Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-12-08, 13:41
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή νεα μελη

θα ηθελα την αποψη των μελων και των διαχειριστων εδω
βλεπω πολυ συχνα οτι μπαινουν αγγελιες πωλησης απο χρηστες που μολις γραφτηκαν η δεν εχουν ενεργη συμετοχη στο φορουμ
και απο κατω σχεδον παντα καποιος θα γραψει οτι δεν ειναι ευγενικο να ειναι το πρωτο ποστ μια πωληση

εγω σαν Παναγιωτης δεν βλεπω την αγενεια μιας τετοια κινησης
οι ανθρωποι αυτοι ειτε δεν μας κανουν κεφι, ειτε δεν ειναι τοσο πορωμενοι για να διαβαζουν φορουμ, θελουν απλα να πουλησουν το ενυδρειο τους και απευθυνονται σε ενα εξειδικευμενο φορουμ με ενα κοινο που εχει μεγαλη πιθανοτητα να ενδιαφερθει

ποια η αποψη σας; μηπως πρεπει να σταματησουμε τα σχολια περι "αγενιας"; μηπως πρεπει να απογορευτει η προσβαση στις αγγελιες στα νεα μελη (με χρονικο η μετρητη ποστ);

παρακαλω να μην παρεξηγηθει κανεις, δεν ειναι προσωπικο σχολιο προς κανεναν (το ιδιο λαθος ειμαι σιγουρος οτι το εχω κανει και εγω στο παρελθον)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-12-08, 13:54
Το avatar του χρήστη gap
gap Ο χρήστης gap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-10-2008
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα την αποψη των μελων και των διαχειριστων εδω
βλεπω πολυ συχνα οτι μπαινουν αγγελιες πωλησης απο χρηστες που μολις γραφτηκαν η δεν εχουν ενεργη συμετοχη στο φορουμ
και απο κατω σχεδον παντα καποιος θα γραψει οτι δεν ειναι ευγενικο να ειναι το πρωτο ποστ μια πωληση

εγω σαν Παναγιωτης δεν βλεπω την αγενεια μιας τετοια κινησης
οι ανθρωποι αυτοι ειτε δεν μας κανουν κεφι, ειτε δεν ειναι τοσο πορωμενοι για να διαβαζουν φορουμ, θελουν απλα να πουλησουν το ενυδρειο τους και απευθυνονται σε ενα εξειδικευμενο φορουμ με ενα κοινο που εχει μεγαλη πιθανοτητα να ενδιαφερθει

ποια η αποψη σας; μηπως πρεπει να σταματησουμε τα σχολια περι "αγενιας"; μηπως πρεπει να απογορευτει η προσβαση στις αγγελιες στα νεα μελη (με χρονικο η μετρητη ποστ);

παρακαλω να μην παρεξηγηθει κανεις, δεν ειναι προσωπικο σχολιο προς κανεναν (το ιδιο λαθος ειμαι σιγουρος οτι το εχω κανει και εγω στο παρελθον)

εμένα δε μ' αρέσει καθόλου να μπαίνουν αγγελίες που δεν έχουν σχέση με ενυδρεία απο μέλη που γράφτηκαν τώρα μόνο και μόνο για να βάλουν την αγγελία.

ήμαστε ενα forum, μια παρέα που συζητάμε για ενυδρεία κτλ, βοηθάμε ο ένας τον άλλο σχετικά με αυτό που μας αρέσει, τα υπόλοιπα είναι απλά ξεκάρφωτα.

αν είσαι χρήστης και ασχολείσαι με το χόμπυ και κάποια στιγμή τύχει και βάλεις και μια αγγελία διαφορετικού περιεχομένου με το forum δε με πειράζει καθόλου.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-12-08, 14:19
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων

εγω σαν Παναγιωτης δεν βλεπω την αγενεια μιας τετοια κινησης
οι ανθρωποι αυτοι ειτε δεν μας κανουν κεφι, ειτε δεν ειναι τοσο πορωμενοι για να διαβαζουν φορουμ, θελουν απλα να πουλησουν το ενυδρειο τους και απευθυνονται σε ενα εξειδικευμενο φορουμ με ενα κοινο που εχει μεγαλη πιθανοτητα να ενδιαφερθει
Απολύτως Σωστός.
Το είχα γραψει και αντιμετωπίστικα με προσβολή που δεν ξεχνάω.
Οι αγγελίες είναι από τις πιο δημοφιλής και χρησιμες ενότητες.
Το να μην ενισχύονται εστω και με την ενθάρυνση newcomers είναι απλά "αφελές"
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-12-08, 14:30
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Παράθεση:
εμένα δε μ' αρέσει καθόλου να μπαίνουν αγγελίες που δεν έχουν σχέση με ενυδρεία απο μέλη που γράφτηκαν τώρα μόνο και μόνο για να βάλουν την αγγελία.

ήμαστε ενα forum, μια παρέα που συζητάμε για ενυδρεία κτλ, βοηθάμε ο ένας τον άλλο σχετικά με αυτό που μας αρέσει, τα υπόλοιπα είναι απλά ξεκάρφωτα.

αν είσαι χρήστης και ασχολείσαι με το χόμπυ και κάποια στιγμή τύχει και βάλεις και μια αγγελία διαφορετικού περιεχομένου με το forum δε με πειράζει καθόλου.
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-12-08, 15:53
alati Ο χρήστης alati δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2007
Περιοχή: Πανόραμα Θεσ/νικης
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gap Εμφάνιση μηνυμάτων
εμένα δε μ' αρέσει καθόλου να μπαίνουν αγγελίες που δεν έχουν σχέση με ενυδρεία απο μέλη που γράφτηκαν τώρα μόνο και μόνο για να βάλουν την αγγελία.......
Αν οι αγγελίες έχουν σχέση με ενυδρεία όμως τι γίνεται? (νομίζω ότι αυτό λέει παραπάνω)
__________________
1 ενυδρείο 120lt με χρυσόψαρα (3 που μεγαλώνουν και πάντα σε παρακολουθούν πεινασμένα)
1 ενυδρείο 90lt με angel fish (τα 2 τους είναι και παιχνιδιάρικα)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-12-08, 16:00
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

ναι αυτο λεω, μιλαω για πωλησεις ενυδριακων προιοντων απο μελη που δεν εχουν γραψει ποτε τιποτα η μολις τωρα καναν εγγραφη στο φορουμ


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alati Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν οι αγγελίες έχουν σχέση με ενυδρεία όμως τι γίνεται? (νομίζω ότι αυτό λέει παραπάνω)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-12-08, 16:17
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι αυτο λεω, μιλαω για πωλησεις ενυδριακων προιοντων απο μελη που δεν εχουν γραψει ποτε τιποτα η μολις τωρα καναν εγγραφη στο φορουμ
Δεν καταλαβαίνω, που είναι το κακό; Προσβάλουν κανέναν; Ενοχλούν κανέναν; Παραβαίνουν τους κανόνες του φόρουμ; Και γιατί δεν είναι ευγενικό;
Γιατί να μην μπορεί ο καθένας που "συχνάζει" στο GAB να εποφεληθεί από μια τέτοια αγγελία; Αυτός δεν είναι ο σκοπός των αγγελιών;
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-12-08, 16:29
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.642
Προεπιλογή

εγω διαβαζα τα θεματα του gab για ενα διμηνο πριν γραψω το πρωτο μου,μπορει καποιος να διαβαζει αλλα να μην εχει κατι να πει και ετσι το πρωτο του ποστ να ειναι απλα μια αγγελια.δεν νομιζω να πρεπει να απαγορευτει γιατι βρισκουμε και εμεις καποιες ευκαιριες,
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-12-08, 17:30
Το avatar του χρήστη gap
gap Ο χρήστης gap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-10-2008
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβαίνω, που είναι το κακό; Προσβάλουν κανέναν; Ενοχλούν κανέναν; Παραβαίνουν τους κανόνες του φόρουμ; Και γιατί δεν είναι ευγενικό;
Γιατί να μην μπορεί ο καθένας που "συχνάζει" στο GAB να εποφεληθεί από μια τέτοια αγγελία; Αυτός δεν είναι ο σκοπός των αγγελιών;
συμφωνώ!!!!

όφελος μόνο είναι οι αγγελίες σχετικές με το αντικείμενο μας.
τα ξεκάρφωτα μου τη δίνουν!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-12-08, 17:51
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

αν θελήσουμε να πουλήσουμε κάποτε το αυτοκίνητό μας θα μπούμε σε ένα φόρουμ αυτοκινήτων για αυτό τον λόγο για να έχει μεγαλύτερη ανταπόκριση ..
για τον ίδιο λόγο θα μπούμε σε φόρουμ κινητής τηλεφωνίας για να πουλήσουμε την παλιά μας συσκευή ...

Κατά συνέπεια κάποιος που θέλει να πουλήσει ενυδρείο ή παρελκόμενα θα κάνει αναζήτηση για φόρουμ σχετικά με ενυδρεία για να βάλει την αγγελία του ...

Δεν βλέπω κάτι το κακό ή το παράλογο ....και ούτε είναι λύση να πλακωθεί να γράφει μακακίες μόνο και μόνο για να μην είναι το πρώτο του πόστ μια αγγελία ..
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-12-08, 17:57
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι αυτο λεω, μιλαω για πωλησεις ενυδριακων προιοντων απο μελη που δεν εχουν γραψει ποτε τιποτα η μολις τωρα καναν εγγραφη στο φορουμ
Δεν το θεωρω αγενεια.
Τωρα να γινει καποιος μελος για να πουλησει το αυτοκινητο του, ειναι καπως.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-12-08, 18:19
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

