Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Paludarium - Vivarium - Καλλιέργειες εκτός νερού

Paludarium - Vivarium - Καλλιέργειες εκτός νερού Μισό νερό, μισό γη και αέρας, σε όλους τους συνδυασμούς!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-06-16, 10:40
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

πολυ ομορφο!! θα μπορουσες να το κανεις γαριδαδικο και αυτο αφου τα λιττρα και το υψος σταθμης ειναι περιοριστικα. Ο μονομαχος επισης ειναι μια επιλογη.

dart frogs δε θα συνιστουσα γιατι μονο τη "στερια" αξιοποιουν και δε φαινεται επαρκης οπως τη βλεπω στην τελευταια φωτο. θα πρεπει να αφησεις λιγοτερο μερος νερου και να επεκτεινεις τη χερσαια ζωνη. αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο μπορουμε να το συζητησουμε.

καποιο αλλο ειδος βατραχου που αξιοποιει και τη ζωνη νερου ή καποια σαλαμανδρα θα μπορουσε επισης να μπει. Θελει μελετη ομως και δυστυχως δεν υπαρχει ιδιαιτερη ελληνικη βιβλιογραφια. Θα δεις πολλες εναλλακτικες για παλουνταρια και πολλες πληροφοριες σε φορα του εξωτερικου και αρθρα ξενογλωσσα.

οι ελληνικες μος κατα κανονα δε πανε καλα γιατι χρειαζονται και το χειμωνα τους. θα εχεις καλα αποτελεσματα με τροπικα βρυα και φυσικα μπορεις να χρησιμοποιησεις τη γνωστη μας java moss αρκει να την κρατας μονιμα υγρη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-06-16, 19:46
Το avatar του χρήστη mathiu
mathiu Ο χρήστης mathiu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2016
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 453
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ παιδια και για τις συμβουλες σας λοιπον σημερα παρελαβα τον χρονοδιακοπτη και αυριο θα παλεψω την συνδεση να δω αν θα λειτουργησει οπως το φανταστηκα. ο φωτισμος ειναιενα θεμα που με απασχολει αν ειναι επαρκης η too much. τι φιλτρακι θα μου προτεινατε?να φανταστω τα κλασικα υλικα μεσα υαλοβαμβακα σφουγγαρι βιολογικο υλικο. οσο για κουνουποψαρα δεν ξερω και κανενα μαγαζι εδω κοντα μου που να εχει.θα ριξω λιγο διαβασμαγια τους μονομαχους παραμετρους κλπ γιατι εχω και το τσιμεντο που θα μου ανεβαζει την σκληροτητα...σημερα παρελαβα και τα γκρινταλ μου..τα αφησα στο ιδιο ταπερ που τα πηρα απλα προσθεσα λιγη τροφη και ψεκασα ελαφρως το χωμα και τα εβαλα σε κλειστο δωματιο που εχει δροσια να δω πως θα παει.
-------------------------
ο χρονοδιακοπτης

και οι επιλογεςμου σε μονομαχο





__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mathiu : 08-06-16 στις 19:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-06-16, 12:51
Το avatar του χρήστη mathiu
mathiu Ο χρήστης mathiu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2016
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 453
Προεπιλογή

σημερα βρηκα λιγο χρονο και το εβαλα στο μικρο...τωρα μου εμεινε να ρυθμισω τον χρονοδιακοπτη, ενα μικρο βιντεο με την λειτουργια
https://www.youtube.com/watch?v=DKU4hUmgoy8
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
το νεο μου μικρο dimost Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 11 28-04-13 10:22
το πιο μικρο κοχυλι GIORGOSKARA Παραλία - Beach Bar 6 21-03-09 02:50
Το μικρο μου. Isidoros Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 4 04-02-05 19:58
CO2 σε μικρο ενυδρειο Dis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 22 22-04-04 01:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03474 seconds with 13 queries