Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 23-11-10, 02:14
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lion
Μήπως κλάδεψες την ανούμπια;
krisos γιατι το λες αυτο?τι γινεται αν την κλαδεψουμε σε ενυδρειο με γαριδες?
Παράθεση:
H ανούμπιες όταν κλαδεύονται βγάζουν δηλητιριώδης ουσίες. Καλύτερα κλάδεμα έξω από το ενυδρείο, βάλσιμο σε δοχείο με νερό για λίγες ώρες και μετά ξεπλυμα και μέσα στο ενυδρείο.
Τελικα αυτο με τις ανουμπιες και τις κρυπτοκορινες ...οτι ειναι επικινδυνες για τα γαριδοενυδρεια απο που ξεφυτρωσε ρε παιδια ??

Το διαβαζω καιρο τωρα και πιστευω οτι ειναι μια πληροφορια που καποιος ημιμαθης ανιδεος πεταξε σε καποιο διεθνες φορουμ, το πηρε ενας αλλος αρχαριος το παρουσιασε σαν δικη του εμπειρια κλπ κλπ
Οχι τιποτα αλλο αλλα ειχα αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως ημουν εγω ο τυχερος που ενω κλαδευω και διαχωριζω ολοκληρες ανουμπιες μεσα στα ενυδρεια μου δεν ειχα ποτε προβλημα με τις γαριδες μου.

Μαλιστα σημερα κλαδεψα μια τεραστια A.barteri gigantaea μεσα στο ενυδρειο με τις CRS και την διαχωρισα σε 2 νεα φυτα.

Οχι τιποτα αλλο αλλα απο ενα ψεμα θα αφησει ο κοσμος εξω απο τα γαριδαδικα τις ανουμπιες που ειναι απο τα πιο ανθεκτικα και ομορφα φυτα.


Γιωργη, τις γαριδες σου τις εχασες κατα 99% απο αμμωνια που δημιουργησε η αναταραξη στο βυθο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01743 seconds with 11 queries