Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-11-10, 09:53
Το avatar του χρήστη Aquablue
Aquablue Ο χρήστης Aquablue δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2010
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 181
Προεπιλογή Πώς γίνεται κάποιος Senior Member?

Παιδιά καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται κάποιο μέλος του φόρουμ Senior?

Αν κατάλαβα καλά, έχει σχέση με το χρονικό διάστημα που είναι κάποιος μέλος στο site?! Αν αυτό ισχύει, δεν θα έπρεπε να έχει και ένα σχετικό επίπεδο γνώσεων κάποιος για το χόμπυ αλλά και εμπειρία για να αποκαλείται senior member?

Έτυχε να δώ κάποια posts στο φόρουμ από senior members που ρωτάνε πράγματα που έχει σαν απορίες ένας αρχάριος στο χόμπυ. Έτυχε να δώ επίσης άτομο 12 χρόνων να είναι senior member!!!

Αν όλα τελικά έχουν σχέση με το αν έκανα την εγγραφή μου στο forum πρίν από 2 χρόνια για παράδειγμα και αν μέσα σ' αυτό το χρονικό διάστημα ασχολούμαι ελάχιστα με το χόμπυ π.χ. έχω ένα μονομάχο σε γυάλα, τότε μπορώ να αποκαλούμαι senior member σε ένα Aquarist Board?

Κάποιες φορές ένας αρχάριος όταν δεί μια απάντηση σε ένα thread από senior member ίσως την εκλάβει ως απάντηση από ένα έμπειρο χομπίστα αλλά στην ουσία αυτά που ξέρει ο senior να είναι λιγότερα από αυτά που γνωρίζει για το χόμπυ κάποιο απλό μέλος!

Τώρα θα μου πείτε δεν θα στέλνει και το βιογραφικό του ο καθένας ή θα δίνει εξετάσεις αλλά κάπου πρέπει να ελεγχθεί η κατάσταση.
__________________
Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-11-10, 09:55
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Εξαρτάται από τον αριθμό των post, αλλά δε θυμάμαι το νούμερο. Πρέπει να είναι γύρω στα 450.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-11-10, 09:56
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Εμένα εννοείτε senior; Χαχα
Έχει να κάνει με τις δημοσιεύσεις που έχω κάνει, δηλαδή εγώ 1000+
-------------------------
Όχι που να πάρει! Με νικήσατε αυτή τη φορά κύριε Στέλιο!!!
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τηλέμαχος : 08-11-10 στις 09:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-11-10, 09:58
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Κύριος είσαι και φαίνεσαι!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-11-10, 09:59
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Στο 99% των φορουμ υπαρχει η κατηγοριοποιηση και εξαρτατε απλα και μονο απο τα ποστ η την χρονικη περιοδο που γραφτηκες στο σαιτ.
Οι τιτλοι δεν κανουν τον μαστορα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-11-10, 09:59
Το avatar του χρήστη Aquablue
Aquablue Ο χρήστης Aquablue δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2010
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 181
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξαρτάται από τον αριθμό των post, αλλά δε θυμάμαι το νούμερο. Πρέπει να είναι γύρω στα 450.
Κι έτσι να είναι... έχω πάλι τις αμφιβολίες μου κατά πόσον μπορεί ένα συγκεκριμένο μέλος να αποκαλείται Senior Member. Αν κάνω δηλαδή 450 posts από τα οποία τα 300 να είναι άσχετα ή αν γράφω μπαρούφες τότε μπορώ να γίνω senior?
__________________
Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-11-10, 10:02
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Βρε αλλο στο χομπι και αλλο στο σιτε !!!
Μην κολλας σε ταμπελες ...δλδ αν ειχα nickname masterOFaquarium θα με ακουγες ασυζητητι !!!

Στο χομπι ποτε δεν γινεσαι senior παντα θα υπαρχει κατι καινουργιο για καποιο ψαρι καπου σε αυτον τον κοσμο που δεν θα το ξερεις !!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-11-10, 10:02
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Μπορείς να κάνεις μια σύντομη αναζήτηση στις δημοσιεύσεις του άλλου και να δεις κατά πόσο μπορείς να τον εμπιστευτείς. Εξάλλου το μεγάλο λάθος θα το διορθώσουν οι άλλοι όταν το δουν. Από όσο ξέρω είχε συζητηθεί παλιότερα και κάποιου άλλου είδους κατηγοριοποίηση αλλά ήταν δύσκολη η εφαρμογή και εγκαταλήφθηκε ως ιδέα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-11-10, 10:02
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Πιστεψε με,δεν χρειαζεται να κοιτας τι ειναι ο καθενας....Δεν εχει σημασια αν ειναι member,senior memeber,junior member.Σημασια εχει τι απαντησεις δινουν.Και μην νομιζεις οτι τα ξερουμε ολα(ολοι ανοιγουμε νεα θεματα με ερωτηματα,ακομα και οι moderator)...Τα μυνηματα που πρεπει να φτασεις ειναι τα 400,αλλα πιστεψε με δεν εχει καμια μα καμια σημασια.
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-11-10, 10:03
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

'Ενα δίκιο το έχεις. Βέβαια το "Senior Member" δεν σημαίνει τίποτε παραπάνω από "παλιό μέλος".
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 08-11-10, 10:09
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
'Ενα δίκιο το έχεις. Βέβαια το "Senior Member" δεν σημαίνει τίποτε παραπάνω από "παλιό μέλος".


Κωστα θα διαφωνησω.Δεν σημαινει καθολου παλιο μελος.Οποιοσδηποτε αν πλακωθει και γραψει σε 1 μηνα 400 μυνηματα,γινεται senior member.Αυτο δεν τον κανει παλιο στο φορουμ.Γι αυτο υπαρχει η ημερομηνια εγγραφης του καθενος,πανω δεξια.Υπαρχουν ατομα που εχουν 300 και κατι μυνηματα ειναι γραμμενοι απο το 2007-08 και ξερουν παρα πολλα,απλα θα γραψουν οταν υπαρχει καποιο ειδικευμενο ερωτημα και οχι ερωτηματα που μπορουν να απαντηθουν απο την αναζητηση του φορουμ..
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-11-10, 10:13
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

ή απο αυτους που πανε να πιασουν τα 400σια !!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-11-10, 10:13
Το avatar του χρήστη Aquablue
Aquablue Ο χρήστης Aquablue δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2010
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 181
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα θα διαφωνησω.Δεν σημαινει καθολου παλιο μελος.Οποιοσδηποτε αν πλακωθει και γραψει σε 1 μηνα 400 μυνηματα,γινεται senior member.
Γι αυτό έχω τις αμφιβολίες μου. Αν το κάνω αυτό που λέει ο Γιάννης Μ5 τότε γίνομαι αυτόματα senior member. Δε νομίζετε όμως ότι κάπου χάνει και την αξιοπιστία της η αναβάθμιση του status?
__________________
Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-11-10, 10:16
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Aquablue Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι αυτό έχω τις αμφιβολίες μου. Αν το κάνω αυτό που λέει ο Γιάννης Μ5 τότε γίνομαι αυτόματα senior member. Δε νομίζετε όμως ότι κάπου χάνει και την αξιοποστία της η αναβάθμιση του status?


Εγω αυτο που θα προτεινα να κανεις,ειναι αυτο που σου ειπε ο exelix

Μπορείς να κάνεις μια σύντομη αναζήτηση στις δημοσιεύσεις του άλλου και να δεις κατά πόσο μπορείς να τον εμπιστευτείς. Εξάλλου το μεγάλο λάθος θα το διορθώσουν οι άλλοι όταν το δουν.
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-11-10, 10:25
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα θα διαφωνησω.Δεν σημαινει καθολου παλιο μελος.Οποιοσδηποτε αν πλακωθει και γραψει σε 1 μηνα 400 μυνηματα,γινεται senior member.Αυτο δεν τον κανει παλιο στο φορουμ.Γι αυτο υπαρχει η ημερομηνια εγγραφης του καθενος,πανω δεξια.Υπαρχουν ατομα που εχουν 300 και κατι μυνηματα ειναι γραμμενοι απο το 2007-08 και ξερουν παρα πολλα,απλα θα γραψουν οταν υπαρχει καποιο ειδικευμενο ερωτημα και οχι ερωτηματα που μπορουν να απαντηθουν απο την αναζητηση του φορουμ..
Γι' αυτό είπα ότι ένα δίκιο το έχει. Η ερμηνεία που έδωσα είναι η ετυμολογία του όρου και φυσικά δεν μπορεί να δείχνει την εμπειρία και τις γνώσεις.
Αυτά όμως δεν υπάρχει τρόπος να φαίνονται στο κάθε προφίλ, για τα υπόλοιπα, απλά συγκρίνεις την ημερομηνία εγγραφής και τον αριθμό των ποστς.
Όλα αυτά έχουν να κάνουν με την συμμετοχή στο φόρουμ και όχι με εμπειρίες και κατάρτιση, πώς θα μπορούσαν όμως τα τελευταία να αποτυπωθούν?

