Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 10-12-09, 19:18
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ευκολα παρεξηγησε φίλε! Ο γραπτός λόγος θέλει περισότερη προσοχή για να γίνει απόλυτα κατανοητός.

Ο panos πρέπει να ξέρεις ότι είναι ένα πό τα άτομα που αποτελούν κόσμημα για το χόμπυ μας. Σε καμιά περίπτωση δεν θα έλαγε κάτι για να σε προσβάλει.

Όταν λοιπόν λέει "πολυ αρχαριος στο θαλασσινο για να σου δωσω συμβουλες" μιλά για τον εαυτό του... Αν και εγώ τον θεωρώ άριστο γνώστη του γλυκού νερού, στο θαλασινό νερό μπηκε πολύ πρόσφατα...
Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει ένας αρχάριος είναι να μάθει να ακούει με προσοχή αυτά που του λένε κάποιοι που θέλουν να βοηθήσουν και μάλιστα χωρίς ατομικό συμφέρον.
Εγώ είμαι 25 περ.χρόνια αρχάριος του γλυκού νερού και δεν επιχειρώ να πειραματιστώ με ζωντανούς θαλάσσιους οργανισμούς που γνωρίζω ότι η ασχετοσύνη μου μπορεί να τους θανατώσει,η αναπαραγωγή τους στην αιχμαλωσία είναι σχεδόν ακατόρθωτη απο χομπίστες και η αφαίρεση τους απο την φύση είναι οριστική και ίσως(?) καταστροφική.
Γι αυτό οι αρχάριοι του θαλασινού ενυδρείου πρέπει να είναι πολύ μα πάρα πολύ προσεκτικοί.
Καλή συνέχεια.
-------------------------
Με πρόλαβες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κλεόβουλος : 10-12-09 στις 19:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries