Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-04-10, 12:06
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή Προβλημα μεγαλο, τεραστιο!

Γεια σας και χρονια πολλα! Εχω ενα Juwel 151 με το οβαλ τζαμι μπροστα. Δουλευε 4 χρονια αψογα! Ειχα καλα,για μενα,ψαρακια μεσα. Μαζι με μια μεγαλη γεννα που τα ειχα μεταφερει ολα πριν απο 4 χρονια που ηταν σε αλλο σπιτι σε ενα Rena 120. To νεο ενυδρειο το πηρα απο ενα μαγαζι στη Βουλιαγμενης. Μεγαλο Σαββατο ειχα παει για ενα καφεδακι το πρωι αφου ταισα τα ψαρακια μου. (Σκεφτειτε ποσο αγαπη τους ειχα που το ενα το εχω απο το 2000.! Γλυκο νερο). Μολις γυρισα ειδα τη καταστροφη. Το ενυδρειο απο τη βαση του ετρεχε σαν καταραχτης! Ειχε αδειασει ολο το νερο,σκεφτειτε 450lit!!! και ολα να ψυχοραγουν κατω στην αμμο. Φυσικα δεν γλυτωσα τιποτα! Το σπιτι κολαση,πατωματα,χαλια,επιπλα,ευτυχως αρκετο περασε εξω στη βεραντα. Ο χειροτερος εφιαλτης που ειχα σκεφτει ποτε, εγινε!!! Πιο πολυ απ"ολα με πειραξανε τα κακομηρα τα ψαρακια. Ακομα μαζευω τον χαλασμο...
Θελω να σας ρωτησω, ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ? Φυσικα πηρα ενα τηλ/νο στο μαγαζι, αλλα μου ειπανε οτι ο ιδιοκτητης θα ερθει το απογευμα. Παιδια πειτε μου τη γνωμη σας... Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-04-10, 12:10
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

μετα απο 4 χρονια δεν νομιζω και δεν γνωριζω εαν ισχυει η εγγυηση , τωρα θα πρεπει να αδειασεις το ενυδρειο απο αμμο και οτι αλλο εχεις μεσα , εκτος απο νερο ( μιας και αυτο εφυγε μονο του ) να δεις περιπου τη ζημια εχει ο πατος και απο εκει και περα να κοιταξεις εαν μπορει να το κολλησεις , αλλα οπως και να το κανεις ενα επισκευασμενο ενυδρειο ειναι παντα επισκευασμενο , εγω προσωπικα θα αγοραζα καινουργιο .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-04-10, 12:18
oloboudalos Ο χρήστης oloboudalos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: Κρητη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Τα ενυδρεία της juwel έχουν 5 χρόνια εγγύηση οπότε δες με το κατάστημα που το πήρες να σου το αντικαταστήσουν.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-04-10, 12:35
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παιδια δεν προκειτε να ξαναπαρω ενυδρειο. Ο χειροτερος μου φοβος βγηκε. Αυτο που με νοιαζει ειναι να μιλησω με αυτον και να ερθει να το παρει, η" οτιδηποτε αλλο ας κανει. Και ας το κανει οτι θελει. Αστε που μου καηκε ο μηχανησμος με τις λαμπες και γυρισε και μου ειπε 300 ευρω!!!! και το εσχισα απο πανω και το εφτιαξα μονος μου.
Αυτο που με νοιαζει ειναι τι θα μου απαντησει σαν καταστηματαρχης. Και θα σας πω....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-04-10, 12:35
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

απο ποιο καταστημα το πηρες ?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-04-10, 12:50
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Να σας πω το απογευμα...???
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-04-10, 13:45
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή

απίστευτο, όντως αυτό είναι εφιάλτης που βγήκε αληθινός... καλό κουράγιο
__________________
Γιώργος


https://www.youtube.com/watch?v=u-nUTj7Ldgg
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-04-10, 17:22
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Η απαντηση ηταν οτι σιγουρα εχει ληξει η εγγυηση και εμεις τι να κανουμε....
Φυσικα δεν ηταν εκει ο ιδιοκτητης και οτι πολυ δυσκολα θα τον εβρισκα. Με πολυ πιεση αφησα το κινητο μου και μου ειπε η γυνναικα του οτι εαν το θυμηθει θα του το δωσει να με παρει. Μαγαζι που απο το 1999-2000 ψονιζα τα παντα απο εκει και δεν ξερω και γω τι του εχω αφησει. Αααα, μου ειπε μαλιστα να τους παω το ενυδρειο απο εκει! Μενω σε δυοροφο στον δευτερο χωρις ασανσερ και οταν μου το φερανε ηρθανε 3 ατομα! Και μου ειπε, σιγα το βαρος, κατεβασετο και φερτο μας. ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ! Μαλλον θα το κανω κομματακια και θα το κατεβασω σιγα σιγα κατω...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-04-10, 17:42
Το avatar του χρήστη akis7
akis7 Ο χρήστης akis7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

