Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 27-10-04, 19:55
_jimmakos_ Ο χρήστης _jimmakos_ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2004
Περιοχή: Σερρες
Μηνύματα: 51
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην _jimmakos_
Προεπιλογή

Γεια σας! Καταρχην σας ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση σας!

Τελικά αποφασησα να το κανω γλυκού νερου το ενυδρειο μου....! ααα θα ηθελα να πω επισης οτι δεν εχω ενυδρειο τωρα!!! Σκεφτομαι να παρω ενα 70λιτρο δεν πηρα ακομα!! Σχετικα με αυτο σημερα πηγα στα 3 μαγαζια που εχουμε στην Σερρες να δω τιμες.. δεν ηταν τοσο οτι ειναι πιασοκωληδες συγνωμη για την εκφραση κιολας αλλα βαριουνται να μιλησουν!!! Με το τσιγκελι τους τα εβγαζα! Σκεφτομαι να παω σε εναν ''τζαμα'' γνωστο που εχω να μου κανει ενα αλλα ηθελα πρωτα να σας ρωτησω κατα ποσο ασφαλες θα ειναι? μηπως τα ενυδρεια που πουλάν εχουν καποια ιδιαιτερη κατασκευη? ενδεικτικα η καλυτερη προσφορα που βρηκα ηταν 120 λιτρα με ολα ολα τα εξαρτηματα μεχρι κ τροφη ολα ομως στα 195 E αλλα ειανι κατασχημα ειδικα οταν θα μουν κ τα εξαρτηματα αυτα δεν θα μοιαζει με ενυδρειο αλλα με ηλεκτρονικη λιμνη .... αλλα να μου πειτε αυτο ειναι αλλα ενταξει ειδα αλλα ενα που τα εχει εξω απο το ενυδρειο κ μου αρεσε περισσοτερο!

Σχετικα με την μεταφορα απο οτι καταλαβα μου λετε οτι φτανει να διατηρειθει σταθερη η θερμοκρασια τους σωστα?

Σχετικα με τα ψαρια σκεφτομουν για :
1)blue gourami
2)paradise fish
3)dwarf gourami
αλλα ααπο οτι διαβαζω κ βλεπω απο τις προτασεις υπαρχουν πολυ καλυτερα ειδοι....
ρωτησα τον μαγαζατορα τονκαλυτερο της πολης σχετικα με τις κιχλιδες κ μου ειπε οτι μονο πετρες μπορω να βαλω μεσα αλλα οπως ειχα θελω πρασινο... μα δεν μου μοιαζει ενυδρειο αν δεν εχει ενα ζωντανο πρασινο φυτακι!!!!!!!!!! αληθευει αυτο γιατι τον εχω ικανο να μου ειπε ψεματα λογο οτι δεν φερνει ποτε φυτα η σχεδον σπανια...
τα κριμπενσις μηπως ειναι τα πυρε κιχλιδ??? ειχε απο αυτα τα ειδα σημερα κ ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!!!κ εινια κ παρα πολυ μικρα σχεδον στο μεγεθος γκαπυ!!! χμμμμ τα σκεφτομαι σοβαρα αυτα αλλα μονο αυτα ?? τι καθομαι κ λεω ο βλακας τωρα ακομα δεν αποφασησα τι ενυδρειο θα παρω κ πηγα στα ψαρια!!καμια προταση με ποια μπορουν να συνδιαστουν τα κριμπ αλλα να μην επιρεαστει η αναπαραγογη τους....

Το μονο σιγουρο ειαι οτι δεν προκειται να βαλω ζωοτοκα τα εχω βαρεθει...

Σορρυ που σας πριζω απλα αυτα που ρωταω ειαι αυτα που δεν βρηκα μεσα στο φορουμ....

Σχετικα με τον εξοπλισμο γινεται να τα κανω ολα εξωτερικα ακομα κ τον θερμοστατη αν γινεται... λεω μηπςσ αν ειναι ενσωματομενοσ με το φιλτρο...

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05736 seconds with 13 queries