Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-12-10, 18:20
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή ΑΡΧΑΡΙΟΣ 180Λ

Καλησπερα σας,χαιρομαι που μπαινω και εγω σε μια τετοια παρεα που του αρεσει πολυ ο Υδατινος κοσμοςκαι ξεκιναω....το ενυδρειο ειναι 180 λιτρα.εδω και 3 βδομαδες εχω ξεκινησει το στρωσιμο.για το δαμεδο εχω βαλω αμμο την ασπρη που ειναι ουδετερη στο ph εχω βαλει 2-3 πετρες απο το pet shop και μια ριζα.λοιπον το θεμα ειναι με τη ριζα οτι ειναι γλιστερη πολυ,εχει βγαλει τριχιδια και σε καποιο σημειο σα μουχλα και το νερο συνεχεια θωλο και η κιτρινηλα του ξυλου..τη εβγαλα σημερα εκανα μια αλλαγη νερου περιπου 30% και ειχα σπιτι κατι κοχυλια αληθινα μεν αλλα ψοφια,τα εβαλα να βραζουν για 15 λεπτα περιππου.εκανα καλα?μπορω να τα βαλω μεσα?οι μετρησεις μου πριν την αλλαγη νερου εχθες ηταν νιτριδια και αμμωνια 0 και λιγοτερο απο 0,3/λ και το ph 7,5.πια να ειναι τα επομενα βηματα μου?
-------------------------
μπορειτε να με βοηθεισετε στ τι να κανω?να βαλω ξανα τις ριζες μεσα με τα τριχιδια που εχει και αυτο το ασπρο σε καποια σημεια που μαλλον ειναι μυκητας?ειναι επικυνδινο?η να βαλω τα κοχυλια?
-------------------------
-------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=xgKoM1Q4A6k

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIANNHSAL : 07-12-10 στις 18:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-12-10, 18:26
Το avatar του χρήστη zapatas
zapatas Ο χρήστης zapatas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 662
Send a message via Skype™ to zapatas
Προεπιλογή

καλησπερα και καλως ηρθες γιαννη! την ριζα ναι να την ξαναβαλεις αφοβα στο ενυδριο σου....
μην φοβασαι αυτα που βγαζει θα φυγουνε με τον καιρο, οπως και η κιτρινιλα που αφηνει!
τωρα για να εισαι σηγουρος βαλε μια αγγελεια για μπολι!
δες εδω και θα καταλαβεις : http://www.aquatek.gr/vb/showthread....EC%F0%EF%EB%E9

πες μας ομως λιγο πιο αναλυτικα τι θες να κανεις και τι θες να βαλεις μεσα, ωστε να σε βοηθησουμε οσο περισσοτερο μπορουμε!

α! διαβασε και ολα τα υπομνηματα για τους αρχαριους εδω: http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34

και μετα ολοι εδω ειμαστε!
καλο σου διβασμα λοιπον!
__________________
Το ακούω και το ξεχνώ. Το βλέπω και το θυμάμαι. Το κάνω και το καταλαβαίνω.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-12-10, 18:30
Το avatar του χρήστη aspygr
aspygr Ο χρήστης aspygr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2010
Περιοχή: Argolida
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Καλώς ήρθες.
Η ρίζα θα βγάζει για πολύυυυυ καιρό κιτρινίλα. Βάλε άνθρακα στο φίλτρο σου και θα βελτιωθεί σε μεγάλο βαθμό το πρόβλημα σου.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-12-10, 18:38
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

ξεχασα να αναφερω οτι εβαλα σημερα ανθρακα.τωρα για τα τριχιδια(λερωνουν και το ενυδρειο)και τα ασπρακια?θα φυγουν?μηπως δε πρεπει να αναβω τις λαμπες καθολου?


για ψαρια μου αρεσουν τα κλασσικα γκαπυ πλατυ και λιγους καρδιναλιους αλλα μου αρεσουν πολυ και γκουραμις


τι κανω τωρα?τα επομενα βηματα?
Υ.Γ.αυτους απο το pet shop δε τους εμπιστευομαι
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-12-10, 18:43
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.391
Προεπιλογή

