Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 03-10-06, 09:58
Το avatar του χρήστη jstiva
jstiva Ο χρήστης jstiva δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-10-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 139
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jstiva
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsikis
Φίλε jstiva καλώς ήρθες στην παρέα.

Απαντώ λοιπόν στα ερωτήματά σου τα οποία ειναι σεβαστά και άξια προσοχής.

1) Αναφέρεις πως κάποιος μπορεί να ασχολείται χρόνια άσχετα με τον αριθμό των post..
Και εσύ είσαι σε θέση να γνωρίζεις με το ποιόν μιλάς ?
Λές ότι "Το λάθος συγχωρείτε η ανευθυνότητα όχι"..
ΚΑι σου απαντώ.....
Εγώ είμαι ανεύθυνος απέναντι σου...Τι κάνεις?
Πράτεις σύμφωνα με την ανεύθυνη απάντηση μου...Και καλά κάνεις μια και δεν γνωρίζεις...Γι'αυτό άλλωστε ρωτάς.
Και άν όλα πάνε στράφι?
Πολλά τα παραδείγματα ανευθυνότητας φίλε μου γύρω μας.
Και δόξα το θεό τα ποσοστά στο GAB είναι υπό εξαφάνιση..

2) Θα ήθελα να σε πληροφορήσω πως τα πιο έμπειρα μέλη κάνουν άριστη δουλεια...
Ακόμα και ένας νέος να απαντήσει και είναι λάθος αυτοί όχι μόνο θα διορθώσουν αυτόν που απάντησε αλλά θα συμβουλέψουν με μεγάλη χαρά και αυτόν που ρώτησε...
Οπότε το καλύτερο για εμένα "Δεν ξέρεις?, Δεν είσαι σίγουρος?" καλύτερα σιώπα και ανέμεινε απάντηση από κάποιον που είναι παθών..Πως θα είσαι σίγουρος για την σωστή απάντηση? Δεν είσαι... Αλλά θα διορθωθει σίγουρα από τον πιό έμπειρο εάν είναι λάθος..και θα επιβραβευθει στο σωστό..
Ρίξε λίγο ψάξιμο και θα δείς αρκετά παραδείγματα.

3) Λές ότι "Ακόμα το να απαντήσει ένας "νέος" σημαίνει ότι είδε την ερώτηση νωρίτερα από κάποιον "παλιό" , δίνοντας έτσι το πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό της "γρήγορης απάντησης" και της ζωντάνιας στο φόρουμ."
Πρίν ρωτήσεις λοιπόν καλύτερα να ψάξεις γι'αυτό που σε ενδιαφέρει και όχι ρωτώντας να πάρεις απάντηση από κάποιον που απλά είδε την απάντηση από κάποιον παλιό χωρίς να ξέρει εάν ειναι όντως το σωστό χωρίς να είναι παθών ή έστω λιγάκι σίγουρος.
Εδώ κολλάει το "Το λάθος συγχωρείτε η ανευθυνότητα όχι"????

4) Παραπομπή στην απάντηση 2...

5) Σαφώς και αναφέρομαι(μαστε) στα άτομα τα οποία χωρίς λόγο ποστάρουν εδώ και εκεί χωρίς να είναι σίγουροι για την ορθή απάντηση αλλά και το γιατί ποστάρουν!!!


Φιλικά
tsikis

Καλώς ήρθες και πάλι.
Καλώς σας βρήκα! Να σου απαντήσω "εν συντομία":

1) Οχι δεν ξέρω με ποιόν μιλάω. Για ότι κάνω όμως είμαι εγώ υπεύθυνος - όπως πάντα συμβαίνει στην ζωή - και όχι αυτός που μου το είπε. Αρα αν μου πει "βούτηξε το ψάρι σε οινόπνευμα" απλά δε θα το κάνω... Ακόμα έχω την συνήθεια να περιμένω απάντηση από περισσότερους και όχι από έναν. Αν κάποιος κάνει ότι του πει ο πρώτος τυχόντας χωρίς να το σκεφτεί ή περιμένει και άλλες γνώμες τότε δεν του φταίει κανείς για οτιδήποτε συμβεί.

2) Δεν διαφωνώ μαζί σου ότι κάνουν άριστη δουλειά - και αγόγγυστη θα πρoσθέσω

3) Λέω ότι η γρήγορη απάντηση είναι ένδειξη ότι το φόρουμ είναι ένας ζωντανός οργανισμός. Η απάντηση κάποιου - ακόμα και αν δεν ξέρει την απάντηση στο πρόβλημα σου αλλα απλά μοιράζεται την αγωνία σου και μόνο - είναι σημαντικό πολύ πράγμα.


