Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ελλάδα και Ευρώπη > Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ελλάδας - Ευρώπης

Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ελλάδας - Ευρώπης Παρουσιάσεις ενυδρείων Ελλάδας - Ευρώπης, συζητήσεις για διακόσμηση

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 21-06-08, 15:57
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

κι εδω να πω πως ολοι οσοι εχουμε ενυδρεια και περιλαμβανει τον σαρκαστικ..εσενα μακη....εμενα ..και ολους τους αλλους ...αν το προχωρησουμε τοσο...το χομπυ υποστηριζει ενα εμποριο ζωντανων που κανει κακο στη φυση....δεν ειναι ολα τα ψαρια απο αναπαραγωγες....σε πολλα ειδη συμφερει περισσοτερο η συλλογη τους απο τη φυση και λιγοτερο η αναπαραγωγη τους...συλλεγονται λοιπον και στην ολη διαδικασια αποδεκατιζονται αμετρητα ατομα για να επιβιωσουν λιγοτερα....
μη μου πεις οτι δεν γινονται ζημιες σε κορραλιογενεις υφαλους και θαλασσια ειδη για τα θαλασσινα ενυδρεια.....τα εχουν δειξει σε ντοκυμαντερ πολλες φορες....και αυτη η μοδα παλι για αγρια ειδη?? αγριους δισκους αγρια γατοψαρα....οτοκυκλους....πιστευεις οτι τα συλλεγουν με την προσοχη και την ευαισθησια που μαζεψα εγω τα ψαρακια που εχω σκοπο να επιστρεψω??
η θεωρεις οτι εγω και αυτοι οι εμποροι κανουμε το ιδιο κακο κι ενεργουμε με τον ιδιο τροπο??
μηπως πιστευεις οτι αν αυτοι θεωρησουν καποιο ειδος ακαταλληλο πανε και το επιστρεφουν??
θεωρεις δηλαδη οτι η ευαισθητοποιηση μου στο θεμα μεσα απο την εμπειρια μου ειναι μικροτερη απο την ευαισθητοποιηση των αλλων που απλα δινουν λινκς??
δεν εχει κανενα νοημα να συνεχισω την κουβεντα οταν τα ψαρια αυτα αλιευονται νομιμα στην ελλαδα...κι εγω τα επιασα...τα μελετησα...εμαθα το βιοτοπο τους και θα τα επιστρεψω...
αν αυτο δε μπορειτε να το καταλαβετε δεν εχω τι αλλο να πω...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Βιοτοπικο με δισκους kanarini Δίσκοι 13 16-04-08 06:31
βιοτοπικο ενυδρειο steady Δίσκοι 24 01-07-07 12:49
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΣΕ 50 ΛΙΤ. georgetax Malawi 117 03-03-07 20:34
Κουνουποψαρο Ελληνικο. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Ζωοτόκα 6 30-11-05 10:19
ΕΤΙΜΑΖΩ 10.000 λιτ. batza Malawi 33 06-05-03 18:44

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,16983 seconds with 15 queries