Καλώς ήρθες!
και
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-12-10, 18:47
Το avatar του χρήστη zapatas
zapatas Ο χρήστης zapatas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 662
Send a message via Skype™ to zapatas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες!
και
+100000000000
__________________
Το ακούω και το ξεχνώ. Το βλέπω και το θυμάμαι. Το κάνω και το καταλαβαίνω.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-12-10, 18:58
vassibo Ο χρήστης vassibo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-11-2010
Περιοχή: Ν. Φιλαδελφεια (Αττικης)
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες!
και
!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-12-10, 16:55
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Αυριο παω απο το pet shop να παρω κανα φυτο.εχω αποφασισει για ανουμπια διαβαζοντας οτι ειναι ευκολο φυτο αλλα μεγαλωνει αργα.επισης το java moss?μπορω να το βαλω για να εχει λιγο πανω στη ριζα?ειναι ευκολο φυτο?επισης για ceratophyllum demersum ,ludwigia repens h akoma kai ntomatia.ειμαι λιγο μπερδεμενος οπως καταλαβαινετε
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-12-10, 00:12
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καλως ηρθες γιαννη. τα φυτα που λες ειναι σχετικα ευκολα...αλλα θα πρεπει να ξερουμε λεπτομερειες για το ενυδρειο σου, εξοπλισμο κ.τ.λ.
καλο διαβασμα και στην κατηγορια των φυτεμενων.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-12-10, 19:40
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

παιδια εχω τρελαθει απο τη πληροφορηση.παω στη δουλεια και τους λεω τι διαβαζω τους εχω τρελανει.τωρα στο θεμα μας πηρα ανουμπια σημερα και βαλισνερια.εχω μια απορια.στη τοποθετηση θα τα βαλω μεσα με αυτο το υλικο που ειναι σα βαμβακι 'η οχι.επισης διαβασα οτι η ανουμπια δε θελει να ειναι ολες οι ριζες τις στο χωμα,αληθευει.το υποστρωμα μου ειναι λευκη ψιλη αμμος ουδετερη σε ph και εχω και μια ριζα μεσα.υπαρχει και βιντεο σε προηγουμενο post.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 09-12-10, 19:54
diaton101 Ο χρήστης diaton101 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη, Πυλαία
Μηνύματα: 471
Προεπιλογή

Την Ανουμπια θα την δεσεις (με λαστιχακι πχ) σε μια πορωδη πετρα για να πιαστουν οι ριζες της στα κενα.
Την Βαλισνερια θα την φυτέψεις στο υποστρωμα αλλα οχι πολύ βαθιά. Με τον καιρό θα αναπτυξει τις ρίζες της. Να την φυτέψεις σε σημειο που το υποστρωμα ειναι παχυ.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-12-10, 20:35
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

αυτο που ειναι σα βαμβακι γυρω γυρω απο τις ριζες(ετσι ηταν μεσα στο γλαστρακι)τηλιγμενο θα τα βαλω ετσι?την ανουμπια δε μπορω να τη βαλω στην αμμο κοντα στη ριζα?πρεπει να ειναι οποσδηποτε πανω σε βραχο η τη ριζα?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-12-10, 22:48
diaton101 Ο χρήστης diaton101 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη, Πυλαία
Μηνύματα: 471
Προεπιλογή

Ναι τον πετροβαμβακα θα πρεπει να τον βγαλεις.

