Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-03-08, 01:13
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή Καινούριο Ενυδρείο 33lt

Γειά σας είμαι καινούριος στο χόμπι! Έχω ένα ενυδρείο 33lt μάρκας sun sun και αυτή τη στιγμή έχω τα εξής ψάρια :4 tetra, 2 κολίσα, 2 γατόψαρα, 2 ραμιρέζ μπαλούν και 3 ρομιρόουζ. Πείτε μου για την επιλογή των ψαριών,κάθε πότε πρέπει να αλλάζω και πόσο νερό, για την βιολογία, για τον φωτισμό, πόσο αντιχλώριο και πότε να βάζω,πόση τροφή και κάθε πότε να ρίχνω και οτιδήποτε άλλο που πιθανόν μου διαφεύγει.

Ευχαριστώ πολύ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-03-08, 01:20
Το avatar του χρήστη ΑΝΤΩΝΗΣ1980
ΑΝΤΩΝΗΣ1980 Ο χρήστης ΑΝΤΩΝΗΣ1980 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-01-2008
Περιοχή: KOMOTHNH
Μηνύματα: 1.293
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΑΝΤΩΝΗΣ1980
Προεπιλογή

Καλως ηρθες.ριξε μια ματια εδω :http://www.tsamisaquarium.gr/periechomena.htm και με διαβασμα θα σου λυθουν οι αποριες.Παντως τα ψαρια σου ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-03-08, 01:26
Το avatar του χρήστη bandit4
bandit4 Ο χρήστης bandit4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-01-2006
Περιοχή: Χαϊδάρι - Αθήνα
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

τα 33 λιτρα ειναι πολυ λιγα για τα ψαρια που εχεις.αρκει να φανταστεις οτι σε ενα τετοιο ενυδρειο συνηθως "χωραει" ενας μονο μονομαχος.ξεκινησες λιγο αναποδα αφου πρωτα επρεπε να ενημερωθεις και στη συνεχεια να δεις τι ενυδρειο και τι συνθεση ψαριων και θα κανεις.οπως ειπε και ο αντωνης πρεπει να διαβασεις αρκετα και η σελιδα tsamisaquarium.gr θα σου λυσει αρκετες αποριες.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-03-08, 01:41
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bandit4 Εμφάνιση μηνυμάτων
τα 33 λιτρα ειναι πολυ λιγα για τα ψαρια που εχεις.αρκει να φανταστεις οτι σε ενα τετοιο ενυδρειο συνηθως "χωραει" ενας μονο μονομαχος.ξεκινησες λιγο αναποδα αφου πρωτα επρεπε να ενημερωθεις και στη συνεχεια να δεις τι ενυδρειο και τι συνθεση ψαριων και θα κανεις.οπως ειπε και ο αντωνης πρεπει να διαβασεις αρκετα και η σελιδα tsamisaquarium.gr θα σου λυσει αρκετες αποριες.
παιδιά ευχαριστώ για τις υποδείξεις σας, αλλά αυτά μου πρότεινε ο καταστηματάρχης που αγόρασα το ενυδρείο. Τώρα τι κάνω?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-03-08, 02:09
Το avatar του χρήστη bandit4
bandit4 Ο χρήστης bandit4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-01-2006
Περιοχή: Χαϊδάρι - Αθήνα
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

Παράθεση:
αυτά μου πρότεινε ο καταστηματάρχης
τη δουλεια του κανει αυτος, να πουλησει θελει!!!

τωρα αυτο που μπορεις να κανεις ειναι:
1ον)να γυρισεις τα ψαρια πισω(αποκλειεται να το δεχτει ο τυπος)
2ον)να παρεις μεγαλυτερο ενυδρειο για να μπορεις να κρατησεις καποια απο τα ψαρια(οποια τελοσπαντων ειναι συμβατα μεταξυ τους)

Για καθε ενα απο τα ψαρια σου, κανε μια αναζητηση και στο φορουμ και στο σαιτ που σου δωσαμε προκειμενου να δεις το προφιλ των ψαριων και τι απαιτησεις εχουν.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-03-08, 02:21
Το avatar του χρήστη Αber
Αber Ο χρήστης Αber δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2008
Περιοχή: Aθηνα
Μηνύματα: 251
Προεπιλογή

Καλα θα εκανες να χαριζες κανενα σε καποιον φιλο σου αν ασχολειται καποιος ή αν δεν θες να διαθεσεις χρηματα τωρα για δευτερο μεγαλυτερο ενυδρειο, πηγαινε στο pet shop και δωστου τα πισω με τσαμπουκα. αν ειναι δυνατον να σου δωσει τοσα. εκτος και αν υπολογισε και αυτα με το ασχημο τελος. joke
__________________
every dog has his day
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-03-08, 15:32
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

paidia eyxaristo poli olous sas! alla an den patheis den matheneis!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-03-08, 15:50
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας είμαι καινούριος στο χόμπι! Έχω ένα ενυδρείο 33lt μάρκας sun sun και αυτή τη στιγμή έχω τα εξής ψάρια :4 tetra, 2 κολίσα, 2 γατόψαρα, 2 ραμιρέζ μπαλούν και 3 ρομιρόουζ. Πείτε μου για την επιλογή των ψαριών,κάθε πότε πρέπει να αλλάζω και πόσο νερό, για την βιολογία, για τον φωτισμό, πόσο αντιχλώριο και πότε να βάζω,πόση τροφή και κάθε πότε να ρίχνω και οτιδήποτε άλλο που πιθανόν μου διαφεύγει.

Ευχαριστώ πολύ!
Γεια σου.Με την μικρή μο γνώση μπορώ να σου πως πως ο καταστηματάρχης υπάλληλος ή οτι αλλο είναι είχε μοο σκοπό το κέρδος.Να τα δεχθεί δεν πρόκειτε οποτε η παιρνεις ενα ενυδρείο τουάχιστον 100λ.ή χαρίζεις τα ψάρια.Πιστεψε με τα λίτρα που έχεις είναι απαγορευτικά για τα ψάρια σου.
__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-03-08, 16:10
Το avatar του χρήστη melli
melli Ο χρήστης melli δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2007
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 181
Προεπιλογή

Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο με τους καταστηματάρχες. Φίλτρο - θερμαντήρα έχεις? Ξεκίνα το διάβασμα και δώσε όσα ψάρια μπορείς πίσω. Μέχρι τότε, κάνε καθημερινές αλλαγές νερού για να μην ταλαιπωρούνται τα ψαράκια σου και μην απογοητεύεσαι.
Καλό
__________________
Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Λίνα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-03-08, 16:59
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

[quote=melli;250081]Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο με τους καταστηματάρχες. Φίλτρο - θερμαντήρα έχεις? Ξεκίνα το διάβασμα και δώσε όσα ψάρια μπορείς πίσω. Μέχρι τότε, κάνε καθημερινές αλλαγές νερού για να μην ταλαιπωρούνται τα ψαράκια σου και μην απογοητεύεσαι.
Καλό [/quote

. Φίλτρο και θερμαντήρα έχω!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 29-03-08, 19:51
Το avatar του χρήστη _antonis_
_antonis_ Ο χρήστης _antonis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: ΚΑΡΠΑΘΟΣ
Μηνύματα: 825
Προεπιλογή

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πότε πήρες το ενυδρείο και πότε τα ψάρια; Σήμερα το πρωί πήγες στο πετ σόπ να δεις αν παίρνει κάτι πίσω ή δε σε πολυένοιαξε;;;
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-03-08, 20:32
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από _antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πότε πήρες το ενυδρείο και πότε τα ψάρια; Σήμερα το πρωί πήγες στο πετ σόπ να δεις αν παίρνει κάτι πίσω ή δε σε πολυένοιαξε;;;
το ενυδρείο το πήρα 24 Μαρτίου και τα ψαράκια χτες 28 Μαρτίου. Στο pet shop δεν πήγα να σου πω την αλήθεια ντρέπομαι! τι να του πω? ασ πρόσεχα!
θα πορευθώ έτσι προς το παρόν και βλέπουμε στην πορεία τι θα κάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-03-08, 21:23
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

μην ξεχνας το ρητο "ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου"
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-03-08, 22:12
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

σωστός έχεις δίκαιο!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
μην ξεχνας το ρητο "ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου"
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-03-08, 22:50
Το avatar του χρήστη _antonis_
_antonis_ Ο χρήστης _antonis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: ΚΑΡΠΑΘΟΣ
Μηνύματα: 825
Προεπιλογή

Ξέρεις γιατί σε ρώτησα; Αφού γράφτηκες την ημέρα που αγόρασες τα ψάρια και λογικά είχες υπ'όψιν σου το forum, γιατί δεν έκανες τις ερωτήσεις πρίν κάνεις τις αγορές. Εμείς κάναμε λάθη, αλλά πολύ πρίν σκεφτούμε για forum και τέτοια πράγματα, ενώ εσύ την ημέρα που τα αγόρασες, γράφτηκες και εδώ. Βέβαια το ''τα κρατάς και βλέπεις'' δεν είναι βέβαια λύση, ακόμη και να τα χαρίσεις είναι σαφώς πολύ καλύτερη ιδέα!!! Έχει τον αντίστοιχο χώρο αγγελιών εδώ που μπορείς να χαρίσεια τα μεγαλύτερα απ'αυτά. Τα ψαράκια σου υποφέρουν και δε νομίζω να αντέξουν πολλά σε άστρωτο φίλτρο, οπότε αν τα χαρίσεις τουλάχιστον θα σωθούν κάποια (αν προλάβουν). Τα χρήματά σου τα έχασες έτσι κι αλλιώς δηλαδή, τουλάχιστον προσπάθησε να σώσεις μερικά ψάρια...Αυτά απο μένα, φιλικά.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-03-08, 06:24
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από _antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις γιατί σε ρώτησα; Αφού γράφτηκες την ημέρα που αγόρασες τα ψάρια και λογικά είχες υπ'όψιν σου το forum, γιατί δεν έκανες τις ερωτήσεις πρίν κάνεις τις αγορές. Εμείς κάναμε λάθη, αλλά πολύ πρίν σκεφτούμε για forum και τέτοια πράγματα, ενώ εσύ την ημέρα που τα αγόρασες, γράφτηκες και εδώ. Βέβαια το ''τα κρατάς και βλέπεις'' δεν είναι βέβαια λύση, ακόμη και να τα χαρίσεις είναι σαφώς πολύ καλύτερη ιδέα!!! Έχει τον αντίστοιχο χώρο αγγελιών εδώ που μπορείς να χαρίσεια τα μεγαλύτερα απ'αυτά. Τα ψαράκια σου υποφέρουν και δε νομίζω να αντέξουν πολλά σε άστρωτο φίλτρο, οπότε αν τα χαρίσεις τουλάχιστον θα σωθούν κάποια (αν προλάβουν). Τα χρήματά σου τα έχασες έτσι κι αλλιώς δηλαδή, τουλάχιστον προσπάθησε να σώσεις μερικά ψάρια...Αυτά απο μένα, φιλικά.
κατ΄αρχήν καλημέρα! το forum δεν το γνώριζα, κατά τύχη το βρήκα ψάχνοντας στο net πληροφορίες για τα ψάρια που είχα ήδη αγοράσει. πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια και εσένα και τα υπόλοιπα παιδιά που έσπευσαν κατευθείαν να με βοήθησουν.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-03-08, 07:08
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Μην απογοητεύεσε πατρίδα!!
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-03-08, 08:06
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Γειά σας είμαι καινούριος στο χόμπι! Έχω ένα ενυδρείο 33lt μάρκας sun sun και αυτή τη στιγμή έχω τα εξής ψάρια :4 tetra, 2 κολίσα, 2 γατόψαρα, 2 ραμιρέζ μπαλούν και 3 ρομιρόουζ.
2. Πείτε μου για την επιλογή των ψαριών,
3. κάθε πότε πρέπει να αλλάζω και πόσο νερό,
4. για την βιολογία,
5. για τον φωτισμό,
6. πόσο αντιχλώριο και πότε να βάζω,
7. πόση τροφή και κάθε πότε να ρίχνω
8. και οτιδήποτε άλλο που πιθανόν μου διαφεύγει.