καλησπερα κι απο εμενα!!!! θα συμφωνησω με το οτι καποιος μπορει να διαβαζει το φορουμ και να τυχη να θελει να πουλησει κατι, δεν ειναι κακο να βαλει την αγγελεια τους...
εξαλου μπορει καποιος απο εμας να ψαχνει αυτο που ο "ασχετος" θελει να πουλησει...
και μπορουμε να το δουμε και αλλιως...
το φορουμ και το καθε φορουμ στο νετ ειναι ελευθερο για ολους και ο καθενας μπορει να γραψει οτι θελει...
αλλιως πρεπει να κανουμε το φορουμ κλειστο και να ερχονται μελη μονο ε προσκληση...
οπως καταλαβατε δεν ειναι ωραιο να προσβαλουμε τον καθε ανθρωπο που μπορει να ειναι ο καλητερος χαρακτηρας και εμεις να τον ρεζιλευουμε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-12-08, 20:54
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

Πιστεύω πως είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα και νοοτροπίας. Σε ότι αφορά εμένα προσωπικά δεν θα πόσταρα ποτέ πρώτο μήνυμα αγγελία και πόσο μάλλον άσχετου περιεχομένου σχετικά με το θέμα του φόρουμ. Όμως από τη στιγμή που δεν απαγορεύεται καλά κάνουν. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως είναι και ευγενικό. Κανένας δε σου απαγορεύει να ρευτείς σε ένα χώρο που είναι μαζεμένοι κι άλλοι άνθρωποι. Αυτό δε σημαίνει πως είναι και ευγενικό. Παρ όλα αυτά πολλοί το κάνουν. Είναι θέμα χαρακτήρα και νοοτροπίας. Οπότε αν κάποιος παραθέτει την άποψή του, πως η κίνηση αυτή δεν είναι ευγενική, (σύμφωνα με τη δική του παιδία) και αυτός καλά κάνει γιατί ούτε αυτό απαγορεύεται!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-12-08, 21:58
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Μιας και είμαι εγώ με τον Giorgos υπεύθυνοι για τις αγγελιές (ο Koulio θαλασσοδέρνεται και έχει χαθεί) οπότε για εμάς βαράει η καμπάνα, θα πρέπει να εξηγηθώ.
Δεν τραβάω κανένα ζόρι με το περιοχόμενο ή το πότε γράφτηκε αυτός που έβαλε την όποια αγγελία, αρκεί να τηρούνται οι κανονισμοί που αναγράφονται εδώ :http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=12625 και σαφέστατα το κείμενο που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας στο GAB.

Επίσης δεν συμφωνώ με την στάση του George (Δεν κάνει κακό να λέμε τα πράγματα με τον όνομα τους Ork) που γράφει το κειμενάκι "Δεν θεωρώ ότι είναι ευγενικό το πρωτο ποστ να είναι αγγελια κλπ"
Έχω την εντύπωση ότι είναι ο μόνος που το κάνει.

Έχουμε και το φρεσκότατο παράδειγμαμε τις διαγραφές των αγγελιών με θέμα τηλεκατευθυνόμενα θερμικά μοντέλα (που μου άρεσαν κι όλας) όμως δεν έγιναν από εμένα.
Έπεσε κατά πάσα περίπτωση δάκτυλος από τον Όλυμπο.
Αλλά άμα το αφεντικό αποφασίζει έτσι, "σπίτι" του είναι κουμάντο κάνει αυτός.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-12-08, 23:31
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

ε αν ειναι να παρεξηγηθει καποιος ας εισαι εσυ
οχι δεν βαραει η καμπανα για κανεναν συγκεκριμενο
ειπα οτι το εχω κανει και εγω, εχω γραψει στο παρελθον οτι δεν ειναι ευγενικο να ειναι η πρωτη δημοσιευση αγγελια για πωληση, πλεον θεωρω οτι εγω δεν ειμουν ευγενικος απεναντι στο νεο μελος, την στιγμη που καποιος νεος φιλος διαβαζει αυτο σαν απαντηση πιθανος να το θεωρησει σαν επιθεση απο την "κλικα του φορουμ"


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και είμαι εγώ με τον Giorgos υπεύθυνοι για τις αγγελιές (ο Koulio θαλασσοδέρνεται και έχει χαθεί) οπότε για εμάς βαράει η καμπάνα, θα πρέπει να εξηγηθώ.
Δεν τραβάω κανένα ζόρι με το περιοχόμενο ή το πότε γράφτηκε αυτός που έβαλε την όποια αγγελία, αρκεί να τηρούνται οι κανονισμοί που αναγράφονται εδώ :http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=12625 και σαφέστατα το κείμενο που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας στο GAB.

Επίσης δεν συμφωνώ με την στάση του George (Δεν κάνει κακό να λέμε τα πράγματα με τον όνομα τους Ork) που γράφει το κειμενάκι "Δεν θεωρώ ότι είναι ευγενικό το πρωτο ποστ να είναι αγγελια κλπ"
Έχω την εντύπωση ότι είναι ο μόνος που το κάνει.

