Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Κεντρική Αμερική > Ζωοτόκα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-01-10, 13:48
greenjanek Ο χρήστης greenjanek δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-12-2009
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή guppies σε 25 λιτρο, μερικες ερωτησεις.

Προς το παρών εχω μόνο ενα guppie, απο εβδομάδα θα παρω 2-3 ακόμα. Εχω ενα ενυδρειο το οποιο εχει μηχανικο καθαρισμο (ενα μπλε σφουγγάρι) χημικο καθαρισμο (ενεργο ανθρακας και ενα μπλε σφουγγαρι) και τελος ενα τριτο σταδιο με βιολογικο καθαρισμο με ενα ασπρο στρογγυλο σφουγγαρι το οποιο γυριζει απο την ροη του νερου. Στο ενυδρειο εχω 3 φυτα, το ενα ειναι φύκι, τουλάχιστον έτσι μοιάζει μαζί με πετραδάκια που είναι για φυτά. Τελος υπαρχει ενας θερμοστάτης και τον εχω ρυθμίσει στους 25oc. Μετρησεις δεν εχω παρει ακομα, δεν εχω ακόμα μετρητές. Το στρώσιμο που εγινε ειναι να ειναι το ενυδρειο χωρις ψαρια για μια εβδομαδα και μετα εβαλα κατι βακτηρια που αγόρασα και το άφησα 24ωρες πριν βάλω ψάρια. Ετσι έγραφαν οι οδηγιες.

Οι ερωτήσεις ειναι οι εξής.

Το βιολογικο υγρο που εβαλα (bio nitrivec) καθες πότε πρέπει να το βάζω ;
Οταν κανω αλλαγή νερού ; Πόσο να βάζω, οσο λιτρα ειναι η αλλαγη ή οσα λίτρα ειναι το ενυδρείο ;

Εχω και ενα black water extraxt, κανει για τα guppies ; Επισης καθε ποτε να βάζω απο αυτό ; Υπάρχει κανένα πρόβλημα με το φίλτρο που εχει χημικό καθαρισμό ;

Τελος πείτε μου οτι άλλο πρέπει να προσέξω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-01-10, 18:50
Το avatar του χρήστη spirossd
spirossd Ο χρήστης spirossd δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-10-2009
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή

Το ενυδρειο σου απο οτι μας λες ειναι αστρωτο ακομα μην παρεις αλλα ψαρακια και εαν γινετε να επιστρεψεις και αυτο που εχεις..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-01-10, 19:08
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

πολλα απο αυτα που ρωτας ειναι ηδη γραμενα 10αδες φορες και πολλα εχουν γινει και υπομνημα...
απο που να αρχισω?? οτι το ενυδρειο σου ειναι αστρωτο?? οτι τα υγρα αυτα δε στρωνουν "μαγικα" το ενυδρειο?
οτι σε 25 λιτρα δε μπορεις να εχεις ψαρακια παρα με ελαχιστες εξαιρεσεις??
ξεκινα διαβαζοντας τα υπομνηματα και θα καταλαβεις πολλα πραγματα...
για υπολοιπες αποριες ολοι εδω ειμαστε....απλα για την ωρα ειναι τοσα πολλα αυτα που πρεπει να σου πουμε που μονο με αρκετο διαβασμα μπορεις να τα λαβεις.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-01-10, 20:39
greenjanek Ο χρήστης greenjanek δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-12-2009
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Κάποιος να απαντήσει στις ερωτήσεις μου παρακαλώ. Το αν το ενυδρείο είναι μικρο η άστρωτο είναι άλλο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-01-10, 20:49
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

αν θελεις το παμε και ετσι...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ερωτήσεις ειναι οι εξής.

Το βιολογικο υγρο που εβαλα (bio nitrivec) καθες πότε πρέπει να το βάζω ; οποτε γραφει το μπουκαλι....δενυπαρχει πρεπει γιατι δεν κανει δουλεια. αλλα αφου το θελεις. τοτε εχει οδηγιες χρησης.
Οταν κανω αλλαγή νερού ;ναι
Πόσο να βάζω, οσο λιτρα ειναι η αλλαγη ή οσα λίτρα ειναι το ενυδρείο ;
οσα λιτρα ειναι το ενυδρειο.

Εχω και ενα black water extraxt, κανει για τα guppies ;οχι Επισης καθε ποτε να βάζω απο αυτό ;ποτε Υπάρχει κανένα πρόβλημα με το φίλτρο που εχει χημικό καθαρισμό ; το φιλτρο σου δεν εχει μονο χημικο μηχανισμο. εχει και μηχανικο και βιολογικο.

