Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 26-05-08, 23:25
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο φινάλε πολύς λόγος δε γίνεται για το παντός επιστητού; ψαροφόρουμ είναι,μ γράψτε και τίποτα για τα ενυδρεία σας
ψαροφορουμ ειναι αλλα ολο το υπολοιπο φορουμ εχει απιστευτη ποσοτητα πληροφοριων για ενυδρεια.....εξ'αλλου μακη γιαυτο εγινε και οι κατηγορια...για να μην γραφουμε για ενυδρεια εκει αλλα ολα τα αλλα...εκτος αν θεωρεις καλο να μην υπαρχει σαν κατηγορια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 26-05-08, 23:30
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ronnie21 Εμφάνιση μηνυμάτων
να... να... να... και καθόμαστε τσακωνόμαστε για το αν (εντελώς τυχαία) παρεξηγούνται οι ομοφυλόφιλοι! Και σας λέω εντελώς σίγουρος πως ΟΧΙ!
τώρα εγώ θα είμαι ο κακός;;; τι σε κάνει το λες με τόση σιγουριά
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 26-05-08, 23:32
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Το να προλαβαίνεις ένα θέμα πριν εξελιχθεί σε καυγά/παρεξήγηση/ αποχώρηση μελών κτπ είναι κάτι που χρειάζεται να γίνει αλλά πολλές φορές παρεξηγείται.
από την άλλη όσοι έχουν κάνει Mod σε κάποιο φόρουμ θα ξέρουν πόσο χρονοβόρο και παρεξηγήσιμο είναι το να είσαι mod..
Η ρετσινιά "φασίστας" είναι το πρώτο όνομα που σου κολλάνε πριν καλά καλά συστηθείς ...
Χωρίς mods ένα φόρουμ θα ήταν σαν μια κοινωνία χωρίς αστυνομία ..
Χάος ...

Φιλικά και χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός,

Ιωσάς.
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 26-05-08, 23:39
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Μια κοινωνία αυτορυθμιζόμενη μπορεί να υπάρξει υπέροχα χωρίς νόμους και αστυνόμους. προϋποθέτει παιδεία και σεβασμό. τα προκλητικά ποστ λοιπόν, τουλάχιστον τα δικά μου στο 99% των περιπτώσεων, είναι προκλητικά γιατί αντιλαμβάνομαι ότι τα παραπάνω στοιχεία λείπουν από τον συνομιλητή μου. και μιλώντας πάντα για τα δικά μου προκλητικά ποστ, προσπαθώ πριν ξεφύγει το θέμα να κρατήσω ένα αυστηρό αλλά αξιοπρεπές ύφος στα γραπτά μου. ξεφεύγω όταν βλέπω ότι ο άλλος δεν καταλαβαίνει και το παρατραβάει. Η μόνη πραγματικά άδικη επίθεση που έχω κάνει είναι στην ΑλεξάνδραΤ (κι έχει περάσει καιρός από τότε και δεν θυμάμαι τον λόγο )
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 26-05-08, 23:55
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια κοινωνία αυτορυθμιζόμενη μπορεί να υπάρξει υπέροχα χωρίς νόμους και αστυνόμους.....
Είμαι εντελώς αρνητικός σε αυτό ... όσο και παιδεία και αν υπάρχει, γιατί κάποιος πάντα θα υπάρχει που θα "προσβάλει" τον άλλον και εκείνος θα ξεχάσει την παιδεία του και θα γίνει αρένα το θέμα ...
Αν δεν υπάρχουν κανόνες σε ένα σύνολο τότε το χάος θα επικρατήσει σε βάθος χρόνου ....
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 26-05-08, 23:56
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

....Είναι και αυτός ο έρμος ο γραπτός ο λόγος που τον έχουμε σκοτώσει εντελώς
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 26-05-08, 23:56
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Σε ό,τι έχει να κάνει με το θέμα "ψαροφόρουμ", εγώ θέλω να προσθέσω ότι μέσα από το κοινό μας ενδιαφέρον/χόμπι, εγώ αισθάνομαι ότι είμαστε μια παρέα.. Εξ'άλλου, πώς δημιουργούνται οι παρέες? ¶πο άτομα με κοινά ενδιαφέροντα! Συμφοιτητές στη σχολή, συνάδελφοι στη δουλειά, παίζαμε μαζί μπάσκετ, κ.τ.λ., γιατί όχι και το "έχουμε κοινό ενδιαφέρον τα ενυδρειακά"! Και με χαροποιεί το γεγονός να συζητάμε και άλλα θέματα, και καλώς το κάνουμε, και αν εξαιρέσουμε κάποιες ειδικές περιπτώσεις, το κάνουμε και καλά και με επιτυχία! Και στο κάτω κάτω, όσο περισσότερες συζητήσεις υπάρχουν, και όσο περισσότερες διαφωνίες/αντιπαραθέσεις, ακόμη και αν προκύπτουν προβλήματα κατά καιρούς με διαγραφές και κλειδώματα, για μένα δείχνει κάτι το υγιές, στοιχείο της επικοινωνίας είναι και αυτό! Look at the bright side, με άλλα λόγια!

Αυτά για σήμερα.. Καληνύχτα σε όλους!
(δεν πιστεύω να με "κράξει" κανείς όσο τρώω και κοιμάμαι, εε? mac, σε σένα μιλάω! Μήν κοιτάς που δε σχολίασα κι εγώ τα ροζάκια σου! )
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 26-05-08, 23:58
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

πολλοι παντως απ'οσους εγραψαν ως τωρα ισχυριζονται οτι πρεπει να παραμενουν τα ποστ.. (εκτος αν δινει λαθος πληροφοριες για το χομπυ)....για να ακουσουμε κι αλλες γνωμες....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 26-05-08, 23:58
Το avatar του χρήστη kwnstantina
kwnstantina Ο χρήστης kwnstantina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη<νεάπολη>
Μηνύματα: 165
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwnstantina
Προεπιλογή

παιδια συγνωμη με ολο το θαρος, μην το κανετε αυτο μια ομαδα ειμαστε.ολοι βοηθανε με τον τροπο τους.και εγω στην αρχη που μπηκα δεν ηξερα τι να κανω ρωτουσα καποιοι μου απαντησαν πολυ ωραια και καποιοι αποτομα,αλλα εγω τους ελεγα ευχαριστω γιατι δεν ξερεις τι εχει ο αλλος.και δεν πρεπεινα βγαζουμε συμπερασμα ποτε για καποιον απο τον τροπο που γραφει.γιατι αλλιως ειναι να γραφεις και αλλιως να μιλας απο κοντα.τωρα αν σβηνονται καποια απο τα ποστ ε δεν πιραζη βρε παιδια χαμογελαστε η ζωη ειναι πολυ ωραια.
__________________


ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΤΙΠΟΤΑ .............
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 27-05-08, 00:00
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
mac, σε σένα μιλάω! Μήν κοιτάς που δε σχολίασα κι εγώ τα ροζάκια σου! )
Αυτή η γυναίκα μου με έχει καταστρέψει
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 27-05-08, 00:01
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
πολλοι παντως απ'οσους εγραψαν ως τωρα ισχυριζονται οτι πρεπει να παραμενουν τα ποστ.. (εκτος αν δινει λαθος πληροφοριες για το χομπυ)....για να ακουσουμε κι αλλες γνωμες....
Εγώ πάντως δεν έγραψα αυτό..

Έγραψα αυτό:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwnstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα αν σβηνονται καποια απο τα ποστ ε δεν πιραζη βρε παιδια χαμογελαστε η ζωη ειναι πολυ ωραια.
Γειά σου ρε Κωσταντίνα με την αισιοδοξία σου! Έτσι μπράβο!
Υ.Γ. Τι θα γίνει με το ενυδρείο, θα μας το δείξεις επιτέλους?
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 27-05-08, 00:02
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως δεν έγραψα αυτό..

Έγραψα αυτό:
ναι χοντρουλη μου δεν αναφερομουν σε σενα....πιο πανω αρκετοι λενε να παραμενουν...και φυσικα υπαρχει και ο αντιλογος..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 27-05-08, 00:13
Το avatar του χρήστη Ronnie21
Ronnie21 Ο χρήστης Ronnie21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Αφού είμαστε τόσοι πολλοί άμα ξανασβηστεί ποστ κάνουμε κατάληψει στα γραφεία του συλλόγου.
Όχι καλέ μου mac δεν το είπα για σένα γιατί δεν παρεξηγούμαστε εμείς σαν κοινότητα
Όλους τους αγαπάμε
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 27-05-08, 00:15
Το avatar του χρήστη kwnstantina
kwnstantina Ο χρήστης kwnstantina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη<νεάπολη>
Μηνύματα: 165
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwnstantina
Προεπιλογή

δημητρη η ζωη ειναι πολυ ωραια και δεν θελει ανχος.εμενα πολυ μου αρεσει εδω με εσας αλλα δεν μπορω να βλεπω ανθρωπους να εχουν κοντρες. εγω ειμαι στον κοσμο μου δεν εχω ανχος πλεων γιατι αν και ειμαι 25 εχω πολλα προβληματα υγειας και κοιταω να περναω καλα.στην αρχη με κραξανε λιγο με το ενυδρειο αλλα τους ελεγα δεν με πιραζη πειτε οτι θελετε, ο καθενας λεει την γνωμη του δεν μπορεις να του την αλλαξεις. δεν το λεω για καποιον προσωπικα γενικα μιλαω δεν εχω τιποτα με κανεναν σας αγαπαω ολους και σας σεβομαι παρα πολυ
__________________


ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΤΙΠΟΤΑ .............
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 27-05-08, 00:22
Το avatar του χρήστη nashty11
nashty11 Ο χρήστης nashty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: Πέραμα
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Γνώμη μου είναι πως όταν πλέον δεν υπάρχει κάτι να αντλήσεις από ένα θέμα θα πρέπει να σβήνεται... Και επειδή στο σύνολο οι ερωτήσεις-απορίες είναι πάντα ένα επίκαιρο θέμα για αρχάριους και μη, τα μόνα που μένουν είναι αυτά τα οποία δεν σχετίζονται άμεσα με το θέμα του φόρουμ και υπήρξαν απόψεις και διαπληκτισμοί των μελών... Ρόλος του φόρουμ αυτού δεν πιστεύω σε καμία περιπτωση πως είναι να ικανοποιήσουμε την περιέργειά μας διαβάζοντας θέματα στα οποία ηρθαν σε αντιπαράθεση 2 ή παραπάνω μέλη... Καλό είναι οποιοδήποτε και αν είναι το θέμα στο οποίο δίνουμε απάντηση να γράφουμε σεβόμενοι τον άλλον και σε ήπιο τόνο στα πλαίσια ενός εποικοδομητικού διαλόγου... Όταν όμως αυτό δεν πετυχαίνεται, που είναι και πολύ φυσικό να συμβεί λόγω του ότι γράφουν 2500 διαφορετικές προσωπικότητες, και ξεκινάει μια αντιπαράθεση καλό είναι να συνεχίζεται σε πμ ώστε να μην επηρεάζει το θέμα και άλλα μέλη του φόρουμ και να λυθεί η όποια παρεξήγηση μεταξύ των ενδιαφορουμένων...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 27-05-08, 00:23
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwnstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
δημητρη η ζωη ειναι πολυ ωραια και δεν θελει ανχος.εμενα πολυ μου αρεσει εδω με εσας αλλα δεν μπορω να βλεπω ανθρωπους να εχουν κοντρες. εγω ειμαι στον κοσμο μου δεν εχω ανχος πλεων γιατι αν και ειμαι 25 εχω πολλα προβληματα υγειας και κοιταω να περναω καλα.στην αρχη με κραξανε λιγο με το ενυδρειο αλλα τους ελεγα δεν με πιραζη πειτε οτι θελετε, ο καθενας λεει την γνωμη του δεν μπορεις να του την αλλαξεις. δεν το λεω για καποιον προσωπικα γενικα μιλαω δεν εχω τιποτα με κανεναν σας αγαπαω ολους και σας σεβομαι παρα πολυ
"κουμπαρα" εισαι ολα τα λεφτα...αλλα δε σκεφτονται ολοι ετσι.......οποτε κοντρες θα υπαρχουν....το θεμα ειναι να τις εχουμε να τις χαιρομαστε..... η να τις πεταμε στα σκουπιδια?
και τι απο τα 2 θα ηταν πιο χρησιμο για τον περιοσρισμο τους...να τις βλεπουμε σαν παραδειγμα προς αποφυγιν ..η να μη τις βλεπουμε καθολου?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 27-05-08, 00:36
Το avatar του χρήστη kwnstantina
kwnstantina Ο χρήστης kwnstantina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη<νεάπολη>
Μηνύματα: 165
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwnstantina
Προεπιλογή

