Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 04-03-04, 17:27
Το avatar του χρήστη Efi
Efi Ο χρήστης Efi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Να' μαι κι εγώ!! Τα τελευταία νέα από το μέτωπο...

Χάθηκα γιατί το pc μου ειναι τόσο αργό που μου έσπασε τα νεύρα... θα αλλάξω μόντεμ τώρα.. Λοιπόν το ενυδρείο μου επιτέλους έστρωσε και σταμάτησαν οι χασούρες. Τώρα έχω μέσα στους 24 βαθμούς που είναι το minimum safe 4 χρυσοψαροειδή, 5 ενήλικα Γκάπι, τα 3 red eye που αποδείχτηκαν πολύ ανθεκτικά μιας και είναι από την αρχή και άντεξαν, 2 corydoras albino και 3 Neon. Έβγαλα δύο χρυσόψαρα όπως είχα ξαναπεί και τα έχω σε ένα δεκαπεντάλιτρο ενυδρειάκι. Τα άλλα θα τα κρατήσω ως έχουν στους 24. Διάβασα ότι δεν υποφέρουν, απλά δεν μεγαλώνουν άλλο πράγμα που δεν με πειράζει. Αν και εγώ είδα ότι μεγάλωσαν από τότε που τα είχα βάλει. Πάντως είναι πολύ ζωηρά! Εχω και τα 11 μικρά μου Γκάπι που μεγαλώνουν και θα τα βγάλω όταν γίνουν 3 μηνών από την γεννήστρα. Τότε θα χαρίσω για όποιον ενδιαφέρεται. Το ένα μικρό δυστυχώς χάθηκε σε μια αλλαγή νερού... Ένα δεύτερο που ξέφυγε κι αυτό, το είδα και περιμάζεψα με την απόχη. Έχω πάρα πολύ άλγη ρε παιδιά και συνέχεια καθαρίζω... Έχω κάτι διαφημιστικά βιβλιαράκια της Tetra που διαφημίζουν ένα υγρό που περιορίζει την άλγη. Λέγεται Tetra Easy Balance. Περιορίζει και τις αλλαγές νερού σε δύο φορές τον χρόνο λέει. Το έχει δοκιμάσει κανείς σας; Τι λέτε να το πάρω; Ήθελα να ρωτησω και για το αλάτι. Πρέπει να βάλω κι εγώ από αυτό το ειδικό αλάτι; Κάνει καλό στα ψαράκια; Πήρα και μια σκούπα βυθού, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη. Εκτός από εκείνα τα σιχαμένα τα γατόψαρα, τα καφέ, που τα λένε γλύφτες και καθαρίζουν τα τζάμια δεν έχει κανένα άλλο είδος πιο χαριτωμένο που να κάνει την ίδια δουλειά; Δεν τα μπορώ εκείνα! Αυτά τα νέα από το ενυδρείο μου... Καλό απόγευμα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,10980 seconds with 12 queries