Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-11-13, 21:27
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή πατεντιαρης για λαμπα!!!

καλησπερα και παλι ειμαι ο γνωστος με την λεντοταινια που περιμενω.....μου ειχε πει ενας φιλος να βαλω αλλουμινιο απο κατω και να μην εχω προβληματα με το τζαμι.οποτε εβαλα εναν φιλο τζαμα και μου κολλησε εκει δεξια και αριστερα απο μια πλακα τζαμι για να στησω επανω το αλουμινιο.μετα διαβαζω οτι η λεντοταινια που εχω παραγγειλει ειναι αχρηστη μετα απο 2 μηνες,και λεω τωρα μπορω να βαλω εκει λαμπα τ8?ειναι 97ποντους χωρος. μαζι με τα ντουι υπαρχει λαμπα τοση?αλλα να ειναι και μεγαλυτερη απο 92 ποντους για να μη πεσει μεσα.παλι μαζι με τα ντουι.το νερο απο κατω ειναι στους 2,5 ποντους(η επιφανεια) αλλα μεχρι το κλεισιμο του καπακιου απο το τζαμι που εβαλε πλακα αυτος εχει 7 ποντους(φανταζομαι με ενα ντοθι χοντρο αν υπαρχει θα ανεβω αλλους 2 ποντους απο την επιφανεια και εφτασα στους 4)..και αν ναι με το σταρτερ και μετσχηματιστη τι κανω?βαζω και 2 φωτο δεξια και αριστερα να καταλαβετε.εχει κανει και τρυπα για να περασει το καλωδιο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από puntakias22 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και παλι ειμαι ο γνωστος με την λεντοταινια που περιμενω.....μου ειχε πει ενας φιλος να βαλω αλλουμινιο απο κατω και να μην εχω προβληματα με το τζαμι.οποτε εβαλα εναν φιλο τζαμα και μου κολλησε εκει δεξια και αριστερα απο μια πλακα τζαμι για να στησω επανω το αλουμινιο.μετα διαβαζω οτι η λεντοταινια που εχω παραγγειλει ειναι αχρηστη μετα απο 2 μηνες,και λεω τωρα μπορω να βαλω εκει λαμπα τ8?ειναι 97ποντους χωρος. μαζι με τα ντουι υπαρχει λαμπα τοση?αλλα να ειναι και μεγαλυτερη απο 92 ποντους για να μη πεσει μεσα.παλι μαζι με τα ντουι.το νερο απο κατω ειναι στους 2,5 ποντους(η επιφανεια) αλλα μεχρι το κλεισιμο του καπακιου απο το τζαμι που εβαλε πλακα αυτος εχει 7 ποντους(φανταζομαι με ενα ντοθι χοντρο αν υπαρχει θα ανεβω αλλους 2 ποντους απο την επιφανεια και εφτασα στους 4)..και αν ναι με το σταρτερ και μετσχηματιστη τι κανω?βαζω και 2 φωτο δεξια και αριστερα να καταλαβετε.εχει κανει και τρυπα για να περασει το καλωδιο
φωτο ειναι εδω σε αλλο ποστ
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=75710

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη puntakias22 : 20-11-13 στις 21:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-11-13, 16:42
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

http://i.imgur.com/dnLGlmL.png
http://i.imgur.com/sT2TGdK.png
παιδια εκανε το παραδοσιακο τροπο?καποιος κατι μια παρατηρηση?οπως ειπα ειναι 5 εκατοστα απο το νερο...πιτσιλιεται δηλαδη?δεν πειραζει?και στα ακροφυσια το μαυρο μακαρονι σε ενα σημειο εχει καβαλησει και τη λαμπα και σε ενα αλλο ισα που φαινεται το ασημι στο τελειωμα της λαμπας.δεν πειραζει??
μια τ8 εβαλα 30 βαττ οποτε τωρα πηγα στα 66βαττ 150 λιτρα οκ δεν ειμαι?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-11-13, 19:39
Το avatar του χρήστη rottbea
rottbea Ο χρήστης rottbea δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 14-12-2008
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 1.855
Προεπιλογή

Καλα σε βρισκω απο λαμπα και θερμοσυστελομενο.
Απο ανακλαστηρα εχεις κατι γιατι αν οχι εχεις μεγαλες απωλειες.
__________________



Η γρια η Κοντακ εχει το ζουμ ιν!


Δημητρης
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-11-13, 10:10
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

το ενυδρειο μου το χαρισαν οπως εχω πει και αυτος το ειχε κανει παραγγελια ολο μα ολο γυαλινο(τα παλια κλασικα).τα δυο πορτακια που ανοιγουν απο πανω για να δω μεσα στο ενυδρειο απο τη κατω τους πλευρα ειναι επενδυμενα με καθρεφτη.οποτε δεν ειναι σαν εχει ανακλαστηρα?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-11-13, 11:49
Το avatar του χρήστη rottbea
rottbea Ο χρήστης rottbea δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 14-12-2008
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 1.855
Προεπιλογή

Ενα κομματι αλουμινιου, ενα κομματι αλουμινοταινια πιστευω πως θα ηταν ακομα καλυτερα.
__________________



Η γρια η Κοντακ εχει το ζουμ ιν!


Δημητρης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Λαμπα UV nikolaosbouk Λοιπός εξοπλισμός 8 05-02-13 09:33
ΝΕΑ ΛΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΑΜΠΑ? erling Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 20 18-09-09 22:52
Ψαχνω UV λαμπα. alexx Λοιπός εξοπλισμός 7 04-12-08 19:46

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03856 seconds with 13 queries