Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-04-11, 23:37
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή Γιατί απαγορεύτηκε η απάντηση στις αγγελίες???

Απλή απορία, αν θέλει κάποιος από την συντονιστική ομάδα, ας μου την λύσει.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-04-11, 00:27
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

ελα ντε , την ιδια απορια εχω και γω ? Θα τρελενομαστε στα ΠΜ και δεν θα ξερουμε που να πρωτοαπαντησουμε.
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-04-11, 01:12
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Είναι απλό, επειδή κάποιοι έπρεπε να διαβάζουν κάθε μέρα εκατοντάδες νέα ποστ με περιεχόμενο: "έχεις πμ" ή "με ενδιαφέρει το 2ο" κλπ.. Δυστυχώς οι αγγελίες έχουν γίνει η πιό πολυσύχναστη κατηγορία, κάτι που δεν είναι πρώτη προτεραιότητα για το GAB Καταλαβαίνουμε ότι δημιουργούνται κάποια προβλήματα, αλλά δεν πήγαινε άλλο η κατάσταση για αυτούς που έπρεπε να συντονίσουν την κατηγορία. Πιστεύω ότι με τον καιρό θα ομαλοποιηθεί το πράγμα και θα συνηθίσουν τα μέλη στο νέο σύστημα..
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-04-11, 01:31
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι απλό, επειδή κάποιοι έπρεπε να διαβάζουν κάθε μέρα εκατοντάδες νέα ποστ με περιεχόμενο: "έχεις πμ" ή "με ενδιαφέρει το 2ο" κλπ.. Δυστυχώς οι αγγελίες έχουν γίνει η πιό πολυσύχναστη κατηγορία, κάτι που δεν είναι πρώτη προτεραιότητα για το GAB Καταλαβαίνουμε ότι δημιουργούνται κάποια προβλήματα, αλλά δεν πήγαινε άλλο η κατάσταση για αυτούς που έπρεπε να συντονίσουν την κατηγορία. Πιστεύω ότι με τον καιρό θα ομαλοποιηθεί το πράγμα και θα συνηθίσουν τα μέλη στο νέο σύστημα..
Το καταλαβαίνω αυτό και σέβομαι τον χρόνο και τον κόπο του κάθε συντονιστή, απλά πιστεύω ότι υπήρχαν κι άλλες λύσεις που ίσως έπρεπε να δοκιμαστούν.
Για παράδειγμα, θα μπορούσατε ν' αφήσετε ανέλεγκτες τις αγγελίες και να ζητήσετε από τα μέλη να σας ειδοποιούν με πμ στις λίγες περιπτώσεις παρεκτροπών.
Τέλος πάντων, αν και νομίζω ότι το νέο σύστημα θα δημιουργήσει περισσότερες δυσκολίες απ' όσες θα λύσει, αφού το αποφασίσατε, δεν υπάρχει θέμα.
Αλλά τουλάχιστον, μήπως να μειώνατε (αν είναι δυνατόν) τον χρόνο αναμονής για την αποστολή πμ?? Ή ν' αφαιρούσατε το κουμπί "post reply"??
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-04-11, 01:32
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Ίσως θα μπορούσε να αυξηθεί η ομάδα συντονιστων για την συγκεκριμένη κατηγορία.

Σίγουρα πάντως οι απαντήσεις του τύπου "έχεις πμ" είναι απλώς απαράδεκτες.

Τώρα δημιουργείται και ένα άλλο πρόβλημα. Πως θα μπορεί ο "ιδιοκτήτης" της αγγελίας να προσθέσει/αφαιρέσει/ανανέωση/κλείσει μια αγγελία;
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-04-11, 01:41
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Σημερα ηταν η πρωτη μερα που στα αδιαβαστα μηνυματα οι αγγελιες ηταν σε λογικα επιπεδα! Διαβασα θεματα ημερων πριν που ηταν συνηθως αναμεσα στο πωλουνται κουλουρακια (πχ) και χαριζονται πατατες (πχ)! Τοσο καιρο "επνιγαν" ολα τα θεματα και χανει κατα τη γνωμη μου την ταυτοτητα του το Gab (τουλαχιστον στα ματια μου)!

