Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Κεντρική Αμερική > Ζωοτόκα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 26-05-08, 23:04
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantelis51 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το όνειρο έγινε πραγματικότητα!

Μόλις επέστρεψα από επαγγελματικό ταξίδι και βρήκα στο ενυδρείο πολλάααα μικράαα ψαράκιααα!

Στην αρχή δεν το κατάλαβα όταν όμως είδα το γατόψαρο σαν να κυνηγάει κάτι...


Μάζεψα σε μια γυάλα 3 για backup και αν δω πως τα υπόλοιπα (πάνω από 20) επιβιώνουν, θα τα βάλω και αυτά μέσα.
αν η γυαλα δεν ειναι ενυδριεο και ειναι οντως γυαλα...δε το βλεπω καλα το back up σου.....
καλυτερα καταλληλα φυτα και οσα ζησουν.....χωρις φιλτρανση σε γυαλα...??
να σου ζησουν ευχομαι!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 26-05-08, 23:05
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Είδες που όλα ήταν απλά? Να σου ζήσουνε εύχομαι!

Αυτά που έβαλες στη γυάλα, είναι καλύτερα να τα βάλεις στο ενυδρείο, γιατί στη γυάλα είναι σίγουρα χειρότερα!

Για κρυψώνες έχεις φροντίσει, έτσι? Κερατόφυλλο στην επιφάνεια, πολλά φυτά γενικά, πολλά μικρά θα δεις κρύβονται και στο χαλίκι..

Να προσέξεις και το φίλτρο σου, μή σου ρουφήξει κανένα.. Αν δεις ότι δεν έχουν δύναμη να αντισταθούν στη ροή, είναι σκόπιμο να βάλεις κάποιο τούλι στην είσοδο του φίλτρου, για να τα προστατέψεις..

Τώρα, για τάισμα, μπορείς να πάρεις κάποια τροφή σε σκόνη (εγώ τους έδινα σπιρουλίνα), ή, είναι πολύ απλό, αν θέλεις και για την εμπειρία, να εκκολάψεις και αρτέμια (εμένα μου άρεσε πολύ η όλη διαδικασία)..

Και μήν αγχώνεσαι για το πόσα θα επιβιώσουν.. ¶παξ και έγινε η αρχή, το μόνο βέβαιο είναι ότι σε λίγο καιρό θα έχεις γεμίσει!

Μπράβο και πάλι!
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 27-05-08, 10:55
Το avatar του χρήστη panagiotis265
panagiotis265 Ο χρήστης panagiotis265 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Ξέρω οτι αυτό που θα πώ δέν το εγκρήνετε αλλά εγώ όλες τις γένες μου απο γκάπι τις έκανα σε γεννήστρα.Ημουν τυχερός βέβαια γιατί την θυληκιά με το που την έβαζα μέσα σε μία μέρα γενούσε.Τα μικρά βέβαια όπως και η μαμά δέν λεμεναν πάνω απο μερικές ώρες στην αντιπαθητική αλλά απαρέτητη για μένα γεννήστρα.Η μαμά ελευθερονώταν και τα μικρά τα μάζευα και τα έβαζα σε ένα 12 λιτρο νηπιαγογείο μέχρι να μεγαλόσουν και να μήν κυνδηνέυουν.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 27-05-08, 16:25
pantelis51 Ο χρήστης pantelis51 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Δεν ξέρω τι λες εσύ αλλά εγώ δεν πρόκειται να τα ξαναφήσω στο ενυδρείο!
Από το πρωί που τα ψάχνω μπορώ να δω μόνο 1. Όλα τα υπόλοιπα έχουνε εξαφανιστεί! Εχθές που τα μέτρησα ήτανε κάπου 20 - 30 και τώρα μόνο 1.
Τώρα προσπαθώ να πιάσω και αυτό για να το βάλω στη γυάλα που έχω μπας και γλυτώσει.

Και τέλος πιο επιθετικό ψάρι από το πλακόστομο μου δεν έχω ξαναδεί! Τι λέτε πως είναι φιλικό ψάρι; Καμία σχέση!

