Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-10-12, 09:44
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα δεν εχουν τεθει μεγαλοι στοχοι,ουτε καν οι προοπτικες!

Να "μετρηθουμε" θελουμε ωστε να ξερουμε την δυναμικη ενος νεου ξεκινηματος,αν ειμαστε πολλοι,υπαρχει μια προοπτικη,αλλα ας δουμε πρωτα την διαθεση που υπαρχει και με αυτο για μαγια θα τεθουν οι βασεις για τα περαιτερω...

Συγνωμη αλλά αυτό το κείμενο που έγραψες

Παράθεση:
και ενα ελάχιστο ποσό (μηνιαίως, ετησίως,θα δείξει...) για τους σκοπούς του συλλόγου,και ο σκοπός αυτός ειναι ο Σύλλογος να προάγει το χόμπι μας.

Μην σκέφτεστε την απόσταση,ο σύλλογος είναι Πανελλήνιος και ως Πανελλήνιος θα πρέπει να συμπεριφέρεται.

Οπότε δηλώστε συμμετοχή μόνο αν είστε σίγουροι οτι έχετε την διάθεση για τα παραπάνω.
μου θυμίζει μια "δήλωση" από τα παλιά.
Μιλάς για χρήματα. Αρα έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου. Το πού θα πάνε όμως αυτά τα χρήματα δεν το λες.
Μιλάς για Πανελλήνιο και προσωπικά θεωρώ ότι για να υπάρχει σύλλογος πανελλήνιος που να μπορεί να δώσει κάτι στους περισσότερους χομπύστες θέλει πάνω από 1000 μέλη (και λίγα λέω).
Μιλάς για σκοπό του συλλόγου να προωθήσει το χόμπυ. Εγώ λέω ότι ο σκοπός πρέπει να είναι να περνάμε καλά, να προσφέρουμε κάτι πίσω ώστε να αυξανόμαστε και ΚΑΠΟΙΑ στιγμή να δούμε τι μπορούμε να προσφέρουμε στους υπόλοιπους χομπύστες που ΔΕΝ είναι στη παρέα.
Εγώ λέω ότι αν ας πούμε μαζευτούμε και αρχίσουμε να κάνουμε μαζικές αγορές θα έρθουν και άλλοι. Από αυτούς που θα έρθουν 1 στους 30 θα θελήσει να συνεισφέρει ανιδιοτελώς. Και μετά βάζουμε στόχο για να κάνουμε ΕΝΑ σεμινάριο. Που θα βάλουμε ΟΣΟΙ θέλουν λεφτά για να πραγματοποιηθεί. Και όσοι θέλουν να το δουν θα δηλώσουν συμμετοχή εκ των προτέρων και θα "πληρώσουν" αντίτιμο για τη συμμετοχή τους.

Για να το κλείνω. Εγω μιλάω για κάτι χωρίς υποχρεώσεις, χωρίς άλλους στόχους εκτός από τη γνωριμία μεταξύ μας και τη δυνατότητα συνάθροισης.
Συμμετοχή σε αυτό που ζητάς (αναφέρομαι σε εσένα επειδή εσύ άνοιξες το θέμα) δεν δηλώνω.
Φυσικά είμαι ένας και η γνώμη μου δεν μετράει αφού ήδη αρχίσατε να μαζεύεστε.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-10-12, 09:54
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Δεν μπορω να απαντησω σε αυτα που μου λες.

Και αυτο διοτι δεν ξερω πως θα οργανωθει ολο αυτο,απλα θελω να δω ποσοι εχουν την διαθεση να οργανωθουν και να κανουν κατι πανω απο τα φορουμ και τις μικρες παρεες.

