Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-09-11, 06:39
Το avatar του χρήστη aquatropic
aquatropic Ο χρήστης aquatropic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2011
Περιοχή: Αθήνα-Μεταμόρφοση
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Ωραίο θέμα ανοίξατε . Στο συγκεκριμένο μαγαζί έχω ψωνίσει τα περισσότερα προϊόντα, είναι διαπιστωμένο ότι είναι ακριβούτσικα, αλά πληρώνεις της παραπάνω ειδικευμένες εταιρίες κάποιον προϊόντων και πληροφορίες χρήσιμες που άλλα μαγαζιά δεν γνωρίζουν τα στοιχειώδες.
Λόγο της κρίσης δεν φέρνου μεγάλες ποσότητες από τα προϊόντα τους και δεν βρίσκεις τον τελευταίο καιρώ πολλά χρήσιμα αναλώσιμα. Έχω τύχει να πάω και να μην βρω και δυο και τρεις φορές για κάτι συγκεκριμένο.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-09-11, 08:42
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Επιδη ειμαι επαγγελματιας,και ξερω πολυ καλα τι σημαινει την σημερον ημερα να κρτας μαγαζι ανοιχτο,θεωρω μεγαλη ανευθηνοτητα να διασυρετε ενα μαγαζι μεσα σε ενα φορουμ,που ειναι σχετικο με το επαγγελμα που κανει αυτος ο επαγγελματιας (εγω δεν τον ξερω)Γιαυτο και τα ebay ειναι τα φθηνοτερα μαγαζια που υπαρχουν,τα οποια μπορει και να ειναι στημενα και μεσα στο σπιτι τους.
Τα κοστη καθε μαγαζιου ειναι εντελως διαφορετικα ,και εξαρτονται απο παρα πολλους παραγοντες.Οποτε το ιδιο προοιον,ειναι λογικο να εχει διαφορετικες τιμες.(αλλη τιμη εχει η τσιπουρα ιχθυοκαλιεργιας στην ταβερνα της γειτονιας και αλλη στον Λαμπρο στην Βουλιαγμενη πανω στο κυμα ,και στην ξεκοκαλιζει κιολας)Αυτο ομως δεν ειναι κατι που μου δεινει το δικαιωμα,να βγω και να τον κατηγορησω δημοσια.
Εγω συνεργαζομαι επι χρονια με ενα μαγαζι,και δεν τον αλλαζω,και δεν ειναι απο τους φθηνοτερους,αλλα υπαρχει και η εμπιστοσινη.
Οποιος θελει παει οπου θελει.