Τελος πείτε μου οτι άλλο πρέπει να προσέξω.
σου ειπαμε αλλα δε σου αρεσε....καλη χρονια!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 03-01-10 στις 21:04
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-01-10, 20:55
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
αν θελεις το παμε και ετσι...

σου ειπαμε αλλα δε σου αρεσε....καλη χρονια!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-01-10, 20:57
ttsotanidis Ο χρήστης ttsotanidis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-12-2009
Περιοχή: Καλαμαριά-Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Γεια σου φίλε μου τα παιδιά παραπάνω σου είπανε τι πρέπει να κάνεις αλλα για να σε βοηθήσω λίγο περισσότερο διάβασε τα παρακάτω Links και θα καταλάβεις οτι δεν απαντήσανε συγκεκριμένα στις ερωτήσεις σου γιατί απλά πρέπει να καθήσουνε και να σου γράψουν πράγματα που ήδη είναι γραμμένα ξανά και ξανά πολλές φορες μέσα στο forum και πίστεψε με είναι πάρα πολλά και πρέπει να έχεις μεγάλη όρεξη για διάβασμα (Σε προετοιμάζω και ψυχολογικά για το διάβασμα).
Για αρχή μπές εδώ και διάβασε όσα πιστεύεις οτι σε αφορούν
http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34
Επίσης ένα πολύ καλό site που με βοήθησε εμένα πάρα πολύ στην αρχή είναι αυτό http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...a/enydreia.htm

Και όσο για αυτό που είπες οτι είναι άσχετο το οτι το ενυδρείο σου είναι άστρωτο. Αυτό είναι το σχετικότερο γιατί μακάρι να κάνω λάθος αλλά το πιο πιθανό είναι τα ψαράκια σου να μην επιβιώσουν αν δεν στρωθεί γρήγορα το ενυδρείο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-01-10, 21:01
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttsotanidis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου φίλε μου τα παιδιά παραπάνω σου είπανε τι πρέπει να κάνεις αλλα για να σε βοηθήσω λίγο περισσότερο διάβασε τα παρακάτω Links και θα καταλάβεις οτι δεν απαντήσανε συγκεκριμένα στις ερωτήσεις σου γιατί απλά πρέπει να καθήσουνε και να σου γράψουν πράγματα που ήδη είναι γραμμένα ξανά και ξανά πολλές φορες μέσα στο forum και πίστεψε με είναι πάρα πολλά και πρέπει να έχεις μεγάλη όρεξη για διάβασμα (Σε προετοιμάζω και ψυχολογικά για το διάβασμα).
Για αρχή μπές εδώ και διάβασε όσα πιστεύεις οτι σε αφορούν
http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34
Επίσης ένα πολύ καλό site που με βοήθησε εμένα πάρα πολύ στην αρχή είναι αυτό http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...a/enydreia.htm

Και όσο για αυτό που είπες οτι είναι άσχετο το οτι το ενυδρείο σου είναι άστρωτο. Αυτό είναι το σχετικότερο γιατί μακάρι να κάνω λάθος αλλά το πιο πιθανό είναι τα ψαράκια σου να μην επιβιώσουν αν δεν στρωθεί γρήγορα το ενυδρείο.

ετσι ειναι!!!! πρωτα διαβαζουμε, μετα καταλαβαινουμε τι διαβασαμε.... και μετα περνουμε ενυδρεια και βαζουμε ψαρια...
και ακομα και αν παρουμε και ξεκινησουμε καπος λαθος, ακουμε τι μας λενε και δεν λεμε ασε αυτο, ασε το αλλο ( τα πιο σημαντικα ) και πες μου αυτα που θελω να ακουσω....
με λιγο διαβασμα και λιγο προσοχη σε αυτους που εχουν χρονια εμπειρια ολα θα πανε καλα...
καλη συνεχεια!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-01-10, 11:41
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

προσωπικα διαβαζω καποιους μηνες αυτο το φορουμ και ακομα δεν θεωρω τον εαυτο μου ετοιμο για να αγορασω ενυδρειο και να το συντηρησω μαζι με τα ψαρια του για να μην επιστρεψω στα λαθη του παρελθοντος...