Ευχαριστώ πολύ!

1. Καλως ορισες στο χομπι και καλη συνεχεια.
2. Πολυ ωραια ψαρια (τα tetra πρεπει να διατηρουνται το λιγοτερο σε κοπαδι των 8-10, τα γκουραμι πρεπει να ειναι 1 αρσενικο και 3 θυληκα, για 2 αρσενικα θελεις 300 λιτρα ενυδειο για να μη βρισκονται, τα γατοψαρα πρεπει να πεις ποια ειναι, τα αλλα δεν τα γνωριζω γαι να πω γνωμη).
3. Με τα ψαρια που εχεις στο ενυδρειο, νομιζω 40% καθε μερα....
4. Δεν ξερω τι φιλτρο εχεις και τι υλικα, αλλα με τοσα ψαρια η βιολογια θα εχει πολυ φαι και πολυ δουλεια (πρεπει να παρεις υγρα τεστ για να κανεις μετρησεις και να δουμε τι γινεται με τη βιολογια)
5. Τετοια ωρα τετοια λογια, δεν επειγει τωρα αυτο.
6. Οσο λενε οι οδηγιες. Καθε αντιχλωριο εχει τις δικες του οδηγιες, ολα λενε ομως τοσα ml σε τοσα λιτρα για καθε νεο ενυδρειο και λεει για συμπληρωμα στις αλλαγες νερου τοσα mm. (ποσα λιτρα νερο παιρνει? οχι πανω απο 25 νομιζω).
7. τροφη ελαχιστη γιατι θα εισαι σιγουρα μεσα στην αμμωνια και τα νιτρωδη (αν δεν εχει στρωσει το ενυδρειο) ή μεσα στα νιτρικα αν εχει στρωσει
8. Σου διαφευγει το ενυδρειο οτι πρεπει να ηταν 120 λιτρα τουλαχιστον για αυτα τα ψαρια.



Ερωτησεις :
1. Εχει "στρωσει" το ενυδρειο? και με ποια μεθοδο?
2. Ποσο καιρο "τρεχει"?
3. Τι φιλτρο εχει (μαρκα, υλικα που εχει, τυχον αλλαγες που του εχεις κανει)
4. Τι χαλικι εχει (μαρκα αν ξερεις, χαλαζιακο? διαμετρο χαλικιου και ποσο υψος στο βυθο εχει)
5. Τι αλλα διακοσμητικα εχει?
6. Ξυλα, φυτα?


Προτασεις :

1. ή παρε επειγοντως μεγαλυτερο ενυδρειο ή πηγαινε τα ψαρια πισω απο εκει που τα πηρες και παρε ενα μονομαχο γιατι μονο αυτο ειναι για το ενυδρειο (ΕΝΑ μονομαχο οχι δυο).
2. Διαβασε :
Τι χρειαζομαι για να στησω ενα ενυδρειο ως αρχαριος?
Κατανοώντας τον κύκλο του αζώτου
Κανε Googlαρισμα στο : στρώσιμο του ενυδρείου και θα βρεις πολλες αναφορες διασταρωσε τις πληροφοριες και ξεκινα.
3. Παρε υγρα τεστ (ΑPi η δικη μου προταση) για μετρηση αμμωνιας NH3/NH4, νιτρωδων NO2, νιτρικων ΝΟ3, και για το πεχα pH, και τις σκληροτητες ολικη gH και ανθρακικη kH.