κουμπαρε να της χαιρομαστε γιατι ειναι ωραια αλλα με μετρο και χαβαλε οχι με κοντρες.θα ηταν πολυ ωραια να μιλουσαμε για κατι αλλο και να υπηρχε και πολυ γελιο.χαμογελαστε η ζωη ειναι πολυ μικρη και πρεπει να την ζεις εντονα.δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα! συγνωμη αν ειπα κατι κακο.
__________________


ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΤΙΠΟΤΑ .............
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 27-05-08, 00:58
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων

νομιζω κανουμε μια πολυ ωραια συζητηση..(για την ωρα)...ε οχι κλειδαρια και εδω....

Για την ώρα ε; ¶ρα παραδέχεσαι αγαπητέ Πάνο ότι μπορεί να εξελιχτεί και στραβά όπως έχει γίνει και στο παρελθόν. Αλήθεια αν ήσουν εσύ mod ήθελα να σ έβλεπα
Όπως καταλαβαίνεις αν και σε συμπαθώ ψηφίζω ναι στις αμπάρες στις κλειδαριές και στα μαστίγια

Αγαπητέ Πάνο εγώ βλέπω, και δε μου αρέσει καθόλου, ένα καινούριο χούι που έχουν αποκτήσει κάποια παλιά μέλη και "απαντάνε" υποτίθεται, με κεφαλαία σε αυστηρό τόνο και με έντονο ρουζ. Και να λέγανε και τίποτα σωστό και τεκμηριωμένο καημός δεν ήτανε. Φταίω εγώ τώρα να τους αποκαλέσω γκέι παπαγαλάκια την άλλη φορά που θα ξανασυμβεί;
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 27-05-08, 04:07
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
με αφορμη πολλα ποστ που σβηστηκαν η κλειδωθηκαν τον τελευταιο καιρο θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας...

1. πιστευετε ειναι καλο να σβηνονται τα ποστ?
2. και αν ναι ποτε??
3. θεωρειται οτι μεσα απο εντονες αντιπαραθεσεις αναλυονται πιο βαθια ορισμενα θεματα ενυδρειακα και μη?
4. ειναι σωστο να καταδεικνυουμε και να αποδοκιμαζουμε ανεπιθυμητες συμπεριφορες προς συμμορφωσιν τριτων?
5α. ειναι καλο να κρατουμε ποστ που εχουνε "ξεφυγει" για να γελαμε?
5β. και που πρεπει να σταματαμε??
1. Καποια ναι.
2. Οταν δεν εξυπηρετουν τιποτα.
3. Καποιες φορες
4. Οχι (αυτες περι συμμορφωσης ειναι "περιεργες παλιες τακτικες")
5α. Καμια φορα
5β. Οταν δεν εχουμε να πουμε κατι χρησιμο για ολους, ακομα και για να γελασουν