Γιαυτο να ειμαστε παρα πολυ προσεκτικοι ,και καλο ειναι να τα αφησουμε στον αγωνα που κανουν και αυτοι,για να κρατηθουν ορθιοι.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-09-11, 09:05
Το avatar του χρήστη krispie
krispie Ο χρήστης krispie δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2011
Περιοχή: Αμπελόκηποι(Αθήνα)
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Και μην ξεχνάμε τις εκπτώσεις και προσφορές που κάνει ανά καιρούς...(ελπίζω και φέτος...)
όπως είπε και ο kixlidatos έχει κάνει μια επένδυση(και μεγάλη σίγουρα...) σε ένα μαγαζί που έχει μάλιστα περιορισμένο πελατολόγιο... Το κάθε προϊόν διαφέρει από θέμα τιμής από μαγαζί σε μαγαζί...
Εγώ πάντως θα συνεχίσω να ψωνίζω από το συγκεκριμένο μαγαζί(έτσι κι αλλιώς μια βόλτα από εκεί είναι μια μίνι "εκδρομή"...) αφού πάντα θα έχω ψάξει τι προϊόν θέλω και θα έχω κάνει μια έρευνα αγοράς στα υπόλοιπα μαγαζιά μέσω internet...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-09-11, 09:18
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Θα απαντησω και τελειωνει εδω για μενα αυτο το θεμα.
Απο αυτο το μαγαζι ψωνιζω 4 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ολα τα ζωντανα που πουλαει ειναι σε πολυ καλη κατασταση.Τα ψαρια ειναι ολα μια χαρα και τα φυτα ειναι γνωστης μαρκας,σε αψογη κατασταση και ολοζωντανα.Ναι ειναι λιγο τσιμπιμενες σε σχση με αλλα πετ σοπ αλλα τα αλλα πετ σοπ εχουν σε αθλια κατασταση τα ζωντανα.Τα φυτα ειναι χαλια και στα ενυδρεια υπαρχουν ψωφια ψαρια,για να μην μιλησουμε για τους μονομαχους σε σφηνοποτηρα ενω στο waterinn ειναι σε ενυδρειακια.Το οτι επεσες σε 1-2 ασχετους υπαλληλους δεν σημαινει οτι το μαγαζι ειναι αναξιοπιστο φιλε,πλεων κανες δεν δινει σωστες συμβουλες γιατι απλα θελουν ολοι να πουλησουν.Γι αυτο πας διαβασμενος και περνεις ακριβος αυτο που θελεις και τιποτα αλλο.Για σκεψου να εχεις ενα μαγαζι και να ερθω εγω να ψωνισω και να πεσω σε εναν υπαλληλο σου ασχετο η που να μην εχει ορεξη εκεινη την μερα,πιστευεις οτι ειναι σωστο μετα να βγω και να σε δυσφημιζω?Και στην τελικη ο φιλος ανοιξε το θεμα για να ρωτησει αν πρεπει να γραφτει στη σελιδα για να δει τιμες και αντι ν απαντησετε σ αυτο αρχισατε το κραξιμο.
Για μενα το θεμα τελειωσε!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-09-11, 09:29
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Κωστη απο περιεργεια μπηκα και ειδα το μαγαζι που κουβεντιαζουμε.

Με μια λεξη ειναι Καταπλυκτικο,τετοι μαγαζι απο οτι ξερω εγω δεν υπαρχει στην Ελλαδα,ο ανθρωπος εχει ριξει ποοοοοοολλα λεφτα.

Ειναι κριμα για ενα τετοιο μαγαζι να λεγονται αυτα τα πραγματα.

Οταν θα ανεβω επανω ,θα παω να το επισκεφτω σιγουρα
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-09-11, 09:39
Το avatar του χρήστη gianniwpopi
gianniwpopi Ο χρήστης gianniwpopi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2011
Περιοχή: μεταμορφωση
Μηνύματα: 1.214
Προεπιλογή

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι εχει περισσοτερα ψαρια..πολυ καλυτερα σε ποιοτητα, δεν εχει ψοφια μεσα καθολου και εχει και μεγαλυτερη ποικιλια στα φυτα και καλυτερη ποιοτητα.
απο αλλα πετσοπ.
ενταξει, ειναι λιγο ακριβο....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-09-11, 09:40
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Κακα τα ψεμματα,αν και οι υπαλληλοι του στην πλειοψηφια τους δεν ειναι σωστα ενημερωμενοι,μιλαμε για ενα καταστημα το οποιο ειναι τα carrefour των ενυδρειων.Στελνει ψαρια παντου,εχει καθαρα ενυδρεια και φυτα γνωστης μαρκας.Γενικα το καταστημα νομιζω πως,απο πλευρα υποδομης,ειναι οτι καλυτερο.Εκει που πασχει ειναι στην ενημερωση των υπαλληλων του(αν και αυτο μπορει να ειναι και σκοπιμο),αφου ας μην ξεχναμε,ειναι καταστημα και πρεπει να πουλησει.Γι αυτο πας ενημερωμενος...
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-09-11, 09:42
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστη απο περιεργεια μπηκα και ειδα το μαγαζι που κουβεντιαζουμε.

