Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 19-08-14, 16:14
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.443
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Γενικα ο καθε οργανισμος εχει "χτιστει" ωστε να ειναι "συμβατος" με τις διατροφικες του συνηθειες ... Το πεπτικο συστημα του "δειχνει" τι οργανισμος ειναι (χορτοφαγος, παμφαγος, σαρκοφαγος) ... Οι δισκοι η καλυτερα το πεπτικο τους συστημα δειχνει οτι κατατασσονται στους χορτοφαγους-παμφαγους (εχουν σχεδον ασχηματιστο στομαχι και μεγαλο εντερο).
Παράθεση:
για να μεγαλωσουν σωστα η οταν δεν ειναι μορφολογικα σωστα να τα 《σπρωχνουμε》
Η "ορθη" μορφολογια ενος δισκου κατα τη γνωμη μου ειναι οτι βλεπουμε στη φυση ... Σε διαγωνισμους τα κριτηρια δεν ειναι ιδια ... αναλογικα φαντασου οτι ο ανθρωπος ειναι παμφαγο ζωο ... σωστα? Αν η διαιτα του αποτελειται αποκλειστικα με πρωτεινες με χαμηλα λιπαρα ισως και με προσθετα (κρεατινη κοκ) τοτε απο "απλος" ανθρωπος "αλλαζει" κατηγορια και γινεται καπως ετσι:



Σε διαγωνισμους body building κατι τετοιο ειναι καλο οπως και σε πολλους ανθρωπους που ενθουσιαζονται με τετοια θεαματα ... και εκει ερχομαστε στο θεμα γουστου, αισθητικης και το τι θελει να κανει καποιος και ως ποιο σημειο το θελει!
Βεβαια για τον εαυτο του μπορει να αποφασιζει μονος του ... Δυστηχως (κατα τη γνωμη μου) εχει την ισχυ να αποφασιζει και για αλλους οργανισμους και στη προκειμενη περιπτωση για τους δισκους του ... Το σωστο κατα τη γνωμη μου ειναι να ταιζουμε με αυτο που "θελουν" οι δισκοι και οχι με αυτο που "θελουμε" εμεις! Απο εκει και περα ο καθενας αποφασιζει τι κανει σε συναρτηση παντα με αυτο που θελει να "πετυχει" ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 19-08-14 στις 16:52
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02072 seconds with 11 queries