Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιά 12-05-11, 01:18
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα ήταν πιο δίκαιο για όλους να μοιράζατε κάρτες στους ασύνετους και να διαγράφατε 2-3 για παραδειγματισμό??

αυτο ειχα πει και παραπανω.. αλλα λενε οτι θα ειναι ''βαρετο'' οι συντονιστες να δινουν καρτες.
αυτο που λες δεν το ειπα. αυτο με το να ''μπαναριζοταν'' 4-5 λεω εγω και παραπανω.. να δω μετα πως θα αλλαζαν τα πραγματα..
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #212  
Παλιά 12-05-11, 03:38
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

δε δινεται λυση ετσι γιατι τα μελη δεν ειναι τα ιδια στο φορουμ. μπαινουν καινουριοι συνεχως κι ενας αγαπημενος τοπος των νεων ειναι οι αγγελιες. δε διαβαζουν τους κανονες...και ετσι οσους και να μπαναραμε...θα συνετιζονταν οι παλιοι χρηστες μονο...ολους τους καινουριους θα επρεπε να τους κυνηγαμε παλι..
η φωτο δεν ειναι δικη μου αλλα ειναι απο το ειδος tropheus ikola που εχω..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #213  
Παλιά 12-05-11, 14:36
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Αν ακολουθούσαν όλα* τα μέλη του 3-4 κανόνες που είχαμε βάλει στις αγγελίες δεν θα έπαιρνε τέτοια μέτρα ο Τόλης.

*όλα : δυστυχώς και αρκετά παλιά μέλη τους παραβλέπουν-ξεχνάνε-δεν τους διάβασαν ποτέ τους κανόνες.

Για τους ίδιους λόγους έχω διαγράψει αγγελίες από φίλους μου, από moderators κλπ. δεν εξαιρείται κανείς
Η διαφορά είναι ότι όταν ήταν γνωστός μου, είχα κόσμια αντιμετώπιση και κατανόηση.
Οι υπόλοιποι κατά 99% (με ελαχιστότατες εξαιρέσεις) τσαντίζονται και αρχίζουν την γκρίνια, τις χαζοδικαιολογίες, το βρίσιμο, ότι θες έχω ακούσει κατά καιρούς.
Σε ελάχιστες περιπτώσεις φτάσαμε και σε ban λόγω αυτών τον συμπεριφορών.

Και μην νομίζεις ότι άλλαξαν πολύ οι συμπεριφορές, χθες για παράδειγμα διόρθωσα 2 αγγελίες για να μην τις σβήσω
Όπως και έλαβα 2-3 ΡΜ γιατί δεν έχουν πάρει πρέφα ούτε την ανακοίνωση για τις αγγελίες, ούτε αυτή την συζήτηση.
Αυτό που άλλαξε βασικά ήταν τα άπειρα up και το να μπαίνεις στο GAB και να βλέπεις 2 σελίδες νέα post στις αγγελίες.

Όσο ήμουν μόνο εγώ και ο Giorgos στις αγγελίες κάναμε μάχη καθημερινά.
Με το που μπήκαν όλοι οι moderators στις αγγελίες έγινε ορατό και κατανοητό το πρόβλημα και στους υπόλοιπους και έτσι φτάσαμε εδώ.

Σε μερικά από τα διάφορα site που μπαίνω έχουν παρόμοια στρατηγική, δηλαδή μπορείς μόνο να βάλεις αγγελία και να ζητήσεις να την διαγράψουν.
Ούτε up, ούτε πλάγια up, ούτε γκρίνιες, ούτε τίποτα και δεν διαμαρτύρεται κανείς γιατί έτσι το βρήκαν-έτσι το εξελίχθηκε.
Οι διαφορά εδώ είναι ότι μάθατε σε μία Χ κατάσταση και σας ξενίζει η καινούργια.