Υγ τωρα θα διαβαζω και τι ειπανε και οι αλλοι
Edit : για να τη σπασω και στον mac
-------------------------

double post
Για να το προχωρησω το θεμα ομως.
Συμπληρωνω.
Εμενα μου εχουν σβηστει μερικα ποστ (σε αγγελιες), άλλα δικαιολογημενα βαση "κανονισμων" και άλλα αδικαιοληγητα παλι βαση "κανονισμων".
Εξηγηση, απο τα ΠΜ που ανταλαξα, δεν πηρα ικανοποιητικη και το θεμα (τουλαχιστον για μενα) εμεινε μετεωρο και ανεξηγητο.

Επισης σβηστηκε και μια αγγελια μου
(μαλλον απο λαθος)

Το θεμα που συζηταμε ειναι αν "επιτρεπεται" να σβηνονται ποστ?
Γνωριζω οτι το φορουμ εχει θεσει καποιους κανονες που πρεπει να ακολουθουνται για να ειναι επιτρεπτη η επικοινωνια μας και εμεις τους ειχαμε αποδεχτει οταν γιναμε μελη.
Απο την αλλη εχω καταλαβει, γενικα στα φορουμ οχι εδω συγκεκριμενα, οτι αν θελει το φορουμ να σβησει κατι θα το σβησει.
Γι'αυτο δεν χρειαζεται να σκαμε και πολυ επ'αυτου.
Ειναι αυτο που λενε "δυό γάιδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα"

Και στο'πα ασε δεν θελω να συμμετεχω.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 27-05-08 στις 04:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 27-05-08, 07:18
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Αφηνωντας στην ακρη τις περιπτωσεις των αρχαριων που ξαναρωτανε τα ιδια, υπαρχουν χοντρα τρεις αλλες κατηγοριες που συχνοτατα εξελισσονται σε προβληματα.

1. Οι πλακιτσες. Ισχυει οτι μεταξυ γνωστων μπορουμε να λεμε οτι θελουμε, αλλα απο την αλλη οταν το διαβαζουν κιαλλοι που μπορει να ανηκουν σε πιο ειδικες κοινωνικες ομαδες τοτε δημιουργειται προβλημα. πχ αν καποιος αρχισει να λεει ανεκδοτα με εβραιους, ποντιους, gay, ξανθιες κλπ ολο και καποιος θα βρεθει να παρεξηγηθει.
Και ας πουμε οτι τα ανεκδοτα απλα απαιτουν μια καλη δοση χιουμορ, ομως απο καποιο σημειο και μετα το πραγμα ξεφευγει. ΠΧ.. απο ενα ανεκδοτο για ξανθιες ευκολα φτανουμε να μιλαμε υποτιμητικα για γυναικες... Μεχρι καποια να τα παρει στο κρανιο και να αρχισει τα pm στους mods.
Εδω ισχυει γενικοτερα αν την πλακα που κανουμε θα την καναμε μπροστα στη γιαγια/πεθερα/γυναικα/συντροφο/μανα/εργοδοτη/γειτονα...κλπ
Αν η απαντηση ειναι οχι τοτε το ποστ ειναι υποψηφιο για σβου.

