Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #15  
Παλιά 08-09-08, 23:43
Το avatar του χρήστη blackghost7
blackghost7 Ο χρήστης blackghost7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Αυτη τη λογικη που εχουν πολλα φορουμ γενικοτερα και οχι μονο το δικο μας του στυλ εγω τα ξερω καλυτερα οποτε και στα χωνω με τα δικια μου και δεν σηκωνω και μυγα στο σπαθι μου γιατι ειμαι και με αλλους 10 μαζι που εχουμε τις ιδιες αποψεις και που στην αναγκη θα στα χωσουν και αυτοι δεν την καταλαβα ποτε μου δεν την καταλαβαινω τωρα ουτε πιστευω οτι μπορει να την καταλαβω καποτε.

Δεν συμφωνω με το φιλο αλεκο σε οτι εχει να κανει με τη συνθεση των ψαριων του ενυδρειου του και πολυ περισσοτερο που δεν ξερει τουλαχιστον τι ακριβως ειδη εχει. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι με του να τα "χωσω" εγω ο netblues,o steady, o speargunner (τα ονοματα ειναι ενδεικτικα και δεν σημαινουν κατι) θα γινει κατι.
Εκτος βεβαια απο το να βγαλουμε απο μεσα μας αυτη τη γνωση που εχουμε μαζεψει οσο καιρο ασχολουμαστε ο καθενας με τα ενυδρεια σε καποιον που κατεμας εχει λιγοτερες γνωσεις με τροπο βιαιο,ασχημο και πολλες φορες σαν 3ος παρατηρητης πιστεψτε με και αποκρουστικο!

Πιστευω μεσα μου χωρις ομως να εχω και αποδειξεις για να υποστηριξω καλυτερα αυτο που θα πω οτι πολλα μελοι του φορουμ εχουν κανει απλα εγραφη σε αυτο, διαβαζουν,κοιτανε, παρατηρουν αλλα ποτε δεν γραφουν ή ακομα δεν τολμουν να παρουσιασουν το ενυδρειο τους φοβουμενοι αυτο ακριβως, τη βιαιη και χωρις ελεος επιθεση απο καποιους γκουρου (βαζω και τον εαυτο μου μεσα σε αυτους) που αμεσως θα πουν το ταδε βγαλτο το αλλο μετακινησε το και γενικοτερα διαφορες υποδειξεις που γιαυτους ειναι σωστες και πρεπει ντε και καλα να τους ακουσει ο "νεος" γιατι αλλιος το "συστημα" του φορουμ τον αποριπτει και τον "ξεχεζει" πρωτα πριν το κανει αυτο.

Επειδη θα μπορουσα να γραφω και αλλα και πολυ απλα κανεις να μη μπει στον κοπο καν να διαβασει την εκθεση ιδεων μου μενω εδω και απλα τονιζω για να μην εχουμε παρεξηγισεις με τα γραφομενα μου.
Το "προβλημα" που αναφερω ειναι γενικοτερο και δεν αφορα το συγκεκριμενο μονο θεμα.Επισης τα ονοματα τα πηρα οχι στην τυχη αλλα κατα σειρα απο τους 3 τελευταιους που εγραψαν την ωρα που εγραφα και εγω οπως επισης ουτε τη λεω και εγω με τη σειρα σε κανεναν ουτε μπηχτη ριχνω απλα δινω και μια αλλη αποψη μπας και καποια φορα κανουμε ολοι μας την αυτοκριτικη μας πριν κρινουμε τους αλλους.

Υ.Γ. Φιλε αλεκο το θεμα πηρε πιστευω διαστασεις οχι λογο των αποψεων σου ή του λαθος στημενου ενυδρειου σου που και εγω πιστευω πως εχεις με τα μεχρι στιγμης δεδομενα που εχουμε απο εσενα αλλα λογω του ομολογουμενως λιγακι προκλητικου και ιντριγκαδορικου τιτλου που εβαλες στο θεμα σου.Κατα τα αλλα περιμενω και εγω καποια φωτογραφια οπως και μερικες ακομα λεπτομερειες.

Υ.Γ.2 φιλε netblues (χωρις παρεξηγηση) δεν ξερω αν ησουν οντως στο σεμιναριο ή καποιος σου τα μετεφερε αλλα για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι ο bleher ειπε περα απο αυτα του Αμαζονιου οτι στο ενυδρειο του δεν εχει αλλαξει ποτε νερο περα απο την συμπληρωση που εκανε στις εξατμισεις που ειχε.Οπως ακομα δεν ειχε κανει και ΠΟΤΕ καθαρισμο του βιολογικου υλικου το φιλτρων του και συγεκριμενα δεν τα ειχε ανοιξει καν τα φιλτρα του για 10 και βαλε χρονια(Αυτο για καποιους που προτεινουν απο απλο καθαρισμο ανα εξαμηνο εως και αντικατασταση του βιολογικου μετα απο 1-2 χρονια)

Υ.Γ.3 ΣΥΓΝΩΜΗ πραγματικα για το τοσο μεγαλο μου και κουραστικο ποστ αλλα εμενα μου βγαινουν πιο μαζεμενα και τα ξεφουρνιζω μια και καλη1
sorry και παλι...!
__________________
Οτι περνάει ...... δεν ξαναπερνάει............
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΧΑΜΕΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ octania246 Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 12 07-09-07 11:04
και ενυδρεια φτιαχνουμε...περαστε γαυρος Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 20 15-10-06 17:52
οποιος εχει παραγγειλει βαση σε μαραγκο ποσα χρηματα maria-paok DIY . Φτιάχτο μόνος σου 15 21-01-05 20:49
αρωματικα χωρου και ενυδρεια??????????? χρηστος παγκαλος Γλυκό νερό - Γενικά 7 09-06-04 12:00

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13314 seconds with 14 queries