Ναι, το κάθε site έχει μια διαδραστικότητα αλλά μετά από αυτά που έχουν γίνει θα πρέπει να το αντιμετωπίσετε σαν μία εφημερίδα πλέον. (χρυσή ευκαιρία που λέει και ο Γιωργάρας)
Βάζεις την αγγελία σου και τέλος.
Απάντηση με παράθεση
  #214  
Παλιά 12-05-11, 14:49
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

να οριστε! κανατε το Χαλβα μου να γραψει...
θα μπορουσε το φορουμ να μην εχει καν την ενοτητα των αγγελιων...και παλι θα συχεχιζε την πορεια του. υπηρξε καιρος που οι αγγελιες ηταν πααααααρα πολυ σπανιες, κι ομως το φορουμ εξελισσονταν συνεχως.
κι εγω χρησιμοποιω πολυ τις αγγελιες...και νιωθω κι εγω αδικημενος που εξαιτιας καποιων που βαριουνται να διαβασουν τους κανονες ή επιτηδες δεν τους σεβονται..χανω την "ευκολια" μου...αλλα τα παραπανω που λεει ο Γιωργος...ειναι απλως αληθινα, τα δεχομαστε και παμε παρακατω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #215  
Παλιά 12-05-11, 19:37
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
δε δινεται λυση ετσι γιατι τα μελη δεν ειναι τα ιδια στο φορουμ. μπαινουν καινουριοι συνεχως κι ενας αγαπημενος τοπος των νεων ειναι οι αγγελιες. δε διαβαζουν τους κανονες...
Πάνο ένα δίκιο το έχεις και δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει λύση σ' αυτό, άλλωστε δεν είμαστε οι μόνοι που έχουμε τέτοιο θέμα.
Σχετικά πρόσφατα το "ΑΖ" άλλαξε την σελίδα των αγγελιών του και τώρα όλοι οι κανόνες είναι ορατοί με πιο τονισμένα γράμματα πάνω-πάνω
και πριν από τις αγγελίες (προφανώς είχαν κι εκεί παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μας), αλλά δεν ξέρω κατά πόσο βελτιώθηκε η κατάσταση.

Χαλβαδούκο είσαι ο πιο αρμόδιος (σαν παθών μαζί με τον Γιώργο) να μιλήσει και δεν μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου σε τίποτε και κυρίως σε αυτό:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η διαφορά εδώ είναι ότι μάθατε σε μία Χ κατάσταση και σας ξενίζει η καινούργια.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
...ειναι απλως αληθινα, τα δεχομαστε και παμε παρακατω.
Φυσικά και τα δεχόμαστε (μήπως μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς??)
Εγώ άνοιξα αυτό το θέμα γιατί πιστεύω ότι έπρεπε να συζητηθεί, τα επιχειρήματα κατατέθηκαν, δεν υπάρχει λόγος να το κουράζουμε άλλο,
το μέλλον θα δείξει αν ήταν σωστή η κίνηση και στο κάτω-κάτω θα μπορούσε αργότερα να ξαναλλάξει το σύστημα αν δεν "περπατήσει".

------------------------
ΥΓ: Πάνο επιμένεις σ' αυτό το: "...κανατε το Χαλβα μου να γραψει" και θέλω να το συζητήσουμε από κοντά
Απάντηση με παράθεση
  #216  
Παλιά 13-05-11, 01:42
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ: Πάνο επιμένεις σ' αυτό το: "...κανατε το Χαλβα μου να γραψει" και θέλω να το συζητήσουμε από κοντά
καλα..απαραδεκτος εισαι!! εχεις και καιρο στο φορουμ!
...ολοι ξερουν εδω και χρονια την αγαπη μου για το Χαλβα...ΜΟΥ!!!
(το εχουν οι χαλβαδες γενικοτερα φαινεται γιατι και στον "φαρσαλων" τρεφω ιδιαιτερη αδυναμια)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #217  
Παλιά 13-05-11, 08:11
Το avatar του χρήστη lion
lion Ο χρήστης lion δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: ΘεσαΛΛονίκη
Μηνύματα: 1.300
Προεπιλογή

Mπράβο σας.....

Ανοίγετε αγγελίες και απαντάτε μεταξύ σας οι 'πράσινοι' για να μας την σπάσετε..... που εμείς δεν μπορούμε......

τι να πώ..... ντροπή σας ......




.
.
.
.
.
__________________
τί δεν καταΛΛΛαβαίνεις;
Απάντηση με παράθεση
  #218  
Παλιά 13-05-11, 10:25
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Talking

up
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #219  
Παλιά 13-05-11, 12:08
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
up
Εχεις ΠΜ
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #220  
Παλιά 13-05-11, 13:04
harilaos Ο χρήστης harilaos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2006
Περιοχή: -
Μηνύματα: 778
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις ΠΜ
Φίλε μου ακριβά πουλάς! Ξέρεις πόσο κοστίζει καινούργιο;
Απάντηση με παράθεση
  #221  
Παλιά 14-05-11, 14:30
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

Παιδιά,όντας αρκετά χρόνια μέσα στο φόρουμ,έχω παρατηρήσει οτι το τελευταίο διάστημα (πριν το νέο σύστημα) ,το aquatek είχε γεμίσει με αγγελίες,ενυδρειακές και μη,που κυριολεκτικά είχαν κατακλήσει την αρχική σελίδα τα up και οι ερωτήσεις-τσακωμοί-παρατηρήσεις-αστεία..

