Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-02-11, 13:14
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Εκεί είναι η διαφορά στον τρόπο σκέψης Κώστα.
Εγώ δεν πιστεύω στον ανταποδοτικό χαρακτήρα της συνδρομής.
Γουστάρω να ανήκω κάπου και το στηρίζω με όλους τους τρόπους.
Και δεν με νοιάζει τι θα μου φέρει πίσω !
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-02-11, 14:12
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Αν μου επιτρέπετε να εκτραχύνω λίγο την συζήτηση...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκεί είναι η διαφορά στον τρόπο σκέψης Κώστα.
Εγώ δεν πιστεύω στον ανταποδοτικό χαρακτήρα της συνδρομής.
Γουστάρω να ανήκω κάπου και το στηρίζω με όλους τους τρόπους.
Και δεν με νοιάζει τι θα μου φέρει πίσω !
Γι αυτό άλλωστε έχεις και διαρκείας στον Αρη!!!

Τωρα για το σοβαρό μέλος της συζήτησης, μολις σταματήσω να πονάω απο την τενοντίτιδα στα χέρια και απο την λαρυγγίτιδα στη φωνη, ευχαρίστως να πιουμε καφέ!!!
Πάντως υπάρχουν τρόποι, υπάρχει και θέληση..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-02-11, 14:22
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Νομίζω τα δείγματα καλής θέλησης φαίνονται και από την διοργάνωση του σεμιναρίου και από την προσέλευση των φίλων στην πρόσκληση μας για βοήθεια για την Ζωοτεχνία.
Και αν μη τι άλλο η χαρά της συμμετοχής σε κάτι που όλοι μας αγαπάμε είναι μεγάλη.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-02-11, 15:03
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

εγω θα μεινω στο οτι : ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (οσο ειμουνα μελος-) γνωρισα το συλλογο και τα ατομα τα οποια (πανω κατω τα ιδια) ηταν εκει καθε φορα ''βρεξει-χιονισει'' να ανοιξουν τα γραφεια και να υποδεχτουν τους συνχομπιστες..Αυτο που εμαθα απο την πρωτη στιγμη(και υποστηριξα ) ηταν πως Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ ...δεν χρειαζοταν να εισαι μελος για να μπορεσεις να ακουσεις-δεις-διαβασεις-γνωρισεις ολα αυτα που λεγονταν εκει καθε σαββατο...Με πολυ χαρα (ψυχικη) εδωσα τα 30ε για να εγγραφω σε μια ομαδα που με γεμιζε καθοτι αγαπουσα(-πω) αυτο το χομπυ...Διχως να εχω ενημερωθει προηγουμενως για αλλαγες στον χωρο του συλλογου ,παρευρεθηκα οσες φορες μπορεσα τον τελευταιο καιρο(αφου η θεση του μαθητη με περιοριζει πολυ-βεβαια οσοι με εβλεπαν εκει τα σαββατα ξερουν περισσοτερο) ,για να βοηθησω σε μαζεματα κλπ κλπ...Διαβαζω τωρα για την αυξηση της συνδρομης ,την συμμετοχη σε εκδηλωσεις κατοπιν πληρωμης κ.α Προσωπικα πιστευω οτι: και οσο ειχε μελη ο συλλογος που ερχοταν στα γραφεια (ειτε γραφονταν καποιο σαββατο) ,και οποιους γνωρισαμε απο κοντα σε τυχον σεμηναρια,τους εχει επειδη αγαπανε αυτο που κανουν και επειδη ειναι ενας χωρος που συγκεντρωνονται ολα αυτα...Η συνδρομη οντως ειναι μεγαλη ,καθως και το θεμα πληρωμης σε εκδηλωσεις ισως δεν ειναι σωστο...Καλυτερα να υπαρξει επανεξεταση για τα παραπανω ,καθως και μελλοντικα περισσοτερες ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ-ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΕΚΔΡΟΜΕΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ κ για να προσελκυθουν μελη και για τα ηδη υπαρχοντα !!!
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-02-11, 15:30
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θα μεινω στο οτι : ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (οσο ειμουνα μελος-) γνωρισα το συλλογο και τα ατομα τα οποια (πανω κατω τα ιδια) ηταν εκει καθε φορα ''βρεξει-χιονισει'' να ανοιξουν τα γραφεια και να υποδεχτουν τους συνχομπιστες..Αυτο που εμαθα απο την πρωτη στιγμη(και υποστηριξα ) ηταν πως Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ ...δεν χρειαζοταν να εισαι μελος για να μπορεσεις να ακουσεις-δεις-διαβασεις-γνωρισεις ολα αυτα που λεγονταν εκει καθε σαββατο...Με πολυ χαρα (ψυχικη) εδωσα τα 30ε για να εγγραφω σε μια ομαδα που με γεμιζε καθοτι αγαπουσα(-πω) αυτο το χομπυ...Διχως να εχω ενημερωθει προηγουμενως για αλλαγες στον χωρο του συλλογου ,παρευρεθηκα οσες φορες μπορεσα τον τελευταιο καιρο(αφου η θεση του μαθητη με περιοριζει πολυ-βεβαια οσοι με εβλεπαν εκει τα σαββατα ξερουν περισσοτερο) ,για να βοηθησω σε μαζεματα κλπ κλπ...Διαβαζω τωρα για την αυξηση της συνδρομης ,την συμμετοχη σε εκδηλωσεις κατοπιν πληρωμης κ.α Προσωπικα πιστευω οτι: και οσο ειχε μελη ο συλλογος που ερχοταν στα γραφεια (ειτε γραφονταν καποιο σαββατο) ,και οποιους γνωρισαμε απο κοντα σε τυχον σεμηναρια,τους εχει επειδη αγαπανε αυτο που κανουν και επειδη ειναι ενας χωρος που συγκεντρωνονται ολα αυτα...Η συνδρομη οντως ειναι μεγαλη ,καθως και το θεμα πληρωμης σε εκδηλωσεις ισως δεν ειναι σωστο...Καλυτερα να υπαρξει επανεξεταση για τα παραπανω ,καθως και μελλοντικα περισσοτερες ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ-ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΕΚΔΡΟΜΕΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ κ για να προσελκυθουν μελη και για τα ηδη υπαρχοντα !!!
Τάσο πρέπει να ομολογήσω ότι δεν κατάλαβα ιδιαίτερα τι ακριβώς θέλεις να πεις.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-02-11, 15:48
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