2. Θεματα εντελως ασχετα, και συνηθως ειδικου ενδιαφεροντος. πχ εμβολια, θρησκευτικα- πολιτικα θεματα, και γενικοτερα θεματα που δεν αγγιζουν το αντικειμενο του φορουμ. Επειδη εδω ειναι πολυ ευκολο να πλατιασουμε απιστευτα, και το συγκεκριμενο φορουμ παραμενει θεματικο και οχι γενικης χρησεως, επιβαλλεται ενας γενικος περιορισμος σε τετοια θεματα.
Και ναι βεβαιως να συζητησουμε για το πχ Ηλιελαιο... αλλα δεν θα το κανουμε και υπομνημα. Ειδικοτερα σε θεματα urban myths, παραπληροφορησης και δοξασιων, ειμαστε λιγο ευαισθητοι.. τι να κανουμε τωρα.. (π.χ. μαγνητακια στη βενζινη..)

3. Φαινομενα μοντερνας οχλοκρατιας. Οταν καποιος κανει κατι στραβό και το παρουν χαμπαρι πολλοι, τοτε αρχιζει ο καθενας να βαζει απο ενα λιθαρακι... Το τελικο αποτελεσμα ομως ειναι ασχημο συνολικα.
Παραδειγμα το χτεσινο thread της φιλης μου νικολ....
Ολοι το ξερουμε τι εχει γινει, αλλα... ΟΧΙ ετσι, δεν ειναι τροπος αυτός. Φυσικα και ειναι πολυ δυσκολο να συγκρατηθει κανεις ,απλα μην εχουτε αποριες γιατι μετα πεφτει σβου και lock....(συμπεριλαμβανομενων και των δικων μου ποστ)

Με την ευκαιρια, για τα περι δημοκρατικοτητας, ελευθεριας του λογου και αλλα τετοια που ακουγονται κατα καιρους, να θυμισω οτι εδω δεν ειναι η οδος πανεπιστημιου και οποιος θελει διαδηλωνει κανοντας τα ολα μπαχαλο.
Δοξα τω Θεω τοσα blog υπαρχουν γυρω γυρω, ο καθενας μπορει να ανοιξει ενα και να βγαλει το αχτι του...
Στην τελική κανενα δεν υποχρεωσαμε να γραφει ή να διαβαζει αυτά που λεμε. Ας μην μας κανει και αυτος το ιδιο.Τελικος κριτης ειναι το συνολο, που αν δεν του αρεσει θα φυγει....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη netblues : 27-05-08 στις 08:34
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 27-05-08, 11:12
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την ώρα ε; ¶ρα παραδέχεσαι αγαπητέ Πάνο ότι μπορεί να εξελιχτεί και στραβά όπως έχει γίνει και στο παρελθόν. Αλήθεια αν ήσουν εσύ mod ήθελα να σ έβλεπα
Όπως καταλαβαίνεις αν και σε συμπαθώ ψηφίζω ναι στις αμπάρες στις κλειδαριές και στα μαστίγια
φυσικα και το δεχομαι οτι μπορει και αυτο το ποστ να ειναι "born to be wild"..αλλα δεν το ανοιξα με καμια τετοια προθεση.....και περαν των αποψεων που ακουγονται περιμενω να δω και ποιο θα ειναι το ποστ γενικου ενδιφεροντος που δε θα καταληξει σε αψιμαχια...και θα ειναι γονιμος διαλογος με αποψεις βασισμενες σε επιχειρηματα που θα χαιρεται καποιος να διαβαζει..

αν ημουν mod....μμμμ...ευχαριστω δε θα παρω! ..σοβαρα τωρα...δε ξερω τι θα εκανα και δε γνωριζω τι παροτρυνσεις θα ειχα απο τον admin..