Η άποψή μου,είναι οτι ο Τόλης,έχει κάνει πάρα πολλά για όλους μας,μήν ξεχνάτε οτι είναι απο τους πρωτοστάτες αυτού του χόμπι,οπου έχουν γίνει τρομερά εξεληκτικά βήματα τα τελευταία χρόνια ..

Παράλληλα,έχει αυτό το φόρουμ 10 χρόνια,και απ'οτι ξέρετε όσοι είστε είτε κάτοχοι φόρουμς,είτε γνωρίζετε,έχουν ένα κόστος,για συντήρηση,αναβάθμηση,ενω είναι τρομερά χρονοβόρα διαδικασία το στήσιμο ενός τέτοιου φόρουμ..

Πιστεύω οτι αν ο καθένας σας συντηρούσε ένα φόρουμ,για το οποίο έχει κάνει θυσίες (χρόνου,χρήματος),θα ήθελε να τηρούνται ορισμένα μέτρα,ωστε εκτός απο την λειτουργικότητα,να μην ξεφεύγει και απο εκεί πχ που ήταν ένα φόρουμ με ψάρια κατέληξε χρυσός οδηγός..
Ίσα ισα ,ο Τόλης,όπως διαβάσατε,δεν θέλει χορηγίες,διαφημήσεις κτλπ,ούτε ζητάει να πληρώσει το κάθε μέλος,ένα χρηματικό ποσό,ωστε να το παρακολουθεί,παρόλο που θα είχε κέρδος αυτή η σκέψη και ως προς τον Π.Σ.Φ.Ε,μιας και θα είχε αρκετά έσοδα σαν σύλλογος (υπολογίστε πχ 5.000 μέλη επι 5 ¤ τον χρόνο) αλλα και ο Τόλης θα μπορούσε να βγάλει έστω τα λεφτά που ξοδεύει για την συντήρησή του..Δεν είναι φιλοχρήματος,και μπορείτε να καταλάβετε όλοι σας,οτι ολα αυτά τα κάνει για το χόμπι που γουστάρει και για τίποτα αλλο (ουτε να αναδειχθεί,ούτε τιποτα)..

Παρα'ταυτα, επειδή όλους τους moderators εδώ στο GAB τους θεωρώ μεγάλους "ιντερνετικούς αδερφούς" (ειδικά panos alex/polis,xontros,raven),
καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο εγχείρημα να τσεκάρουν,να σβήνουν,να διορθώνουν την κάθε αγγελία,η το κάθε σχόλιο που έχει κάνει ο καθένας σε μία αγγελία είτε που πουλάει ένα τασάκι για ενυδρείο,είτε που έχει ονομάσει ενα γκάπι φροντόζα και το δίνει 400 ¤..Μπείτε στην θέση τους.Πολλοι απο εδω μέσα θεωρούμε τιμή,να είσαι Moderator,κάτι που χρειάζετε αρετές εκτός απο ενυδρειακές γνώσεις,και αρχίζουν όλες απο σ(σύνεση,σινέπεια,σεβασμός)...Ποιός απο όλους μας θα ήθελε να γίνει μοντ,και να πρέπει να τσεκάρει 500 αγγελίες,και 5 θέματα μόνο για aquascape,συνθήκες νερού..?Είναι σαν να είσαι πορωμένος gadgetακιας και να σε βάλουν σε ένα forum,σαν moderator για ενημέρωση καιρού πχ..

Για τις αγγελίες έχει δίκιο ο Delta.Μπορεί να φτιαχτεί είτε ενα υποφόρουμ,το οποίο πχ να χρειάζετε να κάνεις update την αγγελία σου κάθε 2-3 μερες αλλιων να σβήνετε αυτόματα,ενώ να μην μπορεί να παρέμβει άλλος χρήστης,παρα μόνο,να γράφει στον δικό σου τοίχο για τυχών απορίες (όπως στο προσωποπάπυρο πχ..)..



