Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 30-01-10, 14:13   #1
Ερώτηση για στρώσιμο
PANEAS
Junior Member
Εγγραφή: 19-01-2010
Περιοχή: ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Μηνύματα: 7

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
PANEAS Ο χρήστης PANEAS δεν είναι συνδεδεμένος 30-01-10, 14:13
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Παιδία καλώς σας βρήκα….δε χρειάζεται να πω ότι το forum είναι κορυφή και ότι διαβάζοντας το έχω λύσει πολλές απορίες μου….αυτό είναι αυτονόητο…..η εμπειρία μου είναι μηδαμινή γι αυτό θα ήθελα τη γνώμη σας……Εδώ και 10 μέρες αγόρασα το JUWEL REKORD 800 (110 l). Μαζί με το ενυδρείο πήρα και τη βάση του την οποία δεν είχαν ετοιμοπαράδοτη και όπως καταλαβαίνετε ακόμα περιμένω…..από το μαγαζί μου είπαν να μην ξεκινήσω με το στρώσιμο του ενυδρείου (γιατί μετά κατά την τοποθέτηση του στη βάση θα υπήρχε κίνδυνος ραγίσματος από το βάρος του χαλικιού, των διακοσμητικών και του νερού κτλ) αλλά δε μπορώ να το βλέπω άδειο στο σαλόνι……και σας ρωτάω αν βάλω στο ενυδρείο μόνο νερό (χωρίς χαλίκια, διακοσμητικά κτλ) και αρχίσω το στρώσιμο του και μετά όταν έρθει η βάση αδειάσω σχεδόν τελείως το ενυδρείο από το νερό και αφού το τοποθετήσω στη βάση, προσθέσω τότε το χαλίκι, τα φυτά και το νερό και συνεχίσω κανονικά πια το στρώσιμο, θα υπάρχει κανένα πρόβλημα??? Καταλαβαίνω πως τα χαλίκια και τα φυτά παίζουν ρόλο στην ποιότητα του νερού και πως δεν θα έχουν δημιουργηθεί αποικίες βακτηριδίων πάνω σε αυτά…..Δε θα έχουν δημιουργηθεί όμως στο φίλτρο και στις υπόλοιπες επιφάνειες του ενυδρείου??? Το στρώσιμο του ενυδρείου θα γίνει μόνο με τροφή που θέλει αρκετό καιρό όπως ξέρετε…Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας…….
Εμφανίσεις: 2426
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ερώτηση για το στρώσιμο του ενυδρίου!!!! flying_guardian Αρχάριοι γλυκού νερού 8 17-01-08 17:25
Ερώτηση για το στρώσιμο Filotas Αρχάριοι γλυκού νερού 1 25-09-07 10:47
Στρώσιμο Elanir Αρχάριοι γλυκού νερού 60 04-08-07 01:36
Στρώσιμο μετά το στρώσιμο dimitris21 Γλυκό νερό - Γενικά 7 15-06-06 00:15
Στρώσιμο giannis1976 Γλυκό νερό - Γενικά 15 14-04-04 14:31

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06075 seconds with 14 queries