Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-10-12, 19:04
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

εχει αποδειχθει οτι το θεμα του ''δικου μας'' χωρου ειναι μια ουτοπια....(και οχι μονο στο δικο μας χομπι).Ο αρχικος ενθουσιασμος σε λιγο καιρο θα εξαφανιστει και οι λιγοι αγνωστοι-γνωστοι θα κλειθουν να βαλουν το χερι στην τσεπη για την συντηρηση του(εχει συμβει....).Εκτος απο αυτο ο ''χωρος μας'' για οσους θυμουνται...συνεβαλε σε μεγαλο βαθμο στην διασπαση σε βορρα και νοτο με τσακομους,εριδες και αποχωρησεις.Η νεα προσπαθεια θα πρεπει να εχει ως στοχο την προωθηση του χομπι μας και την επιμορφωση μας με σεμιναρια,δρασεις,επανακυκλοφορια του περιοδικου μας κτλ κτλ.Αν ο σκοπος της νεας προσπαθειας ειναι να αποκτησουμε ξανα δικο μας χωρο πολυ φοβαμαι οτι θα (ξανα)λειτουργησει σαν τροχοπεδη.πιστευω ηρθε η ωρα να μαθουμε απο τα λαθη μας.

Υ.Γ1 αν θυμαμαι καλα ειχε γινει κ παλια προσπαθεια για να στεγαστουμε σε χωρο του δημου χωρις αποτελεσμα.
Υ.Γ2 οποια κ αν ειναι η αποφαση εγω παλι θα ειμαι μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-10-12, 19:07
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dinos99 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει αποδειχθει οτι το θεμα του ''δικου μας'' χωρου ειναι μια ουτοπια....(και οχι μονο στο δικο μας χομπι).Ο αρχικος ενθουσιασμος σε λιγο καιρο θα εξαφανιστει και οι λιγοι αγνωστοι-γνωστοι θα κλειθουν να βαλουν το χερι στην τσεπη για την συντηρηση του(εχει συμβει....).Εκτος απο αυτο ο ''χωρος μας'' για οσους θυμουνται...συνεβαλε σε μεγαλο βαθμο στην διασπαση σε βορρα και νοτο με τσακομους,εριδες και αποχωρησεις.Η νεα προσπαθεια θα πρεπει να εχει ως στοχο την προωθηση του χομπι μας και την επιμορφωση μας με σεμιναρια,δρασεις,επανακυκλοφορια του περιοδικου μας κτλ κτλ.Αν ο σκοπος της νεας προσπαθειας ειναι να αποκτησουμε ξανα δικο μας χωρο πολυ φοβαμαι οτι θα (ξανα)λειτουργησει σαν τροχοπεδη.πιστευω ηρθε η ωρα να μαθουμε απο τα λαθη μας.
Νομιζω πολυ καλη τοποθετηση ... Οσοι γνωριζουν τι εχει γινει στο παρελθον ... θα συμφωνησουν!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-10-12, 19:57
ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ο χρήστης ΣΤΑΜΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 73
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Προεπιλογή

Ιδέες υπάρχουν πολλές απο όλους .
Χωρίς μέλη όμως δεν γίνετε τίποτα , σημασία έχει να δούμε πόσοι το θέλουν να γίνει κάτι τέτοιο , πόσοι μπορούν να κάνουν όνειρα και πόσοι μπορούν να διαθέσουν κάτι απο τον εαυτό τους για τη προσπάθεια υλοποίησης των ονείρων τους .

Πέστε μου όταν έκλεισε ο σύλλογος τα γραφεία του πόσοι στεναχωρήθηκαν ;
Πολλοί .... ολοι αυτοί που στεναχωρήθηκαν εκείνη τη στιγμή σκεφτόντουσαν τις διαφορές τους με το σύλλογο ; Ή οτι χάθηκε κάτι που όποτε ήθελε θα μπορούσε πάει και να μιλήσει για το χόμπι του ;

Τα γραφεία του συλλόγου και ο χώρος του ΑΖ δεν θα έκλειναν ποτέ αν υπήρχε συμμετοχή απο πολλά μέλη με τη φυσική τους παρουσία .
Δώστε όλοι το παρών , από μόνο του θα κάνει τη διαφορά !!!
__________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-10-12, 20:24
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Δεν ξέρω παιδιά τι έχει γίνει μέχρι τώρα, καθώς είμαι νέος στο χώρο αλλά ρεαλιστικά μιλώντας, σε μια εποχή που η ανεργία χτυπάει 30% του πληθυσμού, ακόμα και ένα τίμημα της τάξης των 20 ευρώ το μήνα , ο άλλος το σκέφτεται να το δώσει... Εγώ προσωπικά τα έχω σκάσει αρκετά χοντρά για το χόμπι (αναλογικά με τα χρόνια που ασχολούμαι πάντα) αλλά δεν παύω να σκέφτομαι ότι έχω και 2 παιδιά να μεγαλώσω και ότι εκτός του ότι το 20ρικο δε θα είναι κάτι φοβερό για να πω ότι θα το στερηθούν, πρέπει να αναλογιστείτε ότι οι περισσότεροι που βρίσκονται στη δική μου δημογραφική κατηγορία, δε θα μπορούν να εμπλακούν ενεργά με το σύλλογο και άρα θα θεωρήσουν το έξοδο της συντήρησής του σαν "επιπλέον" έξοδο, το οποίο ουσιαστικά δε θα έχει αντίκρυσμα για αυτούς (δεδομένου ότι δε θα μπορούν να συμμετέχουν ενεργά και να επωφεληθούν από το σύλλογο). Αυτές είναι οι σκέψεις μου. Δεν τοποθετούμαι θετικά ή αρνητικά, απλά δίνω τροφή για σκέψη
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-10-12, 20:36
Το avatar του χρήστη snakepanos
snakepanos Ο χρήστης snakepanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: θεσσαλονικη,Α Τουμπα
Μηνύματα: 1.457
Προεπιλογή

Θα σηνφωνησω σε οσα μας ειπε ο
Butterfly
Καθε ΔΗΜΟΣ μπορει να δωσει χωρο για εναν συλλογο αυτο το ξερω και θα το κανω στο Δημο Θεσσαλονικης [αν δεχτουνε φυσικα ]πρεπει να περαση απο Δημοτικο συμβουλιο και να βγη αποφασει.
Χωρος υπαρχη στη θεσσαλονικη για ενα χρονο δωρεαν αλλα το ρευμα το χαρατσι το νερο ,,αυτα πρεπει να τα αναλαβουμε εμεις,,δηλαδη ο σύλλογος .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μπορουμε να κανουμε κατι παραπανω? Πάνος Γλυκό νερό - Γενικά 12 27-03-08 19:18
Παραπανω αντιχλωριο Z4 M Αρχάριοι γλυκού νερού 9 09-12-06 22:17

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04299 seconds with 14 queries