δεν το ζω και μονο με αυτα που λες νευριαζω εγω!!!!φανταζομαι εσενα....
πηγαινε και κανε φασαρια γτ αλλιως δεν βρισκεις το δικιο σου με αυτους..
και σπασε και τη γυναικα του στο ξυλο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-04-10, 17:46
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

κατσε εδω που τα λεμε δεν ειναι υποχρεωμενοι να σου κατεβασουν και το ενυδρειο !!! μην τα θελουμε ολα δικα μας ! αν πειραξες κατι απο το ενυδρειο σαφως και εχασες την εγγυηση και αυτο συμβαινει παντου , εδω φιλτρο αλλαζεις μονος σου σε αυτοκινητο ( που εχει ενα καρο λεφτα ) και χανεις την εγγυηση .....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν το ζω και μονο με αυτα που λες νευριαζω εγω!!!!φανταζομαι εσενα....
πηγαινε και κανε φασαρια γτ αλλιως δεν βρισκεις το δικιο σου με αυτους..
και σπασε και τη γυναικα του στο ξυλο!!!
να κανει φασαρια για ποιο λογο ? που δεν ερχονται να κατεβασουν αυτοι το ενυδρειο ? να σοβαρευτουμε λιγακι ..... αλλο οταν το αγοραζεις και σου λεει δωρεαν μεταφορικα οπου στο φερνει μεταφορικη στο σπιτι και αλλο τωρα .. Δηλαδη πρεπει να παει ο καταστηματαρχης σπιτι του φιλου και να το κατεβασει να το επισκευαση και να του το παει πισω ενω δεν εχει ακομα εγγυηση ¨?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gta__156 : 06-04-10 στις 17:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 06-04-10, 18:05
Το avatar του χρήστη madfdg
madfdg Ο χρήστης madfdg δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 1.432
Προεπιλογή

Σαφώς και δεν είναι υποχρεωμένοι να του το κατεβάσουν κάτω αλλά είναι σαφέστατα υποχρεωμένοι να του απαντάνε χωρίς "σιγα το βαρος, κατεβασετο και φερτο μας" ή "εαν το θυμηθώ θα του το δωσώ να σε παρει", ενώ μάλιστα είναι σε εκκρεμότητα το καθεστώς της εγγύησης!

Φίλε Rofos θα το έψαχνα λίγο το θέμα της εγγύησης με την εταιρία που τα εισάγει ή την μαμά εταιρία
__________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-04-10, 18:05
oloboudalos Ο χρήστης oloboudalos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: Κρητη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Αν είναι 4 χρόνια δεν έχει λήξει η εγγύηση μιας και έχουν 5 χρόνια τα συγκεκριμένα και σίγουρα είναι μία αξιόπιστη και εγώ θα έλεγα να στείλεις mail και σε αυτούς αλλά και στην εταιρία που την εισάγει στην Ελλάδα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-04-10, 18:11
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Δεν εχω καμια τετοια απαιτηση. Ηθελα μια πιο καλη μεταχειρηση. Ψωνιζω απο το συγκεκριμενο μαγαζι 10 χρονια. Και μιλαμε οτι μια καλη φουρνια απο ψωνια, φιλτρα-τροφες-τεστ κ.τ.λ. ειναι ενα 250αρι ευρω το δυμηνο και βαλε.! Εχω ομως την απαιτηση να μου πει, ναι φιλε Γιαννη, μολις και οποτε μπορεσουμε θα περασουμε. Οχι οτι αμα το θυμηθω θα το πω στον Αποστολη. Και για να καταλαβετε για ποιον εννοω....Κριμα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχω καμια τετοια απαιτηση. Ηθελα μια πιο καλη μεταχειρηση. Ψωνιζω απο το συγκεκριμενο μαγαζι 10 χρονια. Και μιλαμε οτι μια καλη φουρνια απο ψωνια, φιλτρα-τροφες-τεστ κ.τ.λ. ειναι ενα 250αρι ευρω το δυμηνο και βαλε.! Εχω ομως την απαιτηση να μου πει, ναι φιλε Γιαννη, μολις και οποτε μπορεσουμε θα περασουμε. Οχι οτι αμα το θυμηθω θα το πω στον Αποστολη. Και για να καταλαβετε για ποιον εννοω....Κριμα...
Και η γυνναικα του μπλις ειπα οτι ειναι 4 χρονων μου ειπε οτι εχει εγγυηση 3!
Εαν της ελεγα οτι ειναι 2 χρονων το ενυδρειο, σιγουρα θα μου ελεγε οτι εχει 1!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rofos : 06-04-10 στις 18:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-04-10, 18:17
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχω καμια τετοια απαιτηση. Ηθελα μια πιο καλη μεταχειρηση. Ψωνιζω απο το συγκεκριμενο μαγαζι 10 χρονια. Και μιλαμε οτι μια καλη φουρνια απο ψωνια, φιλτρα-τροφες-τεστ κ.τ.λ. ειναι ενα 250αρι ευρω το δυμηνο και βαλε.! Εχω ομως την απαιτηση να μου πει, ναι φιλε Γιαννη, μολις και οποτε μπορεσουμε θα περασουμε. Οχι οτι αμα το θυμηθω θα το πω στον Αποστολη. Και για να καταλαβετε για ποιον εννοω....Κριμα...
Λυπαμαι πραγματικα για οτι εγινε!!

