Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 12-04-08, 08:53
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο κάτω κάτω δεν χρειάζεται ο χώρος να γεμίσει ενυδρεία...
Αν δεχτούν την ύπαρξη δύο ενυδρείων π.χ. 100 - 200 λίτρων, σιγά και το κόστος. Ίσα ίσα που και η αίθουσα θα είναι πιο όμορφή και για τις άλλες συνεδριάσεις - συναντήσεις!
Αυτο θα προσπαθησω να συζητηθει.
Ρε παιδια μου εχει κανει εντυπωση που ΔΕΝ συμμετεχουν στο τοπικ Θεσσαλονικεις.Τι να πω.Πειτε μας την γνωμη σας....
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 12-04-08, 08:53
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Μάλλον είναι η απάντησή σου...
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 12-04-08, 09:01
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Δεν πιστευω οτι δεν εινδιαφερει το θεμα,παρα μοναχα λιγους.Πολλοι απλα δεν θελουν να απαντησουν δεν ξερω γω γιατι.Παντως εγω ειδα διαθεση απο 6-7ατομα.Τον Χρηστο(chris129) ,τον Νεοκλη,τον Cydox ,τον Βασιλη ,τον Σταυρο τον Μιζι και τον Κωστη(azores).
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 12-04-08, 09:22
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Τα συγχαρητήριά μου στον Νίκο!

Είμαι μακριά δυστυχώς και σίγουρα δεν μπορώ να έρχομαι κάθε εβδομάδα -εδώ κάθε μήνα δεν μπορώ!

Αλλά έχω την διάθεση όταν έρχομαι να βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 12-04-08, 09:27
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nik25 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν πιστευω οτι δεν εινδιαφερει το θεμα,παρα μοναχα λιγους.Πολλοι απλα δεν θελουν να απαντησουν δεν ξερω γω γιατι.Παντως εγω ειδα διαθεση απο 6-7ατομα.Τον Χρηστο(chris129) ,τον Νεοκλη,τον Cydox ,τον Βασιλη ,τον Σταυρο τον Μιζι και τον Κωστη(azores).
Εγω δλδ. δεν ενδιαφερθηκα ?
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 12-04-08, 09:29
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Aντε καλα και εσυ γιατι εισαι παρεξηγησιαρης
Απλως μου φανηκε οτι ψιλοδιαφωνεις με την απαντηση που ειχες δωσει.Αυτο ειναι ολο.Αυτα εχει ο γραπτος λογος τι να κανεις.
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 12-04-08, 09:44
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Νικο ,ενδιαφερωμαι για το να εχει μια στεγη το ΚΒΕ,αλλα διαφωνησα με την αιθουσα (παρα το γεγονος οτι αυτο που λες ειναι πολυ καλη ιδεα),
γιατι αυτο που βλεπω ειναι να μαζευόμαστε εκει, να φερνουμε καφεδες απο εξω ,εκτος και αν εχει κυλικειο εκει ,οποτε τα λεφτα να φευγουν αλλου, αρα το μονο που θα γινει θα ειναι η μεταφορα απο την καφετερια σε πριβε καφετερια.Και αυτο απο προσωρινο θα γινει μονιμο.
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 12-04-08, 09:57
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Για όσο θα μπορεί να είναι διαθέσιμη η αίθουσα!
Επομένως...δυστυχώς καταλήγουμε στον ίδιο παρονομαστή.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 12-04-08, 10:05
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Τι να πω ρε παιδια μεγαλη μα ΜΕΓΑΛΗ απισιοδοξια.Ελεος πια.
Glazar ακομα και μονο απο την καφετερια να φυγουμε ειναι βημα πιστευω.
Ποιος ειπε να φερνουμε τον καφε απο εξω.Οπως σας ειπα υπαρχει μπαρ το οποιο μπορουμε να χρησιμοποιησουμε.Ειναι δυσκολο να φτιαχνουμε εκει τον καφε και να τον πληρωνουμε στο ΚΒΕ οπως γινεται την Αθηνα??Πασχαλη γιατι να μην ειναι διαθεσιμη η αιθουσα?Ε τωρα αν τυχει μια φορα το διμηνο να μην γινει και μια συναντηση δεν χαθηκε ο κοσμος.
Απο τι βλεπω δεν υπαρχει ανταποκριση ουτε απο ενα μελος του ΚΒΕ πλην του george που μας ειπε την αποψη του.Κριμα και παλι κριμα.....
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 12-04-08, 10:08
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Την αίθουσα θα την έχετε χωρίς να την πληρώνετε?
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #101  
Παλιά 12-04-08, 10:09
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