Απαντώντας στον φίλο nikitasp να πω ότι πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα απλά και καλοπροαίρετα. Εχω την αίσθηση ότι κανείς δεν είχε την πρόθεση να προσβάλλει κάποιους άλλους, απλά καυτηριάστηκαν κάποια φαινόμενα λανθασμένων απαντήσεων που δόθηκαν. Γνώμη μου ότι αυτό ίσως δεν έγινε αρκετά σαφές γι' αυτό και έγραψα ότι έγραψα για να το ξεκαθαρίσουμε. Αυτό νομίζω λέει στην παράγραφο που έκανα quote (στο 5) και ο tsikis.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΠΛΗΡΩΣ όμως με τα γραφόμενα του φίλου Τzimakou. Οταν κάποιος φτιάχνει ένα ιδιωτικό forum τότε αυτόματα παραχωρεί το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου σε αυτούς που συμμετέχουν - υπό την προϋπόθεση τι δεν είναι υβριστικοί και προσβλητικοί. Δεν είναι δυνατόν να απαιτεί να γράφουν αυτά΄που αυτός θεωρεί σωστά και αρέσουν σε εκείνον. Αλλιώς ας μην φτιάξει φόρουμ συζητήσεων αλλά να φτιάξει ένα site με άρθρα για ενυδρεία π.χ. και είναι με όλους εντάξει. Οποιος θέλει τον διαβάζει και συμφωνεί και όποιος δεν θέλει όχι....
Επίσης κατά την εγγραφή μου σε αυτό το φόρουμ αλλα και σε άλλα αυτόματα συμφώνησα με κάποιους όρους. Δεν είδα πουθενά ότι άπαγορεύεται να έχω και να εκφράζω τις δικές μου απόψεις - υποχρεούμαι να τις τεκμηριώνω.... Αν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν το έχω καταλάβει παρακαλώ ας μου επισημανθεί από κάποιον και αποχωρώ αυτόματα.

Και όσο για το site που λες (δεν γνωρίζω για πιο μιλάς) ότι συμμετέχεις - θεωρώ αυτό που γίνεται από τους moderators (έχω υπάρξει και τέτοιος για πολύ καιρό σε άλλα φόρουμ) - άκρως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Συγχωρείστε μου που ξέφυγα λίγο από το θέμα αλλα η τοποθέτηση του tzimakou άγγιξε ευαίσθητες "χορδές" μου.

Κλείνοντας σαν γενικό συμπέρασμα θα πω ότι μέσα σε ένα φόρουμ ο καθένας χτίζει σιγά σιγά την εικόνα του, εδραιώνει την σοβαρότητα και την αξιοπιστία του. Το να πεις σε κάποιον μην απαντάς "γιατί δεν ξέρεις" από την στιγμή που δεν το καταλαβαίνει μόνος του δεν νομίζω ότι έχει νόημα. Διατρέχεις τον κίνδυνο να παρεξηγηθείς από κάποιους, κάποιοι να προσβληθούν, άκρη δεν θα βγάλεις και γενικά δεν δίνεις καλή εικόνα. Απλά σιγά σιγά τέτοια άτομα απομονώνονται, περιθωριοποιούνται και στο τέλος σιωπούν από μόνα τους ή συντονίζονται με τους υπόλοιπους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jstiva : 03-10-06 στις 10:05
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 03-10-06, 10:17
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι ανοιχτό σε όλους,είναι μερικές φορές πέραν του δέοντος δημοκρατικό και οι απόψεις των μελών του δεν λογοκρίνονται.

Αυτή είναι και η θέση του ιδιοκτήτη ο οποίος και έχει κατηγορηθεί κατά καιρούς για την επιλογή του αυτή η οποία ουκ ολίγες φορές μας έχει οδηγήσει σε περίεργες καταστάσεις.

Είανι πολλοί που ζήτησαν διαγραφές μελών,κλειδώματα δημοσιεύσεων ή και λογοκρισία όμως κάτι τέτοιο δεν έγινε παρά μόνον αν η κατάσταση ξέφευγε από κάθε έλεγχο.

Προσωπικά σαν διαχειριστής έχω δεχθεί πμ από τον Τόλη για να διορθώσω μια δημοσίευση μου,κάτι που θα μπορούσε κάλλιστα να το κάνει και ο ίδιος χωρίς να με ρωτήσει.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 03-10-06, 11:09
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jstiva
.....
.......
Επίσης κατά την εγγραφή μου σε αυτό το φόρουμ αλλα και σε άλλα αυτόματα συμφώνησα με κάποιους όρους. Δεν είδα πουθενά ότι άπαγορεύεται να έχω και να εκφράζω τις δικές μου απόψεις - υποχρεούμαι να τις τεκμηριώνω.... Αν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν το έχω καταλάβει παρακαλώ ας μου επισημανθεί από κάποιον και αποχωρώ αυτόματα.
....
Και με τις δύο σου απαντήσεις συμφωνώ !
Αυτό το κομμάτι όμως θα ήθελα να μου πεις γιατί δεν σου άρεσε.
Αυτό που με ενόχλησε όταν ρωτούσα διάφορα ως αρχάριος ήταν οι ελλειπείς απαντήσεις.
Κάποιος που έδινε μια τεκμηριωμένη απάντηση μου εξηγούσε περισσότερα και με έφερνε πιο κοντά στην όλη "φιλοσοφία" του ενυδρείου.
Σίγουρα δεν είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε αλλά γιατί το βλέπεις ως κάτι κακό ;
Ως 'τεχνικό' forum το να αποδεικνύεις αυτό που λες είναι λάθος ;
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano

Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 03-10-06, 11:11
Το avatar του χρήστη caverman
caverman Ο χρήστης caverman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Περιοχή: Σταθμός Πλακεντίας - Αττική
Μηνύματα: 682
Προεπιλογή Μια ιστορία* θα σας πω:

Ήταν πριν αρκετά χρόνια όταν μια μικρή παρέα ξεκινούσε κάτι μοναδικό για τα Ελληνικά δεδομένα. Και ήταν όλα καλά όσο η αγάπη, το μεράκι και η συνοχή έκαναν την παρέα να μεγαλώνει και τα αποτελέσματα της δράσης τους να γίνονται όλο και ποιο θεαματικά και ευρέως αποδεκτά. Ολοένα και περισσότεροι τους ακολούθησαν μέχρι που το παρεΐστικο κλίμα άρχισε να κλονίζεται από παρόμοιες διαφωνίες και προστριβές…Νέοι και παλιοί, κόντρες, αποχωρήσεις, ξανά μια παρέα (αποχώρησαν αρκετοί) και ξανά διεύρυνση μέχρι να γίνει συνείδηση ότι δεν είναι πλέον μια παρέα αλλά μια πολύ μεγαλύτερη ομάδα που έχει ανάγκη από κανόνες που διασφαλίζουν την μεγάλη ομάδα και όχι την παρέα. Αν και συνειδητοποίησαν την αναγκαιότητα των κανόνων συνέχισαν να ταλανίζονται και από τα μέλη της παρέας που δεν μπορούσαν πάντα να εφαρμόζουν τους κανόνες που οι ίδιοι θέσπισαν αλλά και από τα νέα μέλη που δεν ακολουθούσαν τους κανόνες…Θα καταφέρουν να γίνουν μια μεγάλη ομάδα ή θα ξαναγίνουν πάλι παρέα; Το μέλλον θα δείξει…

Και επειδή φυσικά αυτή η ιστορία μου ήρθε στο μυαλό διαβάζοντας κάποια post εδώ σκέφτηκα να την αναφέρω μήπως και υπάρχουν ομοιότητες. Και είναι προσωπική μου ελπίδα και ανακούφιση ότι αρκετοί εδώ οραματίζονται μια ομάδα που διαρκώς θα μεγαλώνει. Είμαστε βλέπεται πολλοί (και είναι ευχάριστο ότι είμαστε πολλοί ) για να είμαστε μόνο μια παρέα.
Προέχει αυτονόητα το συμφέρον του συνόλου. Εάν τώρα οποιοδήποτε υποσύνολο μπορεί (που πιστεύω ότι μπορεί να συμβαίνει ) να κάνει και καλή παρέα τότε όλα θα βαίνουν προς το καλλίτερο…με ποιο ευχάριστο τρόπο…

Με σεβασμό…


Κωνσταντίνος Α. – Νεότατο μέλος.


* Πάσα ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα και γεγονότα του χώρου ας θεωρηθεί απλή σύμπτωση.



Και για να συμπληρώσω τις παλαιότερες σχετικές παραθέσεις:
http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=5885
__________________
Cave Mania...

Εσύ ... είσαι μέλος του ΠΣΦΕ;;;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη caverman : 03-10-06 στις 11:49
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 03-10-06, 12:21
Το avatar του χρήστη jstiva
jstiva Ο χρήστης jstiva δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-10-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 139
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jstiva
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Juan
Και με τις δύο σου απαντήσεις συμφωνώ !
Αυτό το κομμάτι όμως θα ήθελα να μου πεις γιατί δεν σου άρεσε.
Αυτό που με ενόχλησε όταν ρωτούσα διάφορα ως αρχάριος ήταν οι ελλειπείς απαντήσεις.
Κάποιος που έδινε μια τεκμηριωμένη απάντηση μου εξηγούσε περισσότερα και με έφερνε πιο κοντά στην όλη "φιλοσοφία" του ενυδρείου.
Σίγουρα δεν είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε αλλά γιατί το βλέπεις ως κάτι κακό ;
Ως 'τεχνικό' forum το να αποδεικνύεις αυτό που λες είναι λάθος ;

Φίλε juan
Ας υποθέσουμε ότι έχεις ένα πρόβλημα, μια απορία, κάτι τέλοσπάντων και το εκφράζεις εδω μέσα. Εμφανίζεται ο κ. Ασχετίδης σου δίνει μια λανθασμένη απάντηση που σε οδηγεί σε καταστροφή.... Την επόμενη φορά που θα έχεις πρόβλημα και το ξαναθέσεις εδώ, και πάλι απαντήσει ο κ. Ασχετίδης θα τον ακούσεις? Νομίζω πως όχι... Άρα αυτόματα, μόνος του ο κ. Ασχετίδης μπαίνει στο περιθώριο και οι υπόλοιποι τον αγνοούν.
Αυτό προσπαθώ να εκφράσω, ότι το δεν μπορεί να τεθεί μέτρο στο ποιός είναι αυτός που πρέπει να απαντά και ποιός όχι. Δεν υπάρχει σαφής τρόπος μέτρησης εμπειρίας, για αυτό και δεν είναι κατά την γνώμη μου σωστό να πούμε στον κ. Ασχετίδη να μην δίνει απαντήσεις γιατί θα μας πει ότι θίχτηκε προσβλήθηκε κλπ.
Ας κάνουμε λοιπόν αυτό που πολλοί κάνουν στα ενυδρεία τους, αφήνουν την φύση να βρει τις ισορροπίες...

Τις 2 ερωτήσεις που βρίσκονται στο τέλος του μηνύματος σου συγχωρησε με αλλα μάλλον δεν τις καταανοώ πλήρως...Είπα εγώ ποτέ ότι είναι λάθος να αποδεικνύεις αυτά που λες?

Φίλε caverman η ιστορία που λες είναι πέρα για πέρα πραγματική - την έχω ζήσει πολύ καλά. Ομως το συγκεκριμένο χόμπυ των ενυδρείων δεν νομίζω ότι προσφέρεται για κόντρες και διαπληκτισμούς - αν και αμα πηγαίνεις γυρεύοντας πάντα κάτι θα βρεις. Γι' αυτό επαναλαμβάνω αυτό που είπα και προηγουμένως:
Ας κάνουμε λοιπόν αυτό που πολλοί κάνουν στα ενυδρεία τους, αφήνουν την φύση να βρει τις ισορροπίες...

Νομίζω πως ότι είχα να πω το εξάντλησα, καλό είναι να μην προσθέσω περισσότερα, μην υποτεθεί ότι βρήκα ένα έξυπνο τρόπο να αυξήσω το νούμερο των post μου...

Οποιος θέλει κάτι ευχαρίστως να τα πούμε μέσω προσωπικών μηνυμάτων, ή και προσωπικά αν υπάρχει χρόνος και αν είναι έτοιμος να απαντήσει και σε μερικές από τις πάμπολλες απορίες μου...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 03-10-06, 12:31
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

Αυτό είδα και δεν κατάλαβα...έτσι, ρώτησα.
Παράθεση:
Δεν είδα πουθενά ότι άπαγορεύεται να έχω και να εκφράζω τις δικές μου απόψεις - υποχρεούμαι να τις τεκμηριώνω.... Αν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν το έχω καταλάβει παρακαλώ ας μου επισημανθεί από κάποιον και αποχωρώ αυτόματα.
Μάλλον δεν κατάλαβα καλά, όπως φαίνεται....
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano

Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 03-10-06, 14:09
Το avatar του χρήστη GP250381
GP250381 Ο χρήστης GP250381 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μηνύματα: 639
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GP250381
Προεπιλογή

αυτο που θελω εγω να πω μονο ειναι οτι το θεμα αυτο επρεπε να ανοιχτει απο ενα μοδερατορα και οχι απο απλο μελος,εκτος και αυτο το μελος εχει παρει λαθος απαντησεις απο αρχαριο οπως λεει και εχει παθει ζημια.αλλα υπαρχουν και αρκετα members τα οποια ναι μεν ειναι στο forum membersh junior αλλα εχουν αρκετη εμπειρια να απαντησουν σε πολλα,δεν μιλαω για τον εαυτο μου εγω ειμαι και το λεω αρχαριος.αλλα κατι που ξερω οτι ειναι σωστο και το εχω δοκιμασει θα το πω χωρις να διστασω( απο ερωτηση για τα ψαρια μεχρι diy).και κατι αλλο με τον τιτλο του ποστ,τι θα πει ασχετους????αρχαριοι μπορει
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GP250381 : 03-10-06 στις 17:58
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 04-10-06, 09:17
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jstiva
Ας κάνουμε λοιπόν αυτό που πολλοί κάνουν στα ενυδρεία τους, αφήνουν την φύση να βρει τις ισορροπίες...

Ομως το συγκεκριμένο χόμπυ των ενυδρείων δεν νομίζω ότι προσφέρεται για κόντρες και διαπληκτισμούς - αν και αμα πηγαίνεις γυρεύοντας πάντα κάτι θα βρεις. Γι' αυτό επαναλαμβάνω αυτό που είπα και προηγουμένως:
Ας κάνουμε λοιπόν αυτό που πολλοί κάνουν στα ενυδρεία τους, αφήνουν την φύση να βρει τις ισορροπίες...
Οπου υπαρχει συνευρεση πολλων προσωπικοτητων, ειναι λογικό να υπαρχει συναγωνισμός. (που πολλες φορες γινεται ανταγωνισμός, και οχι μονο) Ειναι μερος της ανθρωπινης φύσης.
Εγω παντως δεν ξερω ΚΑΜΜΙΑ ομαδα (απο συλλογο γονεων μεχρι κακτων ) που να μην γινεται κατα καιρους της κακιάς... ξερετε τι.
Θυμηθείτε απο τα χρόνια του στρατού πόσο αδύνατο είναι να ταιριάξεις με όλους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη netblues : 04-10-06 στις 09:19
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 04-10-06, 21:27
Το avatar του χρήστη Giwrgos23
Giwrgos23 Ο χρήστης Giwrgos23 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-03-2006
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 172
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Giwrgos23
Exclamation κακια!!!

εγω απλα να προσθεσω σιωπηλα οτι ειναι εκνευριστηκο full να διαβαζω posts
απο καποιους που με-μας κοροιδευουν δεν θα πω ονοματα αλλα προσεξτε.
ξεκιναει ενα ποστ¨καποιοι κανουν (αυτο)",και βγαινει-ουν καποιος-οι απο αυτους και κατηγορουν τους καποιους,στην ουσια τους ιδιους τους εαυτους εγω που το παρατηρω με χαλαει πολλη

λυπαμαι που το μνμ ειναι τοσο <<αερινο>> αλλα ελπιζω αυτοι που κανουν αυτη την βλακεια,γιατι προκειτε περι βλακειας,να καταλαβουν

υσ το παρατηρησα και σε αυτην την κουβεντουλα γι αυτο το εχωσα εδω
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 04-10-06, 22:17
Το avatar του χρήστη tzimakos
tzimakos Ο χρήστης tzimakos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 141
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jstiva
....σαν παλιό μέλος σε άλλα forum (όπου έχω υπάρξει και moderator) είναι αυτό που λένε "το έχω κάνει" ....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jstiva
ΔΙΑΦΩΝΩ ΠΛΗΡΩΣ όμως με τα γραφόμενα του φίλου Τzimakou. Οταν κάποιος φτιάχνει ένα ιδιωτικό forum τότε αυτόματα παραχωρεί το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου σε αυτούς που συμμετέχουν - υπό την προϋπόθεση τι δεν είναι υβριστικοί και προσβλητικοί. Δεν είναι δυνατόν να απαιτεί να γράφουν αυτά΄που αυτός θεωρεί σωστά και αρέσουν σε εκείνον. Αλλιώς ας μην φτιάξει φόρουμ συζητήσεων αλλά να φτιάξει ένα site με άρθρα για ενυδρεία π.χ. και είναι με όλους εντάξει. Οποιος θέλει τον διαβάζει και συμφωνεί και όποιος δεν θέλει όχι....
Επίσης κατά την εγγραφή μου σε αυτό το φόρουμ αλλα και σε άλλα αυτόματα συμφώνησα με κάποιους όρους. Δεν είδα πουθενά ότι άπαγορεύεται να έχω και να εκφράζω τις δικές μου απόψεις - υποχρεούμαι να τις τεκμηριώνω.... Αν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν το έχω καταλάβει παρακαλώ ας μου επισημανθεί από κάποιον και αποχωρώ αυτόματα.

Και όσο για το site που λες (δεν γνωρίζω για πιο μιλάς) ότι συμμετέχεις - θεωρώ αυτό που γίνεται από τους moderators (έχω υπάρξει και τέτοιος για πολύ καιρό σε άλλα φόρουμ) - άκρως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Συγχωρείστε μου που ξέφυγα λίγο από το θέμα αλλα η τοποθέτηση του tzimakou άγγιξε ευαίσθητες "χορδές" μου.

ο κανονισμός λειτουργιας του καθε φορουμ είναι ο κανονισμος λειτουργιας του καθε φορουμ ,
οποτε :
Α) τον αποδεχομαι και συμμετεχω , ή
Β) Δεν τον αποδεχομαι και δεν συμμετεχω. Ετσι απλά !

Το να γράφομαι όμως σε ενα φορουμ δηλώνοντας οτι αποδεχομαι τους ορους και μετα να αρχισω να κανω υποδειξεις του τυπου :
-αυτο καν΄το ετσι, αυτο γιουβετσι,
-πληγωνονται τα δικαιωματα μου,
-καταπιεζεις τα μελη
-εισαι δικτατωρ
-Ελευθερια εκφρασης εδω και τωρα
-παραβιαζεις τη συμφωνια του Ελσινκι
-θα καλεσω την Human Rights Watch
-this is a free country
-free willie
-οι αλλοι το κανουν καλυτερα......κλπ
προσωπικα το θεωρω μ@λ@κ@ία...............

Εγω στο δικο μου φορουμ (οπου θα υπαρξω ως moderator) υποχρεωνω ολα τα μελη να γραφουν στο Nick τους (και με μεγαλύτερα γράμματα) Long Live Thrylos - οποιος συμφωνει το κανει και γινεται μελος, οποιος δεν συμφωνει , πολυ απλα δεν γραφεται και ειμαστε όλοι ευτυχισμενοι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jstiva
Επίσης κατά την εγγραφή μου σε αυτό το φόρουμ αλλα και σε άλλα αυτόματα συμφώνησα με κάποιους όρους. Δεν είδα πουθενά ότι άπαγορεύεται να έχω και να εκφράζω τις δικές μου απόψεις
Ποιος και που ακριβως σου απαγορεψε να εχεις αποψη?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jstiva
Και όσο για το site που λες (δεν γνωρίζω για πιο μιλάς) ότι συμμετέχεις - θεωρώ αυτό που γίνεται από τους moderators (έχω υπάρξει και τέτοιος για πολύ καιρό σε άλλα φόρουμ) - άκρως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!
Ενοχλεισαι και αναστατωνεσαι επειδη εμαθες οτι υπαρχει ενα τετοιο κακο φορουμ? ε, και??? εφοσον εκεινο το κακο φορουμ αντικειται στα πιστευω σου και στη δικη σου θεωρηση των πραγματων, μη χαλιεσαι αδικα αλλα, εντελως φιλικα, ΜΗΝ πας να γραφτεις !!!!


Αυτες ειναι οι δικες μου ευαισθητες χορδες
__________________
-------------------------------------------------
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 05-10-06, 08:20
Το avatar του χρήστη jstiva
jstiva Ο χρήστης jstiva δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-10-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 139
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jstiva
Προεπιλογή

Φίλε Tzimako τώρα συμφωνούμε απόλυτα... Ετσι ακριβώς όπως τα λες είναι!
Στην περίπτωση μας δεν είμαι εγώ που ενώ αποδέχτηκα τους όρους και τους κανονισμούς λειτουργίας του φόρουμ ΑΥΤΟΥ είπα κάντε έτσι κι αλλιώς και αυτό δεν μου αρέσει, μου αρέσει να απαντά αυτός ή δεν μου αρέσει, ο τάδε είναι σχετικός ό δείνα όχι... Ακούω και εκεί που θεωρώ ότι έχω να πω κάτι το λέω προσπαθώντας να το τεκμηριώνω.

Και δεν θεωρώ ότι μου απαγόρευσε κανείς να εκφράζω τις δικές μου απόψεις. Αν το θεωρούσα δεν θα γραφόμουν! Το ανέφερα απλώς σαν υποθετικό σενάριο.

Δεν θα γράψω τίποτα άλλο εδώ πέρα γιατί πιστεύω ότι εξάντλησα αυτά που είχα να πω. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε και όποιος πιθανά παρεξηγήθηκε λυπάμαι πολύ....Οι προθέσεις μου ήταν καλές. Δεν θέλω να σας κουράσω, ούτε είχα ούτε έχω τέτοια πρόθεση. Οποιος θέλει είναι ευπρόσδεκτος να συζητήσουμε σε προσωπικό επίπεδο, ας μου στείλει λοιπόν μήνυμα.

Τελειώνοντας να πω ότι όταν φτιάξεις το δικό σου φόρουμ να μου το πεις να συμμετέχω και εγώ γιατί δεν με ενοχλεί καθόλου να γράφω Long Live Thrylos... Στο Long Live Vazelos την έκανα αμέσως!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 05-10-06, 10:28
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

Μήπως εκτός απο τα ποστ να εμφανίζεται και ένα είδος "βαθμολογίας" κάθε μέλους απο τους mods??? Κάτι σαν αστεράκια ας πούμε...?!
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 05-10-06, 11:30
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolis
Μήπως εκτός απο τα ποστ να εμφανίζεται και ένα είδος "βαθμολογίας" κάθε μέλους απο τους mods??? Κάτι σαν αστεράκια ας πούμε...?!
Εκεί να δείς γκρίνια που θα υπάρχει μετά ....
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 05-10-06, 11:42
Το avatar του χρήστη Tricky
Tricky Ο χρήστης Tricky δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Χαλανδρι , Αττικης
Μηνύματα: 1.424
Προεπιλογή

Επειδη το εγραψα και παραπανω αλλα δεν σχολιαστηκε , το ξαναλεω :

Δεν υπαρχει ερωτηση αρχαριου που να μην εχει απαντηθει , ιδιαιτερα οσες ειναι ''υψηλης επικινδυνοτητας'' . Αρα ο αρχαριος θα πρεπει πρωτα να ριχνει το διαβασματακι του , αν θελει να ειναι καλυμμενος.

Απο εκει και περα , στα πλαισια οτι το moderating δουλευει σωστα , και κοτσανα να προτεινει καποιος αρχαριος που απανταει χωρις να ειναι σιγουρος , λογικα θα διορθωθει μεσα στις επομενες ωρες.Οποτε αυτος που ρωταει κατι πρεπει να περιμενει λιγο μεχρι να ''ολοκληρωθει'' ο κυκλος των απαντησεων.

Το να πουμε '' Θα απαντανε μονο οσοι ξερουν σιγουρα'' δεν μου φαινεται σωστο ουτε θα δουλεψει στην πραξη .

Τελος , πρεπει να σημειωσω οτι παρατηρω moderators οι οποιοι ειναι ανενεργοι στον τομεα ευθυνης τους.Δεν ξερω το λογο αλλα πιστευω πως ειναι βασικο. Επισης βλεπω κατηγοριες χαμηλης δημοτικοτητας να εχουν 3 moderators και οι πιο σοβαρες να εχουν 2.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 05-10-06, 13:33
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tricky
Τελος , πρεπει να σημειωσω οτι παρατηρω moderators οι οποιοι ειναι ανενεργοι στον τομεα ευθυνης τους.Δεν ξερω το λογο αλλα πιστευω πως ειναι βασικο. Επισης βλεπω κατηγοριες χαμηλης δημοτικοτητας να εχουν 3 moderators και οι πιο σοβαρες να εχουν 2.
συμφωνω με την παραπανω παρατηρηση,και μαλιστα θα ηθελα και εγω με την ευκαιρια να ρωτησω για ποιο λόγο γινεται κατι τετοιο,και ειδικα γιατι υπαρχουν μοντς οι οποιοι ειναι σχεδον παντελως ανενεργοι.........??
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 05-10-06, 13:43
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

έχω την εντύπωση πως όταν πιστεύεις οτι ξέρεις κάτι ακόμα και να είναι λάθος (γιατί μπορεί και να είναι) εσύ θα το πεις και θα επιμείνεις σ'αυτό, αυτό συμβαίνει πολλές φορές οπότε είναι δύσκολο να απαντάνε πάντα αυτοί που έχουν δίκιο, θα υπάρξουν και οι λάθος απαντήσεις. συμφωνώ στο να περιμένει αυτός που ρωτάει να ολοκληρωθεί ο κύκλος των απαντήσεων και να μην επαναπαύεται με την πρώτη απάντηση που θα πάρει για να δει αν θα υπάρξουν διαφωνίες κτλ
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 06-10-06, 10:38
Το avatar του χρήστη giannisg
giannisg Ο χρήστης giannisg δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-04-2006
Περιοχή: N.Ηράκλειο
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolis
Μήπως εκτός απο τα ποστ να εμφανίζεται και ένα είδος "βαθμολογίας" κάθε μέλους απο τους mods??? Κάτι σαν αστεράκια ας πούμε...?!
Aν και απαιτείται κόπος και χρόνος, θεώρω φίλε Αποστόλη οτι είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ. Εξάλλου η αξιολόγηση μπορεί να γίνει και εμας τους απλούς χρήστες και όχι μονο τους Mods...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 06-10-06, 13:06
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Καλή ιδεα μπορεί να είναι, αλλά ειναι επισης ανεφαρμοστη, καθότι χρειαζόμαστε ανεπηρεαστους mods και θεικούς administrators.
Και δυστυχως, μας εχουν τελειώσει.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 06-10-06, 14:00
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolis
Μήπως εκτός απο τα ποστ να εμφανίζεται και ένα είδος "βαθμολογίας" κάθε μέλους απο τους mods??? Κάτι σαν αστεράκια ας πούμε...?!
Απαπαπα σε διάφορα Fora που είμαι γραμμένος και εφαρμόστηκε αυτό το σύστημα...............το κατέβασαν.
Πολύ γκρίνια και εμπάθειες και παρεξηγήσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 06-10-06, 14:49
Το avatar του χρήστη giannisg
giannisg Ο χρήστης giannisg δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-04-2006
Περιοχή: N.Ηράκλειο
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

μμμμ...έχετε δικιο...στο μυαλό μου τα είχα πιο ιδανικά τα πραγματα....
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 06-10-06, 17:25
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues
mods και θεικούς administrators. Και δυστυχως, μας εχουν τελειώσει.
Ε... όχι και μας τελείωσαν...!!! Ψάξε λίγο...

Χωρίς πλάκα τώρα, νομίζω οτι το σύστημα με τα αστεράκια θα μπορούσε να δουλέψει πολύ καλά και ακόμη καλύτερα αν αυτό γινόταν με ψηφοφορία απ'όλους τους χρήστες!!!
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 06-10-06, 19:36
zerox Ο χρήστης zerox δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-06-2006
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Καλησπέρα,
ό,τι αφορά τα αστεράκια , νομίζω πως κάτι τέτοιο θα γύριζε πολλά χρόνια πίσω το forum...

Γειά και χαρά.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 06-10-06, 21:13
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zerox
Καλησπέρα,
ό,τι αφορά τα αστεράκια , νομίζω πως κάτι τέτοιο θα γύριζε πολλά χρόνια πίσω το forum...

Γειά και χαρά.

...θα περίμενα και μια τεκμηρίωση πριν το " Γειά και χαρά"... Θεωρώ οτι το να δίνεται η δυνατότητα στα μέλη το να "ψηφίζουν" (ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ αυτό είναι τεχνικά εφικτό) θα είναι ό,τι πιο δημοκρατικό και οτι θα βοηθούσε στη λειτουργία του φόρουμ σε σχέση με το θέμα εδώ... ¶σε που για μερικούς θα μπορούσε να είναι και "κίνητρο" για να σοβαρευτούν και να διαβάσουν και λίγο... Ένας με 50 post και 5 αστεράκια, σίγουρα θα είναι πιο "διαβασμένος" και "μετρημένος" απο κάποιον με 1500 post και 2 αστεράκια...
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 06-10-06, 22:15
Το avatar του χρήστη leonm
leonm Ο χρήστης leonm δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή Για τα αστεράκια

Είτε μόνο οι mod ψηφίζουν είτε όλοι οι χρήστες νομίζω ότι θα δημιουργόντουσαν ένα σορό προβλήματα.Το πρώτο θα ήταν ισως ποιο εγκυρο, το δεύτερο ποιο δημοκρατικό.Ομως ποιο σκοπό θα είχε κάτι τέτοιο;Μπορεί το gab να έχει1600+μέλη όμως ουσιαστικά πόσα είναι; πόσοι είναι αυτοί που συμετέχουν διαβάζοντας ή γράφοντας; και πόσοι είναι αυτοί που γράφτηκαν κάποια στιγμή και έχουν χρόνια ή μήνες να ξαναμπουν;Αν μπουν και τα αστεράκια μάλλον θα μείνουμε λιγότεροι...
Για μένα και ποιο πρακτικό και ποιο ουσιαστικό θα ήταν να καταργηθουν οι <<τίτλοι>> junior member, member, senior κλπ.Ετσι θα προσέχαμε περισσότερο το τι λέει κάποιος παρά το ποιος είναι.Κάτι τέτοιο θα περιόριζε και λίγο το ανούσιο κυνήγι μυνημάτων αν και πάλι θα υπήρχε.
Σε κάθε περίπτωση πάντως ο καθένας μπορεί να γράφει όποτε θέλει και ότι θέλει και έτσι πρέπει να γίνετε.Αυτό όπως έγραψε και κάποιος πριν, δίνει ζωντάνια στο forum.
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 06-10-06, 23:58
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Aποστόλη το έγραψα και παραπάνω.
Έχει ήδη δοκιμαστεί σε αρκετά fora και λειτούργησε αρνητικά δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο αν και καταλαβαίνω τους λόγους και την ανάγκη του να υπάρχει μία αξιολόγηση.
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 07-10-06, 06:59
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonm
Για μένα και ποιο πρακτικό και ποιο ουσιαστικό θα ήταν να καταργηθουν οι <<τίτλοι>> junior member, member, senior κλπ.Ετσι θα προσέχαμε περισσότερο το τι λέει κάποιος παρά το ποιος είναι.
Το ότι υπάρχουν κάποια στατιστικά στοιχεία π.χ. ημερομηνία εγγραφής, αριθμός δημοσιεύσεων και έστω και οι 3 διακριτικοί τίτλοι, δεν λέει τίποτα.
Δηλαδή ο καθένας μας δεν θα πρέπει να κρίνει το άλλον βάση αυτών των στατιστικών στοιχείων, αλλά πάντα με την ορθότητα και την δεκτικότητα αυτών που γράφει.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 07-10-06, 10:47
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt
Δηλαδή ο καθένας μας δεν θα πρέπει να κρίνει το άλλον βάση αυτών των στατιστικών στοιχείων, αλλά πάντα με την ορθότητα και την δεκτικότητα αυτών που γράφει.
Δηλαδή εγώ σαν "φρέσκος" χρήστης... πώς μπορώ να κρίνω την "ορθότητα" όσων λέει ένας με 1600 πόστ? (ιδιαίτερα αν επικοινωνώ μέσω ΠΜ!)
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 07-10-06, 11:02
Το avatar του χρήστη Liolios
Liolios Ο χρήστης Liolios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Περιοχή: N. Hρακλειο
Μηνύματα: 610
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolis
Δηλαδή εγώ σαν "φρέσκος" χρήστης... πώς μπορώ να κρίνω την "ορθότητα" όσων λέει ένας με 1600 πόστ? (ιδιαίτερα αν επικοινωνώ μέσω ΠΜ!)
Τώρα αυτό είναι ένα άλλο θέμα: Καλό θα ήταν, νομίζω, οι απαντήσεις να δίνονται δημόσια, για να μπορούμε όλοι να μαθαίνουμε και ταυτόχρονα να διορθώνονται τυχόντα λάθη.
__________________
Παναγιώτης Παγώνης


www.aquarist.gr/forum: το νέο φόρουμ του Π.Σ.Φ.Ε

Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 07-10-06, 13:18
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Το σύστημα με τα αστεράκια που ανέφερε ο Αποστόλης, ενώ μπορεί να βοηθήσει κάποιους (νέους ίσως) στο να καταλάβουν αν είναι ή όχι έμπιστος και έμπειρος ο χρήστης που τους απαντάει, ΑΝ όμως το σύστημα αυτό γίνει με τον σωστό τρόπο. Ποιοι είναι αυτοί που θα αξιολογήσουν τα μέλη του φόρουμ;

Πάντως είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα δημιουργήσει γκρίνιες και τσακωμούς.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 07-10-06, 13:30
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Πάντως είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα δημιουργήσει γκρίνιες και τσακωμούς.
OK... τα υπόλοιπα θα τα πούμε απο κοντά στα γραφεία του Συλλόγου μετά απο 3 Σαβ/κα όταν θα είμαι Αντιδημαρχόπουλο!!!
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ενημέρωση για νέα μηνύματα και απαντήσεις pani Greek Aquarist's Boards 36 13-07-05 12:54
Ερώτηση! RO (χωρίς υπονοούμενα οι απαντήσεις παρακαλώ) BILAS Malawi 7 10-02-04 18:08

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,17649 seconds with 13 queries