Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 05-11-04, 12:54
harris Ο χρήστης harris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Moschato
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή κάτι τρέχει

Υπήρχε σε ενυδρείο 200ρι δισκάκι περίπου 8 cm (Α). Προστέθηκαν 3 δίσκοι ακόμα 12 cm (Β) πριν μια εβδομάδα. Ο Α είναι κυρίαρχος, στο φαΐ κυνηγάει τους Β, ένας από τους Β προσπαθεί να κυριαρχήσει και τσακώνεται με τον Α αλλά ακόμα δεν τα έχει καταφέρει. Ο Α εχθές την ώρα του φαγητού εκεί που είχε διώξει όλους τους Β μακριά, πάει κοντά στο πλαϊνό τζάμι και βάζει τρελλά γκάζια, κάνει τον γύρο του ενυδρείου 5-6 φορές τόσο γρήγορα που ακουγόταν το νερό, και μετά κρύφτηκε σε μια γωνία πάνω στις εισόδους/εξόδους του φίλτρου. Σε ένα τέταρτο ξαναβγήκε, αλλά επειδή τον έχω ξαναδεί να κρύβεται εκεί στο παρελθόν (πριν την εισαγωγή των Β, μετά το σταμάτησε), χωρίς τα τρεχαλητά θα ήθελα την συμβουλή των δισκοβετεράνων αν έχουν παρατηρήσει κάτι ανάλογο και που μπορεί να οφείλετε. Οι Β με τον πανικό που επικράτησε κρύφτηκαν στα φυτά για δύο λεπτά και μετά συνέχισαν το γεύμα τους.

ph 7, kh 5, με χρήση τύρφης, δύο αλλαγές την εβδομάδα 33%, θερμοκρασία 28 β, φωτισμός 2 Χ 30 W, πολλές vallisneria, 2 Χ aponogetum ulvaceus για κρυψώνες . όλες οι μετρήσεις μηδέν εκτός από νιτρικά που είναι στο 10 (έχασα με την μετακόμιση την σκούπα μου, δεν έχω πάρει ακόμα άλλη).
__________________
Χάρης
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03975 seconds with 12 queries