Οι αγγελιες δεν ειναι κατι που κατα την αποψη μου πρεπει να δωσουμε ιδιαιτερο βαρος και φανταστειτε ποσο δυσκολο ηταν για μερικους να ελεγξουν αυτη τη κατηγορια! Ακομα και με βοηθεια τοση δουλεια δεν βγαινει ... και νομιζω πρεπει να ασχολουμαστε με πιο σοβαρα θεματα που αφορουν τα ψαρακια και τα ενυδρεια μας!

Επιπλεον δε θα ξαναδουμε ποστ του στυλ:
- Ωπα ... μεγαλε ειναι μεγαλη η τιμη
- Ατελειωτα σπαμ ... που καλυπτουν την αγγελια και την τρωνε
- Εχεις πμ (μα καλα ειναι αναγκη να το πεις? Δε το βλεπει ο αλλος οτι εχει πμ? )

Θα ηθελα να υπηρχε μια δυνατοτητα να μην ειναι δυσαρεστη για μερικους αλλα να ειναι ευχαριστη για ολους ... δε μπορω να σκεφτω κατι παραπανω!

Τσουμ ... ο δημιουργος της αγγελιας μπορει να απαντησει αλλα οχι οι αλλοι αρα μπορει ανεμποδιστα να προσθέσει/αφαιρέσει/ανανέωσει/κλείσει την αγγελια!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-04-11, 01:48
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Αυτό με το χρόνο αναμονής των πμ ίσως πρέπει να συζητηθεί εκ νέου, αλλά το να μείνει η κατηγορία ασυντόνιστη δε νομίζω ότι γίνεται για καθαρά λόγους ελέγχου του περιεχομένου (νομίζω ο ιδιοκτήτης του φόρουμ έχει κάποια ευθύνη για το περιεχόμενο που διακινείται στο φόρουμ, αλλά αυτά μάλλον τα ξέρεις καλύτερα εσύ ως δικηγόρος )

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Ίσως θα μπορούσε να αυξηθεί η ομάδα συντονιστων για την συγκεκριμένη κατηγορία.
Αυτό έχει εν μέρει γίνει με το να επιτρέπεται σε όλους τους συντονιστές να επέμβουν όπου χρειαστεί, αλλά και πάλι η κατάσταση έχει ξεφύγει τον τελευταίο καιρό...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα δημιουργείται και ένα άλλο πρόβλημα. Πως θα μπορεί ο "ιδιοκτήτης" της αγγελίας να προσθέσει/αφαιρέσει/ανανέωση/κλείσει μια αγγελία;
Ο δημιουργός της αγγελίας μπορεί να απαντήσει στην αγγελία του, για αυτούς ακριβώς τους λόγους
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-04-11, 02:11
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Σε αυτή την περίπτωση; και εφόσον μειωθεί τουλάχιστον στο μισό ο χρόνος αναμονής, τότε νομίζω πως ίσως μπορεί να διατηρηθεί. Αν και πιστεύω ο η είναι καλύτερο ο διορισμός 3-4 ατόμων για να ασχολούνται με τις αγγελίες ειδικότερα.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-04-11, 02:17
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

1. αυτο που ειπες ΓιωργοΚ οτι λεμε εχεις πμ (ειναι βλακεια) αλλα μου εχει τυχει ο αλλος να ειναι μεσα και να μην το δει..
επισης +φωνω μαζι σου οτι χανεται η αγγελια με τα σπαμ.

2. τσουμ να σου πω μια κακιουλα τωρα... λες οτι ειναι ''απαραδεκτες οι απαντησεις τυπου εχεις πμ'' ξερεις ποσα εχεις πμ εχεις γραψει ...??? (εγω προσωπικα 3-4)
αν και εξηγησα παραπανω γιατι πολλοι το κανουν.

3. συμφωνω με τον κωστα και τον μαβερικ οτι πρεπει να μειωθει ο χρονος στα πμ. (σκεφτειτε ενας να θελει να στειλει 2-3 μηνυματα θελει κανενα μισαωρο)

αν μειωθει ο χρονος αναμονης τοτε ολα οκ..