__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
  #222  
Παλιά 14-05-11, 14:52
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σπύρος Μ Εμφάνιση μηνυμάτων

Για τις αγγελίες έχει δίκιο ο Delta.Μπορεί να φτιαχτεί είτε ενα υποφόρουμ,το οποίο πχ να χρειάζετε να κάνεις update την αγγελία σου κάθε 2-3 μερες αλλιων να σβήνετε αυτόματα,ενώ να μην μπορεί να παρέμβει άλλος χρήστης,παρα μόνο,να γράφει στον δικό σου τοίχο για τυχών απορίες (όπως στο προσωποπάπυρο πχ..)..
Σε όλα τα αλλα συμφωνω, εκτος απο αυτό. Γιατι να σβήνεται αυτόματα; Με τις αγγελιες θα ασχολουμαστε ολη την ώρα; Θα μπορουσαν να υπαρχουν ορισμενοι εθελοντες, που να επιβαρυνονται με το εργο του ελεγχου εκεινου του κομματιου.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #223  
Παλιά 14-05-11, 14:57
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε όλα τα αλλα συμφωνω, εκτος απο αυτό. Γιατι να σβήνεται αυτόματα; Με τις αγγελιες θα ασχολουμαστε ολη την ώρα; Θα μπορουσαν να υπαρχουν ορισμενοι εθελοντες, που να επιβαρυνονται με το εργο του ελεγχου εκεινου του κομματιου.
μεγάλε συμφωνώ μαζί σου.Αν και όπως έγραψα σε όλο το κατεβατό,η γνώμη μου είναι οτι αυτό το φόρουμ,είναι κυρίως για την βοήθεια και το στήσιμο ενυδρείων και οι αγγελίες έρχονται 2ες.Γενικά πιστεύω όμως,οτι δεν είναι δύσκολο να υπάρχουν 10 εθελοντές πχ,και να αλλάζουν ανα 2 εβδομάδες για παράδειγμα.
5.000 μέλη + είμαστε σε αυτό το φόρουμ,μην τα περιμένουμε όλα στο πιάτο απο mods και admin,δεν είναι ρομποτάκια και κάνουν αυτό το εγχείρημα( γιατί όντως είναι),χωρίς να πληρώνονται,απλά γιατί αγαπάνε αυτό που κάνουν.Και πιστεύω οτι οι αγγελίες δεν είναι και το καλύτερο θέμα για να ασχολούνται ολη μέρα με αυτό..
__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
  #224  
Παλιά 27-05-11, 13:43
8anosg Ο χρήστης 8anosg δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2009
Περιοχή: Γάρακας Αττικής
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Σχετικά απαγόρευση απάντησης στις αγγελίες

Αυτό που έχετε κανει είναι παγκόσμια πατέντα και τελείως άκυρο. Αν δηλαδή θέλω να κατεβάσω την τιμή σε αυτό που πουλάω τι κάνω? Πρωφανώς ανοίγω καινούρια αγγελία... Αν πάλι το πούλησα και θέλω να την κλειδώσω? Παιδιά δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά...
Απάντηση με παράθεση
  #225  
Παλιά 27-05-11, 13:45
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

συγνωμη..ολες οι αποψεις δεκτες..αλλα αυτο το διαβασες?? http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=51591
σελιδες ολοκληρες...ποιος ο λογος να ανοιγει καινουριο θεμα??
και δεν εισαι ο πρωτος....

υ.γ. το να μη σεβονται παρα πολλοι τους κανονες του φορουμ...αυτο κι αν ειναι παγκοσμια πατεντα και τελειως ακυρο!! για να χρησιμοποιησω τα λογια σου...
το "φορουμ" εχει και αλλες δουλειες να κανει σημαντικοτερες...οχι να κυνηγα τον καθενα που μας γραφει στα παλια του παππουτσια.......
πιστευω να εχεις ενημερωθει γιατι εγινε οτι εγινε..και ποσες αλλες εναλλακτικες προταθηκαν.

το θεμα θα ενσωματωθει στο αλλο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #226  
Παλιά 27-05-11, 13:46
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Μπορεις να στειλεις ενα πμ σε καποιο συντονιστη να σβησουν την αγγελια σου ... αλλιως μπορεις να βαλεις την αγγελια σου εδω: http://www.xe.gr/ (επισης να παραπονεθεις γιατι δε σε αφηνουν να μειωσεις τις τιμες και για τα υπολοιπα!! )
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #227  
Παλιά 27-05-11, 14:13
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

οντως ειναι ωραιο το οτι πλεον μπαινεις στο φορουμ και δεν βλεπεις μονο αγγελιες λες και μπηκες στο http://www.xe.gr/