Έχουμε και το φρεσκότατο παράδειγμαμε τις διαγραφές των αγγελιών με θέμα τηλεκατευθυνόμενα θερμικά μοντέλα (που μου άρεσαν κι όλας) όμως δεν έγιναν από εμένα.
Έπεσε κατά πάσα περίπτωση δάκτυλος από τον Όλυμπο.
Αλλά άμα το αφεντικό αποφασίζει έτσι, "σπίτι" του είναι κουμάντο κάνει αυτός.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-12-08, 23:57
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
ε αν ειναι να παρεξηγηθει καποιος ας εισαι εσυ
οχι δεν βαραει η καμπανα για κανεναν συγκεκριμενο
ειπα οτι το εχω κανει και εγω, εχω γραψει στο παρελθον οτι δεν ειναι ευγενικο να ειναι η πρωτη δημοσιευση αγγελια για πωληση, πλεον θεωρω οτι εγω δεν ειμουν ευγενικος απεναντι στο νεο μελος, την στιγμη που καποιος νεος φιλος διαβαζει αυτο σαν απαντηση πιθανος να το θεωρησει σαν επιθεση απο την "κλικα του φορουμ"
πιθανον και οχι! σχετικο είναι. για πιο λογο να μπουμε στην μετεπειτα ψυχολογία αυτου που ποστάρει?που ξέρουμε πως μπορεί, ενδεχομένος, ισως,πιθανον να σκεφτει? ας διαβάσει να δει πως δεν υπάρχει κλικα! γιατι να υπαρχει επειδη του λες πως δεν ειναι ευγενικο αυτο που κανει????
Ακούγετε άκυρο και κουφό. λίγο θεωρία συννωμοσίας ανευφ ουσίας(από τη μερία αυτου που ποσταρει).
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-12-08, 13:07
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

για αγγελιες ενυδρειακου περιεχομενου δεν χωραει συζητιση πιστευω οτι δεν μας ενδιαφερει αν ειναι το πρωτο η το δευτερο ποστ στο κατω κατω εξυπηρετουν τα υπολοιπα μελη και μπορει καποιος που το πρωτο του ποστ να ειναι αγγελια να παρακολουθει καιρο χωρις να χει γραψει

απο κει και περα αμα καποιος αλλος κανει την πρωτη του αγγελια να πουλισει καφετιερα ουτε αυτο με ενοχλει δεν κανει κακο σε κατι δεν ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ

μαλιστα θεωρω αγενια να πεταγεται αλλος απο κατω και να λεει το γνωστο δεν ειναι ευγενικο κτλ κτλ λες και ειναι ευγενικο να καθεσαι εσυ να κοιτας ποσα ποστ εχει κανει ο καθενας που βαζει αγγελια για να του την πεις οταν μαλιστα δεν βλαπτει και καπου στο κατω κατω δινουμε ασχημη εικονα σαν gab ακομα και αν δεν ασχολειται καποιος
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-12-08, 13:39
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οι μικρες αγγελιες σε αυτο τουλαχιστον το φορουμ και κατα την γενικοτερη μου αποψη στο πως λειτουργει το συγκεκριμενο φορουμ, ειναι δευτερευον θεμα (για να μη πω τριτευον και τεταρτευον ) για να εξυπηρετει και να βοηθαει τα ενεργα μελη που ασχολουνται με το αντικειμενο τοσο, ωστε να ειναι ενεργα.

Για αυτους που γραφονται για να βαλουν αγγελια για ψησταρια, δεν το συζητω καν. Κατα καιρους δε, κι εχει συμβει πολλες φορες ολα αυτα τα χρονια, ενεργα μελη αλλων φορα, αποφασιζουν να γραφτουν εδω μονο οταν εχουν κατι να πουλησουν για να αυξησουν τις πιθανοτητες να βρουν αγοραστη, και εξαφανιζονται μετα. Μπορει καποιους να μην τους πειραζει, εμενα με ενοχλει ομως. Θελω οσο αυτο ειναι δυνατον οποιος γραφεται να γραφεται για να συμμετεχει κι επειδη τον ενδιαφερει το σπορ, κι οχι για να πουλησει κατι.
Ισως βρισκει πολλους αντιθετο αυτο, αλλά η αποψη μου για το φορουμ ειναι οτι ειναι ενα φορουμ συζητησης, κι οχι ενα φορουμ αγγελιων (που βλεπω να εχουν αυξηθει και πολυ τελευταια). Κι επειδη πολλοι κατα καιρους με εχουν πει φασιστα, καμω χρηση του χαρακτηρισμου και δεν το συζηταω .
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-12-08, 13:50
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