Με μια λεξη ειναι Καταπλυκτικο,τετοι μαγαζι απο οτι ξερω εγω δεν υπαρχει στην Ελλαδα,ο ανθρωπος εχει ριξει ποοοοοοολλα λεφτα.

Ειναι κριμα για ενα τετοιο μαγαζι να λεγονται αυτα τα πραγματα.

Οταν θα ανεβω επανω ,θα παω να το επισκεφτω σιγουρα
Βασιλη το μαγαζι ειναι παρα πολυ ομορφο και εχει μεγαλη ποικηλια απο ζωντανα και επεισης τα κραταει και σε σωστες παραμετρους νερου οχι ολα σε νερακι βρυσης που θα δεις σε αλλα πετ σοπ.Το μαγαζι ειναι καθαρα ενυδρειακο και υπαρχουν μεσα υπαλληλοι που ειναι και χομπιστες και ξερουν 5-10 πραγματα,μπορει να μην ειναι ολοι αλλα υπαρχουν.Παλιοτερα ειχε περισσοτερη ποικηλια σε ζωντανα και καθε χρονο εχει και την δωροεπιταγη 50% αλλα και εκπτωσεις σε παρα πολλα πραγματα.Στελνει ζωντανα απ οτι ξερω σε ολη την Ελλαδα και τα πακεταρει πολυ σωστα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-09-11, 10:20
piannino Ο χρήστης piannino δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-07-2011
Περιοχή: kallithea
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Waterinn

Χαίρομαι που διάβασα αυτό το θέμα καθώς και εγώ θεορούσα ότι το Waterinn είναι τα "Carefoour" τον ενυδρειακών προιόντων, καθώς δεν μπορείς να τα χαρακτηρίσεις "Jumbo" λόγω τον τιμών τους.

Το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο επισκεπτόμουνα συχνά παρόλες τις ψηλές τιμές του μου φέρθηκε πολύ λάθος εώς απαράδεχτα σε δύο περιστατικά με αποτέλεσμα να έρθω σε σύγκρουση και να τους πώ ότι δεν θα ξαναπατήσω εκεί μέσα.

Λέτε ότι είναι επαγγελματίας ο άνθρωπος και το να τον κράζουμε δεν είναι σωστό καθώς έριξε λεφτά εκεί μέσα? Τα δικά μου λεφτά τα σκέφτηκε κανείς?

Ε λοιπόν ονομάζομαι Οδυσσέας Χριστοφορίδης και δεν διστάζω να πώ επίσημα την εμπειρία μου και ας έρθει ο υπεύθυνος να με διαψέυσει.

Πρίν περίπου ένα μήνα πήγα στο Water Inn και αγόρασα μία γείωση (25 ευρώ )..... Η γείωση στις γνωστές συσκευασίες που έχουν ενα χαρτονάκι απο πίσω και ένα διάφανο πλαστικό μπροστα.

Όταν έβαλα την γείωση στο ενυδρείο μου, ανέβηκε η τάση στο ενυδρείο μου και έπεσε η ασφάλεια....Λέω τι στο καλό, κάτι πεζει με τα ηλεκτρολογικά μου, καθησα όλη μέρα να το ψάξω και τελικά έφερα ηλεκτρολόγο και μου είπε πως όλα είναι οκ. Πάω σε άλλο κατάστημα αγοράζω μια άλλη γείωση και δουλεύει κανονικα... Παίρνω στο Waterinn για αλαγή προιόντως και μου λένε ότι επειδή πέταξα το 10 cm χαρτονάκι που υποτίθεται ήταν η θήκη του δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τσακώθηκα στο τηλέφωνο προκειμένου να μου πεί να πάω απο εκεί να μιλήσω με τον υπέυθυνο μπας και γίνει κάτι.

Το περιστάτικο απο πάνω όμως δεν είναι τίποτα, λές ντάξει μπορεί όντως να χρειάζονται την συσκευασία αλλιώς μπενουν μέσα 25 ευρώ και τελικά δεν πήγα απο εκεί και ούτε το πείρα κατάκαρδα.