Κι εγώ όταν γράφτηκα εδώ είχα 28 χρόνια εμπειρίας και είχαν περάσει από τα χέρια μου εκατοντάδες ψάρια, παρ' όλα αυτά δεν ήξερα την τύφλα μου.
Και σήμερα, παρά τα +2.000 ποστς, ξέρω λιγότερα από κάποια μέλη που έχουν 200 και δεν γράφουν συχνά, όλα είναι σχετικά, όπως και το Senior Member.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 08-11-10, 10:32
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Σωστη η αποψη του Γιαννης Μ5 ισως σε μερικα θεματα θα πρεπει να διξουμε λιγο προσοχη. Ενα σιτε οπως αυτο που βλεπω οτι λειτουργη πολυ καλα κατι τετοιες μικρες λεπτομεριες θα πρεπει να τις αντιμετωπιζη.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-11-10, 10:32
Το avatar του χρήστη Aquablue
Aquablue Ο χρήστης Aquablue δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2010
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 181
Προεπιλογή

Τώρα κατάλαβα πως έχει η κατάσταση τουλάχιστον γιατί κάπου είχα μπερδευτεί με κάποια posts που έβλεπα από κάποια ''Senior'' members!
__________________
Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-11-10, 10:37
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

επισης μηνυματα τυπου σπαμ ή αγγελιες διαγραφονται!! καθως και παλια μηνυματα διαγραφονται για να υπαρχει χωρος!! για αυτο καμια φορα τα μηνυματα μας (πανω δεξια ) μπορει να δεις να αυξομειωνονται
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-11-10, 10:42
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
επισης μηνυματα τυπου σπαμ ή αγγελιες διαγραφονται!! καθως και παλια μηνυματα διαγραφονται για να υπαρχει χωρος!! για αυτο καμια φορα τα μηνυματα μας (πανω δεξια ) μπορει να δεις να αυξομειωνονται


Και καποια στιγμη σβηνονται τα ασχετα με το χομπι μυνηματα,οποτε μενουν τα καθαρα μυνηματα.
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-11-10, 10:54
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Παιδια μην το αναγετε σε υπερτατο θεμα γιατι νομιζω στα παιδια θα ειναι πολυ ευκολο απλα να το βγαλουν το καουντερ απο εκει που ειναι και να μην βλεπει κανεις τιποτα !!!

Λογικη και κριση χρειαζεται μαζι με διασταυρωση πληροφοριων για μην καταπινουμε αμασητα οτι μας λεει ο καθενας δεν παν να νε senior ή moderator ή ο τυπος με το 1 ποστ! Το οτι "μιλαμε" μεσα απο ενα κουτι δεν παει να πει οτι αλλαζει κατι...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 08-11-10, 10:57
manthos333 Ο χρήστης manthos333 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2010
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 97
Send a message via Skype™ to manthos333
Προεπιλογή

εμενα παλι δεν με νοιαζουν αυτα ...... συνηθως τα μεγαλα λαθη γινονται απο <<μεγαλους ανθρωπους>> οποτε προτιμω να ειμαι αρχαριος ωστε τα λαθη μου να ειναι μικρα ......
__________________
Μάνθος
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-11-10, 11:01
Το avatar του χρήστη Aquablue
Aquablue Ο χρήστης Aquablue δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2010
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 181
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manthos333 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα παλι δεν με νοιαζουν αυτα ...... συνηθως τα μεγαλα λαθη γινονται απο <<μεγαλους ανθρωπους>> οποτε προτιμω να ειμαι αρχαριος ωστε τα λαθη μου να ειναι μικρα ......
Ούτε εμένα με νοιάζουν αυτά.... ήθελα απλά μια διευκρίνηση!
__________________
Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-11-10, 11:20
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

η δικη μου γνωμη ειναι οτι απλα δε πρεπει να κοιταμε την κατηγοριοποιηση αυτη οσον αφορα την εγκυροτητα των απαντησεων....θα μου πειτε ..."γιατι υπαρχει τοτε?"..πραγματικα δεν εχω καταλαβει αλλα το βλεπω σε ολα τα φορα...
θεωρειται μαλλον κατι σαν δεικτης συμμετοχης σε ενα φορουμ παρα σαν δεικτης γνωσεων. το οτι καποιος ειναι π.χ. senior member σημαινει οτι εχει συμμετασχει αρκετα με δικα του μηνυματα στο φορουμ -ειτε με ασχετα ειτε με σχετικα- και οχι πως εχει πολλες γνωσεις η εμπειρια...
αν το εκλαβετε ετσι δε θα πεσετε σε κανενα τρυπακι "μου το ειπε ο παλιος ή ο εμπειρος"..
σαφως μπορει καποιος με λιγα μηνυματα να ειναι πολυ πιο ενεργο μελος με καθημερινη αναγνωση θεματων διαφορων κατηγοριων και οχι γραπτων απαντησεων...αλλα ..ο καθενας επιλεγει πως θα αξιοποιησει την ενυδρειακη αυτη κοινοτητα...
αλλοι σαν και μενα μπορει να μη βαζουν γλωσσα μεσα (χερι κατω ) και να εχουν πολλα μηνυματα...δε λεει τιποτα αυτο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-11-10, 11:28
Το avatar του χρήστη olga
olga Ο χρήστης olga δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 653
Προεπιλογή

Αν κρινουμε απο τον αριθμο των ποστ σου Πανο,πρεπει να εχεις λιωσει πολλα πληκτρολογια..
Οταν ξεκινησα και γω να μπαινω στο φορουμ και να διαβαζω δεν μπορουσα να καταλαβω τι ειναι ο καθενας και ποσες γνωσεις εχει.Μετα απο λιγο καιρο διαβασματος και παρακολουθωντας διαφορα θεματα,νομιζω πως καποιος μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του και να μαθει ποιες απαντησεις εχουν πραγματικα βαση..εχω δει ατομα με ελαχιστα ποστ να δινουν πολυ σωστες απαντησεις και το αντιστροφο.Λιγη παρακολουθηση θελει και συντομα θα μπορεις με σιγουρια να ξερεις που μπορεις να ''βασιστεις''.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-11-10, 11:31
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
η δικη μου γνωμη ειναι οτι απλα δε πρεπει να κοιταμε την κατηγοριοποιηση αυτη οσον αφορα την εγκυροτητα των απαντησεων....θα μου πειτε ..."γιατι υπαρχει τοτε?"..πραγματικα δεν εχω καταλαβει αλλα το βλεπω σε ολα τα φορα...
θεωρειται μαλλον κατι σαν δεικτης συμμετοχης σε ενα φορουμ παρα σαν δεικτης γνωσεων. το οτι καποιος ειναι π.χ. senior member σημαινει οτι εχει συμμετασχει αρκετα με δικα του μηνυματα στο φορουμ -ειτε με ασχετα ειτε με σχετικα- και οχι πως εχει πολλες γνωσεις η εμπειρια...
αν το εκλαβετε ετσι δε θα πεσετε σε κανενα τρυπακι "μου το ειπε ο παλιος ή ο εμπειρος"..
σαφως μπορει καποιος με λιγα μηνυματα να ειναι πολυ πιο ενεργο μελος με καθημερινη αναγνωση θεματων διαφορων κατηγοριων και οχι γραπτων απαντησεων...αλλα ..ο καθενας επιλεγει πως θα αξιοποιησει την ενυδρειακη αυτη κοινοτητα...
αλλοι σαν και μενα μπορει να μη βαζουν γλωσσα μεσα (χερι κατω ) και να εχουν πολλα μηνυματα...δε λεει τιποτα αυτο.
Aκριβως αυτο ειναι
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-11-10, 11:33
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Ναι δλδ 2.000 και κατι τον χρονο μελος απο το 06 , αλλα ο Τηλεμαχος εχει σε 5 μηνες 1000
(σορρυ Τηλεμαχε αλλα κοιταζα τα ατομα που ειναι στην συζτητηση ...σορρυ )