η συμπαθεια αμοιβαια...κι εγω δεν ειμαι κατα....μαλλον προς τα εκει κλινω αλλα αναρωτιεμαι ακομη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 27-05-08, 11:40
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Ενα μονο εχω να πω:
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 27-05-08, 12:07
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενα μονο εχω να πω:
αυτο εννοεις εσυ "παροτρυνση" χα χα....πολυ καλο..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 27-05-08, 17:07
Το avatar του χρήστη Iann_is
Iann_is Ο χρήστης Iann_is δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Ν.Κόσμος
Μηνύματα: 453
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Iann_is
Προεπιλογή

Μετρήσεις κάνατε?
Δώσε λίγες παραπάνω πληροφορίες όπως φωτισμός, ταϊσμα, κτλ
__________________

www.ertunited.gr
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 27-05-08, 17:12
Το avatar του χρήστη Ronnie21
Ronnie21 Ο χρήστης Ronnie21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Επίσης σε πόσα λίτρα είσαστε;
Τι θεραπεία κάνατε μέχρι τώρα;
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 27-05-08, 17:33
Το avatar του χρήστη s-vitzi
s-vitzi Ο χρήστης s-vitzi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-01-2007
Περιοχή: Αθηνα-Αγιοι Αναργυροι
Μηνύματα: 332
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην s-vitzi
Προεπιλογή

Να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι συμφωνω απολυτα με το να κλειδωνονται,ακομα και να σβηνονται ποστ τα οποια ξεφευγουν.
Και το λεω αυτο με κριτηριο τα γραφομενα μου στο προσφατο ποστ της ΝΙΚΟL.Τοσο ευκολα τσιμπησα,και τσαντιστηκα απο τα γραφομενα καποιου που θελει με οποιοδηποτε τροπο να τραβηξει την προσοχη και να προκαλεσει,που προσπαθησα κι εγω να απαντησω με (οποιο διαθετω) χιουμορ.Αποτελεσμα να φαινεται πως ειμαι σε αντιπαραθεση με καποιον που δεν εχω δει κι ουτε προκειται να δω ποτε στη ζωη μου.Και δεν εχω και κανενα προβλημα να ζητησω συγγνωμη απο οσους θιχτηκαν απο τα γραφομενα μου.Επεσα στην παγιδα...Εδω οντως κολλαει φοβερα το σοφο αποφθεγμα που εχει στην υπογραφη της η ριτα

Δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι,αλλα καλοκαιριασε κι εγω τουλαχιστον προτιμω μια βολτουλα,μια εκδρομη,να παρω τις παραλιες απο το να (ξανα) σχοληθω με ανθρωπους που θελουν να τραβουν την προσοχη με οποιονδηποτε τροπο.Βαρβαρα σπορ που ταιριαζουν περισσοτερο στη μουνταδα του χειμωνα.

Σβου λεμε...
__________________
Στελιος
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 27-05-08, 19:21
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Παράθεση:
Να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι συμφωνω απολυτα με το να κλειδωνονται,ακομα και να σβηνονται ποστ τα οποια ξεφευγουν.
(αρκει βεβαια να υπαρχουν και καποια λογικα ορια ανοχης...)

Τώρα βεβαια συζηταμε και
Παράθεση:
"δυό γάιδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα"
Παντως το καλυτερο του ποστ ηταν το ......

mikenuke εγραψες....
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 28-05-08, 12:49
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Θα σας πω την δική μου τακτική την οποία και εφαρμόζω.

Όσον αφορά το κλείδωμα θεματικών ενοτήτων, ένα θέμα κλειδώνετε όταν:
α) δεν έχει να προσφέρει κάτι ουσιώδες πια. Εξηγώ... όταν έχουν λυθεί όλες οι απορίες και έχει κλείσει το θέμα αλλά συνεχίζονται (ακατάπαυστα) δημοσιεύσεις άσχετες με το θέμα (είτε με χιούμορ, είτε με αντιπαραθέσεις, είτε του στυλ... "πότε θα βρεθούμε για κανα καφέ Μήτσο;" ), ήρθε η ώρα για λουκέτο.

β) τα μέλη αρχίσουν να έρχονται σε έντονες αντιπαραθέσεις. Τότε κλειδώνετε το θέμα ακόμα κι αν δεν έχουν λυθεί όλες οι απορίες της θεματικής ενότητας. Οπότε όποιος έχει κι άλλες ερωτήσεις, δεν έχει παρά να ξεκινήσει ένα καινούρια θέμα θέτοντας εκεί τις νέες ερωτήσεις του.

