Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-05-08, 00:20
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ryu Εμφάνιση μηνυμάτων
ομορφουλια ειναι!στο μεγεθος ειναί ισα με τα budgerigar?
οχι...περιπου 2 φορες τα budgies...λιγο μικροτερα απο τα cockatiel..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι πολυ ομορφα....μικρος ειχα και εγω,αλλα απο τα κοινα παπαγαλακια και ειχα πολυ συχνα γεννες.....να σου ζησουν και να τα χαιρεσαι..........
ευχαριστω πολυ!! παλια αναπαρηγαγα και απο τα κοινα οπως λες....αλλα εχει χρονια (οσο πηγαινα σχολειο..)..καταπληκτικη εμπειρια ε??
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 31-05-08 στις 00:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-05-08, 00:33
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω πολυ!! παλια αναπαρηγαγα και απο τα κοινα οπως λες....αλλα εχει χρονια (οσο πηγαινα σχολειο..)..καταπληκτικη εμπειρια ε??
καταπληκτικη πραγματικα....πιο πολυ μου αρεσε το αισθημα αγωνιας που ενιωθα για να δω τους χρωματισμους των μικρων,καθως και η πρωτες φορες που τα εβλεπα να πετανε στα κλουβια...βεβαια προς το τελος,μου τρωγανε τα αυγα,αλλα ειχα πετυχει αρκετες αναπαραγωγες και απο διαφορετικα ζευγαρια, πανω απο 15 αν θυμαμαι καλα......αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση ομως, και δεν προκειται να το ξεχασω ποτε,ειναι ενα παπαγαλακι (δικης μου αναπαραγωγης) το οποιο ηταν εντελως φιλικο και ημερο.....το αφηναμε ελευθερο και ερχοταν πανω μας και αλλα τετοια....αχ τι μου θυμησατε τωρα....χωριο.....οποιος εχει ζησει τα παιδικα του χρονια σε χωριο ειναι πολυ τυχερος.......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-05-08, 00:38
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

οι παπαγαλοι ειναι απιστευτα κατοικιδια...και πανεξυπνα ζωα...εχω παπαγαλους απο τοτε που εχω κι ενυδρεια....τουλαχιστον 15 χρονια...
αν και στα ενυδρεια εχω προχωρησει μονο τον τελευταιο καιρο χαρη στο gab.. ...στην εξημερωση παπαγαλων λεω να παω για doctora...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-05-08, 00:45
Το avatar του χρήστη Ryu
Ryu Ο χρήστης Ryu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Περιοχή: Megara
Μηνύματα: 432
Προεπιλογή

και εγω εχω τρελα με τους παπαγαλους!εχω 9 παντζι,και μια κοκατιλ..οταν μου γεννανε,εγω αναρωτιεμαι τι θα βγουν,αρσενικα η θυληκα!!για να φτιαξω κ αλλα ζευγαρια,κ να τα ανταλαξω για να μην εχω αιμομιξιες!
__________________

http://stoppuppymills.org/
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-05-08, 00:46
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
. ...στην εξημερωση παπαγαλων λεω να παω για doctora...
αληθεια...???...πολυ ενδιαφερον....εγω δεν ειχα καταφερει κατι τετοιο(ημουν και πιτσιρικακι βεβαια),απλα σε μια γεννα ετυχε ενα κιτρινακι να ειναι παναγιτσα και μας ειχε τρελανει ολους......δηλαδη τα αφηνετε ελευθερα και τετοια πραγματα...???
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-05-08, 00:56
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
αληθεια...???...πολυ ενδιαφερον....εγω δεν ειχα καταφερει κατι τετοιο(ημουν και πιτσιρικακι βεβαια),απλα σε μια γεννα ετυχε ενα κιτρινακι να ειναι παναγιτσα και μας ειχε τρελανει ολους......δηλαδη τα αφηνετε ελευθερα και τετοια πραγματα...???
τα ζευγαρια οχι...τα κρατω οχι απολυτα εξημερωμενα...ωστε να ειναι πιο καλοι γονεις....τα αγρια πουλια αναπαραγωνται πιο καλα...βεβαια δε με φοβουνται και με αναγνωριζουν αλλα δεν τα χαιδευω....
αυτο που επιλεγεις να εξημερωσεις και να δεθει μαζι σου..ειναι προτιμοτερο να μην ειναι με αλλο του ειδους του ωστε να θεωρει εσενα ταιρι του...οπως τα συλια σε βλεπουν σαν αρχηγο της αγελης ετσι και οι παπαγαλοι που εξημερωνονται σε θεωρουν το ταιρι τους....σε φωναζουν αν δε σε βλεπουν...πετανε απο το αλλο δωματιο να ερθουν να σε βρουν...και δε σε αποχωριζονται με τιποτα και για κανεναν.....δεχονται και απο αλλους χαδια αλλα μολις φυγεις απο το χωρο σε ακολουθουν...
ο μαξιμος μου...ενα maximillian pionus ειναι ελευθερος οσες ωρες ειμαι σπιτι...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ryu Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω εχω τρελα με τους παπαγαλους!εχω 9 παντζι,και μια κοκατιλ..οταν μου γεννανε,εγω αναρωτιεμαι τι θα βγουν,αρσενικα η θυληκα!!για να φτιαξω κ αλλα ζευγαρια,κ να τα ανταλαξω για να μην εχω αιμομιξιες!
σωστος!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 31-05-08 στις 00:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-05-08, 01:04
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

πολυ ομορφος παπαγαλος και πρεπει να ειναι τρομερη εμπειρια να εχεις ενα τοσο εξημερωμενο ζωο(που δεν ειναι σκυλος ή γατα) που να αναπτυσει τετοια συμπεριφορα........που τα προλαβαινετε ολα ομως??....εγω δυο ενυδρεια εχω και αυτα δεν προλαβαινω να τα χαρω οσο θελω.......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-05-08, 01:09
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ομορφος παπαγαλος και πρεπει να ειναι τρομερη εμπειρια να εχεις ενα τοσο εξημερωμενο ζωο(που δεν ειναι σκυλος ή γατα) που να αναπτυσει τετοια συμπεριφορα........που τα προλαβαινετε ολα ομως??....εγω δυο ενυδρεια εχω και αυτα δεν προλαβαινω να τα χαρω οσο θελω.......
κατανεμεις το χρονο σου αναλογα...και στερεισαι ισως καποια πραγματα...το μονο εμποδιο για μενα ειναι που δεν εχω καποιον γνωστη να τα αφηνω οταν λειπω....αλλιως θα ειχα πολλα περισσοτερα ενυδρεια και ζωα και φυτα....
ο μαξιμος ερχεται παντα μαζι μου...συμαπραστεκεται κι αυτος στην εξ'αποστασεως σχεση μου και με ακολουθει στα ταξιδακια
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04453 seconds with 14 queries