εγω τοτε θα προτινω να ανανεωθει ο σχετικος κανονισμος των αγγελιων για τις μη ενυδρειακου περιεχομενου αγγελιες ωστε να υπαρχει ιση μεταχειριση σε ολες γιατι και γω ειδα τωρα τελευταια οτι διαγραφηκε αυτη με τα τηλεκατευθηνομενα και κατα καιρους εχουν μεινει πολλες αλλες-τουλαχιστον οτι ισχυει να ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις και οχι οποτε το θυμιθει-παρατηρισει καποιος
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-12-08, 13:57
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Αμα εσυ που εισαι ενργο μελος θελησεις να πουλησεις ενα αυτοκινητο, εγω δεν εχω προβλημα ομως.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 17-12-08, 14:04
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

δεν εχω αυτοκινητο καρδια μου χαχχα

σα να λεμε δεν μπορει να γραφει σε κανονισμο οτι οποιος κανει πρωτο ποστ αγγελια μη ενυδρειακου περιεχομενου να διαγραφεται το ποστ ?
ε τι φασισμο εχουμε μονο στα λογια?
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-12-08, 14:05
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οι φασιστες ειναι γνωστο οτι δεν ενημερωνουν και πολυ!

Θα το κοιταξω καποια στιγμη.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-12-08, 14:09
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Θα μπορούσε ίσως να υπάρχει ένα minimun post number και από εκεί και πάνω να επιτρέπετε σε κάποιο μέλος να κάνει μια αγγελία.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 17-12-08, 14:09
Το avatar του χρήστη Moutralewn
Moutralewn Ο χρήστης Moutralewn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-10-2007
Περιοχή: Άνω Γλυφάδα
Μηνύματα: 690
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουμε και το φρεσκότατο παράδειγμαμε τις διαγραφές των αγγελιών με θέμα τηλεκατευθυνόμενα θερμικά μοντέλα (που μου άρεσαν κι όλας) όμως δεν έγιναν από εμένα.
Έπεσε κατά πάσα περίπτωση δάκτυλος από τον Όλυμπο.
Αλλά άμα το αφεντικό αποφασίζει έτσι, "σπίτι" του είναι κουμάντο κάνει αυτός.
Προσωπικά θα συμφωνήσω με τις άσχετες αγγελίες σε ένα ενυδρειακό φόρουμ.
Απ'την στιγμή που δεν υπάρχει κατηγορία για αγγελίες μη-ενυδρειακές, πολύ απλά...δεν βάζουμε άσχετες αγγελίες. Και αν μπουν, σβήνονται απο το αρμόδιο.

Βέβαια αυτό ισχύει για τα ενεργά μέλη και όχι για κάποιον που κάνει έγγραφη, βάζει αγγελία για πώληση μπανιέρας και δεν ξαναμπαίνει γιατί, πολύ απλά, δεν τον ενδιαφέρει.

Όσον αφορά το ότι το αφεντικό αποφασίζει και διατάζει γιατί είναι "σπίτι" του, θα διαφωνήσω κάθετα.
Αν το "αφεντικό" (όποιο και να είναι αυτό) μας πλήρωνε για να μπαίνουμε και να γράφουμε στο φόρουμ τότε θα ίσχυε το αποφασίζω και διατάζω.
Εξ'άλλου μπορεί να είναι "σπίτι" του, αλλά θα ήταν άδειο σπίτι. Χωρίς καθόλου κόσμο.

Το φόρουμ και το κάθε φόρουμ είναι μια ανοιχτή κοινότητα που ο καθένας γράφει την άποψη του (όποια και να είναι αυτή) και σχολιάζεται απο άλλους.
Η ύπαρξη κάποιων διαχειρηστών δεν είναι για να μας ελέγχουν και αν δεν τους αρέσει αυτό που βλέπουν, να μας..."απολύουν".

Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχουν κανόνες στο φορουμ άλλωστε. Όποιος μπαίνει, τους διαβάζει και αν δεν του αρέσουν, συζητά με τους υπευθύνους τις διαφωνίες του και παίρνει τις ανάλογες απαντήσεις.
Αν κάποιος κανονισμος του φόρουμ είναι κατακριτέος απο την πλειοψηφία των μελών, θεωρώ ότι ο εκάστοτε διαχειρηστής έχει την υποχρέωση να επανεξετάσει τον εν λόγω κανονισμό (όχι απαραιτήτως να τον αλλάξει ή αναθεωρήσει).

Να σημειώσω ότι δεν γνωρίζω αν υπάρχει ένα ή πολλά αφεντικά και ποιά είναι αυτα (κρίνοντας απο το ύφος της δημοσίευσης του Τόλη, θεωρώ ότι είναι ένα απο τα αφεντικά...;;;..;;; ), απλώς εκφράζω μια υγιη διαφωνία με τον halvas.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 17-12-08, 15:57
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Moutralewn Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά θα συμφωνήσω με τις άσχετες αγγελίες σε ένα ενυδρειακό φόρουμ.
Απ'την στιγμή που δεν υπάρχει κατηγορία για αγγελίες μη-ενυδρειακές, πολύ απλά...δεν βάζουμε άσχετες αγγελίες. Και αν μπουν, σβήνονται απο το αρμόδιο.

