Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Κεντρική Αμερική > Κιχλίδες Κ. Αμερικής

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 20-11-04, 14:03
_jimmakos_ Ο χρήστης _jimmakos_ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2004
Περιοχή: Σερρες
Μηνύματα: 51
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην _jimmakos_
Προεπιλογή Convict κικλίδες....

Καλημέρα σας!
Λοιπον θα σας εξομολογηθώ κάτι που ξερω θα με βρίσεται αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως...
Ένα καταστιμα ψαριων στην Σέρρες κλεινει κ εχει κάποια ψάρια ακόμα ομως... ο εξυπνος καταστηματαρχης για να μην δου λευουν ολα τα ενυδρεια εβαλε τα ψαρια που ηταν σε 12 ενυδρεια σε 4 ενυδρεια!!!Σου λεει κ καλά τι πειραζει! στα 3 ενυδρεια που ειδα τα ψαρια συμβιοναν μια χαρα αλλα στο 4ρτο ειχε βαλει ο ηλιθιος 2 ζευγαρια κιχλιδες ενα ζευγαρι ψονωιψτ κ ενα αλλο δεν ξερω ποιο αφρικανικεσ στανταρ κ πιο μεγαλες απο τισ κονβικτ!!! με αποτελεσμα να κυνηγαν συνεχως της κονβικτ κ να της εχουν κανει χαλια.... μου αρεσει τοσο πολυ η συγκεκριμένη κιχλιδα κ της λυπηθηκα τοσο πολυ εκεινη την στιγμη που αυτα τα δυο ηταν αρκετα για να τησ παρω!!! κ εδω ειναι η βλακει μου... το ενυδρειακι που εχω (μεχρι να κατασκευαστει το πιο μεγαλο μου που θα ειναι γυρω στα 200λιτρα) ειναι 20λιτρο!!!!!
Ρε παιδια τι να έκαναν εσεις θα τις αφηνατε να ριμαξουν ενα τοσο ωραίο ψαρι κατι αχρωμα φαγκρια γιατι ετσι καπως εμοιαζαν...
βασικα δεν βλεπω καποιο προβλημα προς το παρον ουτε αντιδρασεισ περιεργεις αααα παρα μονο οτι η θυλικια μου παει κ κρυβεται πισω απο το φιλτρο ενω ο αρσενικος σουλατσαρει πανω κατω λετε να κρυβεται απο αυτον??? αλλα οταν τα ταιζω βγαινει μια χαρα να φαει κ δεν την κανει τιποτα ουτε γενικοτεςρα τον εχω πετυχει να την κυνηγαει μονο καποια φορα να τριβεται πανω της αλλα οχι τσιμπηματα....
οσο για στρωσιμο εγινε σε μια μερα ... εβαλα aqua safe εβαλα κ easy balance κ ο θεος βοηθος να μου ζησουν μεχρι να γινει το μεγαλο!!!
Εχει κανεις να προτεινει τιποτα σχετικα με τον φωτισμο??? κ γενικοτερα τιποτα για αυτεσ τις κιχλιδες τιπς που θα επραπε να προσέξω...
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03807 seconds with 12 queries