Φιλικα Σπυρος, καλη συνεχεια.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
το ενυδρείο το πήρα 24 Μαρτίου και τα ψαράκια χτες 28 Μαρτίου. Στο pet shop δεν πήγα να σου πω την αλήθεια ντρέπομαι! τι να του πω? ασ πρόσεχα!
θα πορευθώ έτσι προς το παρόν και βλέπουμε στην πορεία τι θα κάνω.
Δεν το ειχα προσεξει το ποστ.
Αν πηρες τα ψαρια απο δικη σου επιλογη και ντρεπεσαι να τα πας πισω γι'αυτο το λογο, να μη ντρεπεσαι καθολου.
Ο μαγαζατορας οφειλε να σε ενημερωσει.
Η ντροπη ειναι δικη του και οχι δικη σου γιατι εσυ δεν ηξερες.
Τωρα ομως ξερεις, και εχεις δυο επιλογες, στις ειπα πιο πανω, ή μεγαλο ενυδρειο ή επιστροφη,
Αν δεν κανεις κατι απο τα δυο η ευθυνη ειναι ολη δικια σου και οχι του μαγαζατορα.
Και αν θελεις να μαθεις το τελος αν δεν το κανεις μπορουν να στο πουν ολοι εδω.
Δεν υπαρχει περιπτωση να εισαι ο μοναδικος που θα γλυτωσει τα ψαρια του ακομα και ταμα στην Τηνο να κανεις.
Με τα χρηματα της επιστροφης των ψαριων θα παρεις τεστ και οτι αλλο χρειαζεται να συνεχισεις το χομπι.
Προτεινω και παλι ενα μονομαχο με φυτα στο ενυδρειο (φυτα θα δεις στις αγγελιες που χαριζουν κλαδεματα απο ευκολα φυτα)
κοιτα εδω http://www.aquaticplantcentral.com/f...finder/all.php για : limnophila sessiliflora, Ceratophyllum demersum, hygrophila polysperma, Hydrocotyle leucocephala κλπ

Ενα πραγμα που νομιζουν οι αρχαριοι ειναι οτι τα μικρα ενυδρεια ειναι πιο ευκολα για αρχη.
Αυτο ειναι λαθος, τα μικρα ενυδρεια δεν εχουν σταθεροτητα και αλλαζουν πολυ ευκολα οι ισορροπιες στο νερο.
Ενα ενυδρειο 180 λιτρων ειναι πολυ πιο ευκολο.
Μιλαω εκ πειρας, ημουν ακριβωα στην ιδια θεση με σενα/
Πηρα ενα 45αρι με 1000 ψαρια μεσα.
Τωρα εχω ενα 45αρι (35 νερο) με ενα μονομαχο και ενα κοινωνικο 180 λιτρα (160 νερο). διαλεξα την επιλογη Νο2, να παρω μεγαλο ενυδρειο.
Φαινονται απο κατω.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-03-08, 20:02
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

na sas rotiso kati allo paidia! mou eipe o katastimatarxis na bazo mia kapsoula ton mina sto filtro gia anaptiksi baktiridion. eparki?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-03-08, 20:40
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Αφου σου φορτωσε μια τράτα ψαρια, θελει να σου δινει και καψουλιτσες. Δεν χρειαζοτναι αυτες, και χρειαζεται αμεσα να ξεφορτωθεις ψαρια.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 30-03-08, 20:49
golis1 Ο χρήστης golis1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2008
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου σου φορτωσε μια τράτα ψαρια, θελει να σου δινει και καψουλιτσες. Δεν χρειαζοτναι αυτες, και χρειαζεται αμεσα να ξεφορτωθεις ψαρια.
ok!thanks!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Καινούριο ενυδρείο! vivi Αρχάριοι γλυκού νερού 1 09-03-08 19:17
Καινούριο ενυδρείο.... zak Υφάλμυρο νερό, ένας ξεχωριστός κόσμος 23 03-05-07 12:36
Καινούριο Ενυδρείο...! John T Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 21 20-11-04 01:08
Καινούριο ενυδρείο. Νίκος Γλυκό νερό - Γενικά 3 25-07-04 21:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07246 seconds with 15 queries