Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Ασθένειες - Θεραπείες θαλασσινού νερού

Ασθένειες - Θεραπείες θαλασσινού νερού Ασθένειες ,θεραπείες ,παράσιτα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-12-11, 11:34
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή αστεριας φαντασμα!

καλημερα παιδια , εχω εναν αστερια λευκο με μπεζ γραμες . τον εχω 1 εβδομαδα .αλλα περα απο την πρωτη μερα δεν τον ξαναειδα ! κρυφτικε στην αμμο ! ξερετε εαν ετσι κανει η μηπως κατι εκανα λαθος ? το παιδι που μου την πουλησε δεν μου ειπε κατι τετοιο !

ευχαριστω
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-12-11, 13:00
Το avatar του χρήστη liapakos
liapakos Ο χρήστης liapakos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2011
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stap Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα παιδια , εχω εναν αστερια λευκο με μπεζ γραμες . τον εχω 1 εβδομαδα .αλλα περα απο την πρωτη μερα δεν τον ξαναειδα ! κρυφτικε στην αμμο ! ξερετε εαν ετσι κανει η μηπως κατι εκανα λαθος ? το παιδι που μου την πουλησε δεν μου ειπε κατι τετοιο !

ευχαριστω
γιατι δεν ρωτας το παιδι που στον πουλησε μηπως 3ερει?
__________________
Ζήσε την στιγμή, πριν γίνει ανάμνηση...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-12-11, 13:02
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

αστον ... κανει τις βολτες του μεσα στην αμμο.
Εγω μολης τον πηρα εκανα μηνα να τον δω , αργοτερα θα αρχισει να βγαινει και οσο περναει ο καιρος και πιο πολυ , αλλα θα καθεται λιγο εκτο αμμου και μετα θα ξαναβουταει μεσα
Λογικα ειναι αυτος

ααα, πως τον εκανες προσαρμογη ????? Δεν νωμηζω να τον εβγαλες καθολου εκτος νερου οταν τον πηρες απο την σακουλα να τον βαλεις στο ενυδρειο ????????
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-12-11, 13:42
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
αστον ... κανει τις βολτες του μεσα στην αμμο.
Εγω μολης τον πηρα εκανα μηνα να τον δω , αργοτερα θα αρχισει να βγαινει και οσο περναει ο καιρος και πιο πολυ , αλλα θα καθεται λιγο εκτο αμμου και μετα θα ξαναβουταει μεσα
Λογικα ειναι αυτος

ααα, πως τον εκανες προσαρμογη ????? Δεν νωμηζω να τον εβγαλες καθολου εκτος νερου οταν τον πηρες απο την σακουλα να τον βαλεις στο ενυδρειο ????????
ναι αυτος πρεπει να ειναι αλλα εχει λιγοτερες γραμες. οχι εκανα κανονικη προσαρμογη 20 λεπτα ( οπως με τα ψαρια) . δεν ξερω εαν τον τσιμπισε η γαριδα που ειχα παρει για την αλγη γιατι ηταν μαζι στην ιδια σακουλα . απο τροφη τι να δινω διαβασα οτι τρονε γαπαρη και ζωοπλακτον σωστα ? ριχνω καθε μερα 2 σταγονες φυτοπλακτον και 2 ζωοπλακτον ( δινω μονο τοσο γιατι ειναι παχυρευστο) εκτος απο τον αστερια εχω ενα βραχο με μανιταρια και ενα με ζωανθους
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-12-11, 14:14
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

γενικος με αστεριες , γαριδες και οτι αλλα ασπονδυλα να κανεις πιο μεγαλυτερη προσαρμογη και πιο αργη , πολλοι κανουν με μεθοδο σταγονας να πεφτει στην σακουλα πολυ αργα .
Τελος παντων αν δεν τον εβγαλες εκτος νερου λογικα ειναι μια χαρα μεσα στην αμμο, εγω δεν τον εχω ταιση ποτε και τον εχω 1 χρονο και ειναι μια χαρα.
Δεν ειναι τοσο ευκολο να τον ταισης γιατι λογικα αν βαλεις κατι μεσα π.χ. ενα κοματακι γαριδα θα την πεσουν τα αλλα ψαρια και θα το φανε πρωτα.
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-12-11, 14:16
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
γενικος με αστεριες , γαριδες και οτι αλλα ασπονδυλα να κανεις πιο μεγαλυτερη προσαρμογη και πιο αργη , πολλοι κανουν με μεθοδο σταγονας να πεφτει στην σακουλα πολυ αργα .
Τελος παντων αν δεν τον εβγαλες εκτος νερου λογικα ειναι μια χαρα μεσα στην αμμο, εγω δεν τον εχω ταιση ποτε και τον εχω 1 χρονο και ειναι μια χαρα.
Δεν ειναι τοσο ευκολο να τον ταισης γιατι λογικα αν βαλεις κατι μεσα π.χ. ενα κοματακι γαριδα θα την πεσουν τα αλλα ψαρια και θα το φανε πρωτα.
καταλαβα ...... σε ευχαριστω πολυ
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αστεριας απο θαλασσα! jgelsis Θαλασσινό νερό - Γενικά 18 05-08-12 11:24
Αστεριας με 6 ποδια 3r4ndo Μεσογειακό 28 28-03-09 18:11
ΑΣΤΕΡΙΑΣ SPACE Θαλασσινό νερό - Γενικά 1 27-12-08 22:58
ΝΕΟΣ ΑΣΤΕΡΙΑΣ NAVY Θαλασσινό νερό - Γενικά 10 20-01-08 06:15
γιατι ο αστεριας???? Vasilis Αχινοί και λοιπά 4 24-12-04 16:22

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03723 seconds with 13 queries