Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων

Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων Συζήτηση για το στήσιμο και την διακόσμηση κοινωνικών ενυδρείων, προτάσεις για "σωστούς" συνδυασμούς ψαριών για τον αρχάριο και όχι μόνο

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #10  
Παλιά 08-01-15, 22:04
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makrovoutis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια συμβουλή προς τους φίλους που αγοράζουν χαλαζιακή χύμα από μάντρες και μη ενυδριακά μαγαζιά. Τσεκάρετε και τεστάρετε την χαλαζιακή πριν αγοράσετε μεγάλη ποσότητα και την βάλετε στο ενυδρείο σας, αν ανεβάζει το PH του νερού, επηρεάζει τη σκληρότητα ,πόσο ουδέτερη ειναι η ακόμα και αν τσιμεντώνει όταν βυθιστεί μέσα στο νερό μετά από μερικές μέρες.
Ομιλώ ως παθών !
Εγώ Γιώργο επειδή σε έχω μοιριστεί πως το παίζεις από τότε που ανέβασες ποστ για συνάντηση στο σπίτι σου 2 μέρες μετά τη συνάντηση που είχε γίνει κι ενώ είχαμε ακόμα μπροστά μας 1 μήνα.
Εγώ όταν έκανα έλεγχο αγοράς για διάφορα ενυδρειακά έψαχνα και για άμμο για τα ενυδρεία μου τυχαία σε κάποιο μαγαζί γνώρισα κάποιο κύριο με όλη τη σημασία της λέξης - εν αντιθέση με σένα που δείχνεις άλλα με την πονηριά που δείχνεις και τα υπονοούμενα που αφήνεις - που ασχολείτε με στησίματα και συντηρήσεις τεράστιων ενυδρείων και μου έκανε την πρόταση να πάρω λευκή ή μπεζ προς 7€ / 5κιλο ή μαύρη προς 16€ / 5κιλο αφού πρώτα με ρώτησε και του είπα για τα συνολικά λίτρα που έχω!!!!!! Για εμένα πήρα την 1η φορά 50 5κιλα και μετά του ζήτησα να μου φέρει για φίλους και μου είπε ακριβώς: ’’σε παρακαλώ μην δώσεις το τηλέφωνο μου σε κανένα,ούτε μπορώ να τα μοιράζω σαν να είμαι διανομέας . Όταν θέλεις να βοηθήσεις κάποιον κάντο μόνος σου.’’ Δεν είναι η δουλειά του ανθρώπου αυτή,ούτε έχει μαγαζί γιατί αν είχε φυσικά και θ’ ανέβαζα ποστ το όνομα του μαγαζιού που πουλά φτηνότερα απ’ όλους τους άλλους Carat 6 ακόμα και από τα φιλικά μαγαζιά του φόρουμ. Εν τελει Γιωργάκη πήγαινε να βρεις Carat 6 κι αν τη βρεις φθηνότερα πες μας!!!!!!!!!!!!!!!

Και πες μου και κάτι εσένα σ’ έβαλε ο Τσιπάς δικηγόρο του ή το φόρουμ moderator ( που λαχταράς να γίνεις );;;;;;;;;;
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μαύρο στίγμα. achisael Χρυσόψαρα: Ασθένειες - Θεραπείες 8 17-01-11 00:00
Μαύρο φόντο.Αξίζει? pavlos1988 Αρχάριοι γλυκού νερού 19 18-11-10 18:31
Μαύρο ψιλόκοκκο χαλίκι kostas_dimi_xapsas Γλυκό νερό - Γενικά 8 17-03-09 07:44
Μαύρο χάλι!!! epistimon Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 14 18-12-05 13:45

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08313 seconds with 14 queries