Βέβαια αυτό ισχύει για τα ενεργά μέλη και όχι για κάποιον που κάνει έγγραφη, βάζει αγγελία για πώληση μπανιέρας και δεν ξαναμπαίνει γιατί, πολύ απλά, δεν τον ενδιαφέρει.
Δεν είναι ακριβώς έτσι, οι κανονισμοί αναφέρουν :
Παράθεση:
5. Χωρίς να ειναι απόλυτο ή να απαγορεύεται το αντίθετο, καλό θα είναι οι μικρές αγγελίες να έχουν σχέση με το χόμπι.
Για τους αλεξιπτωτιστές θα συμφωνήσω ότι είναι κάπως, αλλά πάλι θα πω ότι δεν το βρίσκω και κακό.
Με ενοχλεί περισσότερο το πέσιμο, παρά το τι πουλάει.
Δεν θα με χάλαγε καθόλου, να βρεθεί ένα αλεξιπτωτιστής που πουλάει μία Toshiba regza 50" με 400 ευρώ σε 10 άτοκες δόσεις χα,χα,χα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Moutralewn Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσον αφορά το ότι το αφεντικό αποφασίζει και διατάζει γιατί είναι "σπίτι" του, θα διαφωνήσω κάθετα.
Αν το "αφεντικό" (όποιο και να είναι αυτό) μας πλήρωνε για να μπαίνουμε και να γράφουμε στο φόρουμ τότε θα ίσχυε το αποφασίζω και διατάζω.
Εξ'άλλου μπορεί να είναι "σπίτι" του, αλλά θα ήταν άδειο σπίτι. Χωρίς καθόλου κόσμο.

Το φόρουμ και το κάθε φόρουμ είναι μια ανοιχτή κοινότητα που ο καθένας γράφει την άποψη του (όποια και να είναι αυτή) και σχολιάζεται απο άλλους.
Η ύπαρξη κάποιων διαχειρηστών δεν είναι για να μας ελέγχουν και αν δεν τους αρέσει αυτό που βλέπουν, να μας..."απολύουν".
Μη παίρνεις και μετρητοίς τους χαρακτηρισμούς περί αφεντικών, σπιτιών κλπ σε χαβαλέ τα έγραψα.
Όμως δεν είναι ψευδές το νόημα, έτσι λειτουργούν όλα τα forae.
Όποτε όμως επισημανθεί ότι όποιος έχει το μαχαίρι έχει και το καρπούζι, πάντα κάποιος-οι θα αντιδράσει-σουν και θα πει περί δημοκρατικότητας κλπ.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Moutralewn Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχουν κανόνες στο φορουμ άλλωστε. Όποιος μπαίνει, τους διαβάζει και αν δεν του αρέσουν, συζητά με τους υπευθύνους τις διαφωνίες του και παίρνει τις ανάλογες απαντήσεις.
Αυτό που λές είναι οξύμωρο και εξηγώ.
Για να μπεις σε ένα forum συνήθως, για να μην πω πάντα, σου εμφανίζονται οι κανονισμοί και εσύ αφού τους διαβάσεις πατάς το κουμπάκι "αποδέχομαι" για να συνεχίσει η εγγραφή σου.
Πως λοιπόν θα συμφωνήσεις και στο καπάκι θα μπεις να τους αμφισβητήσεις ?
Υποτίθεται ότι για αυτό τους βλέπεις κατά την εγγραφή σου και άμα δεν σου αρέσεις πατάς ότι δεν συμφωνείς και αυτόματα σταματάει η διαδικασία.
Άσε που πρώτη φορά το ακούω αυτό το φρούτο να γράφεται κάποιος για να αμφισβητήσει τους κανονισμούς.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Moutralewn Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κάποιος κανονισμος του φόρουμ είναι κατακριτέος απο την πλειοψηφία των μελών, θεωρώ ότι ο εκάστοτε διαχειρηστής έχει την υποχρέωση να επανεξετάσει τον εν λόγω κανονισμό (όχι απαραιτήτως να τον αλλάξει ή αναθεωρήσει).
Παρ'ότι στην ουσία σου απαντώ με την παραπάνω παράγραφο που έγραψα, θα σταθώ στο ότι ο Τόλης είναι αποδεδειγμένα πολύ συζητήσιμος (πάρα πολύ ελαστικός θα έλεγα) και καθόλου φασίστας που χιουμοριστικά διαφημίζει.
Μάλιστα σε σημείο να μου σπάει τα νεύρα !
Χμμ εγώ είμαι ο φασίστας τελικά......εντάξει είναι γνωστό και το παραδέχομαι, μην βαράτε.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Moutralewn Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σημειώσω ότι δεν γνωρίζω αν υπάρχει ένα ή πολλά αφεντικά και ποιά είναι αυτα (κρίνοντας απο το ύφος της δημοσίευσης του Τόλη, θεωρώ ότι είναι ένα απο τα αφεντικά...;;;..;;; ), απλώς εκφράζω μια υγιη διαφωνία με τον halvas.
Ο Τόλης είναι ο ιδιοκτήτης του GAB και μεγάλο λαμόγιο.