Το δεύτερο όμως περιστατικό έιναι απαράδεκτο!

Πηγαίνω για ψώνια στο WaterInn κατεβαίνω κάτω στα φυτά και ζητάω ένα Defuser για co2, Λέω στον πωλητή θέλω κάτι φτηνό και απλό.

Μου προτείνει λοιπόν ένα της Denerle στα 10 ευρώ και 50 λεπτα....Καλά λέω τόσο ακριβό ένα γυαλάκι με τρύπες? τεσπα το πέρνω.

Αγοράζω και 3-4 φυτά, πάιρνω αντιχλώριο και 4 γαρίδες και παώ στο ταμείο.

Μου λέει η ταμείας 64 ευρώ, τα πληρώνω και φεύγω. Στον δρόμο η κοπέλα μου κοιτάζει την απόδειξη και βλέπει οτι το Defuser μου το χρεώσανε 26 ευρώ... Μου λέει καλά αυτό το Defuser πανάκριβο. Το βλέπω γυρνάω πίσω και τους εξηγώ ότι εγώ 26 ευρώ για ένα τζαμάκι δεν δείνω και θα ήθελα τα λεφτά μου πίσω (μόνο για το defusser, το οποίο ήταν στην θήκη του άθικτο) Τελικά κατεβαίνω κάτω στον πολητή του το δείνω πίσω και παιρνω κάτι ξύλινα που είχανε με 3 ευρώ τα οποία δεν ανέφερε κάν ο πολητής όταν του είπα θέλω κάτι φτηνό και απλό (Δεν είναι Denerle βλέπετε) πάω στο ταμείο και περιμένω τα 23 ευρώ διαφορά πίσω. Η ταμείας λοιπόν μου είπε ότι επιστροφές ΔΕΝ γίνονται και πως θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο. Της είπα ότι τα χρειάζομαι τα λεφτά και πώς δεν φταίω εγώ αν ο πολητής λέει άλλα και εσύ χτυπάς άλλα στο ταμείο αλλα ακόμα και μετά απο καυγά, ακρη δεν έβγαλα καθώς η πολήτρια αρνήθηκε κατηγοριματικά να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω.

Αυτή είναι η εμπειρία μου, και όπως δεν θα δίσταζα να πώ κάτι καλό όπως έχω κάνει στο παρελθόν για ένα κατάστημα όπως πχ το Petcumulus δημόσια σε φορουμ το οποίο μου έχει φερθεί ΑΨΟΓΑ ώς πελάτη, έτσι δεν θα διστάσω να πώ και κάτι κακό για καταστήματα όπως το WaterInn. Έτσι είναι όμως αυτά τα απρόσωπα καταστήματα, όλα έχουν υπαλλήλους και έναν υπεύθυνο και απο ότι φαίνεται οι πελάτες δεν έχουν πια "Παντα Δικιο"
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-09-11, 10:41
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piannino Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαίρομαι που διάβασα αυτό το θέμα καθώς και εγώ θεορούσα ότι το Waterinn είναι τα "Carefoour" τον ενυδρειακών προιόντων, καθώς δεν μπορείς να τα χαρακτηρίσεις "Jumbo" λόγω τον τιμών τους.

Το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο επισκεπτόμουνα συχνά παρόλες τις ψηλές τιμές του μου φέρθηκε πολύ λάθος εώς απαράδεχτα σε δύο περιστατικά με αποτέλεσμα να έρθω σε σύγκρουση και να τους πώ ότι δεν θα ξαναπατήσω εκεί μέσα.

Λέτε ότι είναι επαγγελματίας ο άνθρωπος και το να τον κράζουμε δεν είναι σωστό καθώς έριξε λεφτά εκεί μέσα? Τα δικά μου λεφτά τα σκέφτηκε κανείς?

