Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-09-06, 12:40
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Question ποτε γενναμε?

εχω μια κιχλιδα που ειναι εγκυος και βρισκετε στην 17η με 18η μερα. μηπως ξερετε σε ποσες μερες περιπου θα βγαλει μικρα? απο οτι βλεπω στο στομα εχει σαν αβγα αλλα με κατι μαυρακια που φανταζομαι ειναι στην τελικη διαδικασια. την εχω σε μια γεννιστρα απο τις πλαστικες η οποια εχει διαχωριστικο στο κατω μερος με κενα. να το αφησω για να πανε τα ψαρακια μην τα φαει, η να το βγαλω για να μεινουν με την μαμα τους?απο τροφη τι προτεινετε για τα μικρα? φανταζομε οτι δεν πρεπει να τα αφεισω στο ενυδρειο με τα υπολοιπα για να μην γινουν μεζες. οποιες info ειναι ευπροσδεκτες. ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-09-06, 12:43
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GODLIGHT
εχω μια κιχλιδα που ειναι εγκυος και βρισκετε στην 17η με 18η μερα. μηπως ξερετε σε ποσες μερες περιπου θα βγαλει μικρα? απο οτι βλεπω στο στομα εχει σαν αβγα αλλα με κατι μαυρακια που φανταζομαι ειναι στην τελικη διαδικασια. την εχω σε μια γεννιστρα απο τις πλαστικες η οποια εχει διαχωριστικο στο κατω μερος με κενα. να το αφησω για να πανε τα ψαρακια μην τα φαει, η να το βγαλω για να μεινουν με την μαμα τους?απο τροφη τι προτεινετε για τα μικρα? φανταζομε οτι δεν πρεπει να τα αφεισω στο ενυδρειο με τα υπολοιπα για να μην γινουν μεζες. οποιες info ειναι ευπροσδεκτες. ευχαριστω.
γεια σου ... μεσα στην επομενη βδομαδα θα δεις τα μωρα σου...

αν θελεις να μην γινουν γευμα και να τα κρατησεις αφησε τα να γεννηθουν στη γεννιστρα που τα εχεις με το διαχωριστικο για να μην τα μαζευει πισω η μανα και για να μην φαγωθουν απο τα υπολοιπα.... τι ειδος ειναι??? αντε και με το καλο
__________________
M A L A W I
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-09-06, 12:50
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

δεν θυμαμε το ειδος τις. το ψαχνω εδω και καιρο αλλα δεν το βρισκω. αν μπορεσω θα ανεβασω καποια φωτο μπας και μαθουμε. ελπιζω να επειζησουν γιατι ειναι πρωτη φορα που εχω εγκυος για τοσες μερες.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-09-06, 12:52
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GODLIGHT
δεν θυμαμε το ειδος τις. το ψαχνω εδω και καιρο αλλα δεν το βρισκω. αν μπορεσω θα ανεβασω καποια φωτο μπας και μαθουμε. ελπιζω να επειζησουν γιατι ειναι πρωτη φορα που εχω εγκυος για τοσες μερες.
φυσιολογικο ειναι... αργουν λιγο αλλα ανταμειβουν!!! δεν υπαρχει λογος να φοβασαι! ολα καλα θα πανε! ανεβασε φωτο η περιεγραψε
__________________
M A L A W I
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-09-06, 15:22
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή

καλυτερα να την βγαλεις απο την γεννηστρα εειδη στρεσαρεται ετσι αυξανονται οι πιθανοτητες να φαει τα μωρα της...
αντιθετως αν την αφησεις να γεννησει κανονικα (τι αλλα ψαρια εχεις στο ενυδρειο) τα μωρακια εκτως που ειναι αρκετα μεγαλα κρυβωνται και καλα αλλα και στις πρωτες μερες η μητρερα τους μπορει να ειναι συνεχεια διπλα τους και ποτε αισθανθει οτι κινδυνευουν να τα ξαναβαλει πισω στο στομας της (για προστασια) και μετα θα τα ξαναβγαλει...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-09-06, 15:27
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deMetrIs
καλυτερα να την βγαλεις απο την γεννηστρα εειδη στρεσαρεται ετσι αυξανονται οι πιθανοτητες να φαει τα μωρα της...
αντιθετως αν την αφησεις να γεννησει κανονικα (τι αλλα ψαρια εχεις στο ενυδρειο) τα μωρακια εκτως που ειναι αρκετα μεγαλα κρυβωνται και καλα αλλα και στις πρωτες μερες η μητρερα τους μπορει να ειναι συνεχεια διπλα τους και ποτε αισθανθει οτι κινδυνευουν να τα ξαναβαλει πισω στο στομας της (για προστασια) και μετα θα τα ξαναβγαλει...
παντως μετα απο 95 μωρα(4 γεννες) γεννιστρας ψηφιζω γεννιστρα... γνωμη μου εκ πειρας

οσο για τη μια επομενη που εγινε μεσα στο ενυδρειο.... τα ψαρια χαθηκαν στα στομαχακια των ενηλικων.
__________________
M A L A W I

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη malawi : 28-09-06 στις 15:31
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-09-06, 15:34
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οι γεννηστρες στρεσσαρουν πολυ το ψαρι.
Το καλυτερο ειναι ενα μικρο ενυδρειακι χωρις φως, με αρκετες πετρες, ωστε να αισθανεται ασφαλης η θηλυκια.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-09-06, 15:39
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Οι γεννηστρες στρεσσαρουν πολυ το ψαρι.
Το καλυτερο ειναι ενα μικρο ενυδρειακι χωρις φως, με αρκετες πετρες, ωστε να αισθανεται ασφαλης η θηλυκια.
δε διαφωνω ιδιαιτερα.. εαν υπαρχει η ευκολια ενος μεμωνομενου ενυδρειου ειναι καλυτερα. βεβαια να προσθεσω τη δυσκολια να πιαστει η θηλυκη χωρις να μαζεψει πισω τα μικρα.. νυχτα με φακο κτλ κτλ... τα εχω περασει και την ταλαιπωρια αυτη την ανταλλαξα με τη γεννιστρα. και η μητερα ζει και βασιλευει. απλα παραθετω την προσωπικη μου εμπειρια. τωρα το πως θα επιλεξει να το κανει ο καθενας. αλλα τη φυσικη γεννα στο χωρο του ενυδρειου με ολα τα αλλα μαζι την απορριπτω αν τα μικρα προοριζονται για να κρατηθουν
__________________
M A L A W I
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-09-06, 15:42
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από malawi
δε διαφωνω ιδιαιτερα.. εαν υπαρχει η ευκολια ενος μεμωνομενου ενυδρειου ειναι καλυτερα. βεβαια να προσθεσω τη δυσκολια να πιαστει η θηλυκη χωρις να μαζεψει πισω τα μικρα.. νυχτα με φακο κτλ κτλ... τα εχω περασει και την ταλαιπωρια αυτη την ανταλλαξα με τη γεννιστρα. και η μητερα ζει και βασιλευει. απλα παραθετω την προσωπικη μου εμπειρια. τωρα το πως θα επιλεξει να το κανει ο καθενας. αλλα τη φυσικη γεννα στο χωρο του ενυδρειου με ολα τα αλλα μαζι την απορριπτω αν τα μικρα προοριζονται για να κρατηθουν
αν εχεις πολλε κρυψωνες η πληοψηφια των μικρω θα σωθει...(εξαρτατε βεβεαι και απο τι ειδος ψαρια εχεις...)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-09-06, 15:45
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deMetrIs
αν εχεις πολλε κρυψωνες η πληοψηφια των μικρω θα σωθει...(εξαρτατε βεβεαι και απο τι ειδος ψαρια εχεις...)
και θα φαγωθει μετα απο μερες σιγα σιγα... οσο θα τρωνε δε θα χωρανε στις μικροσκοπικες κρυψωνες τους... θα βγαινουν εξω και........ μμμμμμμμ!!!!!