ΥΓ Το λαμόγιο το έγραψα για να σου αποδείξω τα παραπάνω.
Περισσότερο θα προσπαθήσει να μου αλλάξει την γνώμη παρά να με σερβίρει ένα ban.
Άμα εξαφανιστώ απότομα, ε υπάρχουν και οι εξαιρέσεις απλά για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα χα,χα,χα
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 17-12-08, 17:44
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
.......
Ισως βρισκει πολλους αντιθετο αυτο, αλλά η αποψη μου για το φορουμ ειναι οτι ειναι ενα φορουμ συζητησης, κι οχι ενα φορουμ αγγελιων (που βλεπω να εχουν αυξηθει και πολυ τελευταια). Κι επειδη πολλοι κατα καιρους με εχουν πει φασιστα, καμω χρηση του χαρακτηρισμου και δεν το συζηταω .
Εχοντας συνειδοτοποιησει οτι βρισκομαι σε ιδιωτικο "χωρο", γραφοντας την αποψη μου κλπ, η ευθυτητα τουλαχιστον, στη τοποθετηση του ιδιοκτητη, χωρις να βρισκει δικαιολογιες ή να κρυβεται πισω απο τις λεξεις, με αφηνει ικανοποιημενο.

Δικο μου ειναι το "μαγαζι" και δεν γουσταρω τετοιες αγγελιες.
Για αλλα θεματα μπορει να το συζηταμε, σε αυτο οχι.

Και αφου ειναι δυσκολο αυτο να "μεταφραστει" σε κανονισμο δεν χρειαζεται να το κουραζουμε.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 17-12-08, 22:04
Το avatar του χρήστη Moutralewn
Moutralewn Ο χρήστης Moutralewn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-10-2007
Περιοχή: Άνω Γλυφάδα
Μηνύματα: 690
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Δεν είναι ακριβώς έτσι, οι κανονισμοί αναφέρουν :

Παράθεση:
5. Χωρίς να ειναι απόλυτο ή να απαγορεύεται το αντίθετο, καλό θα είναι οι μικρές αγγελίες να έχουν σχέση με το χόμπι.
Για τους αλεξιπτωτιστές θα συμφωνήσω ότι είναι κάπως, αλλά πάλι θα πω ότι δεν το βρίσκω και κακό.
Με ενοχλεί περισσότερο το πέσιμο, παρά το τι πουλάει.
Δεν θα με χάλαγε καθόλου, να βρεθεί ένα αλεξιπτωτιστής που πουλάει μία Toshiba regza 50" με 400 ευρώ σε 10 άτοκες δόσεις χα,χα,χα.
Προσωπικά θεωρώ ότι είτε θα πρέπει να υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία για μη-ενυδρειακες αγγελίες ή δεν θα πρέπει να "επιτρέπεται" η δημοσίευση άσχετων αγγελιών.

Βέβαια ο τρόπος που είναι διατυπωμένος ο κανονισμός αφήνει την τελευταία κουβέντα στον Τόλη, κάτι που εκ του αποτελέσματος δουλεύει καλά μιας και ο Τόλης δεν είναι όσο φασίστας λέει.

Όσον αφορά το πέσιμο στους....αλεξιπτωτιστές (κορυφαίος χαρακτηρισμός - ) συμφωνώ.
Παρεπιπτόντως για την Toshiba ενδιαφέρομαι εγώ αν υπάρχει ακόμα...σου στέλνω PM να κανονίσουμε.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Μη παίρνεις και μετρητοίς τους χαρακτηρισμούς περί αφεντικών, σπιτιών κλπ σε χαβαλέ τα έγραψα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Όμως δεν είναι ψευδές το νόημα, έτσι λειτουργούν όλα τα forae.
Όποτε όμως επισημανθεί ότι όποιος έχει το μαχαίρι έχει και το καρπούζι, πάντα κάποιος-οι θα αντιδράσει-σουν και θα πει περί δημοκρατικότητας κλπ.
Και εδώ θα συμφωνήσω απλώς σε πολλά φόρα παρεξηγείται η έννοια της "δημοκρατικότητας" (που, θα συμφωνήσω επίσης ότι, είναι άστοχος σαν χαρακτηρισμός) με την έννοια της ελευθερίας τους λόγου (γραπτού, στην περίπτωσή μας).