Το τι θα ειναι αυτο τελικα,θα το αποφασισουν οι πολλοι...
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-10-12, 10:08
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sps4ever(niktso) Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη αλλά αυτό το κείμενο που έγραψες



μου θυμίζει μια "δήλωση" από τα παλιά.
Μιλάς για χρήματα. Αρα έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου. Το πού θα πάνε όμως αυτά τα χρήματα δεν το λες.
Μιλάς για Πανελλήνιο και προσωπικά θεωρώ ότι για να υπάρχει σύλλογος πανελλήνιος που να μπορεί να δώσει κάτι στους περισσότερους χομπύστες θέλει πάνω από 1000 μέλη (και λίγα λέω).
Μιλάς για σκοπό του συλλόγου να προωθήσει το χόμπυ. Εγώ λέω ότι ο σκοπός πρέπει να είναι να περνάμε καλά, να προσφέρουμε κάτι πίσω ώστε να αυξανόμαστε και ΚΑΠΟΙΑ στιγμή να δούμε τι μπορούμε να προσφέρουμε στους υπόλοιπους χομπύστες που ΔΕΝ είναι στη παρέα.
Εγώ λέω ότι αν ας πούμε μαζευτούμε και αρχίσουμε να κάνουμε μαζικές αγορές θα έρθουν και άλλοι. Από αυτούς που θα έρθουν 1 στους 30 θα θελήσει να συνεισφέρει ανιδιοτελώς. Και μετά βάζουμε στόχο για να κάνουμε ΕΝΑ σεμινάριο. Που θα βάλουμε ΟΣΟΙ θέλουν λεφτά για να πραγματοποιηθεί. Και όσοι θέλουν να το δουν θα δηλώσουν συμμετοχή εκ των προτέρων και θα "πληρώσουν" αντίτιμο για τη συμμετοχή τους.

Για να το κλείνω. Εγω μιλάω για κάτι χωρίς υποχρεώσεις, χωρίς άλλους στόχους εκτός από τη γνωριμία μεταξύ μας και τη δυνατότητα συνάθροισης.
Συμμετοχή σε αυτό που ζητάς (αναφέρομαι σε εσένα επειδή εσύ άνοιξες το θέμα) δεν δηλώνω.
Φυσικά είμαι ένας και η γνώμη μου δεν μετράει αφού ήδη αρχίσατε να μαζεύεστε.


θα συμφωνισω απολυτα μαζι σου φιλε μου. απλα ξεχνουν ευκολα απο οτι φαινετε τα λογια τους μερικοι και ξαφνικα ολος τυχαιος βγενουν στην επιφανεια.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-10-12, 10:20
ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ο χρήστης ΣΤΑΜΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 73
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Προεπιλογή

stelios816 και sps4ever(niktso) το έγραψα και στο δίπλα θέμα .
Αυτο εσύ (και ο κάθε εσύ) θα το αποφασίσεις , με ποιό τρόπο δηλαδή θα προσφέρει ο σύλλογος .
Δεν γίνετε αυτη τη στιγμή να αποφασίσει κανένας για κανένα , απόψεις εκφράζουμε όλοι περιμένοντας τη μέτρηση που πραγματικα θα μας δείξη αν το θέλει ο κόσμος ή όχι .
__________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-10-12, 10:21
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα συμφωνισω απολυτα μαζι σου φιλε μου. απλα ξεχνουν ευκολα απο οτι φαινετε τα λογια τους μερικοι και ξαφνικα ολος τυχαιος βγενουν στην επιφανεια.

Εξηγησε μας τι θελεις να πεις βρε Στελιο διοτι δεν το κατανοω...

Δεν το λεω για να το πω,αλλα ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-10-12, 10:25
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

δεν λεγονται εδω αυτα δημητρη .
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-10-12, 10:37
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν λεγονται εδω αυτα δημητρη .
Οκ εσυ ξερεις.

Εδω θα ηθελα να πω οτι εγω σαν Δημητρης δεν εχω καμια προθεση να εχω καποιο ρολο στον πιθανο ανανεωμενο Συλλογο,απλα σαν συντονιστης εδω μεσα εκμεταλλευτηκα την θεση μου για να ξεκινησω μια δημοσκοπηση ωστε να δουμε ποιοι θελουν την αναβιωση του Συλλογου,και οταν τελειωσει αυτη η δημοσκοπηση,να τεθει η συζητηση,τι θελουμε και τι ζηταμε απο αυτη την νεα προσπαθεια και πως μπορουμε να το οργανωσουμε.

