα) δεν δηλώνω.
Φυσικά είμαι ένας και η γνώμη μου δεν μετράει αφού ήδη αρχίσατε να μαζεύεστε.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-10-12, 09:54
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Δεν μπορω να απαντησω σε αυτα που μου λες.

Και αυτο διοτι δεν ξερω πως θα οργανωθει ολο αυτο,απλα θελω να δω ποσοι εχουν την διαθεση να οργανωθουν και να κανουν κατι πανω απο τα φορουμ και τις μικρες παρεες.

Το τι θα ειναι αυτο τελικα,θα το αποφασισουν οι πολλοι...
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-10-12, 10:08
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sps4ever(niktso) Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη αλλά αυτό το κείμενο που έγραψες



μου θυμίζει μια "δήλωση" από τα παλιά.
Μιλάς για χρήματα. Αρα έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου. Το πού θα πάνε όμως αυτά τα χρήματα δεν το λες.
Μιλάς για Πανελλήνιο και προσωπικά θεωρώ ότι για να υπάρχει σύλλογος πανελλήνιος που να μπορεί να δώσει κάτι στους περισσότερους χομπύστες θέλει πάνω από 1000 μέλη (και λίγα λέω).
Μιλάς για σκοπό του συλλόγου να προωθήσει το χόμπυ. Εγώ λέω ότι ο σκοπός πρέπει να είναι να περνάμε καλά, να προσφέρουμε κάτι πίσω ώστε να αυξανόμαστε και ΚΑΠΟΙΑ στιγμή να δούμε τι μπορούμε να προσφέρουμε στους υπόλοιπους χομπύστες που ΔΕΝ είναι στη παρέα.
Εγώ λέω ότι αν ας πούμε μαζευτούμε και αρχίσουμε να κάνουμε μαζικές αγορές θα έρθουν και άλλοι. Από αυτούς που θα έρθουν 1 στους 30 θα θελήσει να συνεισφέρει ανιδιοτελώς. Και μετά βάζουμε στόχο για να κάνουμε ΕΝΑ σεμινάριο. Που θα βάλουμε ΟΣΟΙ θέλουν λεφτά για να πραγματοποιηθεί. Και όσοι θέλουν να το δουν θα δηλώσουν συμμετοχή εκ των προτέρων και θα "πληρώσουν" αντίτιμο για τη συμμετοχή τους.

Για να το κλείνω. Εγω μιλάω για κάτι χωρίς υποχρεώσεις, χωρίς άλλους στόχους εκτός από τη γνωριμία μεταξύ μας και τη δυνατότητα συνάθροισης.
Συμμετοχή σε αυτό που ζητάς (αναφέρομαι σε εσένα επειδή εσύ άνοιξες το θέμα) δεν δηλώνω.
Φυσικά είμαι ένας και η γνώμη μου δεν μετράει αφού ήδη αρχίσατε να μαζεύεστε.


θα συμφωνισω απολυτα μαζι σου φιλε μου. απλα ξεχνουν ευκολα απο οτι φαινετε τα λογια τους μερικοι και ξαφνικα ολος τυχαιος βγενουν στην επιφανεια.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-10-12, 10:20
ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ο χρήστης ΣΤΑΜΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 73
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Προεπιλογή

stelios816 και sps4ever(niktso) το έγραψα και στο δίπλα θέμα .
Αυτο εσύ (και ο κάθε εσύ) θα το αποφασίσεις , με ποιό τρόπο δηλαδή θα προσφέρει ο σύλλογος .
Δεν γίνετε αυτη τη στιγμή να αποφασίσει κανένας για κανένα , απόψεις εκφράζουμε όλοι περιμένοντας τη μέτρηση που πραγματικα θα μας δείξη αν το θέλει ο κόσμος ή όχι .
__________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-10-12, 10:21
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα συμφωνισω απολυτα μαζι σου φιλε μου. απλα ξεχνουν ευκολα απο οτι φαινετε τα λογια τους μερικοι και ξαφνικα ολος τυχαιος βγενουν στην επιφανεια.

Εξηγησε μας τι θελεις να πεις βρε Στελιο διοτι δεν το κατανοω...

Δεν το λεω για να το πω,αλλα ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Λέω να περάσω απο τον Σύλλογο Filotas Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 3 06-01-08 11:46
Εγγραφή στον σύλλογο Filotas Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 5 30-08-07 00:51
Επίσκεψη στον Σύλλογο bakogiannisd Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 0 02-04-07 13:18
Εντυπώσεις απο το σύλλογο nikolas87 Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 1 12-03-07 17:03
Καμία απάντηση από το σύλλογο! panvagil Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 6 12-06-05 21:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06724 seconds with 14 queries