Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 10-01-09, 19:42   #1
Απορία για skimmer!!!!
 
Το avatar του χρήστη StelMex
StelMex
Senior Member
Εγγραφή: 15-12-2008
Περιοχή: Μέγαρα
Μηνύματα: 455

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
StelMex Ο χρήστης StelMex δεν είναι συνδεδεμένος 10-01-09, 19:42
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα παιδια......Εχω μια απορια......Τι ειναι επιτελους αυτο το skimmeρ?????.........Τι κανει????????
Εμφανίσεις: 1747
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-01-09, 19:56
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread....hlight=skimmer
μαθε να κανεις αναζητηση
__________________
Βασίλης


Ομορφιες απο τη Σιφνο
η συζήτηση συνεχίζεται και αφού κλείσει ο υπολογιστής, είμαστεεδώ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-01-09, 22:51
Το avatar του χρήστη StelMex
StelMex Ο χρήστης StelMex δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Περιοχή: Μέγαρα
Μηνύματα: 455
Προεπιλογή

Ειναι απαραιτητο το skimmer για ενα ενυδρειο γλυκου νερου?????
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-01-09, 00:33
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.441
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

ΣΚΕΨΕΙΣ (Οταν διαβαζω τις αποριες του Στελλαρα):
Χα χα στελλαρα εχεις την αφελεια μικρου παιδιου!!!

Για καποιους ειναι εκνευριστικο!!Αλλα θα συμβουλεψω να μην ειμαστε σκληροι και θα ελεγα οι "αποριες" του στελλαρα θα πρεπει να γινουν υπομνημα στην ενοτητα των αρχαριων!!Γιατι ολοι καποτε ειχαμε τις ιδιες αποριες!!

Στελλαρα καταλαβαινω το μικρο της ηλικιας σου αλλα πριν ξεκινησεις να κανεις ερωτησεις θα πρεπει να ψαξεις να βρεις τις απαντησεις....Κυριως στην ενοτητα των αρχαριων θα βρεις τα παντα!!!Πραγματικα ελπιζω στο μελλον να δωσεις στα ψαρακια σου τις καταλληλες συνθηκες για να ζησουν ευτυχησμενα...Καταλαβαινω εισαι μικρος και ανυπομονος αλλα θα το δεις στη πορεια της ζωης σου οτι πολλες φορες η υπομονη ειναι η πιο μεγαλη αρετη!!Θεωρω οτι εκανες λαθος που τοποθετησες τα ψαρακια στο ενυδρειο τοσο νωρις....και η επιλογη των ψαριων ηταν λαθος αλλα ευχομαι οτι συντομα θα καταλαβεις τα λαθη σου και θα τα διορθωσεις (ευχομαι επισης να αντεξουν και τα ψαρακια σου)...Στη δικια μου περιπτωση αυτο εγινε οταν εχασα το αγαπημενο μου ψαρακι και απο τοτε πεισμωσα και ειπα οτι θα τα κανω ολα απο την αρχη σωστα αυτη τη φορα...Αδειασα το ενυδρειο πηρα τον καταλληλο εξοπλισμο δινοντας πιο πολυ βαρος στη ποιοτητα του νερου .... διαβασα σε αυτο και σε αλλα φορουμ οσο γινοταν περισσοτερο για το τι θελουν οι ψαρουκλες μου και μετα με αργα βηματακια εστησα το ενυδρειο μου παλι!!!Απο τοτε ουτε αρρωστιες ουτε προβληματα και ολα καλα!!!
Ευχομαι φιλαρακι να μην νοιωσεις αυτην την απωλεια που ενοιωσα εγω και να δωσεις στα ψαρακια αυτο που θελουν (αν θες να ασχοληθεις με ενυδρεια αλλιως ξεστησε το και δωστο η βαλε μεσα χαμστερακια)

ΑΠΑΝΤΗΣΗ: (Αχ Θεε μου οχι παλι) οχι Στελλαρα δεν χρειαζεται σκιμμερ για γλυκο νερο αλλα μονο για αλμυρο. Να ανυσηχησεις τι κανει αν ασχοληθεις στο μελλον με θαλασσινο ενυδρειο!!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-01-09, 02:10
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