οντως θελει πολυ διαβασμα για να ξεκινησεις κατι σωστα...
το αστρωτο ενυδρειο δεν ειναι "αλλο θεμα" ειναι "ΤΟ ΘΕΜΑ"
τα 25 λιτρα φοβαμαι πως καθιστουν απο μονα τους το ενυδρειο για support σε καποιο μεγαλυτερο ισως... σαφως και υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις αλλα και χιλιαδες περιορισμοι που ενδεχομενως να μην σε αφησουν να ευχαριστηθεις το χομπυ κατα πως το φανταζεσαι...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-01-10, 11:53
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς το παρών εχω μόνο ενα guppie, απο εβδομάδα θα παρω 2-3 ακόμα. Εχω ενα ενυδρειο το οποιο εχει μηχανικο καθαρισμο (ενα μπλε σφουγγάρι) χημικο καθαρισμο (ενεργο ανθρακας και ενα μπλε σφουγγαρι) και τελος ενα τριτο σταδιο με βιολογικο καθαρισμο με ενα ασπρο στρογγυλο σφουγγαρι το οποιο γυριζει απο την ροη του νερου. Στο ενυδρειο εχω 3 φυτα, το ενα ειναι φύκι, τουλάχιστον έτσι μοιάζει μαζί με πετραδάκια που είναι για φυτά. Τελος υπαρχει ενας θερμοστάτης και τον εχω ρυθμίσει στους 25oc. Μετρησεις δεν εχω παρει ακομα, δεν εχω ακόμα μετρητές. Το στρώσιμο που εγινε ειναι να ειναι το ενυδρειο χωρις ψαρια για μια εβδομαδα και μετα εβαλα κατι βακτηρια που αγόρασα και το άφησα 24ωρες πριν βάλω ψάρια. Ετσι έγραφαν οι οδηγιες.

Οι ερωτήσεις ειναι οι εξής.

Το βιολογικο υγρο που εβαλα (bio nitrivec) καθες πότε πρέπει να το βάζω ;
Οταν κανω αλλαγή νερού ; Πόσο να βάζω, οσο λιτρα ειναι η αλλαγη ή οσα λίτρα ειναι το ενυδρείο ;

Εχω και ενα black water extraxt, κανει για τα guppies ; Επισης καθε ποτε να βάζω απο αυτό ; Υπάρχει κανένα πρόβλημα με το φίλτρο που εχει χημικό καθαρισμό ;

Τελος πείτε μου οτι άλλο πρέπει να προσέξω.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιος να απαντήσει στις ερωτήσεις μου παρακαλώ. Το αν το ενυδρείο είναι μικρο η άστρωτο είναι άλλο θέμα.
Μετα απο ολα αυτα ... 2 συναισθηματα!!
και
Νομιζω οτι θα μου πεσουν τα εναπομειναντα μαλια! Βρε παλικαρι αυτο ρωτας ... πως να στρωσεις το ενυδρειο σου με το ζουμακι που πληρωσες ... ο ανθρωπος σου απαντα οτι δεν στρωνει με αυτα ... Βαλε μπολι ειναι τζαμπα ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 04-01-10, 19:04
greenjanek Ο χρήστης greenjanek δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-12-2009
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Εκανα σημερα μετρησεις για ΝO2,NO3,NH4 και ηταν μια χαρα. Για νιτρικά και διάφορα αλλα χρησιμοποίησα stickaκια και για αμμωνία ενα κιτ με υγρά. Στην τελική οταν διάφορα σκευάσματα λένε οτι μπορούν να δεχθουν ψαρια μετα απο καποιες ώρες ειναι ψέματα ; Φυσικα και οχι. Απλα ρωτησα καποια πραγματα και σαν πρωτη απαντηση που ειπε ο spirossd να γυρισω αν μπορω το ψαρι πισω... τεσπα ας κανει καποιος τον λογαριασμο μου ban παρακαλω.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-01-10, 19:09
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

γιατι να κανουν μπαν στον λογαριασμο σου??
φιλε μου οπως σου ειπαν και πιο πανω...κανενας δεν εχει την πολυτελεια να ξοδευει το χρονο του για να σου γραψει 5 λεξεις με διαφορετικο σκοπο απο το να σε βοηθησει...
οτι γραφτηκε ειναι συμβουλες απο ατομα που πιθανοτατα εχουν κανει τα ιδια λαθη κι εφαγαν τα ιδια σκ**α.
ελπιζω να μη παρεξηγησες τη διαθεση μας να βοηθησουμε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-01-10, 14:47
Το avatar του χρήστη potami
potami Ο χρήστης potami δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 380
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς το παρών εχω μόνο ενα guppie, απο εβδομάδα θα παρω 2-3 ακόμα.
να ξερεις ομως οτι εχεις λιγες πιθανοτητες επιβιωσης λογω λιτρων.
Το πιθανοτερο ειναι να στεναχωρεθεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω ενα ενυδρειο το οποιο εχει μηχανικο καθαρισμο (ενα μπλε σφουγγάρι)
μια χαρα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
χημικο καθαρισμο (ενεργο ανθρακας και ενα μπλε σφουγγαρι)
βγαλε τον ανθρακα τωρα και βαλε κιαλλο σφουγγαρι η μη βαζεις τιποτε

