Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-07-14, 16:16
giorgos afriki Ο χρήστης giorgos afriki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-06-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή εχετε να προτεινετε κανενα καλο εξωτερικο φιλτρο

εχετε να προτεινετε κανενα καλο εξωτερικο φιλτρο για 1500λιτρα/ωρα η με λιγο λιγοτερη ροη η περισσοτερη επειδη ειμαι λατρης τισ eiheim ολο τελευταια ακουω για διαροες ελατε να πουμε τι φοραει ο καθενας για να βοηθησουμε και αυτους που ψαχνουν απο διαφορες μαρκες με καλη ροη και πανω αποολα να ειναι αθορυβες.ευχαριστω(πιστευω αυτο το θεμα θα βοηθηση πολλους)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-07-14, 16:30
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Τα βασικα που επρεπε να πεις ειναι:

-λιτρα ενυδρειου
-κατοικοι ενυδρειου

Η ροη απο μονη της δε θα σε οδηγησει στο καταλληλο φιλτρο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-07-14, 23:19
giorgos afriki Ο χρήστης giorgos afriki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-06-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή

εχεις δικιο φιλε μου για 450 λιτρα ενυδρειο με αφρικανες το ενα εχω fluval 405 και για αλλο πειτε μου εσεις θελω δυο καλα και δυνατα φιλτρα για να ειναι το νερο μου και η βιολογια μου special
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-07-14, 23:50
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

αν ψαξεις λιγο στο φορουμ εχουν υποθει πολλες φορες οι διατριβες πανω στα φιλτρα....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-07-14, 00:33
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν ψαξεις λιγο στο φορουμ εχουν υποθει πολλες φορες οι διατριβες πανω στα φιλτρα....
+1 σε αυτό που είπε ο θανάσης δεν γίνεται να ανοίγεις συνέχεια νέα θέματα εδώ στο φόρουμ, σε διαβάζουν αρκετά άτομα. πολλά από αυτα έχουν ειπωθεί αρκετές φορές. χρησιμοποιησει την μηχανή αναζήτησης του φόρουμ, θα εκπλαγείς με τα αποτελέσματα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-07-14, 11:33
giorgos afriki Ο χρήστης giorgos afriki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-06-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή

δεν το γνωριζα υπαρχη μηχανη αναζητησης?
-------------------------
συγνωμη αν γινομαι κουραστικος με τα καινουργια μου θεματα ειμαι καινουργιος στο forum και δεν ξερω και πολλα αμα κανω λαθη η δεν κανω κατι σωστα διορθωστε με απο το να με κρινετε τοσο αυστηρα και να μου πετατε υπονοουμενα.δειξτε μια κατανοηση σε εναν νεο στο forum και διαβαζω καθημερινα δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα οκ και πιστευω οι αποριες που εχω θα βοηθησανε πολλους.ευχαριστω και οτι ειπα ειναι γνωμη μου χωρις παρεξηγηση

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos afriki : 09-07-14 στις 11:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-07-14, 11:53
Το avatar του χρήστη Κωστας Malawi
Κωστας Malawi Ο χρήστης Κωστας Malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2013
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 2.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos afriki Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν το γνωριζα υπαρχη μηχανη αναζητησης?
-------------------------
συγνωμη αν γινομαι κουραστικος με τα καινουργια μου θεματα ειμαι καινουργιος στο forum και δεν ξερω και πολλα αμα κανω λαθη η δεν κανω κατι σωστα διορθωστε με απο το να με κρινετε τοσο αυστηρα και να μου πετατε υπονοουμενα.δειξτε μια κατανοηση σε εναν νεο στο forum και διαβαζω καθημερινα δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα οκ και πιστευω οι αποριες που εχω θα βοηθησανε πολλους.ευχαριστω και οτι ειπα ειναι γνωμη μου χωρις παρεξηγηση
κανεις δε σε παρεξηγει Γιωργο.απλα κανε αυτο που σου ειπα.βαλε ολες τις αποριες σου σε 1 θεμα για το αφρικανικο ενυδρειο σου..εκει θα μπορεις να ρωτας για ψαρια,διατροφη,φιλτρανση και οτι απορια εχεις..βαλε 1 τιτλο αποριες για αφρικανικο ενυδρειο και οτι σε απασχολει θα το συζηταμε..
δεν υπαρχει λογος να ανοιγεις 1 θεμα για καθε μια ερωτηση..