μου αρέσει πάρα πολύ η ώριμη προσέγγιση του Γιωργου επί του θεματος και δράττομε της ευκαιριας. Φυσικα κανενας δε γεννήθηκε και να ξερει. θα συμφωνήσω πως θα ηταν προτιμότερο να υπήρχε μια καλυτερη οργανωση της πολύ πλουσιας υλης του site. Φυσικα σε καμια περιπτωση δε θα ηθελα να ηταν και σαν το γνωστο παρεμφερες φορουμ που είναι τελειως ψυχρο λογο του υπερβολικου της οργανωσης του(Toli κανουμε σχεδια εμεις ελευθερα ε?)χωρις την παρειστικη διαθεση του GAB. Το προβλημα δεν είναι αυτό. Το φορουμ είναι εδώ για να λυνει αποριες αλλα όχι μασημενη τροφη. Ετσι δεν κερδιζει κανεις. Ουτε αυτος που ρωταει ουτε ο επομενος που θα θελει να μαθει. Δεν μπορεις να μαθεις προπαίδεια αν δεν ξερεις τους αριθμους. Ποσο μαλλον όταν σου εχουν πει τοσες φορες τι να κανεις και κανεις του κεφαλιου σου. Αυτό που πρεπει να απαντησει καποιος σε τετοιες ερωτησεις είναι «ΔΙΑΒΑΣΕ» με μεγαλα γραμματα. Το λεω γιατι κι εγω ετσι βγηκα οφελημενος. Διαβαζα παλια ποστ. Διαβαζοντες πρωτα πρωτα τους κανονες του φορουμ. Λεει μεσα για την αναζητηση. Δεν χρειαζεται να εισαι ενήλικας για να το καταλαβεις αυτό. Δεν είναι θεμα γνωσεων και δεν νομιζω πως πρεπει να εχεις ενυδρειο για να τα πεις αυτά σε καποιον. Εκτος και αν λεει καπου πως οποιος δεν εχει ακομα ενυδρειο δεν εκφερει γνωμη .Ειχα πει στο Xontro πως δεν θα ξανα ποσταρω επι του θεματος αλλα το κανω θελωντας να εξηγησω στο σκεπτικο μου στο στελλαρα και στον κάθε στελλαρα σε οποιον ειχε διαβασει το παλιοτερο μου ποστ και ενοχληθηκε.

υπαρχουν αρκετα ποστ επι του θεματος ενα ειναι παρακατω.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread....F+%ED%E5%F1%EF
__________________
Βασίλης


Ομορφιες απο τη Σιφνο
η συζήτηση συνεχίζεται και αφού κλείσει ο υπολογιστής, είμαστεεδώ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-01-09, 13:47
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Για καποιους ειναι εκνευριστικο!!Αλλα θα συμβουλεψω να μην ειμαστε σκληροι και θα ελεγα οι "αποριες" του στελλαρα θα πρεπει να γινουν υπομνημα στην ενοτητα των αρχαριων!!Γιατι ολοι καποτε ειχαμε τις ιδιες αποριες!!
Οι περισσότερες απαντήσεις στις "πρώτες" απορίες υπάρχουν στο www.tsamisaquarium.gr .. Παρόλα αυτά, το έχουμε συζητήσει με τον panos-alex/polis, να φτιάξουμε ένα τέτοιο υπόμνημα, με links, υπό τη μορφή FAQ.. Σε αναμονή λοιπόν, μέχρι να βρεθεί και ο απαραίτητος χρόνος..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-01-09, 15:20
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή

Κάτι μου λέει ότι όσα υπομνήματα και να κάνετε, πάντα θα υπάρχουν άκυρες ερωτήσεις
__________________
Γιώργος


https://www.youtube.com/watch?v=u-nUTj7Ldgg
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Απορία για Corys StamatisK Γατόψαρα Ν. Αμερικής 17 26-06-09 14:13
Απορία για artemia!! Perazzi Γλυκό νερό - Γενικά 9 21-11-08 18:44
Απορία-Βοήθεια!! Marios-cy Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 10 12-02-08 18:15
Απορία tasinio Αρχάριοι γλυκού νερού 2 01-02-08 16:32
Απορία SOCRATIS Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 9 02-02-06 21:05

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04542 seconds with 15 queries