Ε λοιπόν ονομάζομαι Οδυσσέας Χριστοφορίδης και δεν διστάζω να πώ επίσημα την εμπειρία μου και ας έρθει ο υπεύθυνος να με διαψέυσει.

Πρίν περίπου ένα μήνα πήγα στο Water Inn και αγόρασα μία γείωση (25 ευρώ )..... Η γείωση στις γνωστές συσκευασίες που έχουν ενα χαρτονάκι απο πίσω και ένα διάφανο πλαστικό μπροστα.

Όταν έβαλα την γείωση στο ενυδρείο μου, ανέβηκε η τάση στο ενυδρείο μου και έπεσε η ασφάλεια....Λέω τι στο καλό, κάτι πεζει με τα ηλεκτρολογικά μου, καθησα όλη μέρα να το ψάξω και τελικά έφερα ηλεκτρολόγο και μου είπε πως όλα είναι οκ. Πάω σε άλλο κατάστημα αγοράζω μια άλλη γείωση και δουλεύει κανονικα... Παίρνω στο Waterinn για αλαγή προιόντως και μου λένε ότι επειδή πέταξα το 10 cm χαρτονάκι που υποτίθεται ήταν η θήκη του δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τσακώθηκα στο τηλέφωνο προκειμένου να μου πεί να πάω απο εκεί να μιλήσω με τον υπέυθυνο μπας και γίνει κάτι.

Το περιστάτικο απο πάνω όμως δεν είναι τίποτα, λές ντάξει μπορεί όντως να χρειάζονται την συσκευασία αλλιώς μπενουν μέσα 25 ευρώ και τελικά δεν πήγα απο εκεί και ούτε το πείρα κατάκαρδα.

Το δεύτερο όμως περιστατικό έιναι απαράδεκτο!

Πηγαίνω για ψώνια στο WaterInn κατεβαίνω κάτω στα φυτά και ζητάω ένα Defuser για co2, Λέω στον πωλητή θέλω κάτι φτηνό και απλό.

Μου προτείνει λοιπόν ένα της Denerle στα 10 ευρώ και 50 λεπτα....Καλά λέω τόσο ακριβό ένα γυαλάκι με τρύπες? τεσπα το πέρνω.

Αγοράζω και 3-4 φυτά, πάιρνω αντιχλώριο και 4 γαρίδες και παώ στο ταμείο.

Μου λέει η ταμείας 64 ευρώ, τα πληρώνω και φεύγω. Στον δρόμο η κοπέλα μου κοιτάζει την απόδειξη και βλέπει οτι το Defuser μου το χρεώσανε 26 ευρώ... Μου λέει καλά αυτό το Defuser πανάκριβο. Το βλέπω γυρνάω πίσω και τους εξηγώ ότι εγώ 26 ευρώ για ένα τζαμάκι δεν δείνω και θα ήθελα τα λεφτά μου πίσω (μόνο για το defusser, το οποίο ήταν στην θήκη του άθικτο) Τελικά κατεβαίνω κάτω στον πολητή του το δείνω πίσω και παιρνω κάτι ξύλινα που είχανε με 3 ευρώ τα οποία δεν ανέφερε κάν ο πολητής όταν του είπα θέλω κάτι φτηνό και απλό (Δεν είναι Denerle βλέπετε) πάω στο ταμείο και περιμένω τα 23 ευρώ διαφορά πίσω. Η ταμείας λοιπόν μου είπε ότι επιστροφές ΔΕΝ γίνονται και πως θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο. Της είπα ότι τα χρειάζομαι τα λεφτά και πώς δεν φταίω εγώ αν ο πολητής λέει άλλα και εσύ χτυπάς άλλα στο ταμείο αλλα ακόμα και μετά απο καυγά, ακρη δεν έβγαλα καθώς η πολήτρια αρνήθηκε κατηγοριματικά να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω.

