Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 29-10-08, 11:16   #1
Nέο ενυδρείο
Melissan8h
Junior Member
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος 29-10-08, 11:16
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλημέρα παιδιά, σύντομα θα αποκτήσω ένα ενυδρείο των 100 λίτρων και ήθελα να σας ρωτήσω πόσο καιρό θα πρέπει να τρέχει για να στρώσει και να είναι έτοιμο για τα ψαράκια μου και βέβαια τί είδους ψάρια και πόσα θα μπορούσα να βάλω ( για να μην την πάθω όπως την πρώτη φορά )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Εμφανίσεις: 3304
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-10-08, 11:24
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13655
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-10-08, 11:31
harilaos Ο χρήστης harilaos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2006
Περιοχή: -
Μηνύματα: 778
Προεπιλογή

Η δική μου άποψη είναι η εξής. Πριν αγοράσεις το 100άρι αποφάσισε τι σου αρέσει από ψάρια και ως βιότοπος. 100 λίτρα δεν είναι και τόσα πολλά και ίσως περιορίζεσαι (ανάλογα βέβαια και με τι σου αρέσει).
Για κάνε μια βόλτα από τις παρουσιάσεις ενυδρείων και δες τι σου αρέσει και το ξανασυζητάμε.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-10-08, 15:27
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Ανέβηκε η τιμή αλλά ανέβηκαν και τα λίτρα. 200 κυρίες και κύριοι
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-10-08, 15:51
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

mia sibvouli! min akous ton petshopa! rota ta paidia edo tin rxoun/exoume pathei kai xeroun!oso gia psaria des kixlides!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-10-08, 16:10
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

ναι σ'ευχαριστω, δεν ακουω πλεον τους πετσοπαδες γιατι κι εγω ημουν μεσα σε αυτους που την επαθαν εξ'αρχης. Σημερα που ρωταγα για το ενυδρειο μου μου ειπε πως δεν χρειαζεται να περιμενω μεχρι να στρωσει, υπαρχει λεει ενα ειδικο φαρμακο που το στρωνει το ενυδρειο μεσα σε 3 μερες του ειπα οτι εγω θα περιμενω και θα το κανω κανονικα και πως καποιος απο εδω θα μου δωσει και μπολι. και δεν ειχε ιδεα τι ειναι το μπολι.

ερωτηση....δισκοι σε 200 λιτρα?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-10-08, 16:22
Το avatar του χρήστη ΑΝΤΩΝΗΣ1980
ΑΝΤΩΝΗΣ1980 Ο χρήστης ΑΝΤΩΝΗΣ1980 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-01-2008
Περιοχή: KOMOTHNH
Μηνύματα: 1.293
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΑΝΤΩΝΗΣ1980
Προεπιλογή

Κεντρο το εχει το μαγαζι ο πετσοπας σου?

Μπολι Μπολικο αμα χρειαστεις.

και αμα ειναι ο ανωτερω ΜΗΝ τον ακους.Μπορει να σου βαλει κοι-μονομαχο-αστακο και χταποδι στο ιδιο ενυδρειο αμα σε παρει χαμπαρι οτι εισαι καινουργιος στο χομπι.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-10-08, 02:41
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Melissan8h Εμφάνιση μηνυμάτων
..ερωτηση....δισκοι σε 200 λιτρα?
Οχι, πρπει να ειναι σε ομαδα 5-6 ατομων τουλαχιστον και σε ενυδρειο 400 λιτρα και πανω.
Επισης ειναι δυσκολο και ακριβο ψαρι στη διατηρηση.
Θελει εμπειρια, δεν συγχωρει λαθη.
Ξεκινα με ψαρια που ζουν σε κοντινο περιβαλλον (προς το μαλακο και οξυνο νερο) και αρχισε να προμηθευεσαι τον καταλληλο εξοπλισμο για δισκους σιγα σιγα. (Αντιστροφη οσμωση, δοχειο για προετοιμασια νερου, τυρφη, εξτρα φιλτρα και αντλια κλπ)
Σε ενα χρονο με διαβασμα και βοηθεια απο το φορουμ θα εισαι ετοιμη πιστευω.
Καλη συνεχεια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-11-08, 17:31
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Delta σ'ευχαριστώ για την απαντηση, έχεις δίκιο κι εσύ καλύτερα να περιμένω μέχρι να αποκτήσω την κατάλληλη εμπειρία.
Αντώνη δεν το έχει στο κέντρο όχι, είναι καινούριο το μαγαζί και προφανώς δεν έχει αποκτήσει ούτε και ο ιδιοκτήτης την κατάλληλη εμπειρία, πάντως τον βλέπω ψάχνεται και είναι εντάξει γενικά σαν άτομο.
Ωστόσο σήμερα πήγα να παραγγείλω το 200λτ ενυδρείο που σας έλεγα και μου είπε οκ αλλά είναι πολλά τα λίτρα για σένα, θα θέλεις χρήματα για να το γεμίσεις να το φτιάξεις κλπ και γιατί δεν παίρνεις το 100λτ που μπορείς να βάλεις και 4 δίσκους μέσα ( εδώ διαφώνησα εννοείται ) και θα σου βγεί πιο οικονομικά.Αργότερα λέει αν θέλεις το πουλάς και παίρνεις ένα μεγαλύτερο.
Εγώ λοιπόν δεν έχω πρόβλημα να ξοδεύω χρήματα εν καιρώ αρκεί να κάνω τα πράγματα σωστά. Εσάς ποιά είναι η γνώμη σας, τα λίτρα ειναι πολλά για μένα ως αρχάρια?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-11-08, 17:34
Το avatar του χρήστη aaaooll
aaaooll Ο χρήστης aaaooll δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 1.104
Send a message via Skype™ to aaaooll
Προεπιλογή

οσο ποιο λιγα λιτρα τοσο ποιο ασταθες συνθυκες, και δεν συγχωρει λαθη... και οσο ποιο μεγαλο, το αντιθετο... γνωμη μου, να παρεις το ποιο μεγαλο...
__________________
Πόση μνήμη έχει υπολογιστεί ότι έχει ο άνθρωπος???
200 ΜΒ!!!
My first:
Αξία Ανεκτίμητη!!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 01-11-08, 17:36
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

αυτό σκεφτομαί κι εγώ... thank you
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-11-08, 17:38
Το avatar του χρήστη aquaman
aquaman Ο χρήστης aquaman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.678
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Melissan8h Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι σ'ευχαριστω, δεν ακουω πλεον τους πετσοπαδες γιατι κι εγω ημουν μεσα σε αυτους που την επαθαν εξ'αρχης. Σημερα που ρωταγα για το ενυδρειο μου μου ειπε πως δεν χρειαζεται να περιμενω μεχρι να στρωσει, υπαρχει λεει ενα ειδικο φαρμακο που το στρωνει το ενυδρειο μεσα σε 3 μερες του ειπα οτι εγω θα περιμενω και θα το κανω κανονικα και πως καποιος απο εδω θα μου δωσει και μπολι. και δεν ειχε ιδεα τι ειναι το μπολι.

ερωτηση....δισκοι σε 200 λιτρα?
Mellisan8h, προσοχή στα "ζουμιά" που πουλάνε για το στρώσιμο. Αν κάνεις μια αναζήτηση στο forum θα δεις ότι δεν δουλεύουν, ή το λιγότερο είναι αμφιλεγόμενα. Εγώ χρησιμοποίησα σχολαστικά το Nitrivec και σύμφωνα με τις οδηγίες, και δεν φαίνεται να έκαναν καμμία διαφορά (είμαι στις 25 μέρες και δεν έχει στρώσει ακόμη, μάλλον πάω για μήνα ή λίγο παραπάνω, που μάλλον είναι το συνηθισμένο). Αυτά από τη μικρή μου εμπειρία.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-11-08, 19:27
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Στα πολλα λιτρα θα "δυσκολευτεις" μονο στις εβδoμαδιαιες αλλαγες νερου που θα πρεπει να συνηθισεις τη διαδικασια και να παρεις ενα λαστιχο για να μη κουβαλας κουβαδες.
Επισης μια αντλια για να ανεβαζεις χαλαρα το νερο απο το δοχειο στο ενυδρειο χωρις να γινεται ανακατεμα μεσα στο ενυδρειο.
Προτεινω ενα δοχειο (για ελιες πχ) στο 1/3 τουλαχιστον των λιτρων νερου του ενυδρειου, τοποθετημενο καπου σταθερα στο σπιτι χωρις να ενοχλει, οπου θα βαζεις το νερο και θα ριχνεις το αντιχλωριο (ή αργοτερα να μαζευεις εκει το νερο της οσμωσης) και θα εχεις μια αντλια μεσα που θα στελνει με λαστιχο το νερο ευκολα και χαλαρα στο ενυδρειο.

Δοχειο : http://i225.photobucket.com/albums/d.../P3190017b.jpg
Αντλια : http://www.aquaristic.net/shop.php/s...compact%201000
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-11-08, 12:37
tsagieras Ο χρήστης tsagieras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Περιοχή: athina pefki
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

φιλαρακι να το παρισ το 200λιτρο ουτε λογοσ για το αντιθετο...οσο πιο πολα τοσο πιο καλα κ τοσο πιο πολα ι πιο μεγαλα ψαρια...στα 200λτ εχισ πολεσ επιλογεσ για πολα...το μονο πραμα που θα ξοδευτισ ινε οτι θα χριαστισ 1-2 σακουλακια παραπανο με αμο κ καναδιο μεγαλιτερα διακοσμιτικα, ενα φιλτρο τελιο κατα βασι εξοτερικο αν δεν βαριεσε να το καθαριζισ...το ενιδριο μολισ το στισισ αστο να δουλεψι καμια 10ρια μερεσ κ ισε μπομπα...εγο θα σου ελεγα να ξεκινισισ με κιχλιδεσ τανκανικα κ μαλαουη που οσ επι το πλιστον ινε ανθεκτικα ψαρια κ ινε κ πανεμορφα κ μεγαλονουν σε λογικα πλεσια σαν μεγεθοσ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-11-08, 12:43
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsagieras Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλαρακι να το παρισ το 200λιτρο ουτε λογοσ για το αντιθετο...οσο πιο πολα τοσο πιο καλα κ τοσο πιο πολα ι πιο μεγαλα ψαρια...στα 200λτ εχισ πολεσ επιλογεσ για πολα...το μονο πραμα που θα ξοδευτισ ινε οτι θα χριαστισ 1-2 σακουλακια παραπανο με αμο κ καναδιο μεγαλιτερα διακοσμιτικα, ενα φιλτρο τελιο κατα βασι εξοτερικο αν δεν βαριεσε να το καθαριζισ...το ενιδριο μολισ το στισισ αστο να δουλεψι καμια 10ρια μερεσ κ ισε μπομπα...εγο θα σου ελεγα να ξεκινισισ με κιχλιδεσ τανκανικα κ μαλαουη που οσ επι το πλιστον ινε ανθεκτικα ψαρια κ ινε κ πανεμορφα κ μεγαλονουν σε λογικα πλεσια σαν μεγεθοσ...
Μετα εισαι μπομπα για τι? Για να βαλεις 1-2 ψαρια? Για να βαλεις 30 ψαρια?
Παρακαλω να κοψουμε λιγο φόρα.
Το ενυδρειο αστο να τρεχει 10 μερες και μετα εισαι μπομπα, μονο καλη συμβουλη δεν ειναι, οπως γραφτηκε.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-11-08, 12:59
tsagieras Ο χρήστης tsagieras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Περιοχή: athina pefki
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

ναι οκ το διατιποσα λαθοσ...σορρυ αστο να λιτουργισι 10 μερεσ με αεραντλιεσ,φιλτρα,θερμοστατεσ κτλπ μπορι κ λιγο παραπανο αν χριαστι αυτο θα το βλεπισ κανοντασ μετρισισ σε τακτα χρονικα διαστιματα κ μετα θα ισε 'μπομπα' βαζοντασ 1 ψαρακι με τι σοστι προσαρμογι στο νερο του ενιδριου σου για αρχι να δισ αν θα δεχτι καλα τι πιοτιτα του νερου κ τι θερμοκρασια κ τον φοτισμο κ μετα απο μερικεσ μερεσ αφου ολα πανε ρολοη κ δεν εχι παρουσιασι τπτ...ανορεξια,στιγματα,στρεσ κ το νερο ινε μια χαρα ΤΟΤΕ θα ισε ετιμοσ να ιποδεχτισ κ αλλα ψαρια με τι γνοστι προσαρμογι παντα ενοητε.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-11-08, 13:02
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Toli ....μπομπα για εκρηξεις και θανατους...
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-11-08, 13:05
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Good wines1456
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-11-08, 13:09
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δλδ ενα φιλτρο που εφτιαξε αποικιες για ενα ψαρακι θα δεχτει μετα ολα τα ψαρια μαζι και θα ανταπεξελθει.
Ξανα παρακαλω να κοψουμε λιγο φορα, και να μη λεμε λαθος συμβουλες, και να διαβασουμε και αυτο: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=9177
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-11-08, 13:16
tsagieras Ο χρήστης tsagieras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Περιοχή: athina pefki
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

μιλαμε παντα για κανονικο αριθμο ψαριον δεν ιπα ποσ θα ινε οκ σε ολα κ για ολα κ ιπα οτι τα παντα που θα γινοντε θα μετριουντε...κ δεν θα βαλι 1 τιχεο ψαρακι...θα θελι παραδιγμα το ενιδριο να το κανι τανκανικα ε δοκιμαστικα θα βαλι 1 τανκανικα αυτο ενοουσα κ μετραη κ βλεπι κ σιμπεριφορεσ κ ζοη γενικοτερα...

μαλον εγο τα εκφρασα λαθοσ κ γινετε παρεξιγισι τορα.

οσο για το threat...τι να πο?νομιζισ οτι ιμε αρχαριοσ,ανθουσιασμενοσ,κτλπ κ μου το εστιλεσ αυτο ρε boy?τι να πο...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 02-11-08, 13:22
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις, αύριο μέχρι το μεσημέρι το 200λτ ενυδρείο θα είναι εδώ, οπότε θα αρχίσει η διαδικασία του στρωσίματος , εντατικό διάβασμα και εξυπηρετικότατοι όπως είστε δεν μου μένει παρά να σας ενοχλήσω ξανά
( σε αυτό το θέμα για να μην ανοίγω διάφορα άλλα και γίνομαι κουραστική κι εγώ με τη σειρά μου για τους mods. )

Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-11-08, 13:26
Το avatar του χρήστη kill_bill
kill_bill Ο χρήστης kill_bill δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2008
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή

Εδω μεσα ψαχνουν απαντησεις αρκετοι αρχαριοι (μαζι κ εγω) και η οποια λαθος απαντηση/εκτιμηση/υποθεση καποιου αλλου αρχαριου μπορει να αποβει μοιραια κινηση καθως ο αλλος θεωρει δεδομενο οτι η απαντηση που πηρε ειναι σωστη προερχομενη απο καποιον γνωστη με αντιστοιχη εμπειρια.
Η θεληση να προσφερουμε βοηθεια σε καποιον ειναι παντα κατι το καλο, αλλα στην περιπτωση που δεν ξερουμε η δεν ειμαστε σιγουροι δημιουργειται ακριβως το αντιθετο αποτελεσμα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-11-08, 13:28
tsagieras Ο χρήστης tsagieras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Περιοχή: athina pefki
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

σιμφονο μαζι σου man.+10000000000
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 06-11-08, 14:02
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παιδια επειδη διαβαζω τωρα απο την αρχη για το στρωσιμο του ενυδρειου και δεν εχω καταλαβει κατι, περα απο τον εξοπλισμο πρεπει να εχω και τα φυτα που θελω μεσα για να στρωθει σωστα, ή περιμενω να στρώσει πρωτα και τα βάζω μετά?
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 06-11-08, 14:09
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Τα φυτα είναι καλύτερο να μπούνε στην αρχή για να διαμορφώσεις και το aquascape όπως το θέλεις. Επίσης τώρα στην αρχή που δεν έχεις ψάρια, μπορείς να κάνεις πιο εύκολα την όποια ανακατάταξη θέλεις χωρίς να δημιουργείς stress στα ψάρια. Επιπλέον τα φυτά βοηθούν στο στρώσιμο.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 06-11-08, 14:10
Το avatar του χρήστη PUF
PUF Ο χρήστης PUF δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2008
Περιοχή: Athens City
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή

Τα φυτα τα βαζεις απο την αρχη μεσα.

Edit: με προλαβε ο chemical
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 06-11-08, 14:10
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δλδ ενα φιλτρο που εφτιαξε αποικιες για ενα ψαρακι θα δεχτει μετα ολα τα ψαρια μαζι και θα ανταπεξελθει.
Ξανα παρακαλω να κοψουμε λιγο φορα, και να μη λεμε λαθος συμβουλες, και να διαβασουμε και αυτο: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=9177
Γέρασες και μαλάκωσες;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-11-08, 14:14
Melissan8h Ο χρήστης Melissan8h δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

οκ ευχαριστώ έχετε να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένα μήπως που θα προσφέρουν κάτι και στα ψαράκια - όπως καλές κρυψώνες πχ - , ή να βάλω απλά ότι μου αρέσει σε εμφάνιση?
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 06-11-08, 14:19
Το avatar του χρήστη PUF
PUF Ο χρήστης PUF δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2008
Περιοχή: Athens City
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή

Σου προτεινω anubies σιγουρα και οτι αλλο θες απο αυτα http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=4537
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08032 seconds with 14 queries