Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 06-01-14, 00:37   #1
Η Δεσποινα πεθανε
despoina guppidou
Junior Member
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος 06-01-14, 00:37
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

καλησπερα στην ομορφη παρεα,καλη χρονια να χουμε με υγεια και ευτυχια.Ειμαι αρχαρια και χρειαζομαι τα φωτα σας οπωσδηποτε στο προβλημα που αντιμετωπιζω εχοντας μοιραιο αποτελεσμα το χαμο της πιο ομορφης γκαμπινας μου..εχω τρια θηλυκα και ενα αρσενικο,απο την πρωτη στιγμη η περι αυτης λογος βρισκοταν συνεχεια στο βυθο ψαχνοντας για τροφη και απομονωμενη απο το υπολοιπο κοπαδι..νομιζα οτι δεν υπηρχε προβλημα καθως δεν μου εδειχνε κανενα σημαδι ασθενειας ωσπου μια μερα αλλαξε χρωμα και εγινε μαυρη,στη συνεχεια εβγαλε μια κιτρινη κηλιδα μπροστα απο την ουρα της,κολυμπουσε συνεχεια μονη της καθοταν στο φιλτρο ατελειωτες ωρες,και ο τροπος που κολυμπουσε ηταν σαν μεθυσμενη,απευθυνθηκα σε πετ σοπ αλλα δεν με βοηθησαν σχεδον καθολου,αφου δεν μπορουσαν καν να προσδιορισουν την ασθενεια..οι μερες περνουσαν ετσι,μη μπορωντας να τη βοηθησω,συνεχιζε να τρωει ομως κανονικα,ωσπου μια βδομαδα πριν ειδα οτι ξαναεγινε ασπρη και συνειδητοποιησα οτι ειχε γεννησει ...ηταν εμφανως καλυτερα αρχισε να κολυμπαει με το κοπαδι και η μεθυσμενη συμπεριφορα της περασε αλλα η αρρωστεια της υπηρχε αφου καθοταν παλι διπλα στο φιλτρο αρκετες ωρες...Σημερα την βρηκα νεκρη στο βυθο,εμεινε καποιες ωρες στο ενυδρειο..τι ειδους ασθενεια αντιμετωπιζε?γιατι μετα την εγκυμοσυνη φαινοταν οτι επανηλθε?αυτη τη στιγμη στο ενυδρειο φιλοξενω δεκα περιπου μικρα,και το κοπαδακι που απεμεινε..τι μπορω να κανω για να τα διαφυλαξω απο την μυστηριωδη ασθενεια?θα ηθελα να με βοηθησετε..σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.καλη συνεχεια
Εμφανίσεις: 7859
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
πεθανε ο pleco ΝΙΚΟΣ ΠΑΟΚ Γλυκό νερό - Γενικά 21 21-01-10 20:11
Πεθανε το σαλιγκάρι??? k@mik@zi Αρχάριοι γλυκού νερού 19 19-12-09 16:12
Πεθανε ή οχι..SOS aNe Σαλιγκάρια 45 19-11-09 16:56
πεθανε ΤΟΛΟΥΚΟΣ Bettas 12 21-10-09 15:53

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05096 seconds with 13 queries