Χωρις να εχεις παραλογες απαιτησεις ... ειναι σωστο να απαιτεις καλητερη συμπεριφορα! Καποια στιγμη "βγαινει" η πραγματικη συμπεριφορα και τοτε απογοητευεσαι!! Ολοι στα δυσκολα φαινονται!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-04-10, 18:33
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Τα Juwel έχουν 2 χρόνια εγγύηση.

Τα Pet City πέρισυ τα πουλούσανε με 5 χρόνια εγγύηση.

Ο Αποστόλης (καταλάβαμε για ποιον λες) δεν ξέρω με τη εγγύηση τα έδινε.

2 χρόνια δίνει ο κατασκευαστής (Juwel), τόσα είναι υποχρεωμένος βάση νόμου.

Το θέμα είναι, πως άνοιξε ξαφνικά ο πάτος;

Επειδή μου έχει ανοίξει στο παρελθόν ενυδρείο, από προσωπική εμπειρία ανοίγει την πρώτη εβδομάδα. Έχω ενυδρείο 10 χρόνια που τρέχει άψογα και η λογική λέει ότι ή θα ανοίξει με το που θα το πάρεις (το Vision 450 δάκρυσε από την πρώτη ημέρα και μου το άλλαξε το μαγαζί) ή θα κρατήσει για πάντα.
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-04-10, 18:35
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παιδια ειχα απαντηση απο το μαγαζι.!!! Οπως θα καταλαβατε ειναι ο Ωκεανος στη Βουλιαγμενης. Μου ειπανε: ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως καταλαβαινετε δεν θελω να συνεχισω αλλο. Σας ευχαριστω που με ακουσατε και καλη συνεχεια.....
ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΠΑΤΕ!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-04-10, 18:35
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Μήπως λέω εγώ τώρα φούσκωσε το έπιπλο από κάτω από νεράκια που έσταζαν με τα χρονιά και έσπασε ο πάτος από μη σωστή κατανομή βάρους ?

απαράδεκτο το κατάστημα..... κλείστε τα μαγαζιά σας ρε αν δεν μπορείτε να έχετε after sale υποστήριξη
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-04-10, 18:37
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια ειχα απαντηση απο το μαγαζι.!!! Οπως θα καταλαβατε ειναι ο Ωκεανος στη Βουλιαγμενης. Μου ειπανε: ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως καταλαβαινετε δεν θελω να συνεχισω αλλο. Σας ευχαριστω που με ακουσατε και καλη συνεχεια.....
ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΠΑΤΕ!
Απαράδεκτη απάντηση.

Θα συμφωνήσω με το Γιώργο, στα δύσκολα φαίνεται το μαγαζί..
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-04-10, 21:23
Το avatar του χρήστη akis7
akis7 Ο χρήστης akis7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

κι εγω πιο πανω δεν εννουσα να πανε να του το κατεβασουν απο το σπιτι..
αυτο ειναι το λιγοτερο!
γνωμη μου ειναι να μην το αφησεις και τουλαχιστον να δεις μεχρι ποτε εχεις εγγυηση για να τους τη "φερεις"(ασε που ειναι το νομιμο)..
και στην τελικη και παλι αν δεν καταφερεις τπτ τουλ να τους πεις οτι η συμπεριφορα τους ηταν απαραδεκτοι μπας και το καταλαβουν και συγκινηθουν...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-04-10, 22:51
Το avatar του χρήστη pavlos t
pavlos t Ο χρήστης pavlos t δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-12-2009
Περιοχή: kερατσινι
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

κρίμα για οτι συνέβη μην το βάζεις κάτω διεκδίκησε οτι νομίζεις οτι είναι νόμιμο και κατορθωτό και προχώρα μπροστά
__________________
http://yachtpeoplegr.freeforums.org/portal.php
all about yacht χώρος για τα πληρώματα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 07-04-10, 18:06
Το avatar του χρήστη blackghost7
blackghost7 Ο χρήστης blackghost7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Εγω δεν θα διαφωνησω με τα λεγομενα του φιλου και πραγματικα ευχομαι να μην τυχει σε κανεναν κατι τετοιο γιατι σιγουρα ειναι δραμα!

Και το περιστατικο με το ενυδρειο και τα υπολοιπα που εχει αυτο με το θεμα εγγυησης κλπ.

Απλα θελω να αναφερω κατι που μου εκανε εντυπωση και σιγουρα και αλλοι θα προσεξαν.

Ενα νεο μελος γραφεται στο φορουμ παροτι ασχολειται 10 χρονια με τα ενυδρεια και το πρωτο που γραφει πριν μας πει τουλαχιστον ενα "καλως σας βρηκα" ειναι οτι κοιταξτε τι επαθα με το το ταδε καταστημα.

Δεν το ξερω προσωπικα τον ιδιοκτητη και μια φορα εχω παει απο εκει αλλα το ιδιο θα ελεγα για οποιοδηποτε μαγαζι και αν ανφεροταν ενα νεο μελος με τα παραπανω χαρακτηριστικα.

Λιγο περιεργο μου φαινεται..... απο την αλλη δεν εχω και καποιο λογο να διαφωνησω ως προς την ορθοτητα των περιστατικων που αναφερει ο φιλος.

Ευχομαι να μην ειναι αυτος ο λογος που θα παρατησει το χομπυ μετα απο 10 χρονια ασχολιας γιατι θα ειναι κριμα
__________________
Οτι περνάει ...... δεν ξαναπερνάει............
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-04-10, 19:15
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Φιλε μου, οταν μπεις στο σπιτι σου και δεις 450-500lit, δεν ξερω ποσα ειχε, σε ολο σου το σπιτι κατω και ολα σου τα ψαρακια πανω στην αμμο μισοπεθαμενα,νεκρα, το μονο που δεν θα σκεφτεις ειναι το:ενα "καλως σας βρηκα"...! Και οταν μιλησα με εναν φιλο,τον ξερω προσωπικα,που εχει καταστημα στη Βενιζελου εδω στη Ν.Σμυρνη για το προβλημα μου, ο ανθρωπος με το που γυρισε απο το Πασχα ηρθε απο το σπιτι να δει τη κατασταση.
Εχει ξεκολησει ο πατος. Και μου ειπε οτι και να κανω θα ειναι ματαιο. Και ετσι μου εριξε την ιδεα του φορουμ. Ουτε το ηξερα ουτε ξερω γενικα απο φορουμ. Και γραφτηκα για να ρωτησω τη γνωμη σας. Που απ'οτι καταλαβα δεν γινετε και τιποτα. Σου ευχομαι ποτε να μην δεις τη καταστροφη που ειδα. Και εαν σου συμβει κατι τετοιο ξεκινα με το
"καλως σας βρηκα".
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου, οταν μπεις στο σπιτι σου και δεις 450-500lit, δεν ξερω ποσα ειχε, σε ολο σου το σπιτι κατω και ολα σου τα ψαρακια πανω στην αμμο μισοπεθαμενα,νεκρα, το μονο που δεν θα σκεφτεις ειναι το:ενα "καλως σας βρηκα"...! Και οταν μιλησα με εναν φιλο,τον ξερω προσωπικα,που εχει καταστημα στη Βενιζελου εδω στη Ν.Σμυρνη για το προβλημα μου, ο ανθρωπος με το που γυρισε απο το Πασχα ηρθε απο το σπιτι να δει τη κατασταση.
Εχει ξεκολησει ο πατος. Και μου ειπε οτι και να κανω θα ειναι ματαιο. Και ετσι μου εριξε την ιδεα του φορουμ. Ουτε το ηξερα ουτε ξερω γενικα απο φορουμ. Και γραφτηκα για να ρωτησω τη γνωμη σας. Που απ'οτι καταλαβα δεν γινετε και τιποτα. Σου ευχομαι ποτε να μην δεις τη καταστροφη που ειδα. Και εαν σου συμβει κατι τετοιο ξεκινα με το
"καλως σας βρηκα".

