Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 30-12-11, 10:15
salamandra Ο χρήστης salamandra δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-12-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

το νερο ειναι οκ καθαρο τσεκαρισμενο πλεον απ το τεστ και θα ξανακανω το τεστ αλλη μια φορα το βραδυ,για να ξερω που βαδηζει,γιατι δεν βλεπω το ζωντανο να ξεπρηζεται εστω και λιγο... μηπως δεν ειναι απ αυτο και εχει κατι αλλο???


την πηγα σε ενα γιατρο δεν ηξερα τι αλλο να κανω ποια.Δεν ηταν τοσο ειδικος οπως ειπε στα αμφιβια αν ηταν ιγκουανα θα ηξερε αμεσως ετσι ανοιξε κανα 2 βιβλια του στα αγγλικα και διαβασε μερικα πραγματα για της συνηθεις ασθενιες τους.Μπορει κατι να εφαγε καποια αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας κατα τη μετακινηση η αμονοια,το ασβεστοιο,Μου εδωσε ενα διαλειμα να τον κανω μπανακι για 24 ωρες Dextrose 5% ορός και οτι για ολικο πρηξιμο οπως εχει ο δικος μου συνισταται.Αν ηταν απλο bloat μονο κοιλια φουσκομα οπως μου ειπε μαλλον θα μου εδηνε αλλο πραμα.Αν του περασει το πρηξιμο ετσι μετα θα τον μεταφερω σιγα σιγα στο ενιδρειο του,και θα τηλεφωνηθουμε.Δεν μου πηρε λεφτα,μου ειπε οτι αν ολα πανε καλα μετα ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη salamandra : 30-12-11 στις 22:10 Αιτία: συμπληρωση μηνυματος
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 30-12-11, 10:23
Το avatar του χρήστη Παναγιώτης Κ
Παναγιώτης Κ Ο χρήστης Παναγιώτης Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2011
Περιοχή: ¶ρτα
Μηνύματα: 3.053
Προεπιλογή

ίσως να έχει κάτι άλλο που να μην το ξέρουμε. Απλά η αυξημένη αμμωνία κάνει κακό σε όλα τα ζωντανά. Γι'αυτό σου λέω υπάρχει μεγάλη περίπτωση να φταίει η αμμωνία.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αρωστη μονομαχινα 'η εγκυος? karderinas33 Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 8 11-03-11 21:55
ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑ eve_gr2000 Γλυκό νερό - Γενικά 11 07-05-09 15:13

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03066 seconds with 15 queries