ΝΑΙ...Ειναι του Δημου αυτο λεμε,γιαυτο εχει ενδιαφερον
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 12-04-08, 10:17
Το avatar του χρήστη gwgw
gwgw Ο χρήστης gwgw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα....
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

Νικο μου.. το οτι δε μιλανε πολλα μελη απο το κλιμακιο δε σημαινει ουτε οτι δεν ενδιαφερονται, ουτε οτι δεν εκτιμουν την προσπαθεια που κανεις.. Αλιμονο δηλ , αυτο σε καμια περιπτωση!

τωρα οσο αφορα την προταση.
εγω προσωπικα δεν εχω καμια διαφωνια ως προς τον τοπο- χωρο.
Εφοσον θα ειναι δωρεαν και εφοσον θα εχουμε το χωρο μας και η ιδεα με το να δινουμε καποια χρηματα καθε φορα (πχ καφεδακια) στο συλλογο ειναι σουπερ!

εγω ομως..εχω αλλου αντιρρηση..
στο εβδομαδιαιο.. και εξηγω..
οταν ειναι μια φορα το μηνα, επειδη ακριβως εχει υπαρξει ελλειψη της παρεας, και επειδη ακριβως ειναι μια φορα τον μηνα, μαζευομαστε τοσα πολλα ατομα.
Αν ομως γινει εβδομαδιαιο, σε πληροφορω με βεβαιοτητα κιολλας οτι δε θα ειναι ετσι. Εγω προσωπικα δε μπορω σε καμια περιπτωση να ερχομαι καθε βδομαδα, εδω λογω προβληματων τον τελευταιο καιρο δυσκολευομαι να ερθω και στην μηνιαια συναντηση..(σημειωνω , οτι αυτο δε σημαινει οτι δεν ενδιαφερομαι)
και ερχετε η ερωτηση μου..ας υποθεσουμε οτι καθε εβδομαδα μαζευονται 5-7 ατομα σε βαθος χρονου παντα(στην καλυτερη περιπτωση πιστευω) θα πρεπει να υπαρχει και καποιος που θα ειναι ΠΑΝΤΑ εκει. καθε κυριακη, να ανοιγει την αιθουσα να καθετε να μιλαει με τα μελη που ισως ερχονται για πρωτη φορα, και δε βρισκουν μια αδεια αιθουσα...

Απλα θελω να πω, οτι μια τετοια κινηση ΣΑΦΩΣ και ακουγεται πολυ καλη..ΑΛΛΑ θελει πολυ σκεψη, συζητηση και προπαντων ΟΡΓΑΝΩΣΗ.
και προφανως, γιαυτο δεν απαντουν πολλα μελη του ΚΒΕ.