...και δεν αναφέρομαι στην παρούσα κοινότητα αλλά σε πολλές άλλες.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Αυτό που λές είναι οξύμωρο και εξηγώ.
Για να μπεις σε ένα forum συνήθως, για να μην πω πάντα, σου εμφανίζονται οι κανονισμοί και εσύ αφού τους διαβάσεις πατάς το κουμπάκι "αποδέχομαι" για να συνεχίσει η εγγραφή σου.
Πως λοιπόν θα συμφωνήσεις και στο καπάκι θα μπεις να τους αμφισβητήσεις ?
Υποτίθεται ότι για αυτό τους βλέπεις κατά την εγγραφή σου και άμα δεν σου αρέσεις πατάς ότι δεν συμφωνείς και αυτόματα σταματάει η διαδικασία.
Άσε που πρώτη φορά το ακούω αυτό το φρούτο να γράφεται κάποιος για να αμφισβητήσει τους κανονισμούς.
Δεν αναφέρω να αμφισβητεί κάποιος τους κανονισμούς αλλά το να μην συμφωνεί πλήρως με κάποιους απο τους κανονισμούς.

Εκεί θεωρώ ότι πρέπει να το επισημαίνει χωρίς να απαιτεί κάτι. Απλώς να το θέτει προς συζήτηση δεχόμενος ότι την τελευταία κουβέντα της έχει πάντα ο ιδιοκτήτης. Το παραπάνω το θεωρώ πολύ υγιές σε μια κοινότητα, όπως ένα φόρουμ.

Π.χ. εγώ συμφωνώ με όλους τους κανονισμούς αλλά διαφωνώ μερικώς με τον συγκεκριμένο περί αγγελιών.
Αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι δεν τον τηρώ αλλά ούτε ότι με ενοχλεί, απλώς παραθέτω το πως θα μπορούσε να είναι κατά την γνώμη μου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Παρ'ότι στην ουσία σου απαντώ με την παραπάνω παράγραφο που έγραψα, θα σταθώ στο ότι ο Τόλης είναι αποδεδειγμένα πολύ συζητήσιμος (πάρα πολύ ελαστικός θα έλεγα) και καθόλου φασίστας που χιουμοριστικά διαφημίζει.
Μάλιστα σε σημείο να μου σπάει τα νεύρα !
Χμμ εγώ είμαι ο φασίστας τελικά......εντάξει είναι γνωστό και το παραδέχομαι, μην βαράτε.


Ο Τόλης είναι ο ιδιοκτήτης του GAB και μεγάλο λαμόγιο.

ΥΓ Το λαμόγιο το έγραψα για να σου αποδείξω τα παραπάνω.
Περισσότερο θα προσπαθήσει να μου αλλάξει την γνώμη παρά να με σερβίρει ένα ban.
Άμα εξαφανιστώ απότομα, ε υπάρχουν και οι εξαιρέσεις απλά για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα χα,χα,χα
Το ότι μετά απο 1+ χρόνο που είμαι μέλος σε αυτό το φόρουμ, δεν ήξερα ότι ο Τόλης είναι ο ιδιοκτήτης τα λέει όλα.

Έχει τύχει σε πολλά topics να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με τον Τόλη και ποτέ δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Αυτό πιστεύω είναι η τρανότερη απόδειξη.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-12-08, 22:35
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Λαμπρά

ΥΓ Βρήκα 47" LG με 999 στην ηλεκτρονική αθηνών
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-12-08, 23:37
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ Βρήκα 47" LG με 999 στην ηλεκτρονική αθηνών
Εγώ 47" Philips με 985....στην έφερα
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-12-08, 12:01
Το avatar του χρήστη phaerimm
phaerimm Ο χρήστης phaerimm δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-06-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 87
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην phaerimm
Προεπιλογή

για'υτο μαρεσει αυτο το φορουμ.... λογικα επιχειριματα, ομορφες αντιμετοπισεις, ευγενια κτλ κτλ

στο θεμα μασ, συμφωνω με τον Toli και εμενα δεν τηα μου αρεσε πρωτη παρουσια για να πουλισεις κατι... αλλα ειναι χρησιμο για τους υπολοιπους και δεν υπαρχει λογος να το καταργισει καποιος...

αν σας πω τι αντιμετωπισα και αντιμετωπιζω απο ενα αλλο πολυ μικροτερο φορουμ.... αγενια επιθετικοτιτα για μια αγορα, οχι πωληση, αγορα...

πολλοι απλα παρακολουθουμε καποα φορουμ που και που, δεν γραφομαστε , απλα παρακολουθουμε, οταν ενασ τετιος ανθρωπος θελει να πουλισει κατι γιατι να μην βαλει την αγγελια σε ολα τα φορουμ που παρακολουθει???

ασχετο - εμενα θα μου αρεσε ιδιετερως αν ειχαμε μια ξεχωρη κατηγορια για ανταλαγες... (ειναι πολυ πιο συναδελφικο-φιλικο και αν αναπτυχθει μπορει να σημαινει πολλα για την μειωση κοστους για εμας... παραδιγμα: ενας φιλος μου προχτεσ κσεριζωσε καμια 10αρια ξενιες και τις πεταξε... αν τις ειχε βαλει για ανταλαγη μπορει να επερνε απο εμενα που τις θελω το εσωτερικο φιλτρο που μου περισευει....)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ chemical mac Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 2 18-07-08 11:36

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,12687 seconds with 13 queries