Είμαι τρομερά απογοητευμένος.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 27-05-08, 16:45
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

φιλε μου καποια στιγμη θα βαρεθεις τις γεννες,πιστεψε με......και μην απογοητευεσαι καθολου γιατι μπορω να σου πω σκηνικο που μου εχει τυχει και θα καταλαβεις τι σημαινει γκαντεμια στο συγκεκριμενο θεμα.....επισης σου προτεινω να αγορασεις πολυ κερατοφυλλο και να το αφησεις στην επιφανεια ετσι ωστε να την καλυπτει σχεδον ολοκληρη......οχι οτι θα ζησουν ολα τα μικρα,αλλα τουλαχιστον θα επιβιωσουν τα πιο δυνατα......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 27-05-08, 17:57
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Το αν θα βάλεις τα ψαράκια στη γυάλα, ή σε γεννήστρα, είναι δικό σου θέμα προφανώς και δε μπορώ ούτε εγώ ούτε κανείς να σου επιβάλλω να κάνεις κάτι συγκεκριμένο.. Θέλω να παρέμβω όμως, γιατί φοβάμαι ότι θα μείνει η αίσθηση από το post (το οποίο πιθανότατα κάποια μέρα θα διαβάζει κάποιος άλλος που θα του γεννήσουν τα γκαπάκια του), ότι είναι καλύτερα γυάλες - γεννήστρες κ.τ.λ., κάτι το οποίο σαφώς δεν ισχύει!

Κατ'αρχήν, Παντελή, μπορείς να μας πεις λίγο για το ενυδρείο σου? Πόσα λίτρα είναι, τι ψάρια έχεις, αν έχεις φυτά, πόσα φυτά, κ.τ.λ.? Και καμιά φωτογραφία θα βοηθούσε.. Πιθανότατα δηλαδή να έχεις ψάρια που δεν ταιριάζουν, ή που να κηνυγάνε τα γκαπάκια σου.. Ή να μήν έχεις αρκετές κρυψώνες.. Εμένα, για παράδειγμα, με αρκετές κρυψώνες στο ενυδρείο, μου επιβιώνουν σε κάθε γέννα 5-10 μικρά! Τα δυνατότερα υποθέτω.. Που δεν είναι και λίγα αν αναλογιστείς ότι γεννάει πιο συχνά από μια φορά το μήνα.. Αν λοιπόν τα γκαπάκια γίνανε "μεζεδάκια", τότε προτιμότερο κατά τη γνώμη μου θα ήτανε να ψάξουμε να βρούμε τι λάθος έχει γίνει, παρά να αφήσουμε να εννοείται στους επόμενους ότι λύσεις του τύπου "γυάλα" ή "γεννήστρα" είναι καλύτερες.. Με υπομονή, αν διορθώσουμε τα λάθη, σίγουρα την επόμενη φορά θα ζήσουν ακόμη περισσότερα!
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 27-05-08, 18:34
Το avatar του χρήστη panagiotis265
panagiotis265 Ο χρήστης panagiotis265 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Δέν είπα οτι η γεννήστρα είναι ότι καλλήτερο αλλά με αυτήν έχω βγάλει πάνω απο 50 ψαράκια σε 2 μήνες.Με τον τρόπο που περιέγραψα ποιό πάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 27-05-08, 18:51
Το avatar του χρήστη blondi
blondi Ο χρήστης blondi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2007
Περιοχή: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantelis51 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω τι λες εσύ αλλά εγώ δεν πρόκειται να τα ξαναφήσω στο ενυδρείο!
Από το πρωί που τα ψάχνω μπορώ να δω μόνο 1. Όλα τα υπόλοιπα έχουνε εξαφανιστεί! Εχθές που τα μέτρησα ήτανε κάπου 20 - 30 και τώρα μόνο 1.
Τώρα προσπαθώ να πιάσω και αυτό για να το βάλω στη γυάλα που έχω μπας και γλυτώσει.

Και τέλος πιο επιθετικό ψάρι από το πλακόστομο μου δεν έχω ξαναδεί! Τι λέτε πως είναι φιλικό ψάρι; Καμία σχέση!

Είμαι τρομερά απογοητευμένος.
εγω παντως δεν εχω προβλημα, ισως να χανω λιγα ψαρακια αλλα και στη φυση εξω ετσι γινεται πιστευω, κοιτα το δικο μου ....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00937.JPG
Εμφανίσεις:  226
Μέγεθος:  127,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 28-05-08, 10:02
pantelis51 Ο χρήστης pantelis51 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Μάλλον πρέπει να το ξαναφτιάξω και να βάλω περισσότερα φυτά. Τώρα έχω 4 αλλά όχι κερατόφυλλο (γιατί όσες φορές κι αν πήγα σε petshop δεν βρήκα!)

