Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #99  
Παλιά 27-06-16, 10:45
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristos Εμφάνιση μηνυμάτων
σίγουρα όσο μεγαλύτερο κοπάδι και όσα περισσότερα λίτρα είναι καλύτερα αλλά και αυτό δεν πάει άσχημα,και εγώ το ξεκίνησα δοκιμαστικά και πήγε καλά και πιστεύω πως μικρά ψαρακια όπως αυτά δεν θα έχουν πρόβλημα φτάνει να καταφέρεις να διατηρήσεις τις συνθήκες του νερού σωστές,π.χ. θα δοκίμαζα σε 20-30λιτρο ενυδρείο Sundadanio axelrodi (neon blue rasbora),Axelrodia riesei (Ruby Tetra) και Hyphessobrycon amandae (Ember Tetra) όλα αυτά τα ψαρακια έχουν σαν τελικό μέγεθος 1,5-2 cm και ακόμα και στο seriouslyfish σαν απαιτήσεις για αυτά τα ψάρια δεν βάζει πάνω από 45 λίτρα,δεν το παίζω ξερόλας (δεν ασχολούμαι με το "άθλημα" ούτε χρόνο) απλά λέω κάτι το οποίο δοκίμασα και μου βγήκε

τώρα... στο αρχικό μου ερώτημα μπορείς να με βοηθήσεις;;;
Χρήστο θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Τα προβλήματα μπορεί να είναι πολλά σε ένα τόσο μικρό ενυδρείο, και ακόμα η αυτόματη αναπλήρωση μπορεί να επιδεινώσει κάποια τυχόν πρόβλημα. Και σκληρότητες θα σου ανεβάσει και απότομη αύξηση της θερμοκρασίας θα έχεις.
Είναι προτιμότερο να κάνεις αλλαγές νερού από το να κάνεις αναπλήρωση , αυτόματη ή χειροκίνητη.
Και το ενυδρείο είναι παραφορτωμένο και με λάθος ιχθυοσύνθεση
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries