Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 21-06-14, 20:43
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αυτα θα κανεις δουλεια. Αν παρεις και προστατευτικα σκονης καποια στιγμη, ακομα καλυτερα. Υποθετω οτι εχεις παρει και ηλεκτρολογικο καλωδιο, οπως και φις, οπως περιγραφεται στο θεμα με τη συνδεσμολογια του STC-1000.

Ηλεκτρολογο δε βλεπω κανενα λογο να φωναξεις. Ειναι πολυ απλη η συνδεση, αν ακολουθησει τις αδηγιες καποιος με λιγες γνωσεις ηλεκτρολογικων. Αλλα εσυ ξερεις καλυτερα.
Ενα-ένα μου τα λέτε αλλά μάλλον φταίω εγώ που δεν παρατήρησα τα προστατευτικά και τώρα που τα είδα...θα μπορούσα να τα είχα παραγγείλει κι αυτά...
Πήγα στον ηλεκτρολόγο, ευτυχώς έχω εδώ και χρόνια έναν καλό από αυτούς που σου κάνουν σωστή δουλειά χωρίς να σου πάρουν το βδομαδιάτικο...και μου είπε : you have it!
Ετσι όταν έρθουν με το καλό στα χέρια μου και δε ξομείνουν στο τελωνείο θα κάτσω να τα συνδέσω μόνη μου....για να μη λέτε ότι είμαστε άχρηστες και μόνο για σκούπα-φασίνα άξιες....ε και μετά...μεταξύ μας, πριν το βάλω στην πρίζα ....θα τα πάω στον ηλεκτρολόγο να τα τσεκάρει
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από στελιος προεδρου Εμφάνιση μηνυμάτων
D235506291CN ειναι ο κωδικος του δεματος που στειλανε ειναι με το ταχυδρομειο απο 25 εως 35 μερες θα παραλαβεις.Μιλαει για ταχυδρομικο κοστος 10 δολαρια μεχρι την επομενη Δευτερα μαλλων για να ερθει γρηγοροτερα (μην πληρωσεις τιποτα)
Καλησπέρα

Τα 10δολλάρια μου τα ζητήσανε για να έρθουν γρήγορα αλλά επειδή ούτως ή άλλως θα έρθουν ....θα μου τα επιστρέψουν, γι αυτό το αναφέρει
Η τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalafan Εμφάνιση μηνυμάτων
ε οχι και 100 ευρω...μαλλον παει για μεροκαματο ο εκτελωνιστης...

μη τρελαινεσαι...

εχω κανει πανω απο 1000 αγορες απο ebay...

και τελωνειο να περασει πολυ-πολυ να πληρωσεις οσο ειναι η αξια που αναγραφεται στο δεμα...
Ναι ναι αλήθεια λέει..κάτι χαζοανταλλακτικά που παίρνουμε για το εργοστάσιο από Αμερική, ευτελούς αξίας, τα πληρώνουμε χρυσά!

Εχουν αλλάξει οι κανονισμοί, εάν βέβαια πας σύμφωνα με το νόμο...βέβαια μου είπε ο άνθρωπος ότι συνήθως δε δίνουν σημασία αλλά να σου πω την αλήθεια με αυτό το μην που μου έστειλε το e-bay έχω την αίσθηση ότι ο Κινέζος θα το κάνει έτσι ώστε να περάσει από τελωνείο!

Εσύ δηλ...για πες ένα παράδειγμα πρόσφατο ...να ξέρω τι με περιμένει...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν το στέλνανε με DHL , UPS ή FEDEX ή άλλη γνωστή μεγάλη κούριερ μάλλον θα πλήρωνες τελωνείο και εκτελωνισμό, αφου το στείλανε ταχυδρομικώς θεωρητικά δεν θα πληρώσεις τίποτα. Ψωνίζω χρόνια από ebay και δεν έχει τύχει να πληρώσω τελωνείο. Μόνο όταν μου τα στελνανε με EMS πλήρωνα 2-3 Ευρώ διασάφηση. Ολα αυτά από Κίνα, από ΗΠΑ και με απλό ταχυδρομείο έχω πληρώσει 2-3 Ευρώ διασάφηση. Από χώρες τις Ευρωπαικής ένωσης δεν υπάρχουν δασμοί
Δηλαδή αυτό το "via airmail" σημαίνει απλό ταχυδρομείο?
Και θα έρθει σε 3-5 μέρες?
Και μου μιλάει γι αυτό το track για να πάω να το πάρω η ίδια?

Περίεργα δεν είναι όλα αυτά?
-------------------------
Αν είναι να πληρώσω την αξία τους...ε τότε τους έπαιρνα και από δω!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DIMITRAMAS : 21-06-14 στις 20:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01743 seconds with 11 queries