Αυτη η προτοβουλια ξεκινησε διοτι καθε φορα που συναντουσα καποιον συνχομπιστα παντα η συζητηση πηγαινε στο τι γινεται με τον συλλογο και γιατι ετσι και γιατι αλλιως...
Επισης συνεχεις ερωτησεις εδω μεσα στο φορουμ προς τον συλλογο και καμια απαντηση απο αυτον.

Ξαναλεω οτι δεν εχω διαθεση να εμπλακω αμεσα με τον συλλογο,περα απο την πιθανη χρηματικη συνδρομη αν υπαρχει,και βοηθεια με την παρουσια μου οπου χρειαστει.
Και αυτο διοτι ο χρονος μου ειναι ελαχιστος οπως επισης και ο χαρακτηρας μου δεν ειναι ο ιδανικος για τετοια πραγματα.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-10-12, 11:04
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Θα ηθελα πολύ έναν συλλογο που να μας χωραει πραγματικα ολους κατω από την ιδια στεγη.
Ληπει πολύ κατι και οργανωμενο, και κοινο.
Ληπει γιατι υπαρχουν χασματα και διαφορετικες αποψεις όμως.
Δεν υπαρχει συμπνοια ιδεολογιας, όπως ακριβως γινεται και στα φορα, ο συλλογος αν και ξεχωριστο κομματι, δεν διαφερει και πολύ νομιζω.

Αν δεν παραμεριστουν οι οποιες διαφορες υπαρχουν, θα εχει ακομη πιο ασχημα αποτελεσματα την δευτερη φορα γιατι τα λαθη θα είναι ασυγχωρητα.


Γι’αυτό είναι σημαντικο η παλια γεννια να μηνει πιο πισω και να βγει μπροστα η νεα, να φερει την ανατροπη, να πεταξει τις παροπιδες και να εχει ανοιχτα μυαλα.

Ο συλλογος πρεπει να είναι η ‘’μαμα’’ του χομπυστα, και η μανα πρεπει να αγαπαει όλα της τα παιδια, χωρις να τα ξεχωριζει και χωρις να τους κολλαει ετικετες…


Εχω καποιες αμφιβολιες και καποια κολληματα ακομη, αλλα δεν μπορω με τιποτα να μηνω απραγος.
Δεν ειμαι μονος μου, εκπροσοπω και αλλους εκτως από τον εαυτο μου.
Αν αυτος ο συλλογος θα μας χωραει πραγματικα ολους, εγω και το MFG θα ειμαστε εδώ να τον στηριξουμε με οποιον τροπο κι αν χρειαστει.
Αν δεν μας χωραει ολους και αυτά είναι ακομη μια φορα λογια του αερα, ο δηθεν ανοιχτος συλλογος θα ξεμπροστιαστει από εμενα τον ιδιο και το δηλωνω ξεκαθαρα.


Πιστευετε ότι μας περνει?

Κανω αυτή την ερωτηση γιατι μιλησατε για ανοιγμα θεματος και ενδιαφερων από όλα τα Ελληνικα φορα.
Εγω χρειαζομαι καποιες απαντησεις πριν κανω κατι τετοιο, αρκετα βαδιζουμε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα..
Τα στατιστικα του παρελθοντως δεν μου εμπνεουν καμια εμπιστοσυνη αλλα προσπαθω να βοηθησω και να στηριξω την προσπαθεια, στο χερι σας είναι να με αφησετε…





Δημητρακη, κανω εγω τωρα δημοσκοπιση….
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-10-12, 11:32
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

@kwstas original

1. Δεν μπορώ να ακούω εκπροσώπους. Μιλάμε για να ξεκινήσουμε κάτι καινούργιο (άσχετα αν χρησιμοποιήσουμε ένα υπάρχων σχήμα) που να δούμε τι θέλουμε να κάνουμε. Αν θέλεις να εκπροσωπείς κάποιους κάνε το αργότερα.
2. Ασχετα αν και εγώ μετέχω αλλού δεν άνοιξα το θέμα και δεν θα το κάνω. Όποιος θέλει να το ανοίξει όπου θέλει δικαίωμά του.
3. Οι διαφορές δεν είναι δυνατό και δεν μπορούν να παραμερισθούν. Αυτά θα πρέπει να τα σκεφθούμε ΑΦΟΥ ξέρουμε τι πάμε να κάνουμε. Επίσης ιδανικές συνθήκες δεν μπορούν και δεν θα υπάρξουν ποτέ. Απλά αυτή τη φορά θα πρέπει να κρατήσουμε επίπεδο υποχρεωτικά. Αλλο προσωπικές αντεκλήσεις αλλο βρίσιμο. Στο βρίσιμο κάποιος πρέπει να φύγει είτε υποχρεωτικά είτε εθελοντικά.
4. Βάζεις όρους και προυποθέσεις. Αν μιλάμε για μια παρέα που πίνει καφέ και οργανώνει παραγγελίες δεν βλέπω γιατί να το κάνεις.
5. Δεν ξέρω αν με βάζεις στη παλιά γενιά ή όχι οπότε τζάμπα μιλάω

@stelios816 δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις αλλά πιστεύω ότι στη φάση αυτή πρέπει να δούμε τα πράγματα από μηδενική βάση. Ας αφιερώσουμε 2-3 ώρες σε μια συζήτηση να δούμε τι θέλει η πλειοψηφία και μετά αφού το δούμε βλέπουμε αν θέλουμε να μετέχουμε σε αυτό. Εκεί μπαίνει και η παράμετρος αν θέλουμε να συνυπάρξουμε με κάποια από τα άτομα που θα μετέχουν στο εγχείρημα.

@dimis1978 αν αλλάξει το αρχικό κείμενο και λέει ποιος ενδιαφέρεται να συζητήσουμε για μια αναβίωση του συλλόγου και με τι προοπτικές είμαι μέσα. Στο υπάρχων κείμενο συγνώμη αλλά δεν δεσμεύομαι και δεν σκοπεύω να βάλω χρήματα(χωρίς να ξέρω πού θα χρησιμοποιηθούν) δεν σκοπεύω να δηλώσω συμετοχη. Εγώ θέλω μια φρέσκια και από μηδενική βάση αρχή

@ όλους (επειδή το εθιξε ο Δημήτρης) δεν πρόκειται ούτε σκοπεύω να βάλω υποψηφιότητα για οτιδήποτε (εκτός από το οργάνωση ουζο(μπυρο-κρασο)κατάνυξης ).Αυτό για να μην "τρομάζουν" κάποιοι παλιοί.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-10-12, 11:35
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Kωστα σωστη και τιμια η θεση σου.

Αλλα δεν νομιζω πως μπορει καποιος να σου απαντησει ακομα,ειμαστε στην φαση του "να μετρηθουμε να δουμε αν αξιζει τον κοπο να ξεκινησουμε κατι..."
Το τι ακριβως θα ειναι αυτο το "κατι" μαλλον θα το μαθουμε οταν αυτοι που μαζευτουν θα εκθεσουν τις αποψεις τους για το πως θα ηθελαν να λειτουργησει αυτος ο Συλλογος.
Οι πολλοι θα αποφασισουν Κωστα...

Το σιγουρο ειναι οτι ολοι θα εχουν το βημα για να πουν τι θα ζητανε απο αυτον το νεο -αν υπαρξει τελικα - Συλλογο.

Βημα - βημα λοιπον...
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-10-12, 08:41
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas_original Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ηθελα πολύ έναν συλλογο που να μας χωραει πραγματικα ολους κατω από την ιδια στεγη.
Ληπει πολύ κατι και οργανωμενο, και κοινο.
Ληπει γιατι υπαρχουν χασματα και διαφορετικες αποψεις όμως.
Δεν υπαρχει συμπνοια ιδεολογιας, όπως ακριβως γινεται και στα φορα, ο συλλογος αν και ξεχωριστο κομματι, δεν διαφερει και πολύ νομιζω.

Αν δεν παραμεριστουν οι οποιες διαφορες υπαρχουν, θα εχει ακομη πιο ασχημα αποτελεσματα την δευτερη φορα γιατι τα λαθη θα είναι ασυγχωρητα.


Γι’αυτό είναι σημαντικο η παλια γεννια να μηνει πιο πισω και να βγει μπροστα η νεα, να φερει την ανατροπη, να πεταξει τις παροπιδες και να εχει ανοιχτα μυαλα.

Ο συλλογος πρεπει να είναι η ‘’μαμα’’ του χομπυστα, και η μανα πρεπει να αγαπαει όλα της τα παιδια, χωρις να τα ξεχωριζει και χωρις να τους κολλαει ετικετες…


Εχω καποιες αμφιβολιες και καποια κολληματα ακομη, αλλα δεν μπορω με τιποτα να μηνω απραγος.
Δεν ειμαι μονος μου, εκπροσοπω και αλλους εκτως από τον εαυτο μου.
Αν αυτος ο συλλογος θα μας χωραει πραγματικα ολους, εγω και το MFG θα ειμαστε εδώ να τον στηριξουμε με οποιον τροπο κι αν χρειαστει.
Αν δεν μας χωραει ολους και αυτά είναι ακομη μια φορα λογια του αερα, ο δηθεν ανοιχτος συλλογος θα ξεμπροστιαστει από εμενα τον ιδιο και το δηλωνω ξεκαθαρα.


Πιστευετε ότι μας περνει?

Κανω αυτή την ερωτηση γιατι μιλησατε για ανοιγμα θεματος και ενδιαφερων από όλα τα Ελληνικα φορα.
Εγω χρειαζομαι καποιες απαντησεις πριν κανω κατι τετοιο, αρκετα βαδιζουμε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα..
Τα στατιστικα του παρελθοντως δεν μου εμπνεουν καμια εμπιστοσυνη αλλα προσπαθω να βοηθησω και να στηριξω την προσπαθεια, στο χερι σας είναι να με αφησετε…





Δημητρακη, κανω εγω τωρα δημοσκοπιση….
πολλα απο αυτα ειναι σωστα που λεει ο κωστας!!! δεν γινετε να εχουμε αυτοεξωριστει πολλα ατομα απο το φορουμ και να σκεφτουμε να ειμαστε ενεργα μελη στον ΠΣΦΕ...
θα χαρω πολυ να μπορεσουμε να φτιαξουμε κατι καλο, δυνατο και ομαδικο!!!! διαβαζω και περιμενω ανυπομονα να δω αν μας χωραει ολους η καινουργια αρχη!!!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων

το "ζουμι" αυτων που θελω να πω ειναι: αφηστε το παρελθον,την καχυποψια και τον εγωισμο σας κατα μερος και στηριξτε ανευ ορον (σε λογικα πλαισια)μια προσπαθεια νεων χομπιστων για σωστη οργανωση στο χομπυ στην ελλαδα.

προσωπικα δεν βλεπω το λογο αυτη η προσσπαθεια να ειναι πανελληνιας εμβελειας -τουλαχιστον στην αρχη-χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορει καποιος απο αλλη πολη να συμμετασχει.αλλα αυτο δεν θα το κρινω εγω.απλα αποσο ξερω στις περισσοτερες χωρες υπαρχουνε club τοπικα που δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουνε απο πανελληνιους συλλογους σε αλλους τομεις.
απο την μια γραφεις για οργανωση του χομπυ στην Ελλαδα και απο την αλλη οτι η προσπαθεια δεν πρεπει να ειναι πανελληνιας εμβελειας...!!!!!!
με αυτον τον τροπο μενει ολη η Ελλαδα εκτως και γινετε απλα κατι τοπικο σε καποια μεγαλη πολη!!! οποτε και ατομα δεν θα μαζευτουν πολλα , και πολλοι θα νιωθουν ξενοι... και τοτε δεν πρεπει να ονομαστει
Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

κριμα γιατι ξεκιναμε λαθος!!!!!

__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 15-10-12 στις 08:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Λέω να περάσω απο τον Σύλλογο Filotas Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 3 06-01-08 11:46
Εγγραφή στον σύλλογο Filotas Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 5 30-08-07 00:51
Επίσκεψη στον Σύλλογο bakogiannisd Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 0 02-04-07 13:18
Εντυπώσεις απο το σύλλογο nikolas87 Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 1 12-03-07 17:03
Καμία απάντηση από το σύλλογο! panvagil Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 6 12-06-05 21:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07297 seconds with 14 queries