γνωμη μου παντως μιας και ειμαστε φορουμ πρεπει να σημετεχουμε ενεργα οχι με οσα δεν ξερουμε αλλα εστω με οσα ξερουμε ! Λιγα ειναι αυτα λιγα να λεμε ... γιατι αλλιως παραπεμπη σε ενα ειδος " technical support on line"
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 08-11-10, 11:34
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Αν ειμασταν στην Ισπανια δεν θα υπηρχε αυτο το θεμα, θα βαζαμε απλως και για τις κυριες του φορουμ το seniorita member
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 08-11-10, 11:35
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από olga Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κρινουμε απο τον αριθμο των ποστ σου Πανο,πρεπει να εχεις λιωσει πολλα πληκτρολογια..
καποια μερα ενας φιλος στο τηλ μου λεει "σημερα εγινες top poster"...και του απαντω "τι σημαινει αυτο"..περα βεχει δηλαδη ουτε την "ορολογια" ξερω ....απλα ο συνδυασμος αρκετων ετων στο gab και η λογοδιαρροια που με χαρακτηριζει οδηγησαν εκει....στο λιωσιμο πληκτρολογιων...
παντως οφειλω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο gab γιατι αν τυχει και χασω τη δουλεια μου θα βρω σιγουρα σαν γραμματεας καπου...η ταχυτητα πληκτρολογησης πλεον ειναι απιστευτη...τωρα εξασκουμαι στο τυφλο συστημα...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από olga Εμφάνιση μηνυμάτων
.Μετα απο λιγο καιρο διαβασματος και παρακολουθωντας διαφορα θεματα,νομιζω πως καποιος μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του και να μαθει ποιες απαντησεις εχουν πραγματικα βαση..εχω δει ατομα με ελαχιστα ποστ να δινουν πολυ σωστες απαντησεις και το αντιστροφο.Λιγη παρακολουθηση θελει και συντομα θα μπορεις με σιγουρια να ξερεις που μπορεις να ''βασιστεις''.
αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια...
αν εχεις "απο κοντα" το φορουμ....πολυ συντομα θα καταλαβεις με ποιες απαντησεις θα νιωθεις περισσοτερο κατοχυρομενος...καταλαβαινεις αρκετα για τον τροπο σκεψης του αλλου και φυσικα πολλα ερωτηματα δεν εχουν απολυτες απαντησεις....συχνα διαβαζουμε πανω απο 1-2 γνωμες που καθε μια ειναι σωστη με τον τροπο της και τη δικη της οπτικη...αλλα υιοθετουμε μια γιατι ταιριαζει με το δικο μας τροπο σκεψης.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 08-11-10, 11:37
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Εγώ είμαι πολυλογάς και κάνω λάθη, αλλά από τα λάθη μαθαίνουμε
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 08-11-10, 11:38
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

εγω θα μεινω στα οσα εγραψε η ολγα!!! συμφωνω απολυτα επικεντρονωντας το ενδιαφερον μου στο εξης: καποιος που βρισκεται καιρο σε ενα φορουμ(και ισως εχει γνωρισει καποια ατομα απο κοντα σε καποια συναντηση) πιστευω πως βρισκεται σε θεση να καταληξει και να βαθμολογησει τον καθενα ξεχωριστα αναλογα με την συμπεριφορα τις γνωσεις κλπ!!! ολοι λιγο πολυ εχουμε (μεσα απο τα μηνυματα μας ) καταλαβει ποιος και τι ξερει καλυτερα καποια πραγματα απο μας >!! καποιοι εχουν καλυτερο τροπο εξηγησης ,αλλοι πιο απλο..σημασια εχει η συνεργασια και η διαθεση για το χομπυ
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μήπως ξέρει κάποιος? pavlos t Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 4 29-10-10 16:36
Κάποιος γενικές ερωτήσεις magman Χρυσόψαρα 16 31-07-10 10:52
Εξηγήστε μου κάποιος... JimiDS Αρχάριοι γλυκού νερού 9 25-02-08 21:06
Ξέρει κάποιος να μου πεί Hasky Αρχάριοι γλυκού νερού 3 22-01-08 11:33
Κάποιος μου κόβει τα φυτά μου !!! CASPER Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 12 16-09-06 13:20

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08958 seconds with 13 queries