ειχε καταντησει σπαστικο να κανουν up καθε 5 ωρες..
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-04-11, 02:19
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 09-04-11, 02:31
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οι αγγελιες ηταν απο την αρχη του GAB ενα βοηθημα σε λογικα πλαισια, ενος φορουμ που ασχολειται με ενυδρεια και ψαρια.
Τον τελευταιο χρονο εχει αρχισει να γινεται παζάρι, εχει διαπιστωθει οτι πολλοι γραφονται μονο και μονο για να πουλησουν-αγορασουν σε καλες τιμες, και δεν ειναι αυτο το αντικειμενο του GAB. Ποσο μαλλον να διαθεσει 3-4 πολυτιμους διαχειριστες να ασχολουνται με αγγελιες!
Αν βρω τον χρονο να εντοπισω που αλλάζω τον χρονο αναμονης του ΠΜ, θα το κανω, αλλά δεν είναι κατι που το θεωρω σημαντικο, ποσο μαλλον οταν το "προβλημα" δεν υπηρχε τοσα χρονια, και "διαπιστωθηκε" με την αυξηση των αγγελιων.
Ειλικρινα, αν θεωρουν καποιοι τοσο σημαντικο μερος του GAB τις αγγελιες, μαλλον ειναι σε λαθος φορουμ.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-04-11, 02:36
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Τολη αυτο που λες λυνεται πολυ απλα..

δεν αφηνεις καποιον με 1 ποστ να ''ανεβασει αγγελια''
βαζεις ενα λογικο οριο ποστ , οχι 5-10 .. αλλα 50 +

ετσι δεν θα γραφεται ο αλλος για να γραφει μια αγγελια ..

σε γνωστο φορουμ για να γραψεις αγγελια πρεπει να εισαι μελος 6 μηνες...!!! και μαλιστα ενεργο..
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-04-11, 02:38
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δεν λυνεται, λυθηκε ηδη η ειναι σε καλο δρομο. Προτιμω να μην ασχολειται κανεις ΤΟΣΟ πολυ με τις αγγελιες.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-04-11, 02:40
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν λυνεται, λυθηκε ηδη η ειναι σε καλο δρομο. Προτιμω να μην ασχολειται κανεις ΤΟΣΟ πολυ με τις αγγελιες.
δεν το επιασα δλδ ισχυει ? στα ποσα ποστ...??
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-04-11, 02:40
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οχι δεν ισχυει. Βλεπε παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-04-11, 02:44
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Αν και δεν νομίζω ότι αξίζει να συνεχίζουμε καθώς έχει δώθει απάντηση, το να τίθεται όριο πόστ για δικαίωμα δίκιο δημιουργίας αγγελίας δημιουργεί αλλά προβλήματα. Μπαίνει ο άλλος και γράφει ότι του κατέβει ίσα ίσα για να μαζέψει 20-25 μηνύματα και μετά βάζει αγγελία, ή ανοίγει αγγελίες σε λάθος κατηγορίες "κατά λάθος". Αυτό, για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ πιο σπαστικο...

Εγώ δεν θυμάμαι πότε να έχω γράψει "έχεις πμ" αλλά δεν το λέω 100%!
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-04-11, 02:47
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δεν νομίζω ότι αξίζει να συνεχίζουμε καθώς έχει δώθει απάντηση, το να τίθεται όριο πόστ για δικαίωμα δίκιο δημιουργίας αγγελίας δημιουργεί αλλά προβλήματα. Μπαίνει ο άλλος και γράφει ότι του κατέβει ίσα ίσα για να μαζέψει 20-25 μηνύματα και μετά βάζει αγγελία, ή ανοίγει αγγελίες σε λάθος κατηγορίες "κατά λάθος". Αυτό, για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ πιο σπαστικο...

Εγώ δεν θυμάμαι πότε να έχω γράψει "έχεις πμ" αλλά δεν το λέω 100%!

το χεις γραψει...
ναι αλλα αν ο αλλος μπει μονο και μονο για να γραψει αγγελια και δει οτι θελει αν ειναι μελος π.χ. 3 μηνες τοτε ισως το παρει και σοβαρα... με τα ποστ ψιλοεχεις δικιο..
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-04-11, 06:50
Το avatar του χρήστη vasilis4x4
vasilis4x4 Ο χρήστης vasilis4x4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2009
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Εχω γραψει εγω ''εχεις πμ'', γιατι αμα περιμενω απαντηση 2 μερες, και μολις γραψω ''εχεις πμ'' παιρνω απαντηση...............μηπως αυτοι που βαζουν αγγελια να εχουν το νου τους και να απαντουν και οχι να αγνοουν τα πμ που δεν τους ενδιαφερουν

Οι αγγελιες βοηθανε το χομπι και τα forum να ξερετε
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 09-04-11, 09:58
kalaxan Ο χρήστης kalaxan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2009
Περιοχή: Περαία-Θεσσαλονίκης
Μηνύματα: 370
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημερα ηταν η πρωτη μερα που στα αδιαβαστα μηνυματα οι αγγελιες ηταν σε λογικα επιπεδα! Διαβασα θεματα ημερων πριν που ηταν συνηθως αναμεσα στο πωλουνται κουλουρακια (πχ) και χαριζονται πατατες (πχ)! Τοσο καιρο "επνιγαν" ολα τα θεματα και χανει κατα τη γνωμη μου την ταυτοτητα του το Gab (τουλαχιστον στα ματια μου)!