Την ανουμπια μη την φυτευεις στην αμμο, εστω και ρηχα. Μπορει να σαπισει η ριζα αν την παραχωσεις. Στερεωσε τη ριζα με ενα λαστιχακι σε ενα ξυλο η ακομα καλυτερα σε πετρουλα (κατα προτιμηση πορωδη για να βρει η ριζα οπες να διακλαδωθει και να πιαστει). Στη συνεχεια ακουμπησε την πετρα στον πυθμενα ωστε οι ριζες να μη σκεπαστουν απο την πετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-12-10, 15:13
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Καλημερα σας.σημερα που σηκωθηκα εδα ενα λαθρεπιβατη. 1.εψαξα (ας ειναι καλα το foroum)και ειδα πως ειναι Physa fontinalis.διαβαζα πληροφοριες και κατεληξα στο να το αφησω μεσα αλλα να κρατησω ελεγχομενο αριθμο.καλα κανω 'η να το βγαλω απο τωρα. 2. επισης νομιζω πως εχω κανει μια μ@...@ δεν εχω βαλει ποτε αντιχλωριο.3. εδω και 4-5 μερες εχω βαλει ανθρακα γιατι ειχα ενα θεμα με το θολωμα του νερου και τη κιτρινιλα απο τη ριζα τωρα ειναι οκ.να τον βγαλω και να βαλω το σφουγγαρι παλι?ειχα διαβασει πως εαν το βγαλω δε μπορω να το χρεισιμοποιησω παλι.ειναι σωστο? 4. Τα φωτα ξεκινησα να τα αναβω 4 ωρες την ημερα και καθε βδομαδα θα προσθετω απο 15 λεπτα ειναι καλα ή να ξεκινησω απο 5-6 ωρες τη ημερα? 5. να παω αυριο να παρω κανα ψαρακι? 6. οι μετρησεις μου ειναι ph 7,5 N02 λιγοτερο απο 0,3 mg/l και NH3/NH4 0
-------------------------
καποιος παιδια μια βοηθεια??????????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIANNHSAL : 12-12-10 στις 15:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-12-10, 18:52
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNHSAL Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα σας.σημερα που σηκωθηκα εδα ενα λαθρεπιβατη. 1.εψαξα (ας ειναι καλα το foroum)και ειδα πως ειναι Physa fontinalis.διαβαζα πληροφοριες και κατεληξα στο να το αφησω μεσα αλλα να κρατησω ελεγχομενο αριθμο.καλα κανω 'η να το βγαλω απο τωρα.και να το βγαλεις θα σου ερθει αλλο...μη σκας για τα σαλιγκαρια... 2. επισης νομιζω πως εχω κανει μια μ@...@ δεν εχω βαλει ποτε αντιχλωριο.αν και παρακατω λες πως εκανες χρηση ανθρακα..παραυτα να βαλεις οπωσδηποτε. τωρα και παντα σε καθε νεο νερο που προσθετεις απο τη βρυση.3. εδω και 4-5 μερες εχω βαλει ανθρακα γιατι ειχα ενα θεμα με το θολωμα του νερου και τη κιτρινιλα απο τη ριζα τωρα ειναι οκ.να τον βγαλω και να βαλω το σφουγγαρι παλι?ο ανθρακας απορροφα και τα λιπασματα απο τα φυτα να το ξερεις....λιγη κιτιρνιλα δε πειραζει...καλυτερα να βαλεις στη θεση του βιολογικο υλικο. ειχα διαβασει πως εαν το βγαλω δε μπορω να το χρεισιμοποιησω παλι.ειναι σωστο? ο ανθρακας εχει συγκεκριμενη δεσμευτικηικανοτητα. μην τον ξαναβαλεις.4. Τα φωτα ξεκινησα να τα αναβω 4 ωρες την ημερα και καθε βδομαδα θα προσθετω απο 15 λεπτα ειναι καλα ή να ξεκινησω απο 5-6 ωρες τη ημερα? 5. να παω αυριο να παρω κανα ψαρακι? 6. οι μετρησεις μου ειναι ph 7,5 N02 λιγοτερο απο 0,3 mg/l και NH3/NH4
-------------------------
καποιος παιδια μια βοηθεια??????????
πρεπει και τα ΝΟ2 να μηδενισουν και να εχεις και μετρησιμα νιτρικα για να πουμε οτι εισαι οκ για ψαρια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-12-10, 19:15
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

απο ψαρια δλδ τρωω ακυρο να μη παρω αυριο.κριμα.... Test για νιτρικα δεν εχω μηπως πρεπει να παω να παρω αυριο?για τις λαμπες καλα ειναι που ξεκινησα στις 4 ωρες? το ΝΟ2 που λεω λιγοτερο απο 0,3mg/l το λεω γιατι στο καρτελακι δεν μου δειχνει το 0 για να μπορεσω να πω 0.η μικροτερη κλιμακα χρωματισμου ειναι αυτη.οποτε πως θα ξερω οτι ειναι 0?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-12-10, 23:43
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

δε μας εχεις πει πως ξεκινησες το στρωσιμο...εκτος αν εγω δε το προσεξα...
επισης λογω μη χρησης αντιχλωριου μεχρι χθες..τα πραγματα ειναι αμφιβολα.
οπωςδηποτε τεστ νιτρικων για να ξερεις τι σου γινεται.
διαβασε και το υπομνημα για το μπολι (μαζι με τα αλλα υπομνηματα)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-12-10, 16:57
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

kαλησπερα παιδες.πηγα σημερα στομαγαζι και πηρα εν τεστ για Νιτρικα που δεν ειχα να δω τι γινεται.επισης πηρα και bacoba που μου αρεσε πολυ.απο στρωσιμο το εχω κανει με τη καθοδηγηση του μαγαζιου μη γνωριζοντας το foroum.ετσι το αρχικο στρωσιμο εγινε οπως μου ειπε και εκεινος,με το που γεμισω το ενυδρειο 5 καπακια απο αυτο ενα μπουκαλι που μου ειχε δωσει.τελικα διαβασα για τι ειναι κι λεει πως εξουδετερωνει χλωριο και βαρια μεταλλα.αρα εχω βαλει αντοχλωριο.