απο την αλλη ομως υπαρχουν καποιοι που παλι καταφερνουν και κανουν τα δικα τους, δηλαδη βαζουν μια αγγελια το πρωι κατα το μεσημερακι την διαγραφουν και την ξαναβαζουν σαν καινουρια και παει λεγοντας
αυτο για μενα ειναι πιο εκνευριστικο απο αυτο που γινοταν πριν

το σημαντηκοτερο που θελατε να πετυχετε με την αλλαγη που κανατε για μενα δεν το καταφερατε
ισως θα επρεπε να αρχισουν οι προειδοποιησεις σε καποιους και γιατι οχι και αποκλισμοι!!!
το ξερω οτι θα ειναι ασχημο αν γινει αλλα αν ο αλλος δεν περνει απο λογια δεν υπαρχει αλλος τροπος...

φιλικα,
Κυριαζης!
Απάντηση με παράθεση
  #228  
Παλιά 27-05-11, 14:28
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Eχουν γνωση οι φυλακες...
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #229  
Παλιά 27-05-11, 17:13
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redman88 Εμφάνιση μηνυμάτων

.... ομως υπαρχουν καποιοι που παλι καταφερνουν και κανουν τα δικα τους, δηλαδη βαζουν μια αγγελια το πρωι κατα το μεσημερακι την διαγραφουν .....
φιλικια,
Κυριαζης!
Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ????
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #230  
Παλιά 27-05-11, 18:35
Το avatar του χρήστη kotsokk
kotsokk Ο χρήστης kotsokk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-09-2010
Περιοχή: Πα-ντου :p
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redman88 Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως ειναι ωραιο το οτι πλεον μπαινεις στο φορουμ και δεν βλεπεις μονο αγγελιες λες και μπηκες στο http://www.xe.gr/

απο την αλλη ομως υπαρχουν καποιοι που παλι καταφερνουν και κανουν τα δικα τους, δηλαδη βαζουν μια αγγελια το πρωι κατα το μεσημερακι την διαγραφουν και την ξαναβαζουν σαν καινουρια και παει λεγοντας
αυτο για μενα ειναι πιο εκνευριστικο απο αυτο που γινοταν πριν

το σημαντηκοτερο που θελατε να πετυχετε με την αλλαγη που κανατε για μενα δεν το καταφερατε
ισως θα επρεπε να αρχισουν οι προειδοποιησεις σε καποιους και γιατι οχι και αποκλισμοι!!!
το ξερω οτι θα ειναι ασχημο αν γινει αλλα αν ο αλλος δεν περνει απο λογια δεν υπαρχει αλλος τροπος...

φιλικα,
Κυριαζης!
+10000000000000000000000000000000000000000000:roll eyes:
Απάντηση με παράθεση
  #231  
Παλιά 29-05-11, 23:59
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redman88 Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως ειναι ωραιο το οτι πλεον μπαινεις στο φορουμ και δεν βλεπεις μονο αγγελιες λες και μπηκες στο http://www.xe.gr/

απο την αλλη ομως υπαρχουν καποιοι που παλι καταφερνουν και κανουν τα δικα τους, δηλαδη βαζουν μια αγγελια το πρωι κατα το μεσημερακι την διαγραφουν και την ξαναβαζουν σαν καινουρια και παει λεγοντας
αυτο για μενα ειναι πιο εκνευριστικο απο αυτο που γινοταν πριν

το σημαντηκοτερο που θελατε να πετυχετε με την αλλαγη που κανατε για μενα δεν το καταφερατε
ισως θα επρεπε να αρχισουν οι προειδοποιησεις σε καποιους και γιατι οχι και αποκλισμοι!!!
το ξερω οτι θα ειναι ασχημο αν γινει αλλα αν ο αλλος δεν περνει απο λογια δεν υπαρχει αλλος τροπος...

φιλικα,
Κυριαζης!
up
νομιζω οτι κατι πρεπει να γινει με αυτο...
θα ηθελα να ακουσω και γνωμες απο τους υπολοιπους(μελη,διαχειριστες κτλ)
Απάντηση με παράθεση
  #232  
Παλιά 30-05-11, 00:11
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Έχεις παρεξηγήσει τι γίνεται.
Συνεχώς διαγράφονται αγγελίες από εμάς, γιατί δεν τηρούν τους κανονισμούς (μετά από τόσες συζητήσεις - ανακοινώσεις κλπ ακόμα να πάρουν χαμπάρι αρκετοί τους κανόνες)
Μετά την ξαναβάζουν διορθωμένη για αυτό βλέπεις να σβήνονται και να εμφανίζονται πάλι, τόσο απλά.
Απάντηση με παράθεση
  #233  
Παλιά 02-06-11, 13:31
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις παρεξηγήσει τι γίνεται.
Συνεχώς διαγράφονται αγγελίες από εμάς, γιατί δεν τηρούν τους κανονισμούς (μετά από τόσες συζητήσεις - ανακοινώσεις κλπ ακόμα να πάρουν χαμπάρι αρκετοί τους κανόνες)
Μετά την ξαναβάζουν διορθωμένη για αυτό βλέπεις να σβήνονται και να εμφανίζονται πάλι, τόσο απλά.
ρε παιδια θελω να κανω edit σε μια αγγελια και δεν μπορω
Απάντηση με παράθεση
  #234  
Παλιά 02-06-11, 13:38
milion Ο χρήστης milion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-05-2010
Περιοχή: Ioannina
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Δεν εισαι ο μονος....
Ηθελα να μειωσω τιμη σε μια αγγελια αλλα δεν...
Απάντηση με παράθεση
  #235  
Παλιά 02-06-11, 13:39
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από milion Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εισαι ο μονος....
Ηθελα να μειωσω τιμη σε μια αγγελια αλλα δεν...
ωραια...
αν ανοιξεις ομως δευτερη αγγελια θα σου ερθει το κλασσικο μηνυματακι
Απάντηση με παράθεση
  #236  
Παλιά 02-06-11, 14:02
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.391
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=51551
προς το παρόν

Εκεί φτάσαμε γιατί πάρα πολλοί αδιαφορούν και δεν διαβάζουν (ακόμα και τώρα)
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=36057

Προφανώς έτσι όπως είναι σήμερα οι μικρές αγγελίες έχουν πρόβλημα.
Αλλά λέτε να έχει όρεξη κάποιος συντονιστής να διορθώνει, να σβύνει, να μπανάρει κλπ ??
Δεν είναι προτιμότερο να τηρούμε κάποιους κανόνες με αμοιβαίο όφελος?
Απάντηση με παράθεση
  #237  
Παλιά 02-06-11, 21:46
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Υπομονή λίγο ακόμα
Απάντηση με παράθεση
  #238  
Παλιά 07-06-11, 12:20
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

τωρα που θελω να αλλαξω την τιμη μου στο προιον που πουλαω και να προσθεσω κατι τι θα κανω ???
Να βαλω παλι νεα αγγελια με το ιδιο προιον ?
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #239  
Παλιά 07-06-11, 21:21
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Να στείλεις ΡΜ σε οποιονδήποτε mod για να στο διορθώσει.

ΥΓ Δέχομαι και εγώ
Απάντηση με παράθεση
  #240  
Παλιά 09-06-11, 00:26
Το avatar του χρήστη akoulis
akoulis Ο χρήστης akoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Περιοχή: γερμανια η περιστερι
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή

παιδια εγω δεν ξερω πολλα απ'αυτα,αλλα θα πω την γνωμη μου κι'αν δεν ειναι σωστη παω πασω.λοιπον οταν καποιος βαζει μια αγγελεια πα'να πει οτι πουλαει για να τα'κονομησει και καλα κανει. την δουλεια ομως ολη την κανουν οι μοντερατορες .εκτος αυτου το θεμα μπωρει να ειναι και φορολογικο,και παρακηνδηνευμενο για τον κατοχο του φορουμ.για μενα αφου εχουν τοσο περαση οι αγγελειες ας φιαχτει ενα αδελφακη σαιτ που να γινονται ολα νομημα και ολοι θα'ναι ευχαρηστημενη.δεν ξερω αν γινετε αλλα αν π,χ πατας αγγελειες να μεταφερεσε αυτοματος στο σαιτ που θα'ασχολητε μονο ενας μοντερατορας.και ολοι οι επαγγελματιες που θα βαζουν μια αγγελεια να να πληρουν της προηποθεσεις με δηκια τους εφθηνη και οχι του φορουμ.αν γεινετε τοτε ολα μελι γαλα.παρατηρησεις δεκτες
__________________
φιλικα παντα Ακης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μήπως θα έπρεπε να γίνουν ακόμα ποιο συγκεκριμένοι οι κανόνες στις αγγελίες ??? Lsourtzo Greek Aquarist's Boards 25 11-07-06 23:15

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,12060 seconds with 16 queries