Αυτή είναι η εμπειρία μου, και όπως δεν θα δίσταζα να πώ κάτι καλό όπως έχω κάνει στο παρελθόν για ένα κατάστημα όπως πχ το Petcumulus δημόσια σε φορουμ το οποίο μου έχει φερθεί ΑΨΟΓΑ ώς πελάτη, έτσι δεν θα διστάσω να πώ και κάτι κακό για καταστήματα όπως το WaterInn. Έτσι είναι όμως αυτά τα απρόσωπα καταστήματα, όλα έχουν υπαλλήλους και έναν υπεύθυνο και απο ότι φαίνεται οι πελάτες δεν έχουν πια "Παντα Δικιο"

Φιλε μου αυτο που λες ισχυει για ολα τα καταστηματα,κανενα μαγαζι δεν σου επιστρεφει χρηματα,ας προσεχες την ωρα που πληρωνες.Δεν υποστιριζω το συγκεκριμενο μαγαζι,αλλα αν θα διαβασεις το προηγουμενο μου ποστ θα καταλαβεις τι θελω να πω.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 12-09-11, 13:17
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piannino Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ταμείας λοιπόν μου είπε ότι επιστροφές ΔΕΝ γίνονται και πως θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο. Της είπα ότι τα χρειάζομαι τα λεφτά και πώς δεν φταίω εγώ αν ο πολητής λέει άλλα και εσύ χτυπάς άλλα στο ταμείο αλλα ακόμα και μετά απο καυγά, ακρη δεν έβγαλα καθώς η πολήτρια αρνήθηκε κατηγοριματικά να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω.
Ας μην μιλησω για αυτη την ταμια που και στη δικη μου εμπειρια μου εβγαλε την πιστη και μου εσπασε τα νευρα με το υφακι της. Εισαι πελατης και σε κοιταει με μισος και απαξιωση....αν ειναι δυνατον, δεν θα το ξεχασω ποτε....καλυτερα να παιρνω σαπια φυτα απο αλλου και να τα κανω εγω καλα αν μπορεσω παρα να τα παρω απο εκει....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-09-11, 10:14
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

θα απαντησω κιεγω και ληγει και για μενα εδω το θεμα.

δεν εθεσα καθολου θεμα τιμων. ανοιχτη αγορα εχουμε(σχεδον) ο καθενας εχει δικαιωμα να πουλαει οτι θελει οσο θελει.καλα κανει και χρεωνει οσο χρεωνει.καποια πραγματα τα εχει φτηνοτερα απο αλλα μαγαζια.

αυτο που ειπα εγω εχει να κανει με την εξυπηρετηση και την αντιμετωπιση που εισεπραξα εγω! εσας μπορει να μη σας νοιαζει αν πατε σε καποιο μαγαζι και σας φερθουν ετσι αλλα εμενα με νοιαζει και θα πω την εμπειρια μου οπως ητανε.οχι οπως θα επρεπε να ειναι.

απτη στιγμη που προκειται για μαγαζι ειναι στο χερι του αφεντικου να προσλαβει υπαλληλους που θα κανουνε σωστη δουλεια,αφου τους μαθει σωστα ποια ειναι αυτη. το αν βαριεται ο υπαλληλος η κανει αγγαρεια δεν εξαρταται μονο απτον υπαλληλο,εξαρταται και απτο αφεντικο.κιεγω εχω δουλεψει σε καταστημα και μαλιστα σε πολυ δυσκολο κομματι του και ξερω πως ειναι,δε γεννηθηκα χτες

επισης δεν αναφερθηκα καθολου στο αν πρεπει να πας διαβασμενος για να μη σου πουλησουνε οτι ναναι.αυτο ισχυει σε ολα τα καταστηματα ασχετα απτο αντικειμενο.

