Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 20-06-11, 19:51
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ταίσεις με αρτέμια θα είναι πιο γρήγορη η ανάπτυξη. Παίζει ρόλο και η θερμοκρασία του νερού (μεγαλύτερη σημαίνει ταχύτερη ανάπτυξη). Θέλουν σίγουρα πάνω από 3-4 μήνες για να αναπτυχθούν πλήρως. Εγώ θα ξεκίναγα με αρτέμια για τουλάχιστον 2 βδομάδες - 1 μήνα και μετα θα πέρναγα σε θρυμματιμένη τροφή. Καλή συνέχεια, περιμένουμε και άλλες φώτος
Ευχαριστω. Κοιτα απο θερμοκρασια ειμαι 24,8 μεχρι 25,8. Θερμοστατη τους 24 τον εχω βαλει ενω πριν υπαρξουν τα μωρα λογω καλοκαιριου, τον ειχα βγαλει απο τη μπριζα, αλλα μολις ειδα τους γονους τον εβαλα παλι στη μπριζα να εχει 24 αν και ποτε δεν εχει αναψει. Το σπιτι ειναι δροσερο και χωρις ανεμηστιρακια στο ενυδρειο εχω τους βαθμους που σου λεω. Να ανεβαζα δηλαδη θερμοκρασια? Τωρα οπως ειπα πιο πανω ταιζω με κοκους που τους τριβω τοσο πολυ ωστε να γινονται σαν πουδρα. Καπου διαβασα οτι μπορουν να τραφουν με αρτεμια αλλα απο την 11η μερα και μετα. Τι λες? Θα ανεβασω και φωτογραφιες καποια στιγμη. Εχω ανεβασει μονο βιντεο μεχρι στιγμης γιατι η καμερα τραβαει σε 720p ωστε να μπορεσετε να τα διακρινετε. Στις φωτογραφιες εχω την εντυπωση πως ακομα δεν μπορουν να φανουν.
-------------------------
Κατι ακομα που θα ηθελα να μαθω πιο πολυ πληροφοριακα παρα για να το κανω. Ενας ας πουμε που εχει αυγα σε ενα ενυδρειο του και τα παιρνει και τα βαζει σε αλλο ωστε να μεγαλωσουν, πρεπει στο αλλο που θα τα μεταφερει να ειναι στρωμενο ή θα στρωνεται σιγα σιγα με τα ψαρια που θα μεγαλωνουν? Εχω ενα ενυδρειο 30 λιτρων που θα μπορουσα να τα μεταφερω, βεβαια ειναι ακατορθωτο να μεταφερθουν ολα σε εκεινο (να τα παρω ολα δηλαδη, καποια θα ξεφυγουν κλπ,) αλλα λεμε τωρα. Εκεινο δεν εχει φως και ειναι και αστρωτο.
-------------------------
Λοιπον?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 20-06-11 στις 19:51 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries