Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-05-08, 20:16
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή "ακραια" ποστ..to be or not to be??

με αφορμη πολλα ποστ που σβηστηκαν η κλειδωθηκαν τον τελευταιο καιρο θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας...

πιστευετε ειναι καλο να σβηνονται τα ποστ? και αν ναι ποτε?? οταν υπαρχει υβρις και βωμολοχια? οταν κατακρινουμε κονωνικες ομαδες η μενονωμενα ατομα? οταν υπαρχει εντονη αντιπαραθεση?

θεωρειται οτι μεσα απο εντονες αντιπαραθεσεις αναλυονται πιο βαθια ορισμενα θεματα ενυδρειακα και μη?

ειναι σωστο να καταδεικνυουμε και να αποδοκιμαζουμε ανεπιθυμητες συμπεριφορες προς συμμορφωσιν τριτων?

ειναι καλο να κρατουμε ποστ που εχουνε "ξεφυγει" για να γελαμε? και που πρεπει να σταματαμε??


δεν εχω σκοπο να ριξω λαδι στη φωτια και τα παραπανω δεν αφορουν μονο το πιο προσφατο (σημερινο) ποστ που κλειδωθηκε αλλα και αλλα πιο παλια....αναρωτηθηκα τα παραπανω και ηθελα να δω αν προβληματιζονται κι αλλα μελη πανω σ΄αυτο...
θα χαιρομουν να πουν τη γνωμη τους και οι mods...γιατι πολλες φορες το εργο τους παρεξηγειται...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-05-08, 20:58
Το avatar του χρήστη lag
lag Ο χρήστης lag δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2007
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

μπορεί να είμαι άκυρος εφόσον δν ξέρω κανέναν σας αλλα έχω να πω κάτι...
είδα κατα καιρούς πολλά ποστ απο αρχαριους η απο μικρά παιδια...(οπώς και γώ που είμαι 15) να τους μιλάτε με ειρωνικό τρόπο και να το παίζουν μερικοί ξερώλες και να παρεξιγούν το παραμικρό μόνο και μόνο επειδή ξέρουν κατι παραπάνω....δεν είναι τρόπος αυτός....μόνοι σας μπήκατε εδώ για να βοηθήσετε κάποιους που δν ξέρουν.
Τώρα για αυτά που έγιναν με την ΝΙΚΟL ,αν είναι ψέυτικες οι φώτο πάει να πεί οτι κάπιους τους δουλευε τόσο καιρό χωρίς λογο..

κάπιοι εδώ είναι πολλή εντάξει παιδιά.
μέσα σε ολα να πω και μπράβο για την ιστοσελίδα και για τις πληροφορίες

φιλικά Κώστας..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-05-08, 21:05
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lag Εμφάνιση μηνυμάτων
.
Τώρα για αυτά που έγιναν με την ΝΙΚΟL
ας μην συγκεκριμενοποιουμε το θεμα μας.....αναφερομαστε σε ολα τα ποστ που κατα καιρους σβηστηκαν-κλειδωθηκαν....

η γνωμη σου ανοιξε και ενα αλλο θεμα..το πως πρεπει να συμπεριφερονται οι "παλιοι" ...και αν ειρωνικα ποστ πρεπει να σβηνονται επισης....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-05-08, 21:08
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Ο ενθουσιασμός των "νέων" έχει σαν αποτέλεσμα να βομβαρδίζεται κυριολεκτικά το φόρουμ με ανούσια ποστ.
Οι επισκέπτες αλλά ειδικά οι mod είναι αναγκασμένοι να τα διαβάζουν όλα αυτά και καταντάει βαρετό και κουραστικό.

Από την άλλη αυτός ο υπέρμετρος ενθουσιασμός της συμμετοχής σε κάτι νέο τους οδηγεί να αρχίζπυν να δίνουν και συμβουλές σε διάφορα θέματα χωρίς να έχουν την εμπειρία για κάτι τέτοιο.

Για να προστατέψουμε το φόρουμ και τα μέλη του από λάθος συμβουλές,οδηγίες και πληροφορίες αναγκαζόμαστε να κάνουμε υποδείξεις και αν δεν συμμορφώνονται προχωράμε δυστυχώς και παραπέρα.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-05-08, 21:11
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο ενθουσιασμός των "νέων" έχει σαν αποτέλεσμα να βομβαρδίζεται κυριολεκτικά το φόρουμ με ανούσια ποστ.
Οι επισκέπτες αλλά ειδικά οι mod είναι αναγκασμένοι να τα διαβάζουν όλα αυτά και καταντάει βαρετό και κουραστικό.

Από την άλλη αυτός ο υπέρμετρος ενθουσιασμός της συμμετοχής σε κάτι νέο τους οδηγεί να αρχίζπυν να δίνουν και συμβουλές σε διάφορα θέματα χωρίς να έχουν την εμπειρία για κάτι τέτοιο.

Για να προστατέψουμε το φόρουμ και τα μέλη του από λάθος συμβουλές,οδηγίες και πληροφορίες αναγκαζόμαστε να κάνουμε υποδείξεις και αν δεν συμμορφώνονται προχωράμε δυστυχώς και παραπέρα.
αυτα ειναι ενα μερος μονο των σβησμενων ποστ και προσωπικα το βρισκω οχι μονο θεμιτο αλλα και απαραιτητο..και πραγματικα μπραβο για το εργο σας....με ολα τα αλλα ομως?? τι γνωμη εχετε?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-05-08, 21:13
Το avatar του χρήστη lag
lag Ο χρήστης lag δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2007
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

έχει δίκιο ο πάνος...δν είναι μόνο τα σβησμένα ποστ και ο ενθουσιασμός των νέων.. αλλα η συμπεριφορά μερικών.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-05-08, 21:18
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

"Δύσκολο" θέμα άνοιξες Πάνο.. Εμένα δε με προβληματίζει καθόλου πάντως (ίσως βέβαια γιατί δε με άγγιξε κάτι τέτοιο, αφού ποτέ δε σβήστηκε δικό μου post).. Εντελώς τυχαία πάντως, στα θέματα που κλειδώθηκαν ποτέ δε συμμετείχα.. Αφού και το συγκεκριμένο παράδειγμα που αναφέρατε δεν το παρακολούθησα λόγω πηξίματος..

Επειδή όμως σε βλέπω κάπως απαισιόδοξο, και στο έχω ξαναπεί και δημοσίως και σε π.μ., η δική μου ελάχιστη εμπειρία στο forum έχει δείξει ότι και ώριμες συζητήσεις για ενυδρειακά και μή θέματα μπορούμε να κάνουμε, όπως και χαβαλέ-σαχλαμάρα-ανωριμότητες-πειράγματα, χωρίς να προκύψει ουδεμία παρεξήγηση.. και that's the nice thing..

Τώρα, στο θέμα του lag, θα διαφωνήσω.. Αν κάτσεις και προσέξεις και διαβάσεις post αρχαρίων, οι "παλιοί" απαντούν πάντα με καλή διάθεση, είναι επεξηγηματικότατοι και ουδεμία σχέση έχουν με "ξερόλες".. Τέτοιες συμπεριφορές βλέπεις συνήθως από νέα μέλη, που έμαθαν ένα-δύο πράγματα και σπεύδουν να απαντήσουν εκεί που δεν ξέρουν.. Και εκεί είναι που συνήθως ξεκινούν οι διαφωνίες.. Δεν έχω δει ποτέ να προκύψει αντίδραση σε απάντηση που έδωσα εγώ π.χ. ή ο πάνος που άνοιξε το post, ή τόσοι άλλοι, που αν και νέοι και άπειροι, απαντούν μόνο για τα λίγα που ξέρουν (που έχουν ρωτήσει στο παρελθόν, έχουν πάρει απαντήσεις, έχουν διαβάσει, και διαδίδουν παραπέρα τα λίγα που έμαθαν)..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-05-08, 21:28
Το avatar του χρήστη kwnstantina
kwnstantina Ο χρήστης kwnstantina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη<νεάπολη>
Μηνύματα: 165
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwnstantina
Προεπιλογή

καλησπερα σε ολους.εγω πιστευω οτι ο καθενας μπορει να λεει την γνωμη του και να εκφραζεται οπως νιωθει.αλλα με μετρο.και πιστευω οτι ολοι εδω μεσα ειμαστε μια οικογενεια και δεν θα πρεπει να υπαρχουν παρεξηγησεις. ειμαστε μια ομαδα και σε ολους μας αρεσει το ιδιο χομπι.τωρα αν σβηνονται καποια πραγματα ενταξει μην το παιρνουμε προσωπικα. φιλικα μιλαω παντα
__________________


ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΤΙΠΟΤΑ .............
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-05-08, 21:30
Το avatar του χρήστη lag
lag Ο χρήστης lag δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2007
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

πρώτα να σας πώ πως ούτε μένα μου έσβισαν ποστ αλλα ηθελα να πώ την γνώμη μου για μια φορα...σε αυτό που είπε οτι τα σβήνουν γιατι λενε αρλούμπες καλα κάνουν και τα σβήνουν! συμφωνό σε αυτο..αλλα κάπιοι δν μιλάνε με όμορφο τρόπο..αυτό θέλω να σας πώ ..
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-05-08, 21:34
Το avatar του χρήστη dr.geo
dr.geo Ο χρήστης dr.geo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2008
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

εγω παντως που ειμαι πολυ καινουργιος και τελειως ασχετος,εμεινα εντυπωσιασμενος απο το ποσο γρηγορα και ολοκληρωμενα μου απαντουσανε...ειναι ολοι πολυ προθυμοι εδω...το ειπα και στον πανο οταν τον γνωρισα και απο κοντα..αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν με πειραξε λιγο και οι απαντησεις καποιον που ηταν αποτομοι στις ερωτησεις μου...λες και ενας πρωταρης δεν εχει δικαιωμα να εχει αποριες...σε αυτα που λεει ο πανος πιστευω οτι,οπως και σε καθε foroum πρεπει να μην υπαρχουν ποστ που να βριζουν...και φυσικα να διαγραφονται..τωρα οσα εχουν εντονη αντιπαραθεση δεν θα πρεπει να διαγραφονται γιατι η αντιπαραθεση ειναι κατι καλο που μπορει να ειναι επικοδομητικη..........
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 26-05-08, 21:39
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

- - - -
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-05-08, 21:47
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Εγώ, όπως και στο παραπάνω post, θα ξαναυπερασπιστώ το forum, όχι για άλλο λόγο, αλλά γιατί κι εγώ έχω αποκομίσει πάρα πολλά από'δω μέσα:

Dr.geo, στο σημείο που λες ότι υπάρχουν απότομες απαντήσεις, θέλω να προσθέσω ότι είναι πολλά πράγματα που συζητιούνται και επαναλαμβάνονται καθημερινά.. Πληροφορίες που υπάρχουν στο tsamisaquarium, ή στα υπομνήματα, κι όμως εξακολουθούν να γίνονται ερωτήσεις κάθε τρεις και λίγο.. Και πάλι, κανείς δεν απαντάει ως ξερόλας.. Απλά δίνει μια βιαστική απάντηση σε κάτι που έχει βαρεθεί να γράφει και να ξαναγράφει.. Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό, και εκ μέρους μου, γι'αυτό το λόγω απαντάω σε πράγματα που παλιότερα είχα ρωτήσει κι εγώ ο ίδιος.. Κι εγώ και πολλοί άλλοι..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-05-08, 21:50
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

εχουμε εστιασει στο θεμα των αρχαριων....απαραιτητο κι αυτο...αλλα τι λετε και για το θεμα των αντιπαραθεσεων?? σε ενυδρειακα και μη θεματα??
γιατι το θεμα ειναι γενικα τα σβησμενα και κλειδωμενα ποστ....αν το σβησιμο εξυπηρετει περισσοτερα απο την παραμονη τους σε ενα thread...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-05-08, 21:51
Το avatar του χρήστη lag
lag Ο χρήστης lag δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2007
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ, όπως και στο παραπάνω post, θα ξαναυπερασπιστώ το forum, όχι για άλλο λόγο, αλλά γιατί κι εγώ έχω αποκομίσει πάρα πολλά από'δω μέσα:
όλοι το υπερασπιζόμαστε φίλε χοντρουλη
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-05-08, 22:03
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Συμφωνώ, το θέμα των αρχαρίων ας πούμε ότι το κλείσαμε.. Πάμε στο πιο "δύσκολο" κομμάτι τώρα.. Μια καλή ερώτηση για να ξεκινήσουμε την κουβέντα είναι αν για να σβήστηκε ή να κλειδωθεί κάποιο post χτύπησε κάποιος το αντίστοιχο κόκκινο κουμπάκι, και διαμαρτυρήθηκε στον αντίστοιχο μοντεράτορα.. Εδώ θα πρέπει να μας απαντήσουν νομίζω οι ίδιοι..

Από προσωπικής εμπειρίας, κάποια στιγμή είχα παρατραβήξει ένα πείραγμα στον Πάνο, και πήρα ένα "συμμαζέψου".. Μεταξύ μας τα βρήκαμε, δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση, απεναντίας, χώρισε το Χαλβά και τα φτιάξαμε κιόλας! Πέρα από την πλάκα, παρόλο που μεταξύ μας τα βρήκαμε, κάποιος είδε το συγκεκριμένο και διαμαρτυρήθηκε στον mod, και έλαβα μνμ ότι το συγκεκριμένο post ήταν προσβλητικό, και διορθώθηκε.. Μια χαρά, ούτε γάτα ούτε ζημιά λοιπόν..

¶ρα, νομίζω ότι πρέπει πρώτα απ'όλα να συμφωνήσουμε ότι αν υπάρξει παράπονο συγκεκριμένο (και δικαιολογημένο προφανώς, σύμφωνα με τον mod), το post όντως θα πρέπει να σβήνεται/τροποποιείται, και αυτός που το έγραψε να ενημερώνεται αντίστοιχα.. Σωστά?
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-05-08, 22:06
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Πανο λαθος θεμα ανοιξες δεν συμβαiνουν αυτα εδω. Αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι αν εισαι φιλοζωος σε βαθμο ξεφτιλα, αν εισαι εναντια στο ειδος σου ολα καλα, αν ομως υποστηριξεις το ειδος σου εισαι κακος αναποδος κτλ.
Το μεγαλο προβλημα για εμενα δεν ειναι τα σβησμενα ποστ τοσο οσο το οτι οι mods kai admin κανουν αλλο μεγαλητερο λαθος το οτι περνουν θεση σε ενα θεμα με αποτελεσμα οσοι συμμεριζοντε της αποψεις τον (μοδ-αδμιν) περνουν θαρρος και οσοι ειναι αντιθετη απλα σιωπουν (ποιος θα παει κοντρα οεο???)
Γνωμη μου ειναι οι υπευθυνοι πρεπει να συμβουλευουν, εποπτευουν και να προσπαθουν να κρατανε της ισοροποιες σε ενα θεμα. και οχι να συμπεριφερονται σαν απλα μελη με την δυναμη του del.

Υ.Γ. Σαν να ειδα στο βαθος τον netblues να κραταει μια κλειδαρια και να ερχετε κατα εδω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-05-08, 22:09
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
¶ρα, νομίζω ότι πρέπει πρώτα απ'όλα να συμφωνήσουμε ότι αν υπάρξει παράπονο συγκεκριμένο (και δικαιολογημένο προφανώς, σύμφωνα με τον mod), το post όντως θα πρέπει να σβήνεται/τροποποιείται, και αυτός που το έγραψε να ενημερώνεται αντίστοιχα.. Σωστά?
συμφωνουμε οσον αφορα τα προσβλητικα η υβριστικα ποστ...παραμενει ομως το θεμα των αντιπαραθεσεων..οταν οι τονοι οξυνονται χωρις ομως υβρεις...και αρχιζουν τα παιχνιδια των λεξεων...."μα σου ειπα -μα μου ειπες..."
ή επισης τα σχολια που αφορουν την κατηγορια μικρες αγγελιες....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ. Σαν να ειδα στο βαθος τον netblues να κραταει μια κλειδαρια και να ερχετε κατα εδω.
νομιζω κανουμε μια πολυ ωραια συζητηση..(για την ωρα)...ε οχι κλειδαρια και εδω....
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 26-05-08 στις 22:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-05-08, 22:18
Το avatar του χρήστη dr.geo
dr.geo Ο χρήστης dr.geo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2008
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ, όπως και στο παραπάνω post, θα ξαναυπερασπιστώ το forum, όχι για άλλο λόγο, αλλά γιατί κι εγώ έχω αποκομίσει πάρα πολλά από'δω μέσα:

Dr.geo, στο σημείο που λες ότι υπάρχουν απότομες απαντήσεις, θέλω να προσθέσω ότι είναι πολλά πράγματα που συζητιούνται και επαναλαμβάνονται καθημερινά.. Πληροφορίες που υπάρχουν στο tsamisaquarium, ή στα υπομνήματα, κι όμως εξακολουθούν να γίνονται ερωτήσεις κάθε τρεις και λίγο.. Και πάλι, κανείς δεν απαντάει ως ξερόλας.. Απλά δίνει μια βιαστική απάντηση σε κάτι που έχει βαρεθεί να γράφει και να ξαναγράφει.. Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό, και εκ μέρους μου, γι'αυτό το λόγω απαντάω σε πράγματα που παλιότερα είχα ρωτήσει κι εγώ ο ίδιος.. Κι εγώ και πολλοί άλλοι..
οχι συμφωνω και το τονισα οτι ειναι ολοι εδω και προθυμοι και ευγενικοι...δεν διαφωνω......
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-05-08, 22:19
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Χοντρε εσυ τα βλεπεις ποιο χαλαρα τα πραματα απο οτι καποιος αλλος πχ Εγω. οταν βλεπω κατι αντιθετο στα πιστευω μου θα μιλησω δεν θα σωπασω.
Αν μη τι αλλο αν ειναι και λαθος η σκοπιμα τοποθετημενο απο μια συγκεκριμενη οπτικη γωνια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-05-08, 22:31
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Εδώ νομίζω πρέπει να καταλάβουμε και λιγάκι τη δυσκολία του έργου των mods.. Όταν κάποιο θέμα ξεφεύγει, είναι αρκετά "κουραστική" ιστορία να κάτσεις και να ξεδιαλύνεις τι θα μείνει και τι δε θα μείνει.. Και είναι πιθανό σε κάποιες περιπτώσεις να σβηστούν και κάποια "παραπανίσια" χωρίς λόγο.. Εγώ τουλάχιστον πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) ότι αυτό είναι που συμβαίνει..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 26-05-08, 22:34
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

διαφωνω με τα κλειδωματα και τις διαγραφες, μερικα προσφατα που θυμαμαι τωρα ειναι στο θεμα των φουστηδων, στην αγγελια με τα παγκασιους, στην Νικολ, σε δικες μου μπηχτες σε εμπορους (ειπαμε δεν μπορω να αντισταθω)

επισης αναφερθηκε για την αντιμετωπιση των νεων, μην μου πειτε οτι σχεδον ΟΛΟ το φορουμ δεν απανταει ειρωνικα στον westie, οκ καταλαβαινω οτι η ηλικια ειναι περιεργη και εμεις ειμασταν εκει, εμεις οι μεγαλυτεροι ομως πρεπει να φερομαστε με τροπο που αρμοζει στην ηλικια μας

οποτε φιλε Πανο to be απο εμενα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-05-08, 22:38
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

κουραστικο σιγουρα....αλλα πραγματικα προσπαθω να δω αν το να παραμεινουν τα επιφοβα ποστ ειναι πιο χρησιμο απο το να σβηστουν....ισως επειδη και στο σχολειο παντα καταλαβαινα με παραδειγματα καλυτερα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
σχεδον ΟΛΟ το φορουμ δεν απανταει ειρωνικα στον westie, οκ καταλαβαινω οτι η ηλικια ειναι περιεργη και εμεις ειμασταν εκει, εμεις οι μεγαλυτεροι ομως πρεπει να φερομαστε με τροπο που αρμοζει στην ηλικια μας

οποτε φιλε Πανο to be απο εμενα
θα ηθελα πολυ αληθεια να ακουσω και τη γνωμη του μικρου μας φιλου westie πανω σε αυτο....πως νιωθει που δεν δεχεται παρατηρησεις μονο σε πμ αλλα και δημοσια σχολια ποικιλου περιεχομενου??..που δεν σβηνονται??
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 26-05-08 στις 22:38 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-05-08, 22:40
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Στο θεμα τσιρκο ειχα ενα ποστ #40 δεν ελεγα κατι κακο απλα εκανα αντιπαραθεση στρεφοντας τα λογια καποιου εναντιων του, με παραδειγμα.
Αλλα επρεπε να σβηστει και αλλα πολλα που καποιοι τα ειδαν αλλοι κανουν πως δε τα ειδαν.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-05-08, 22:42
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
επισης αναφερθηκε για την αντιμετωπιση των νεων, μην μου πειτε οτι σχεδον ΟΛΟ το φορουμ δεν απανταει ειρωνικα στον westie, οκ καταλαβαινω οτι η ηλικια ειναι περιεργη και εμεις ειμασταν εκει, εμεις οι μεγαλυτεροι ομως πρεπει να φερομαστε με τροπο που αρμοζει στην ηλικια μας
Ο καθένας έχει τον τρόπο με τον οποίο γράφει εδώ μέσα και κρίνεται για αυτό.
Αλλά και οι "νέοι" πρέπει να συμμορφώνονται με τους κανόνες του φόρουμ που τους φιλοξενεί και να δείχνουν αυτοσυγκράτηση.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-05-08, 22:44
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο καθένας έχει τον τρόπο με τον οποίο γράφει εδώ μέσα και κρίνεται για αυτό.
σωστη επισημανση....και χρησιμη ...μας κανει να σκεφτουμε λιγο πριν γραψουμε κατι...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 26-05-08, 22:49
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Υπάρχει ένα θεματάκι εδώ.. Ο καθένας έχει έναν τρόπο που συμπεριφέρεται, και έναν χαρακτήρα τον οποίο εκδηλώνει με τη συμπεριφορά του.. Ο γραπτός λόγος δεν αντικατοπτρίζει πάντα τη συγκεκριμένη συμπεριφορά.. Πολύ περισσότερο για ανθρώπους που δεν έχουν ιδιαίτερη εμπειρία σε internet-θέματα, όπου γενικά "παίζει" πολύ γράψιμο (forum, chat, msn, facebook κ.τ.λ.), με αποτέλεσμα είτε να παρεξηγούν πράγματα που γράφτηκαν με καλή διάθεση, είτε να γράφουν και οι ίδιοι πράγματα παρεξηγήσιμα..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 26-05-08, 22:50
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Ο καθένας έχει τον τρόπο με τον οποίο γράφει εδώ μέσα και κρίνεται για αυτό.

Αρκει να μεινουν και γραμμενα για να τον κρινουν. Αν σβηνονται κρινουν αερα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 26-05-08, 22:56
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

μονο για τους νεους παει αυτο; οι παλιοι;
ακριβως οπως το ειπες ειναι ο καθενας κρινεται απο τα γραπτα του, να αντιμετωπιζεις με ειρωνια εναν μικροτερο σου εκμεταλευομενος την πνευματικη αδυναμια που εχει λογω ηλικιας ειναι δειγμα ποιοτητας του χαρακτηρα σου (δεν αναφερομαι σε εσενα γενικα μιλαω), διαφωνεις;

δεν αναφερομαι σε μια πλακιτσα, αυτη θα γινει αλλα δεν ειναι μια η πλακιτσα ειναι ο κανονας

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο καθένας έχει τον τρόπο με τον οποίο γράφει εδώ μέσα και κρίνεται για αυτό.
Αλλά και οι "νέοι" πρέπει να συμμορφώνονται με τους κανόνες του φόρουμ που τους φιλοξενεί και να δείχνουν αυτοσυγκράτηση.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 26-05-08, 23:18
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή http://www.aquatek.gr/vb/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=266951

παρακαλώ τον westie να μην γράψει κάτι γιατί θα πονέσουν και πάλι τα ματάκια μας (αν και πρέπει να του αναγνωρίσω ότι κάνει φιλότιμες προσπάθειες τελευταία)
επίσης τέτοια τυπάκια γενικότερα που σήμερα στήνουν μονομαχοενυδρέιο και σε 2 ώρες 5τονο reef, είναι μόλις 12 χρονών και ασχολούνται με ενυδρεία 5 χρόνια εμένα προσωπικά με εκνευρίζουν
επιπλέον με εκνευρίζουν όλοι όσοι γράφουν για να γράφουν χωρίς να έχουν διαβάσει προηγουμένως τι έχουν γράψει οι υπόλοιποι (πχ έχω μετρήσει τις παραμέτρους με φασματογράφο και είναι τέλειες - επισυνάπτονται τιμές - αλλά το ψάρι μου έχει λόθυγγα τι να κάνω; απάντηση μετρήσεις έκανες; )
Τέλος δικαιολογώ απόλυτα τους mods γιατί έχουν βαρεθεί να βλέπουν βλακείες (και δικές μου ακόμα) όλη την ώρα και να προσπαθούν να κρατήσουν ένα χαρακτήρα ακόμα κι αν οι ίδιοι διασκεδάζουν.
Στο φινάλε πολύς λόγος δε γίνεται για το παντός επιστητού; ψαροφόρουμ είναι,μ γράψτε και τίποτα για τα ενυδρεία σας
__________________





Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos : 28-05-08 στις 10:27
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 26-05-08, 23:19
Το avatar του χρήστη Ronnie21
Ronnie21 Ο χρήστης Ronnie21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Γνώμη μου είναι να μένουν ως έχουν τα ποστ. Ναι, παρεξηγούνται πολλά γραφούμενα, αλλά τι στο καλό; Έχουμε μυαλό να κατεβάζουμε σκληρότητες, να κάνουμε αναπαραγωγές, να... να... να... και καθόμαστε τσακωνόμαστε για το αν (εντελώς τυχαία) παρεξηγούνται οι ομοφυλόφιλοι! Και σας λέω εντελώς σίγουρος πως ΟΧΙ!
Πρότασή μου προς τους υπεύθυνους είναι να βάλουν *** σε καμία λέξη και να καθοδηγήσουν την κουβέντα όταν ξεφεύγουν. Δεν είναι δυνατόν να είναι αλάνθαστοι. Γνώμη και πιστεύω έχει ο καθένας. ¶λλος την λέει άλλος την κρατάει για τον εαυτό του
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Εχει κανεις το CD "AGA Aquascaping Contest"? mikenuke Γλυκό νερό - Γενικά 0 07-03-05 00:35
"Βιολογική" vs "χημική" λίπανση Fonamstel Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 2 28-08-04 18:59
"Επίσημη" έκδοση "υπολογιστή" ενυδρείου Fonamstel Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 27 07-06-04 04:23
"Λίμνουλα" (κοινώς σκάφη με νερό) στον κήπο Simpethera Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 1 22-09-03 14:50
ΠΕΡΙ "ΖΟΥΜΙΩΝ" ΚΑΙ "ΑΦΕΨΗΜΑΤΩΝ" (Συνεχει newfish Γλυκό νερό - Γενικά 0 18-12-02 21:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,10289 seconds with 14 queries