Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-04-10, 12:06
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή Προβλημα μεγαλο, τεραστιο!

Γεια σας και χρονια πολλα! Εχω ενα Juwel 151 με το οβαλ τζαμι μπροστα. Δουλευε 4 χρονια αψογα! Ειχα καλα,για μενα,ψαρακια μεσα. Μαζι με μια μεγαλη γεννα που τα ειχα μεταφερει ολα πριν απο 4 χρονια που ηταν σε αλλο σπιτι σε ενα Rena 120. To νεο ενυδρειο το πηρα απο ενα μαγαζι στη Βουλιαγμενης. Μεγαλο Σαββατο ειχα παει για ενα καφεδακι το πρωι αφου ταισα τα ψαρακια μου. (Σκεφτειτε ποσο αγαπη τους ειχα που το ενα το εχω απο το 2000.! Γλυκο νερο). Μολις γυρισα ειδα τη καταστροφη. Το ενυδρειο απο τη βαση του ετρεχε σαν καταραχτης! Ειχε αδειασει ολο το νερο,σκεφτειτε 450lit!!! και ολα να ψυχοραγουν κατω στην αμμο. Φυσικα δεν γλυτωσα τιποτα! Το σπιτι κολαση,πατωματα,χαλια,επιπλα,ευτυχως αρκετο περασε εξω στη βεραντα. Ο χειροτερος εφιαλτης που ειχα σκεφτει ποτε, εγινε!!! Πιο πολυ απ"ολα με πειραξανε τα κακομηρα τα ψαρακια. Ακομα μαζευω τον χαλασμο...
Θελω να σας ρωτησω, ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ? Φυσικα πηρα ενα τηλ/νο στο μαγαζι, αλλα μου ειπανε οτι ο ιδιοκτητης θα ερθει το απογευμα. Παιδια πειτε μου τη γνωμη σας... Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-04-10, 12:10
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

μετα απο 4 χρονια δεν νομιζω και δεν γνωριζω εαν ισχυει η εγγυηση , τωρα θα πρεπει να αδειασεις το ενυδρειο απο αμμο και οτι αλλο εχεις μεσα , εκτος απο νερο ( μιας και αυτο εφυγε μονο του ) να δεις περιπου τη ζημια εχει ο πατος και απο εκει και περα να κοιταξεις εαν μπορει να το κολλησεις , αλλα οπως και να το κανεις ενα επισκευασμενο ενυδρειο ειναι παντα επισκευασμενο , εγω προσωπικα θα αγοραζα καινουργιο .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-04-10, 12:18
oloboudalos Ο χρήστης oloboudalos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: Κρητη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Τα ενυδρεία της juwel έχουν 5 χρόνια εγγύηση οπότε δες με το κατάστημα που το πήρες να σου το αντικαταστήσουν.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-04-10, 12:35
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παιδια δεν προκειτε να ξαναπαρω ενυδρειο. Ο χειροτερος μου φοβος βγηκε. Αυτο που με νοιαζει ειναι να μιλησω με αυτον και να ερθει να το παρει, η" οτιδηποτε αλλο ας κανει. Και ας το κανει οτι θελει. Αστε που μου καηκε ο μηχανησμος με τις λαμπες και γυρισε και μου ειπε 300 ευρω!!!! και το εσχισα απο πανω και το εφτιαξα μονος μου.
Αυτο που με νοιαζει ειναι τι θα μου απαντησει σαν καταστηματαρχης. Και θα σας πω....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-04-10, 12:35
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

απο ποιο καταστημα το πηρες ?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-04-10, 12:50
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Να σας πω το απογευμα...???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
ενυδρειο j


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νεο μεγαλο ενυδρειο rom Malawi 47 27-01-11 18:46
προβλημα...μεγαλο!!!!! akis.orestiada Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 22 28-11-09 00:25
Θερμοστατης προβλημα μεγαλο tonisgr Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 18 12-03-09 18:15
Μεγαλο προβλημα!! tekenas Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 2 07-08-07 10:04

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04956 seconds with 14 queries