Μα να μη προλάβω να χαρώ καθόλου τα ψαράκια μου, είναι δυνατόν;;

Αυτός που τα 'φαγε ήτανε ο πλακόστομος. Το κατάλαβα κατά την αφόδευση...

Αλήθεια, αυτά τα μικρά που έμειναν, σε πόσο καιρό θα μεγαλώσουν;
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 28-05-08, 10:08
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

αναλογα με την τροφη και τις συνθηκες στις οποιες θα τα εχεις......για να αναπτυχθουν πιο γρηγορα θελουν συχνα ταισματα(3-4 καθε μερα) και ζωντανη τροφη αν γινεται...οσο για τη θερμοκρασια,εχω διαβασει οτι μια μεση θερμοκρασια 26-27 βαθμοι ειναι ικανοποιητικη,βεβαια σε μεγαλυτερες θερμοκρασιες αναπτυσσονται πιο γρηγορα,αλλα μειωνεται η διαρκεια ζωης τους......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 28-05-08, 10:12
Το avatar του χρήστη panagiotis265
panagiotis265 Ο χρήστης panagiotis265 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Οταν λές ζωντανή τροφή ενοείς grindal?Αν τους βάλουμε κατεψηγμένα?
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 28-05-08, 10:16
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

βασικα οτι και να τους βαλεις θα το φανε,αν ειναι σε μεγεθος που να χωραει στο στομα τους........εγω εχω ακουσει για αρτεμιες,αλλα νομιζω οτι ολα κανουν.......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 28-05-08, 12:54
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantelis51 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον πρέπει να το ξαναφτιάξω και να βάλω περισσότερα φυτά. Τώρα έχω 4 αλλά όχι κερατόφυλλο (γιατί όσες φορές κι αν πήγα σε petshop δεν βρήκα!)

Μα να μη προλάβω να χαρώ καθόλου τα ψαράκια μου, είναι δυνατόν;;

Αυτός που τα 'φαγε ήτανε ο πλακόστομος. Το κατάλαβα κατά την αφόδευση...

Αλήθεια, αυτά τα μικρά που έμειναν, σε πόσο καιρό θα μεγαλώσουν;
Να μην αγοράσεις κερατόφυλλο! Να βάλεις μια αγγελία και να πάρεις από κάποιον άλλο.. Στο Σύλλογο σίγουρα θα υπάρχει κάποιος που να μπορεί να σου φέρει (αν και νομίζω ότι έχει κερατόφυλλο και σε κάποια από τα ενυδρεία του Συλλόγου..) Εγώ πετούσα μια σακούλα τη βδομάδα (τώρα μου το έχει ψιλοσακατέψει το excel που βάζω για κάτι άλγες που έχω..)

Με υπομονή, και κάνοντας τις διορθώσεις που λες, θα δεις ότι η χαρά του να τα μεγαλώνεις είναι ακόμα μεγαλύτερη και από τη χαρά της γέννας!

Όσο για τον πλέκο, έχεις τσεκάρει πόσο είναι το τελικό του μέγεθος? Σε πόσα λίτρα τον έχεις? και πόσο μεγάλος είναι τώρα?

Τα ψαράκια σου, τώρα, σε 1-2 μήνες θα αρχίσουν να παίρνουν σιγά σιγά χρώμα και να ξεχωρίζει και το φύλο τους..

Τέλος, στο θέμα τροφές, εγώ ταϊζω σπιρουλίνα σε σκόνη (βρίσκεις σε πετ-shop, ζητάς τροφή για νεογέννητα γκαπάκια, και συνήθως είναι σκόνη με βάση τη σπιρουλίνα) - (το ξαναέγραψα και παραπάνω?), αλλά τρώνε και ψιλοκομμένα flakes..