Το πιστευεις οτι σημερα πατησα στο σπιτι? Δεν ειχα ορεξη ουτε να μπω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rofos : 07-04-10 στις 19:15 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 09-04-10, 21:20
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

http://www.youtube.com/watch?v=BrnOL6_7MbU

Αυτο γινεται οταν σπαει το ενυδρειο!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 09-04-10, 21:33
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

¶ουτς...


Τελικά ισχύει η εγγύηση ή μπα;
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-04-10, 21:42
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Το juwel 151 ποιο είναι;
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-04-10, 23:20
Το avatar του χρήστη blackghost7
blackghost7 Ο χρήστης blackghost7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας και χρονια πολλα! Εχω ενα Juwel 151 με το οβαλ τζαμι μπροστα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Το juwel 151 ποιο είναι;
To juwel vision 450

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.youtube.com/watch?v=BrnOL6_7MbU

Αυτο γινεται οταν σπαει το ενυδρειο!
Φιλε μου πραγματικα λυπαμαι.
Μακαρι να μην τυχει τετοιο πραγμα σε κανεναν αλλο.

Το ξερω οτι αν ακουσεις το οτιδηποτε η ταλαιπωρια και η στεναχωρια που εχεις δεν αλλαζει αλλα επειδη πραγματικα πρεπει να ετυχες στην περιπτωση μην αφησεις αυτο το πολυ ατυχες γεγονος να παρατησεις το χομπυ.
Οταν με το καλο ηρεμησεις με ολη αυτη την ιστορια
ξαναξεκινα μην το αφησεις γιαυτο το λογο.

Ευχομαι το καλυτερο
__________________
Οτι περνάει ...... δεν ξαναπερνάει............
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-04-10, 23:28
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

μπρρρρ!!!!! μηπως να τα δωσω ολα και να κανω λιμνη??
καλη δυναμη φιλε!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-04-10, 23:41
Το avatar του χρήστη Χριστόφορος Μίχας
Χριστόφορος Μίχας Ο χρήστης Χριστόφορος Μίχας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Περισσός
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή

Aτυχες γεγονος τα ιδια επαθα οταν εσπασε ο θερμοσυφωνας στο παταρι.μη τα παρατας.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-04-10, 23:49
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή Τελος...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
μπρρρρ!!!!! μηπως να τα δωσω ολα και να κανω λιμνη??
καλη δυναμη φιλε!
Kαι να σκεφτειτε οτι ξεκινησα το 1999 με δυο παπαγαλακια που μου φερανε δωρο γιατι ειχα ενα 60ρακι αδειο. Ηταν δυο πανεμορφα ψαρακια μικρα σαν το νυχι μου. Ουτε προσαρμογες ηξερα τοτε ουτε τιποτα. Κατα τυχη ζησανε κατευθειαν στο νερο! Μετα πηρα ενα του μετρου και εβαλα μεσα ενα οσκαρακι μικρο και μια αφρικανα ριγε. Κατονπιν τα περασα σε ενα Rena 1.20 που εκει ζευγαρωσε ο παπαγαλακος μου με την αφρικανα. Μου ειπανε οτι δεν ειχανε ξαναακουσει να γινεται κατι τετοιο. Γενηθηκανε πολλα μικρα μαυρα σε χρωμα που με το καιρο τα μισα γινανε σχεδον κιτρινο-πορτοκαλι. Και μετα περασανε στο 1.51. Και τα ειχα ολα μεχρι τη Μ.Παρασκευη... Εαν ειχα τα ψαρακια θα ειχα και κουραγιο να συνεχισω... Τωρα λεω να το βαλω καμια αγγελια για κανεναν που θα εχει φιδια η' ιγκουανα η' οτιδηποτε αλλο.... Εχω πολλες πετρες και 4 εξωτερικα φιλτρα. Και πολλα αλλα. Θα τα μαζεψω να δω τι εχω και θα τα βαλω οσο οσο...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  attachment.jpg
Εμφανίσεις:  272
Μέγεθος:  36,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 10-04-10, 06:51
Το avatar του χρήστη madfdg
madfdg Ο χρήστης madfdg δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 1.432
Προεπιλογή

Χαρα στο κουράγιο σου που μπόρεσες να τραβήξεις και video
Σου ευχομαι να επιστρέψεις δριμήτερος!
__________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
ενυδρειο j


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νεο μεγαλο ενυδρειο rom Malawi 47 27-01-11 18:46
προβλημα...μεγαλο!!!!! akis.orestiada Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 22 28-11-09 00:25
Θερμοστατης προβλημα μεγαλο tonisgr Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 18 12-03-09 18:15
Μεγαλο προβλημα!! tekenas Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 2 07-08-07 10:04

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08631 seconds with 14 queries