Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 06-08-12, 20:04
Iren66 Ο χρήστης Iren66 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2012
Περιοχή: Σύρος
Μηνύματα: 136
Send a message via Skype™ to Iren66
Προεπιλογή

Εχω λίγες τύψεις που δεν κατάφερα να τσεκάρω ως τώρα την γενική σκληρότητα, κι όλο φοβάμαι πως το νερό ειναι πολύ μαλακό για τα γκαπάκια (θυμάμαι που συζητούσαμε αλλού πως κάτω απο 15 GH είναι ευπρόσβλητα σε ασθένειες και να που συνέβει...) και δεν ξέρω τι να κάνω για να τ ανεβάσω, στα τυφλά όμως? δε λέει...αρα περιμένω ακόμα να ρθει το τεστ
Αρα το σκορδόζουμο και το αλάτι, μπορούμε να τα βαζουμε (σποραδικά αν κατάλαβα καλά) στα υγειή ψαράκια (κι όχι κατά την όποια φαρμακευτική θεραπεία), αλλά και όταν υπάρχουν οι πρωτες υποψίες ασθενειών.Το ίδιο και το βρεξιμο της τροφής με βιταμίνες , σωστά?

Λίγες ερωτήσεις ακόμα: 1) Στο 12λιτρο "νοσοκομείο" λογικά το φάρμακο θα καταστρέψει τα καλά βακτηρια σύντομα (αυριο, μεθαυριο πχ?), οπότε λογικά μετράω καθημερινά, αλλά αν δω αμμωνία τι κάνω? Συμπληρώνω ετοιμα βακτήρια (χωρίς αλλαγή, αφου με την αλλαγή θα φύγει το φαρμακο)? Στραγγίζω υλικό από το κυρίως ενυδρείο χύμα στο μικρό και προσεύχομαι να επιβιώσουν αρκετά βακτήρια? Αλλάζω νερ'ο και συμπληρώνω φάρμακο? Αλλάζω νερό χωρίς να συμπληρώσω άλλο Οmnipur? (μήπως τελικά αυτό ειχε στο νου του ο πετσοπας που μου πε "να κάνω αλλαγή νερού και να ρίξω μισή δόση φαρμακο"?)
2) Στις οδηγίες του φαρμάκου λέει καλό αερισμό, οπότε εχω βάλει μιαν αεραντλία και φυσαλίδες στα αρρωστούλια μου, καλά δεν κάνω?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01522 seconds with 11 queries