σε αυτο που ρωτησες τωρα παντως εγω θα σου απαντησω..μια καλη λυση που βοηθησε κι εμενα ειναι το aquanova 1500 με χαμηλη καταναλωση και ροη 1500 λιτρα και αρκετο χωρο για βιολογια..ειναι και φτηνο..πιστευω στα 450 λιτρα εισαι μια χαρα..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-07-14, 12:06
Το avatar του χρήστη genecr
genecr Ο χρήστης genecr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2011
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.136
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
κανεις δε σε παρεξηγει Γιωργο.απλα κανε αυτο που σου ειπα.βαλε ολες τις αποριες σου σε 1 θεμα για το αφρικανικο ενυδρειο σου..εκει θα μπορεις να ρωτας για ψαρια,διατροφη,φιλτρανση και οτι απορια εχεις..βαλε 1 τιτλο αποριες για αφρικανικο ενυδρειο και οτι σε απασχολει θα το συζηταμε..
δεν υπαρχει λογος να ανοιγεις 1 θεμα για καθε μια ερωτηση..
+1

καλό θα είναι να μην αποθαρρύνουμε τα καινούρια μέλη να προβάλουν τις απορίες τους. Αν έχουν απαντηθεί παλαιότερα (τα περισσότερα θέματα ούτως ή άλλως έχουν συζητηθεί) μπορούμε να τους παραθέσουμε το σύνδεσμο ή τη μηχανή αναζήτησης ή και να απαντάμε ξανά γιατί όχι.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-07-14, 15:36
giorgos afriki Ο χρήστης giorgos afriki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-06-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή θελω να ανοιξω ενα θεμα αποριες για αφρικανικο ενυδρειο

θελω να ανοιξω ενα θεμα <<αποριες για αφρικανικο ενυδρειο>>και να κανω εκει μεσα τισ αποριες μου χωρισ να νευριαζω καποιουσ και να μην υπαρχουν παρεξηγησεις μπορει να μου πει καποιος που και πως μπορω να το κανω πρεπει να παω στο θεμα εκει που λειι αρχαριοι γλυκου νερου η εκει που λεει malawi και να μπω μεσα και να κανω νεο θεμα και να το πατισω???και μετα αλλη μερα οταν θα θελω να κανω αλλη ερωτηση θα παω παλι εκει κκαι θα πρεπει να ξαναβρω τον ιδιο φακελο και να ξανακανω ερωτηση η ξανακανω νεο θεμα με τον ιδιο τιτλο<< αποριες>> και αλλη ερωτηση.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-07-14, 15:51
Το avatar του χρήστη Κωστας Malawi
Κωστας Malawi Ο χρήστης Κωστας Malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2013
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 2.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos afriki Εμφάνιση μηνυμάτων
θελω να ανοιξω ενα θεμα <<αποριες για αφρικανικο ενυδρειο>>και να κανω εκει μεσα τισ αποριες μου χωρισ να νευριαζω καποιουσ και να μην υπαρχουν παρεξηγησεις μπορει να μου πει καποιος που και πως μπορω να το κανω πρεπει να παω στο θεμα εκει που λειι αρχαριοι γλυκου νερου η εκει που λεει malawi και να μπω μεσα και να κανω νεο θεμα και να το πατισω???και μετα αλλη μερα οταν θα θελω να κανω αλλη ερωτηση θα παω παλι εκει κκαι θα πρεπει να ξαναβρω τον ιδιο φακελο και να ξανακανω ερωτηση η ξανακανω νεο θεμα με τον ιδιο τιτλο<< αποριες>> και αλλη ερωτηση.
Γιωργο σου ξαναλεω κανεις δε νευριαζει ουτε παρεξηγητε..απλα σου δειχνουν τον πιο ευκολο δρομο για ολους μας!!λοιπον θα πας εκει που λεει μαλαουι και θα ανοιξεις το θεμα που λες..μετα για καθε ερωτηση που θελεις θα πηγαινεις στο ιδιο θεμα και ξαναγραφεις.δεν θα ανοιγεις αλλο..οπως γραφουμε τωρα σε αυτο ετσι θα γραφουμε και στο αλλο..ελπιζω να σε βοηθησα και ελπιζω να σε βοηθησω και στο ενυδρειο σου αφου εισαι στα αγαπημενα μου νερα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 09-07-14, 15:59
Το avatar του χρήστη korasidikos
korasidikos Ο χρήστης korasidikos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 24-04-2012
Περιοχή: αθηνα κεντρο-αγιος Παντελεημων-λουτρα αιδηψου
Μηνύματα: 1.393
Προεπιλογή

[QUOTE=giorgos afriki;846573]εχεις δικιο φιλε μου για 450 λιτρα ενυδρειο με αφρικανες το ενα εχω fluval 405 και για αλλο πειτε μου εσεις θελω δυο καλα και δυνατα φιλτρα για να ειναι το νερο μου και η βιολογια μου special[/QUOTE


απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο φιλτρο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Εξωτερικο φιλτρο για rio 180 lionor Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 50 18-01-14 18:30
τι φιλτρο πιστευετε οτι ειναι καλο για τις γαριδες σας. kifinas Τεχνικά θέματα για ενυδρεία με ασπόνδυλα 1 25-03-11 18:55
Εξωτερικο φιλτρο ggeos Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 7 09-11-06 10:26
φιλτρο εξωτερικο alfacom Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 2 01-07-04 13:08

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04796 seconds with 13 queries