Αν θέλεις για αρτέμια, ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...ta/artemia.htm
http://www.aquaspace.gr/as/cgi-bin/i...viewnews&id=36
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=25097
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=19210
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 28-05-08, 21:57
pantelis51 Ο χρήστης pantelis51 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Δηλαδή αν τα βάλω σε βραστό νερό θα αναπτυχθούν ακόμα πιο γρήγορα

Ο Πλέκο δεν ξέρω στα πόσα φτάνει. Τώρα είναι περίπου 15 cm. (σε 70 λιτρα)
Ύπουλο ψάρι, με μισό μάτι με κοιτάει!

Τα άλλα ψάρια που έχω είναι υπέροχα. Βάζω το χέρι μου, τα ακουμπάω και ούτε που τρομάζουν. Και όταν ανοίγω το καπάκι για να "σκουπίσω" τρέχουνε κατα πάνω.

Όσο αφορά τη τροφή έκανα σκόνη αυτή που είχα και την έριξα στα μικρά. Όταν ξαναπάω στο petshop θα πάρω και αυτήν την "ειδική".
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 15-06-08, 15:06
pantelis51 Ο χρήστης pantelis51 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Σήμερα ημέρα του πατέρα και το ψάρι μου ξαναγέννησε!

Τώρα αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά τι θα κάνω με όλα αυτά τα ψαράκια...
-------------------------
Μπορείτε να μου πείτε σε πόσο καιρό θα μεγαλώσουν και θα έχουν "κανονικό" μέγεθος;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantelis51 : 15-06-08 στις 15:06 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 15-06-08, 20:24
Το avatar του χρήστη panagiotis265
panagiotis265 Ο χρήστης panagiotis265 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Σε δική μου γένα μετά απο 8 εβδομάδες τα μετέφαιρα στο μεγάλο ενυδρείο χωρίς τον φόβο να τα φάνε τα μεγάλα. Αλλά για αναπαραγωγή απ'ότι ρώτησα σε έμπορο-εκτρωφέα μου είπε οτι θέλουν 16 εβδομάδες δηλαδή 4 μήνες.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 16-06-08, 01:39
pantelis51 Ο χρήστης pantelis51 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Τα παλιά (3 εβδομάδων) έχουνε πάρει γκρι χρώμα. Να υποθέσω πως δεν είναι αρσενικα ή πρέπει να περιμένω κι άλλο;

Θα ήτανε λάθος να κρατήσω μόνο τα αρσενικά και τα άλλα να τα δώσω; Διαφορετικά δεν θα μπορούσα να φανταστώ 10 ψάρια να πολλαπλασιάζονται κάθε 3 εβδομάδες από 30 ψαράκια το καθένα...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 16-06-08, 11:07
Το avatar του χρήστη panagiotis265
panagiotis265 Ο χρήστης panagiotis265 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Εγώ που τα έχω σε κοινονικό ενυδρείο πρέπει να τα προσέξω τα μικρά αλλιώς γήνονται μεζές για τα υπόλοιπα.Ναί στις 3 βδομάδες πηστέυω οτι έχουν δήξει το φίλο τους.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 16-06-08, 12:41
pantelis51 Ο χρήστης pantelis51 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

¶φησα 10 στο μεγάλο ενυδρείο και αυτή τη στιγμή έχει μείνει μόνο 1.

Τα άλλα 20 τα έχω σε μικρότερο ενυδρείο (όχι γεννήστρα) και θα τα βάλω στο μεγάλο μετά από 2 μήνες, όσα φυσικά κρατήσω.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 16-06-08, 17:38
Το avatar του χρήστη panagiotis265
panagiotis265 Ο χρήστης panagiotis265 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Πάντα έτσι γήνετε.Εγώ απο την γεννήστρα τα πάω κατευθείαν σε ένα 12 λιτρο και μετά απο 2 μήνες στο μεγάλο.
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 21-06-08, 09:31
pantelis51 Ο χρήστης pantelis51 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Σε αυτό το σημείο να πω πως σήμερα βρήκα και 2 κόκκινα μικρούλια από το Platty μου!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πότε είναι έτοιμη?? CHRIS4204 Ζωοτόκα 16 11-03-08 12:04
Πόσο και Πότε?? Perazzi Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 9 02-03-08 20:06
Αυξηση σκληροτητας. Πότε? moogy Γλυκό νερό - Γενικά 1 29-08-06 15:17
Πότε θα γεννήσει? petran Ζωοτόκα 6 19-04-06 11:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07361 seconds with 14 queries