λοιπον δειτε ο λινκ και θα ηθελα καποιον απο το προεδριο του ΠΣΦΕ να σχολιασει http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=45958 Δηλαδη αυξανουμε την συνδρομη και δεν αιτιολογουμε γιατι?δηλωνουμε οτι τα σεμιναρια θα ειναι δωρεαν για τα μελη αλλα θα εχουμε και το δικαιωμα να γραφτουμε εκεινη την ωρα εαν θελουμε να παρακολουθησουμε δωρεαν το σεμιναριο.Καταπλικτικο 50ευρω εισητηριο για ενα σεμιναριο εεεε να ειμαστε λιγο ρεαλιστες ρε παιδια. δεν θα μπω σε παραπανω λογια απο το πληκτρολογιο γιατι ειναι πολλα αυτα που εχω να πω και να προτινω στην αλλη συνατηση ομως θα τα φερω σε συζητηση
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-02-11, 15:54
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Η δυνατότητα εγγραφής, δεν σημαίνει ότι η είσοδος θα ήταν 50 ευρώ.

Μπορεί κάλλιστα η είσοδος να ήταν ας πούμε 10 ευρώ για το σεμινάριο, αλλά αν γραφόταν κάποιος εκείνη την στιγμή, δεν θα πλήρωνε για το σεμινάριο.

Κοινώς, θα ήταν τα 10 του σεμιναρίου και τα άλλα 40 ως εγγραφή........
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-02-11, 15:56
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Να διευκρινησω οτι το συγκεκριμενο σεμιναριο, 6/2/2011, στα πλαισια της ζωοτεχνιας ειναι δωρεαν εισοδος για ολους, επειδη προκειται για συνδιοργανωση με την HELEXPO.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Περί αναπαραγωγής... Maverick Αναπαραγωγή 39 08-11-19 01:02
Περί ξύλων... panos1972 Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 11 08-12-09 09:43
Περί άμμου.... Tkagem DIY . Φτιάχτο μόνος σου 11 23-09-06 09:21
Περί του Π.Σ.Φ.Ε. Tolis Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 9 31-07-03 02:45
Περί λιπασμάτων Tolis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 1 10-12-02 19:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06436 seconds with 14 queries