μολις εκανα τεστ για νιτρικα μου ειναι κιτρινο δλδ 0mg/l το τεστ ειναι τις sera
οποτε εχουμε- ΝΗ3/ΝΗ4=Ο
PH=7,5
ΝΟ2=>0,3mg/l
NO3=0
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-12-10, 00:47
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

αρα εχεις ακομη αστρωτο φιλτρο. η γνωμη μου ειναι μπολι και κανα 2 ψαρακια για να ξεκινησεις τη διαδικασια.
διαφορετικα στρωσιμο με αμμωνια η τροφες οπως περιγραφονται στα υπομνηματα αλλα θα αργησεις...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-12-10, 16:21
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

πως μπορω να βρω μπολι?ειναι κανεις απο Σαλαμινα?εχθες πηγα και πηρα 2 καθαριστες ειναι otocinclus affinis.ξερω εχω αστρωτω ενυδρειο αλλα αφου λετε να βαλω κανα ψαρι ειπα να βαλω αυτο να καθαρισει και την αλγη που εχω στη ριζα.η πλακα ειναι οτι σημερα μου εφεραν και 4 gyrinocheilus aymonieri.ειναι πολυ μικρα.δλδ τωρα εχει 6 καθαριστες το ενυδρειο μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 16-12-10, 16:11
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ρισκαρεις τα ψαρακια σου...μαλλον πρεπει να δρασεις αμεσα...και εβαλες και πολλα...και να υποθεσω ισως και σε ακαταλληλο νερο απο θεμα παραμετρων??
τσεκαρε τα προφιλ των ψαριων σου φιλε....και συνεχως μετρησεις ..κακως βιαστηκες.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 16-12-10 στις 17:49
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-12-10, 17:49
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Βάλε μια αγγελία που να ζητάς μπόλι επειγόντως. Κακώς έβαλες ψάρια, σε παραπλάνησε κι ο πετσοπάς, βιάσου τώρα να βρεις μπόλι για να τα προλάβεις.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-12-10, 20:02
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

με κοροιδεψαν που τους ειπα οτι εχω αλγη πολυ.παντος εχουν κανςι δουλεια.απο δω και περα θα πηγαινω και θα ζηταω κατι συγκεκριμενο δε θα υπαρχει συζητηση.εκανα θεμα σε αγγελια για μπολι Σαλαμινα μενω αλλα δουλευω δραπετσωνα.ελπιζω να ειναι το σωστο θεμα.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-12-10, 21:33
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Καλά έκανες, περίμενε λίγο, όλο και θα βρεθεί κάποιος να σου δώσει.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-12-10, 21:29
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

καλησπερα παιδια.λοιπον το μπολι οταν το παρω απο καποιον ποσο μπορει να κρατησει εκτος ενυδρειου και σε τι συνθηκες?εκανα μετρησεςσημερα και ειναι ph=7,5 NH3/NH4=0 NO3=10mg/ και εχω αυξημενη NO2=0,5. Nα κανω μια αλλαγη νερου?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-12-10, 00:14
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

να κανεις για να μειωθουν τα νιτρωδη σου.
για το μπολι http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32934
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 10-01-11, 21:04
GIANNHSAL Ο χρήστης GIANNHSAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: σαλαμινα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

καλησπερα παιδια και καλη χρονια.λοιπον εχω να γραψω αρκετο καιρο για ειχα παει διακοπες.(ειχα αυτοματι ταιστρα)εβαλα μπολι χαρη στο φιλο paulo.εκτος αυτου μου εδωσε 2 υπεροχα αγγελοψαρα.ολα πανε καλα και απο μετρησεις μεχρι και το ph εχω ριξει με το co2.τωρα τι αλλο 8α μπορουσα να βαλω?εχω δει να βαζουν νεον αν και πιστευω δε θα τα αφησουν τα αλλα.δε θελω να βαλω corydoras αν θυμαμαι πως τα λενε ετσι γιατι δε μου αρεσουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
παρουσιαση 180λ λατσε τζενη Αρχάριοι γλυκού νερού 13 10-03-10 18:36
να μαι και εγω με 180λ focus Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 22 28-11-09 00:27
αρχαριος....πως να αρχισω geokourou Greek Aquarist's Boards 10 15-03-08 19:20
Αρχαριος - Αρχαριος - Αρχαριος ntzianam Αρχάριοι γλυκού νερού 6 16-10-07 15:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09225 seconds with 15 queries