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
τελος ενα τριτο σταδιο με βιολογικο καθαρισμο με ενα ασπρο στρογγυλο σφουγγαρι το οποιο γυριζει απο την ροη του νερου.
πολυ ωραια. Ολα τα αφουγγαρια κανουν και βιολογικο και μηχανικο καθαρισμο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο ενυδρειο εχω 3 φυτα, το ενα ειναι φύκι, τουλάχιστον έτσι μοιάζει μαζί με πετραδάκια που είναι για φυτά. Τελος υπαρχει ενας θερμοστάτης και τον εχω ρυθμίσει στους 25oc.
αψογα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετρησεις δεν εχω παρει ακομα, δεν εχω ακόμα μετρητές. Το στρώσιμο που εγινε ειναι να ειναι το ενυδρειο χωρις ψαρια για μια εβδομαδα και μετα εβαλα κατι βακτηρια που αγόρασα και το άφησα 24ωρες πριν βάλω ψάρια. Ετσι έγραφαν οι οδηγιες.
Λοιπον εδω αρχιζει σοβαρο προβλημα που πρεπει να το λυσεις .
Αν κανεις μετρησεις αυτο που θα μετρησεις θα ειναι δηλητηρια του αζωτου τα οποια σκοτωνουν ψαρια.
Για να αποφυγεις τα δηλητηρια του αζωτου πρεπει να κανεις αυτο που λεμε "στρωσιμο ενυδρειου" . Θα πρεπει να βρεις καποια νηματα εδω μεσα που μιλανε για στρωσιμο και να τα διαβασεις με προσοχη.
Το θεωρω απιθανο να εχεις πετυχει στρωσιμο στην τυχη ετσι οπως το λες (δεν γινεται).
Οταν βεβαιωθεις οτι "εστρωσες" ματα βαζεις το πρωτο ψαρι αλλιως θα φταις εσυ τωρα που στο ειπαμε.
Το στρωσιμο ειναι μια διαδικασια η οποια μπορει να σου παρει πανω απο βδομαδα. Βασικα το ενυδρειο ολο μαζι σαν συστημα "στρωνει" και μετα απο χρονια, με την λειτουργεια του.
Στρωσιμο εννοουμε την ικανοτητα του ενυδρειου να καταναλωνει συγκεκριμενες ενωσεις του αζωτου πριν αυτες δηλητηριασουν τα ψαρια.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Το βιολογικο υγρο που εβαλα (bio nitrivec) καθες πότε πρέπει να το βάζω ;
μην ασχολησαι, ξεχνα το

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω και ενα black water extraxt, κανει για τα guppies ;
μην ασχολησαι (και αντιθετο ειναι στην χρηση που το θες, και ανατρεπει τις απαραιτητες σταθερες συνθηκες, και τελικα το καλο που κανει ειναι τριχες αυτη τη στιγμη)


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει κανένα πρόβλημα με το φίλτρο που εχει χημικό καθαρισμό ;
ναι βγαλε τον ανθρακα


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greenjanek Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελος πείτε μου οτι άλλο πρέπει να προσέξω.
πρεπει να στρωσεις το νερο σου και να αποφασισεις συνειδητα αν μπορεις να εχεις ψαρια σε 25 λιτρα.
Μπορει καποιοι απο πετ σοπ ή φιλοι σου να σου περασαν την αποψη οτι τα ψαρια ψωφουν και μετα αγοραζουμε αλλα. Δεν ειναι ετσι. Τα ψαρια τα κραταμε πολλα χρονια.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-01-10, 15:01
Το avatar του χρήστη Serafeim
Serafeim Ο χρήστης Serafeim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2009
Περιοχή: Μαδρίτη (πρώην) Λαμία (νυν και αεί)
Μηνύματα: 273
Send a message via Skype™ to Serafeim
Προεπιλογή

Αφού το στρώσεις λοιπόν, όπως παραπάνω, έστω και επιμένεις σε αυτό, τότε μόνο ένα μονομάχο, ή γαριδούλες και σαλιγκάρια...
__________________

Serafeim
Ποτέ μη μιλάς άσχημα για τον εαυτό σου. Οι φίλοι σου μπορούν να καλύψουν πλήρως αυτό το θέμα!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
sos μερικες ερωτησεις reselie Αρχάριοι γλυκού νερού 1 24-12-09 09:20
Ενα λιτρο καθαρο-μισο λιτρο βρωμικο Yiannis59 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 13 20-09-09 23:43
δοσολογια diy για 1,5 λιτρο Μίμης Γλυκό νερό - Γενικά 4 18-06-09 14:36
Μπόλι για 70 λιτρο DIMITRIS72 Αρχάριοι γλυκού νερού 3 09-02-09 16:01
μερικες ερωτησεις Vasilis Θαλάσσια Βιολογία 13 22-07-05 14:01

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06835 seconds with 13 queries