νοστιμα!!!

εγινε και αυτο!!!!
__________________
M A L A W I
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 28-09-06, 16:08
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Το οτι δεν πεθαινει ενα ψαρι, ειτε μπαινει σε γεννηστρες, ειτε ταλαιπωρειται γενικως, δεν σημαινει οτι περναει καλα, κι οτι το στρες που του προκαλειται δεν το κανει πιο ευαλωτο σε ασθενειες.

Να ξαναπω δε, κατι για τις αναπαραγωγες.
Ή αφηνουμε τα ψαρια να κανουν οτι κανουν μεσα στο ενυδρειο, οπου παρατηρουμε και τις πιο φυσικες συμπεριφορες, και δεν χαλανε και οι ιεραρχιες (στη περιπτωση αφρικανων) βγαζοντας και ξαναβαζοντας τις θηλυκιες, κι ετσι ικανοποιουμε και το συναισθημα του να βλεπεις καποιες λειτουργειες της φυσης, και αν εχουμε στησει προσεκτικα το ενυδρειο με κρυψωνες και τους καταλληλους συγκατοικους, γλυτωνουν και καποια μικρα.
Ή αν θελουμε σωνει και καλά να βγαλουμε πολλα μικρα για οποιον λόγο, τοτε οργανωνομαστε καταλληλα (με ενυδρεια σωστα για να γεννηθουν και να μεγαλωσουν τα μικρα).
Οι γεννηστρες ειναι ημίμετρα που το μονο που κανουν ειναι να στρεσσαρουν τα ψαρια.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-09-06, 16:14
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Το οτι δεν πεθαινει ενα ψαρι, ειτε μπαινει σε γεννηστρες, ειτε ταλαιπωρειται γενικως, δεν σημαινει οτι περναει καλα, κι οτι το στρες που του προκαλειται δεν το κανει πιο ευαλωτο σε ασθενειες.

Να ξαναπω δε, κατι για τις αναπαραγωγες.
Ή αφηνουμε τα ψαρια να κανουν οτι κανουν μεσα στο ενυδρειο, οπου παρατηρουμε και τις πιο φυσικες συμπεριφορες, και δεν χαλανε και οι ιεραρχιες (στη περιπτωση αφρικανων) βγαζοντας και ξαναβαζοντας τις θηλυκιες, κι ετσι ικανοποιουμε και το συναισθημα του να βλεπεις καποιες λειτουργειες της φυσης, και αν εχουμε στησει προσεκτικα το ενυδρειο με κρυψωνες και τους καταλληλους συγκατοικους, γλυτωνουν και καποια μικρα.
Ή αν θελουμε σωνει και καλά να βγαλουμε πολλα μικρα για οποιον λόγο, τοτε οργανωνομαστε καταλληλα (με ενυδρεια σωστα για να γεννηθουν και να μεγαλωσουν τα μικρα).
Οι γεννηστρες ειναι ημίμετρα που το μονο που κανουν ειναι να στρεσσαρουν τα ψαρια.
και επαναλαμβανω πως παρεθεσα γεγονοτα και οχι θεωρειες μου που αυτοδημιουργησα. οσο για τη συγκεκριμενη μανα που στρεσαριστηκε 4 φορες λογω του οτι το 2ο ενυδρειο μου περιειχε ηδη μικρα απο την πρωτη γεννα(αρα που αρχικα υπηρχε οργανωση) υγιεστατη δεσποζει στο 900λιτρο πλεον. δεν παρασυρω κανεναν να κανει τα ιδια... παραθετω αυτα που εχω ζησει λεγοντας πως καλοι οι κανονες αλλα γενικα γινεται και αλλιως για καποιον κακομοιρη που δε μπορει να παρει 5 ενυδρεια αν θελει να χαρει κ αυτος τη διαδικασια της αναπαραγωγης
__________________
M A L A W I
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-09-06, 16:26
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δεν αμφιβαλλω για τα γεγονοτα. Οπως ειπα και πριν, επειδη ενα ψαρι δεν πεθαινει, δεν σημαινει οτι δεν στρεσσαρεται.
Και οπως επισης ειπα, ο κακομοιρης αν εχει στησει σωστα ενα ενυδρειο με κρυψωνες και σωστους συγκατοικους, θα χαρει μια χαρα και καλύτερα την διαδικασια αναπαραγωγης, και θα του μεινουν και μερικα μικρα.

Ολα αυτα στο πλαισιο του να βοηθαμε να στηνονται σωστα ενυδρεια, με λιγους και σωστα επιλεγμενους κατοικους, και την συνειδηση του χομπιστα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-09-06, 17:11
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Δεν αμφιβαλλω για τα γεγονοτα. Οπως ειπα και πριν, επειδη ενα ψαρι δεν πεθαινει, δεν σημαινει οτι δεν στρεσσαρεται.
Και οπως επισης ειπα, ο κακομοιρης αν εχει στησει σωστα ενα ενυδρειο με κρυψωνες και σωστους συγκατοικους, θα χαρει μια χαρα και καλύτερα την διαδικασια αναπαραγωγης, και θα του μεινουν και μερικα μικρα.

Ολα αυτα στο πλαισιο του να βοηθαμε να στηνονται σωστα ενυδρεια, με λιγους και σωστα επιλεγμενους κατοικους, και την συνειδηση του χομπιστα.
σε αυτη τη λογικη ημιμετρο ειναι ακομα και ο χωρος του ενυδρειου οσο μεγαλο κ αν ειναι. γι'αυτο και προσπαθω να δειξω πως η προσπαθεια προς τη σωστη κατευθυνση ειναι απολυτως σωστη (συμφωνω οποτε μαζι σου) απλα δε συμφωνω με την υπερβολη μιας και τα ψαρια θα ηταν απολυτως καλα μονο στη λιμνη τους
__________________
M A L A W I
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-09-06, 10:26
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

ευχαριστω για τις απαντησεις και μπορω να πω οτι συμφωνω μαζι σας στο οτι καλυτερα να αφησουμε την φυση να κανει την δουλεια της, σε ενα ενυδρειο, αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που τυγχαινει κατι τετοιο και θελω να το ευχαριστηθω γιαυτο το λογο εβαλα την θυληκια σε γεννηστρα για καλυτερα. τωρα επειδη μεσα στο ενυδρειο υπαρχουν πολυ πιο ενηλικα ψαρια δεν νομιζω πως θα επιβιωσουν. απο κρυψωνες υπαρχουν αρκετες αλλα υπαρχει κινδυνος να φαγωθουν απο καποιο που κανει βολτα εκει.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-10-06, 07:35
Το avatar του χρήστη Tzo
Tzo Ο χρήστης Tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 103
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tzo Send a message via Skype™ to Tzo
Προεπιλογή

Να κανω και εγω μια ερωτηση....
Εχω μια εγκυος afra την έχω απομονώση μόνη της σε ένα 25 ενυδρείο

Ξέρω οτι δεν τρώει για την περίοδο της εγκυμοσύνης οπότε δεν θα έχουμε και αμμωνία .....

¶ρα τα βακτηρίδια του φίλτρου πως θα επιζήσουν?


Να ρίχνω λίγη τροφή έστω και αν αυτή δεν καταναλώνετε?

Την έχω βάλει απο το Σάββατο στο 25
Δεν έχω πιο μεγάλο ενυδρείο για να την βάλω.
Στην είσοδος του φίλτρου έχω βάλει τούλι για να μην μου τραβήξει τα μικρά μέσα ...
__________________
Fazer Power

Crazy waters of Halkis
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-10-06, 11:06
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή γεννησαμεΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΟΛΕ

γεννησαμεΕεΕεΕεΕεΕεΕεΕεΕΕΕΕ
και τα εχω παιξει κανονικα (the first time is the better)
αντε να δουμε τωρα. εχει ο θεος, να τα βοηθηση να επιβιωσουν.
απο φαι τρωνε μια χαρα απο οτι ειδα. αφου τριψω την τροφη αρκετα. ισως να παρω και καμμια για μωρα για καλυτερα. βεβαια τα μεγαλυτερα ολο κανουν επιθεσεις στην γεννηστρα γαι ενα κολατσιο και μαλλον θατα μεταφερω σε ενα 60αλιτρο ενυδρειο.
TZO κανε υπομονη καμμια 20αρια μερες (τοσο περιπου κρατησε εμενα η γεννα) και αυτο που θα δεις θα ειναι μοναδικο. οσο για την ερωτηση που εκανες δεν γνωριζω, να σου πει καποιος που ξερει καλυτερα αλλα δεν νομιζω πως θα υπαρχει σοβαρο προβλημα. τη κανει η φυση ρε γαμ!?!.
αντε και με το καλο.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-10-06, 11:52
Το avatar του χρήστη malawi
malawi Ο χρήστης malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GODLIGHT
ΟΛΕ

γεννησαμεΕεΕεΕεΕεΕεΕεΕεΕΕΕΕ
και τα εχω παιξει κανονικα (the first time is the better)
αντε να δουμε τωρα. εχει ο θεος, να τα βοηθηση να επιβιωσουν.
απο φαι τρωνε μια χαρα απο οτι ειδα. αφου τριψω την τροφη αρκετα. ισως να παρω και καμμια για μωρα για καλυτερα. βεβαια τα μεγαλυτερα ολο κανουν επιθεσεις στην γεννηστρα γαι ενα κολατσιο και μαλλον θατα μεταφερω σε ενα 60αλιτρο ενυδρειο.
TZO κανε υπομονη καμμια 20αρια μερες (τοσο περιπου κρατησε εμενα η γεννα) και αυτο που θα δεις θα ειναι μοναδικο. οσο για την ερωτηση που εκανες δεν γνωριζω, να σου πει καποιος που ξερει καλυτερα αλλα δεν νομιζω πως θα υπαρχει σοβαρο προβλημα. τη κανει η φυση ρε γαμ!?!.
αντε και με το καλο.
Αυτα ειναι!!!! Συγχαρητηρια Πατερα!!!!!
__________________
M A L A W I
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-10-06, 12:24
Το avatar του χρήστη Tzo
Tzo Ο χρήστης Tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 103
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tzo Send a message via Skype™ to Tzo
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GODLIGHT
ΟΛΕ

γεννησαμεΕεΕεΕεΕεΕεΕεΕεΕΕΕΕ
και τα εχω παιξει κανονικα (the first time is the better)
αντε να δουμε τωρα. εχει ο θεος, να τα βοηθηση να επιβιωσουν.
απο φαι τρωνε μια χαρα απο οτι ειδα. αφου τριψω την τροφη αρκετα. ισως να παρω και καμμια για μωρα για καλυτερα. βεβαια τα μεγαλυτερα ολο κανουν επιθεσεις στην γεννηστρα γαι ενα κολατσιο και μαλλον θατα μεταφερω σε ενα 60αλιτρο ενυδρειο.
TZO κανε υπομονη καμμια 20αρια μερες (τοσο περιπου κρατησε εμενα η γεννα) και αυτο που θα δεις θα ειναι μοναδικο. οσο για την ερωτηση που εκανες δεν γνωριζω, να σου πει καποιος που ξερει καλυτερα αλλα δεν νομιζω πως θα υπαρχει σοβαρο προβλημα. τη κανει η φυση ρε γαμ!?!.
αντε και με το καλο.

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αντε αντε και μολις γεννήσει και η δικία μου να βγάλουμε τα μικρά για βόλτα στο πάρκο
__________________
Fazer Power

Crazy waters of Halkis
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-10-06, 12:28
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

αν δεν εχεις βρει νονο ειμαι εθελοντης.
αλλα θα μοιραστουμε τα εξοδα.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 02-10-06, 13:38
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Tzo & Golight βρείτε τα εσείς με τις βόλτες στο πάρκο κτπ και εγώ είμαι πρόθυμος να μαγαλώσω μερικά απο τα παιδιά σας
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-10-06, 10:15
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

στη διαθεση σου.
crazyio οποτε θες αφου μεγαλωσουν λιγο.
αν και πιστευω να μπορεσεις να τα δεις και μικρα βεβαια.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-10-06, 12:59
Το avatar του χρήστη Tzo
Tzo Ο χρήστης Tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 103
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tzo Send a message via Skype™ to Tzo
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GODLIGHT
στη διαθεση σου.
crazyio οποτε θες αφου μεγαλωσουν λιγο.
αν και πιστευω να μπορεσεις να τα δεις και μικρα βεβαια.
ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟΥ .....


χαχαχαχαχαχα


Εχει να πάρεις και απο εμενα μικρά αρκεί να τα προσέχεις τα μικρά μου
__________________
Fazer Power

Crazy waters of Halkis
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 03-10-06, 15:17
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

GODLIGHT : φυσικά θα τα μεγαλώσω αφού μεγαλώσουν λίγο στο δικό σου ενυδρείο με την μανούλα τους ....
και ΦΥΣΙΚΑ θα ήθελα να τα δώ απο κοντά όσο είναι ακόμα έτσι μικρά ... βλέπεις δεν μου έχει τύχει να γίνω ακόμα χαζομπαμπάς

TZO : με τέτοιους φίλους τι να τους κάνεις τους εχθρούς ε?
Καλορίζικος ο ψάρης σου
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-10-06, 11:49
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

να το κανονισουμε τοτε και με τους υπολοιπους, να βρεθουμε για να τα θαυμασετε απο κοντα.
αντε και χωρις εισητηριο.
παρτε τηλ αν μπορειτε και σημερα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-10-06, 12:45
Το avatar του χρήστη Tzo
Tzo Ο χρήστης Tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 103
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tzo Send a message via Skype™ to Tzo
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyio
G
Καλορίζικος ο ψάρης σου
Ο ψάρης μου τα έχει βρεί μπαστούνια απο τον Ασενικό afra που τον έχει βάλει σε πρόγραμμα γυμναστικής

Ολο στο τρέξιμο τον έχει.

Ακόμα και τα πολύ μικρότερα zebra τον πήρανε χαμπάρι

Μονο τα labi τον ανέχοντε ακόμα
__________________
Fazer Power

Crazy waters of Halkis
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-10-06, 17:13
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tzo
Ο ψάρης μου τα έχει βρεί μπαστούνια απο τον Ασενικό afra που τον έχει βάλει σε πρόγραμμα γυμναστικής

Ολο στο τρέξιμο τον έχει.

Ακόμα και τα πολύ μικρότερα zebra τον πήρανε χαμπάρι

Μονο τα labi τον ανέχοντε ακόμα
Έτσι έτσι ... εμένα ηρέμισε το ενυδρείο μου
Ετοιμάσου μετά την γέννα να αποχωριστείς κανένα μικρό ....
και εσύ godlight .... Μην κάνεις πως δεν ακούς ..
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-10-06, 18:55
Το avatar του χρήστη Tzo
Tzo Ο χρήστης Tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 103
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tzo Send a message via Skype™ to Tzo
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyio
Έτσι έτσι ... εμένα ηρέμισε το ενυδρείο μου
Ετοιμάσου μετά την γέννα να αποχωριστείς κανένα μικρό ....
και εσύ godlight .... Μην κάνεις πως δεν ακούς ..

__________________
Fazer Power

Crazy waters of Halkis
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΑΕΡΑΝΤΛΙΑ;;;;; captaintakis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 7 17-03-05 16:29
ΓΕΝΝΑΝΕ ΤΑ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ???????? ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ Αναπαραγωγή 3 17-02-05 10:21
Εχει σημασια ποτε τσεξαρουμε το Ph? Panagiotis Αρχάριοι γλυκού νερού 3 31-01-05 11:46
ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ;; hejo Malawi 10 07-07-04 23:11

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09700 seconds with 15 queries