αυτο που ειπα ητανε το γεγονος του πως μου φερθηκανε και το γεγονος οτι θαπρεπε να εχει πιο οργανωμενο δικτυακο καταστημα.μπορει εσεις να το φυσατε το χρημα και να μη σας νοιαζει,να πεταγεστε στην κηφησια απτη θεσσαλονικη -τροπος του λεγειν-για πλακα, αλλα για μενα δεν ισχυει αυτο.πρεπει να δω η να παρω τηλεφωνο και μετα να παω για να μη παω τσαμπα.τι να κανουμε τωρα?

δεν ξυπνησα ενα πρωι και ειπα "τι θα κανουμε σημερα? ας κραξουμε το ταδε καταστημα!" οτι λεω το λεω γιατι αυτοι μου δωσανε το δικαιωμα να το πω με τη σταση τους.
προτιμω να ενημερωσω οποιον ενδιαφερεται να ακουσει την εμπειρια μου παρα να το παιξω καλος λες και ειμαι συνεταιρος του οποιουδηποτε επιχειρηματια.να ενημερωσω,οχι να επιβαλλω.
αυτα.ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-09-11, 10:31
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Δεν αμφισβητω γιαυτα που λες ,και την συμπεριφωρα του υπαλληλου προς το προσωποσου.Αλλα δεν μπορειτε να λετε αυτα που λετε για ενα καταπλυκτικο μαγαζι,ετσι οπως το ειδα εγω τωρα.(και για οποιο μαγαζι)

Γιατι αν κατσω εγω τωρα και σου πω τι συμπεριφορα και αντιμετοπιση ειχα απο ενα πολυ γνωστο μαγαζι των Αθηνων θα φριξεις.
Οπουε αν κατσουμε ολοι εδω μεσα και πουμε τα ονοματα των μαγαζιων, που κατα καιρους μας ειχαν πελατες και τα παραπωνα μας,πιστεψεμαι,ολα τα μαγαζια της Ελλαδος,μηδενος εξαιρουμενου θα γραφτουν εδω μεσα.
Οποτε αυτο που λεω εγω ειναι ας αφησουμε τα μαγαζια στην απεξω η να κατσουμε ολοιμας να κανουμε μια μπλακ λιστ αν θελεις και θα δεις που ολοι λιγο η πολοι θα ειναι μεσα.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-09-11, 10:39
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αμφισβητω γιαυτα που λες ,και την συμπεριφωρα του υπαλληλου προς το προσωποσου.Αλλα δεν μπορειτε να λετε αυτα που λετε για ενα καταπλυκτικο μαγαζι,ετσι οπως το ειδα εγω τωρα.(και για οποιο μαγαζι)

Γιατι αν κατσω εγω τωρα και σου πω τι συμπεριφορα και αντιμετοπιση ειχα απο ενα πολυ γνωστο μαγαζι των Αθηνων θα φριξεις.
Οπουε αν κατσουμε ολοι εδω μεσα και πουμε τα ονοματα των μαγαζιων, που κατα καιρους μας ειχαν πελατες και τα παραπωνα μας,πιστεψεμαι,ολα τα μαγαζια της Ελλαδος,μηδενος εξαιρουμενου θα γραφτουν εδω μεσα.
Οποτε αυτο που λεω εγω ειναι ας αφησουμε τα μαγαζια στην απεξω η να κατσουμε ολοιμας να κανουμε μια μπλακ λιστ αν θελεις και θα δεις που ολοι λιγο η πολοι θα ειναι μεσα.
+1 αλλα δεν επελεξα εγω το θεμα του Thread
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Black water giorgosp Γλυκό νερό - Γενικά 11 06-12-07 14:30
Water distillers deMetrIs Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 01-02-07 10:09
Water inn Venestus13 Ιστοσελίδες στο Internet 3 20-01-07 11:13
osmo-water-50 PascM Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 12 28-02-06 17:21
water mites? newfish Γλυκό νερό - Γενικά 0 14-12-02 19:11

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07981 seconds with 14 queries