Οι αγγελιες δεν ειναι κατι που κατα την αποψη μου πρεπει να δωσουμε ιδιαιτερο βαρος και φανταστειτε ποσο δυσκολο ηταν για μερικους να ελεγξουν αυτη τη κατηγορια! Ακομα και με βοηθεια τοση δουλεια δεν βγαινει ... και νομιζω πρεπει να ασχολουμαστε με πιο σοβαρα θεματα που αφορουν τα ψαρακια και τα ενυδρεια μας!
Tότε πολύ απλά και πολύ εύκολα θα μπορούσαν επιπλέον να απαγορευτούν οι άσχετες αγγελείες πχ περι υπολογιστών-κινητών κτλ και να αρκεστούμε αυστηρά στα ενυδρειακά
(σαν επιπλέον "μέτρο")
Αλήθεια ποιος ο λόγος ύπαρξης τους τη στιγμή που καλώς λέτε οτι σας ενδιαφέρει η προώθηση του χόμπυ?Ίσως καμιά φορά οι παραπάνω οι αγγελείες να το επισκιάζουν..

Νομίζω οτι με το παραπάνω θα συμφωνήσουν και οι περισσότεροι.
Για σκεφτείτε το.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 09-04-11, 10:14
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιπλεον δε θα ξαναδουμε ποστ του στυλ:
- Ωπα ... μεγαλε ειναι μεγαλη η τιμη
- Ατελειωτα σπαμ ... που καλυπτουν την αγγελια και την τρωνε

... ο δημιουργος της αγγελιας μπορει να απαντησει αλλα οχι οι αλλοι αρα μπορει ανεμποδιστα να προσθέσει/αφαιρέσει/ανανέωσει/κλείσει την αγγελια!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από disc-postman Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως αυτοι που βαζουν αγγελια να εχουν το νου τους και να απαντουν και οχι να αγνοουν τα πμ που δεν τους ενδιαφερουν
ξανα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalaxan Εμφάνιση μηνυμάτων
Tότε πολύ απλά και πολύ εύκολα θα μπορούσαν επιπλέον να απαγορευτούν οι άσχετες αγγελείες πχ περι υπολογιστών-κινητών κτλ και να αρκεστούμε αυστηρά στα ενυδρειακά
(σαν επιπλέον "μέτρο")
Αλήθεια ποιος ο λόγος ύπαρξης τους τη στιγμή που καλώς λέτε οτι σας ενδιαφέρει η προώθηση του χόμπυ?Ίσως καμιά φορά οι παραπάνω οι αγγελείες να το επισκιάζουν..

Νομίζω οτι με το παραπάνω θα συμφωνήσουν και οι περισσότεροι.
Για σκεφτείτε το.
ξανα-μανα
ολα τα παραπανω με εκφραζουν...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 09-04-11, 10:20
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

εγω παντως εχω ενα να προσθεσω σαν παρατηρηση για τα πμ!!!πιστευω κι εγω οντως οτι θα πρεπει να μειωθει ο χρονος που μπορει καποιος να στειλει γιατι πλεον,δεν ειναι μονο ο λογος των αγγελιων που στελνουμε ενα πμ.θελουμε π.χ. να ρωτησουμε καποιον κατι, να χαιρετησουμε ενα φιλο, να σχολιασουμε κατι βρε αδερφε.δεν ειναι ενα forum καινουργιο με 100-150 ατομα που ο καθενας προλαβαινει να διαβαζει τα μηνυματα ολων κ.τ.λ αλλα ειναι ενα forum με 5322 ατομα που ενταξει πολλα ειναι ανενεργα αλλα παρα πολλα αλλα ειναι ενεργα και θελουν λυσεις στα προβληματα τους και που μερικες φορες δε θελουν να δημοσιοποιησουν ενα θεμα γιατι δεν το θεωρουν σημαντικο ή ντρεποντε σαν αρχαριοι...ή πολλα πολλα αλλα!
τωρα για τις αγγελιες ασφαλως και βοηθουν γιατι προτρεπουν και πολλους αρχαριους να εξοπλισουν καταλληλως το ενυδρειο τους γιατι αμα π.χ. ο αλλος δει οτι πωλειται εξοπλισμος co2 και δεν ξερει τι ειναι αυτο θα κατσει να ψαξει να κανει να ρανει,δηλαδη με λιγα λογια μας κανει καλυτερους "πατερες/μητερες" και "κηπουρους" !!!
ασε και που το οικονομικο ειναι ενα θεμα την σημερον ημεραν!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 09-04-11, 10:32
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

