Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 23-05-11, 01:21
Το avatar του χρήστη kesanis
kesanis Ο χρήστης kesanis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 456
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosxe Εμφάνιση μηνυμάτων
Και κατι αλλο.. Με τις διαστασεις που ειπα και πριν οτι εχει η γυαλα μου τα 300 λιτρα ειναι μικτα..... Αλλα ειμαι τοοοοσο οριακα για να παω σε μεγαλυτερο η μπορω να κανω δουλεια στα σιγουρα με τα 300σαρια ειτε της eheim η της fluval..??
Παίζει ρόλο και τι σκέφτεσαι να βάλεις μέσα. Από είδος σε είδος τα ψαράκια έχουν διαφορετικές απαιτήσεις. Εγώ προσωπικά είμαι της άποψης ότι καλύτερα να υπερβάλουμε λίγο στο θέμα φίλτρο. Αυτό κρατάει ζωντανό το ενυδρείο μας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ARIS1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλα λες οτι εχει 3 φορες παραπανω ροη, μημπως φταει ο τροπος που βγαζει το fluval (με το πλακουτσοτο στομιο στην εξοδο του) που δινει πιεση στο νερο και νομιζεις οτι γυρναει 3 φορες τα λιτρα περισσοτερο απο το αλλο?
Έχω βάλει spray bar και στα δύο. Στο eheim ούτε σκέφτηκα να το πειράξω. Στο fluval έχω μεγαλώσει και τις υπάρχουσες τρύπες και έχω τρυπήσει και στο πίσω μέρος λοξά προς τα κάτω ώστε να πετύχω κάποια κίνηση του νερού που ήθελα. Αν δεν το έκανα αυτό, το νερό έφτανε και χτυπούσε με δύναμη το μπροστά τζάμι του ενυδρείου, με το 305 φουλαρισμένο.

Τες πα, δεν επιμένω, ούτε έχω κάτι με τα eheim ή τα fluval.
Απλά έχω και τα δύο και μεταξύ των δύο μοντέλων αυτά είδα. Και γι' αυτά μιλάω μόνο.
Σε άλλα αντίστοιχα μοντέλα μπορεί να μην ισχύει αυτό που λέω.
__________________
Ποτέ μην λογομαχείς μ' έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του όπου και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01350 seconds with 10 queries