Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 08-01-14, 10:46
Το avatar του χρήστη johnreta
johnreta Ο χρήστης johnreta δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2013
Περιοχή: αμπελοκηπους
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Που σαι Τζον? Καλη Χρονια και Χρονια Πολλα για τη γιορτη σου σημερα!

Το ενυδρειο ειναι ομορφο, μπραβο σου! Ωραια χρωματα. Τα φυτα θα μπορουσαν να ειναι λιγο πιο τακτοποιημενα ως προς το που βρισκονται στον χωρο. Στη δεξια μερια που δεν εχει φυτα μπροστα καπως μου χτυπαει αλλα οκ. Γενικα εχει δρομο ακομα το ενυδρειο και το χεις, οποτε κανενα προβλημα. Θα γινει σουπερ.
Ευχαριστώ πολύ Καλή χρονια να εχεις και εσυ φιλε !
Τα φυτά σίγουρα θα μπορούσαν να ηταν τακτοποιημένα ξεκίνησα να κάνω ''πολυσαλατα'' στην αρχη και να σκεφτεις εχουν βγει παρα πολλά φυτά που είχα στην αρχή!εκει δεξιά που λες ειναι οντως άδειο με το που μεταφύτευσα την repens κόπηκε η αναπτυξη της τρελά... και σίγουρα εχει δρόμο ακομα 5 μήνες το έχω :P!Ευχαριστώ και πάλι!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rospy Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο!!!
Έχεις πολλά ωραία φυτά, βλέποντας το μέγεθος που μπορούν να αποκτήσουν πολλά από αυτά θα αρχίσεις να τα διαχειρίζεσαι διαφορετικά...
Η pinnatifida hygrophila πολύ ωραίο φυτό αν και ποτέ δεν τα κατάφερε στο ενυδρείο μου, έχω την εντύπωση οτi μεγαλώνει αρκετά και είναι για μέση και πίσω, ίσως κάπου στην αριστερή πλευρά?
O aponogeton για να ανθήσει πρέπει το μπουμπούκι να βγεί εκτός νερού οπότε αν έχεις καπάκι, δύσκολό... θα κόβεις το μπουμπούκι έτσι το φυτό θα είναι δυνατό, θα έχεις μπουμπούκια αρκετά συχνά, δύσκολο αυτό το ψαλίδισμα...
Ναι οπως αναφέρω και πάνω ξεκίνησα πολύ αρχάρια ήθελα να δω όλα τα φυτά να μεγαλώνουν καθώς εκπλήρωσα το ''όνειρο'' μου το co2 και εκανα πολλές διορθώσεις ήταν η χρονιά που δεν ταλαιπώρησα καθόλου ψάρια και ασχολήθηκα καθαρά με τα φυτά!
η pinnatifida ειναι όντως για πίσω και μέση την έβαλα στην μέση με σκοπό να πάει και μπροστά και να κλαδεύω!το aponogeton ειναι το αγαπημένο μου φυτό :P και εχω καπάκι και μάλλον δε θα το χαρώ πρωτη φορα μου πετάει παντως :P!
Ευχαριστώ για τα tips και τα σχόλια <3!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανέμορφο, Μπράβο σου
Ευχαριστώ πολύ <3

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nospanos Εμφάνιση μηνυμάτων
...να το εκλάβω ως φυσική εξέλιξη που θα συμβεί και στη δική μου περίπτωση?!
Μακάρι
Σου την εύχομαι την εξέλιξη που ευελπιστείς και σίγουρα με υπομονή ολα γίνονται(και μεράκι αλλα αυτο το χεις )!
__________________
- Μανα ειμαι ερωτευμενος.
- Πως το λενε το κοριτσι;
- DSC226454364.jpg

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnreta : 08-01-14 στις 10:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02039 seconds with 10 queries