μηπως θα ηταν καλο και θα εξυπερετουσε να χωριστουν οι αγγελιες σε κατηγοριες ? Αλλο γνωστο site τις εχει χωρισμένες και βλεπω μια ταξη καλύτερη.
Δηλαδη: Αγγελιες γλυκου νερου , Αγγελιες θαλασσινου νερου , Αγγελιες μη ενυδρειακων
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 09-04-11, 10:35
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω παιδιά, γιατί να μην μιλούν μέσω Π.Μ. πωλητής-αγοραστής χωρίς να ενοχλούν τους υπόλοιπους, αφού σε κάθε refresh εμφανίζονται και πάλι τα ίδια πράγματα? Τον ίδιο χρόνο χρειάζεται κάποιος να στείλει π.μ. αντί να δημοσιεύσει για όλους.
¶λλωστε δεν νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο θα πληγεί η απόδοση των αγγελιών. Όποιος ενδιαφέρεται, ενδιαφέρεται!
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 09-04-11, 11:33
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Στο προφιλ του καθενος νομιζω μπορεις να κανεις απευθειας ποστ στα Statistics ------> Post a User Note δε νομιζω να εχει καθυστερηση και ειναι αμεση επικοινωνια (βγαινει και ειδοποιηση σαν τα πμ ... )
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-04-11, 11:56
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω παιδιά, γιατί να μην μιλούν μέσω Π.Μ. πωλητής-αγοραστής χωρίς να ενοχλούν τους υπόλοιπους, αφού σε κάθε refresh εμφανίζονται και πάλι τα ίδια πράγματα? Τον ίδιο χρόνο χρειάζεται κάποιος να στείλει π.μ. αντί να δημοσιεύσει για όλους.
¶λλωστε δεν νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο θα πληγεί η απόδοση των αγγελιών. Όποιος ενδιαφέρεται, ενδιαφέρεται!
Έχει μεγάλη διαφορά, γιατί μια διευκρίνιση που θα μου ζητήσεις εσύ με πμ και θα στην απαντήσω με πμ, λίγο αργότερα θα μου τη ζητήσει κι άλλος και πάλι θα του στείλω πμ
και στον 3ο θα βαρεθώ ν' απαντώ το ίδιο πράγμα και θα το γράψω στην αγγελία (σκέψου να ζητούν και φωτό) και κάποιοι θα παραπονεθούν που δεν απαντήθηκαν τα πμ τους,
γενικά θα γίνει ένα μπέρδεμα και θα υπάρξει μια ταλαιπωρία, όπου οι αγοραστές θα στέλνουν πμ και ο πωλητής θ' απαντάει στην αγγελία για οικονομία χρόνου.

Ειδικά για τις αγγελίες, πιστεύω πως το παλιό σύστημα ήταν απείρως πιο βολικό, αφού 1 δημοσιευμένη ερώτηση απέτρεπε 10δες σχετικά πμ, αλλά φυσικά δημιουργούσε τα
προβλήματα που εντοπίστηκαν στη γενικότερη λειτουργία του φόρουμ και στον χρόνο των συντονιστών, οπότε δόθηκε ριζική λύση, που ενσυνείδητα υποβαθμίζει τις αγγελίες.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-04-11, 12:27
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Δεν άντεξα ,ε ρε γλέντια πάλι που θα γίνουν.Στο τέλος το πιο ενδιαφέρον σε όλα τα ψαροφόρουμ είναι μόλις κάποιος κάνει κάτι αμέσως να τον φάνε οποιοσδήποτε νάναι και για οποιοδήποτε θέμα χαχαχα πλάκα έχει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-04-11, 12:44
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν άντεξα ,ε ρε γλέντια πάλι που θα γίνουν.Στο τέλος το πιο ενδιαφέρον σε όλα τα ψαροφόρουμ είναι μόλις κάποιος κάνει κάτι αμέσως να τον φάνε οποιοσδήποτε νάναι και για οποιοδήποτε θέμα χαχαχα πλάκα έχει.
Στρατηγέ και μόνο που σε κάναμε να ξαναγράψεις, μετά από τόσον καιρό (και μάλιστα όχι σε θέμα για φυτά), επιτυχία είναι.

Και δε νομίζω ότι κανένας έπεσε να φάει κανέναν, κακώς το βλέπεις έτσι, μια συζήτηση γίνεται, που αν ενοχλεί, μπορεί να κλειδωθεί ή να διαγραφεί.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-04-11, 13:03
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Στρατηγέ και μόνο που σε κάναμε να ξαναγράψεις, μετά από τόσον καιρό (και μάλιστα όχι σε θέμα για φυτά), επιτυχία είναι.

Και δε νομίζω ότι κανένας έπεσε να φάει κανέναν, κακώς το βλέπεις έτσι, μια συζήτηση γίνεται, που αν ενοχλεί, μπορεί να κλειδωθεί ή να διαγραφεί.
Γειά σου βρε Κώστα, να ξαναγράψω λίγο χλωμο αν και ποτε δεν πολυέγραφα μόνο καλωσόριζα χαχαχα (πάντα θα πεταχτεί κάποιο κολλητήρι (υιός καραγκιόζη) για να μου χαλάσει την διάθεση.Τωρα το αν γίνεται ψιλομπάχαλο σε παρα πολλά θέματα και δεν προλαβαίνει το γάντι να πέσει κάτωκαι κάποιοι το πιάνουν στον αερα,αστο καλύτερα το συζητάω με πάρα πολλούς και έχουν την ίδια άποψη (η πολύ δημοκρατία βλάπτει),τωρα για την τήρηση τυχόν περιορισμων σε αγγελίες κλπ ε απο την φύση μας δεν περιοριζόμαστε οι Ελληνές πάρτε παράδειγμα τα up.Πλέον κάθε φορα που βλέπω να ξεκινάει κάποιο θέμα για τον σύλλογο ,για την πατρίδα ,θρησκεία ,στρατο ,δημόσιο,παιδεία ,βακτηρίδια νερού κλπ κλπ ή κάποιος μοδεράτορας κλείσει κάποιο θέμα βάζω το χρονόμετρο για να δω πότε θα γίνει το μπάχαλο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-04-11, 13:27
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως θα ηταν καλο και θα εξυπερετουσε να χωριστουν οι αγγελιες σε κατηγοριες ? Αλλο γνωστο site τις εχει χωρισμένες και βλεπω μια ταξη καλύτερη.
Δηλαδη: Αγγελιες γλυκου νερου , Αγγελιες θαλασσινου νερου , Αγγελιες μη ενυδρειακων

πολυ καλη ιδεα..
η αν δεν γινεται να μπουν 2 κατηγοριες 1)ενυδρειακα 2)αλλα

η να μην επιτρεπονται αλλες αγγελιες ...μονο ψαρικες..
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 09-04-11, 13:35
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

και η δικη μου γνωμη ειναι πως η λυση δεν ειναι να κοψουμε τα ποδια, δηλαδη της ερωταπαντησης στις αγγελιες, αλλα θα πρεπει να κοψουμε το κεφαλι, δηλαδη αγγελιες που δεν εχουν καμια σχεση με το χομπι μας
η προταση μου ειναι οι αγγελιες να μεινουν οπως πριν αλλα μονο για ενυδρειακα θεματα ή το πολυ πολυ για ζωντανα γενικα

η αληθεια ειναι οτι εχει παραγινει με τις αγγελιες
ειμαι περιπου ενα μηνα μελος στο φορουμ και οταν διαβαζω τις αγγελιες ειναι λες και διαβαζω αγγελιοφορο
μονο αγγελια για σπιτι δεν εχω δει ακομα εδω μεσα(για ολα τα αλλα υπαρχει και μια)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μήπως θα έπρεπε να γίνουν ακόμα ποιο συγκεκριμένοι οι κανόνες στις αγγελίες ??? Lsourtzo Greek Aquarist's Boards 25 11-07-06 23:15

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09559 seconds with 14 queries