Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-08-11, 07:33
Το avatar του χρήστη ARIS1983
ARIS1983 Ο χρήστης ARIS1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2010
Περιοχή: Kερατσινι-Πειραιας
Μηνύματα: 965
Προεπιλογή

Σε βολτα με λουρι δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβει να του την πεσει αλλος σκυλος γιατι απλα με το που δεις καποια περιεργη κινηση μπαινεις εσυ μπροστα και ο αλλος σκυλος καταλαβαινει οτι εχει να κανει με εσενα οποτε του κοβεται η φορα.
__________________
Ferplast Dubai 240l.
Juwel Record 60l.

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-08-11, 12:19
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

Παντως βλεπω οτι μου τσιναει αρκετα οταν ας πουμε θελω να τον βγαλω στο μπαλκονι γιατι πιθανον καταλαβαινει οτι δεν θα ειναι μαζι μου.χθες επειδη ηθελα να φυγω και το μπαλκονι ειναι μεγαλο του φωναζα να βγει εξω για δεκα λεπτα ως που πηγα και τον τραβηξα απο το λουρι και μου αγριεψε.

Σημερα στην ιδια συμπεριφορα εσκυψε το κεφαλι και βγηκε.

Η αληθεια ειναι οτι με στεναχωρει που το βλεπω και ξενερωνει οταν ειναι να βγει μπαλκονι αλλα φανταζομαι δεν πρεπει να μου παρει τον αερα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-08-11, 13:09
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Tο σκυλι ειναι ακομη φοβισμενο με το ''εξω''.Πρεπει να κερδισεις την εμπιστοσυνη του.Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-08-11, 14:39
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

Λογικα σου γρυλισε γιατι φοβηθηκε , θελει χρονο να μαθει το λουρι και το κολλαρο τον χωρο και εσενα , μην βιαζεσαι

Το μπαλκονι εχει σκια και προστασια απο την ζεστη το καλοκαιρι και απο το κρυο τον χειμωνα ;

Ταιζε τον στο μπαλκονι να αρχισει σιγα να νιωθει ανετα με τον χωρο να καθεστε μαζι εκει καποια ωρα της ημερας κλπ αλλα να μην τον εχεις μονιμα στο μπαλκονι
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-08-11, 15:48
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ARIS1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε βολτα με λουρι δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβει να του την πεσει αλλος σκυλος γιατι απλα με το που δεις καποια περιεργη κινηση μπαινεις εσυ μπροστα και ο αλλος σκυλος καταλαβαινει οτι εχει να κανει με εσενα οποτε του κοβεται η φορα.
Αν στην πεσει απο πισω αδεσποτος δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα (παθων).
Και το σκυλι το ειχε καταλαβει και προσπαθουσε να γυρισει να αμυνθει αλλα εγω κοιμομουν
Ραμματα στο μπουτι εμεις, κομμενο αυτι ο αδεσποτος για να την αφησει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aquahobby Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντως βλεπω οτι μου τσιναει αρκετα οταν ας πουμε θελω να τον βγαλω στο μπαλκονι γιατι πιθανον καταλαβαινει οτι δεν θα ειναι μαζι μου.χθες επειδη ηθελα να φυγω και το μπαλκονι ειναι μεγαλο του φωναζα να βγει εξω για δεκα λεπτα ως που πηγα και τον τραβηξα απο το λουρι και μου αγριεψε.

Σημερα στην ιδια συμπεριφορα εσκυψε το κεφαλι και βγηκε.

Η αληθεια ειναι οτι με στεναχωρει που το βλεπω και ξενερωνει οταν ειναι να βγει μπαλκονι αλλα φανταζομαι δεν πρεπει να μου παρει τον αερα
Δεν θελει βια.
Υπομονη και ανταμοιβη ο\ταν κανει αυτο που θελεις.
Η αρχη ειναι μονο δυσκολη, μετα θα τα βρισκετε αερας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικα σου γρυλισε γιατι φοβηθηκε , θελει χρονο να μαθει το λουρι και το κολλαρο τον χωρο και εσενα , μην βιαζεσαι

Ταιζε τον στο μπαλκονι να αρχισει σιγα να νιωθει ανετα με τον χωρο να καθεστε μαζι εκει καποια ωρα της ημερας κλπ αλλα να μην τον εχεις μονιμα στο μπαλκονι
+1
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-08-11, 10:11
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

το ίδιο θέμα είχα με την δικιά μου όταν την πρωτοπήρα. για ένα μήνα βγαίναμε βόλτα αγκαλιά στην πυλωτή (που διαθέτει κήπο) για να κάνει τις ανάγκες της και να ξεψαρώνει. Θα μάθει το καινούριο περιβάλλον και πάνω από όλα θα μάθει εσένα και όλα θα στρώσουν. θέλει χρόνο. όταν το πήγες σε γιατρό το σκυλί το τσεκάρισες για τσιπάκι; αν δεν έχει κι αποφασίσεις να το κρατήσεις μαζί με τις εξετάσεις εμβόλια κτλ που απαιτούνται, βάλ' του κι ένα τσιπάκι. δεν κοστίζει τίποτα και είναι ένα βήμα παραπάνω στη σχέση σου με τον σκύλο (δεν είσαι απλά ένας ιδιοκτήτης, είσαι Ο ιδιοκτήτης του σκύλου με ότι ευθύνες συνεπάγεται αυτό)
καλή συνέχεια και υπομονή.
__________________




Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
νεο κατοικιδιο! jimfytakis Άλλα ζώα 31 19-07-08 11:30

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05566 seconds with 15 queries