γ) αν το ζητήσει ο δημιουργός της θεματικής ενότητας.

Όσον αφορά το σβήσιμο δημοσιεύσεων:
Γενικά είμαι κατά των σβησιμάτων επειδή, όπως σωστά ειπώθηκε, ο γραπτός λόγος του καθενός είναι που μένει και αυτό εντέλει θα κριθεί. Προσπαθώ να μη σβήνω δημοσιεύσεις παρά μόνο αν αναγκαστώ.
Αναγκάζομαι λοιπόν να σβήσω δημοσιεύσεις μελών όταν σε σοβαρά θέματα απαντούν με άσχετα με το θέμα μηνύματα (όπως πχ. "θα βρέξει σήμερα") μόνο και μόνο για να ανεβάσουν το κοντέρ τους. Οι παλιότεροι θα ξέρουν αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.

Τέλος, όσον αφορά το σβήσιμο θεματικών ενοτήτων:
Είμαι εντελώς κατά του να σβήνονται ολόκληρες θεματικές ενότητες. Ακόμη και αυτές που περιέχουν έντονους τσακωμούς. Όπως είπα παραπάνω, αυτές θα πρέπει να κλειδώνονται και να μένουν εκεί.
Οι μόνοι λόγοι (κατ' εμέ) να σβήνονται θεματικές ενότητες είναι (στο επι παντός επιστητού ας πούμε) όταν δημιουργούνται θέματα που μπορούν να θίξουν κάποια πρόσωπα ή κοινωνικές ομάδες.

Όσον αφορά τα ***, οι διαχειριστές θα πρέπει να ελέγχουν και να φιλτράρουν τα μηνύματα των μελών και να διορθώνουν (όπως έκανα νωρίτερα σήμερα ) τις "λέξεις". Στη συνέχεια, θα πρέπει να στείλει ΠΜ στο μέλος ενημερώνοντάς τον και κάνοντάς του παρατήρηση.
Το ίδιο ισχύει και όταν κάποιο μέλος έχει ανάρμοστη συμπεριφορά... τρώει κίτρινη κάρτα όπως θα έλεγε ο γαύρος.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 28-05-08, 14:16
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

δηλαδη αυτος που κανει μια ερωτηση για ενα θεμα εχει και καποιο ειδος ιδιοκτησια στο θεμα;
αυτο δεν το καταλαβαινω


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σας πω την δική μου τακτική την οποία και εφαρμόζω.

Όσον αφορά το κλείδωμα θεματικών ενοτήτων, ένα θέμα κλειδώνετε όταν:
γ) αν το ζητήσει ο δημιουργός της θεματικής ενότητας.
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 28-05-08, 15:00
Το avatar του χρήστη Iann_is
Iann_is Ο χρήστης Iann_is δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Ν.Κόσμος
Μηνύματα: 453
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Iann_is
Προεπιλογή

Προτείνω να κλειδωθεί το θέμα...
__________________

www.ertunited.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Εχει κανεις το CD "AGA Aquascaping Contest"? mikenuke Γλυκό νερό - Γενικά 0 07-03-05 00:35
"Βιολογική" vs "χημική" λίπανση Fonamstel Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 2 28-08-04 18:59
"Επίσημη" έκδοση "υπολογιστή" ενυδρείου Fonamstel Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 27 07-06-04 04:23
"Λίμνουλα" (κοινώς σκάφη με νερό) στον κήπο Simpethera Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 1 22-09-03 14:50
ΠΕΡΙ "ΖΟΥΜΙΩΝ" ΚΑΙ "ΑΦΕΨΗΜΑΤΩΝ" (Συνεχει newfish Γλυκό νερό - Γενικά 0 18-12-02 21:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09991 seconds with 13 queries