αυτα απο εμενα προς το παρων..
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 12-04-08, 10:22
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Δεν νομιζω αγαπητη μου Γωγω απο 30-40 ατομα μηνιαιως να πεσουμε στα 5-7 ατομα.Οσο για τα ατομα που θα πρεπει να μενουν εκει μπορει να πηγαινει κυκλικα.Ασε που αν βρισκομαστε στις 12μμ 3μμ το πολυ θα το διαλαμε οπως καθε φορα εξαλλου.Αν θελετε μηνιαιως μπορουμε να το κανονισουμε.Απλα ετσι θα ειναι δυσκολο να συζητηθει η ιδεα να βαλουμε ενυδρεια λογω συντηρησης.
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 12-04-08, 10:30
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Επειδη βλεπω οτι με τον γραπτο λογο ειναι λιγο δυσκολη η συννενοηση και στο τελος καταληγει σε οχι επιθυμητά αποτελεσματα, οταν αποφασίσετε να βρεθητε απο κοντα ,ειμαι προθυμος να ερθω να καταθεσω τις αποψεις μου και να βοηθησω οπου μπορω.
Μεχρι τοτε θα παρακολουθω αμμετοχος πλεον.
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 12-04-08, 12:09
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Απο τι βλεπω δεν υπαρχει ανταποκριση ουτε απο ενα μελος του ΚΒΕ πλην του george που μας ειπε την αποψη του.Κριμα και παλι κριμα.....
__________________
Την αποψη μου στην είπα Νίκο αλλά όχι φανερά γιατί θα γινότανε ψιλοχαμός πιστεύω εγω τώρα ,έτσι λέω απο μεσα μου .
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 12-04-08, 12:32
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Σταυρο μαλλον για ναυαγιο παει η υποθεση...Σαν αυτα με τα σκαφανδρα και τις μπουρμπουληθρες χαχαχαχαχαχαχα!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Την αποψη μου στην είπα Νίκο αλλά όχι φανερά γιατί θα γινότανε ψιλοχαμός πιστεύω εγω τώρα ,έτσι λέω απο μεσα μου .

Πιστευω οτι θα σου ζητηθει να την πεις και φανερα και μετα
__________________

www.dreamwaters.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nik25 : 12-04-08 στις 12:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 12-04-08, 12:53
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Πρωτα απο ολα πειτε μας ποιους θεωρειτε μελη του ΚΒΕ, γιατι νομιζω οτι υπαρχει μια συγχιση.
Δευτερον και κυριοτερον Νικ25, δεν ειδα να αναφερεις τι δικη μου συμμετοχη στο θεμα, οχι οτι θιχτηκα αλλα νομιζω οτι πολυ κοντα βλεπεις.

Οσα λεει η Γωγω, ειναι τα απολυτως σωστα, αμα το κανουμε καθε εβδοαμδα σε λιγο καιρο θα μαζευονται 5-6 ατομα, και ισως και ουτε και αυτα, μιας και δεν θα εχει και τον κοσμο που μαζευει η καφετερια για να χαζεψεις και λιγο κατι αλλο.
Εμενα προσωπικα Το ΜΟΝΟ που θα με κανει να θελω περισσοτερες συναντησεις, ειναι ενας δικος μας χωρος. Τι να το κανω να παω σε μια αιθουσα ενος δημαρχειου, αν δεν εχει τα ενδιαφεροντα του ως ενυδρειακος χωρος?

Υπαρχουν πολλες δυσκολιες, που τις περνατε χωρις εις βαθος αναλυση, και με ενθουσιασμο.
ΔΕΝ ειναι οτι ειμαστε αντιθετοι, εμεις οι παλιοι τα εχουμε βαλει κατω πολλες φορες, και τα εχουμε υπολογισει, τα εχουμε ζησει με το χωρο της Αθηνας και το σκεφτομαστε πιο ωριμα, θα ελεγα, οχι πιο συντηρητικα.

Επειτα, φανταστειτε...φανταστειτε και μονο αυτο, ξεκιναμε στην αιθουσα που λεει ο Νικος, και αρχιζουμε και μαζευομαστε καθε εβδομαδα, εγω σιγουρα δεν μπορω καθε εβδομαδα, στην αρχη θα παμε σε ολες, αργοτερα θα αρχισουμε να αραιωνουμαι. Μετα θα μαζευονται λιγοι. Οι νεοι που θα ερχονται θα ειναι πιο δυσκολο να εντυπωσιαστουν απο μια παρεα 6 ατομων που γνωριζονται σαν κωλος και βρακι, και λενε για το πως κανουν skimming στον αφρο του skimmer τους, και γελανε. Οποτε δεν ξαναπατανε, και θα φτασουμε σε σημειο να ειμαστε σε χειροτερο επιπεδο προσελευσης απο τωρα. και θα ειμαστε και εμεις οπως στην αθηνα που το Ριτοπουλο ειχε εντυπωσιαστει με 30 ατομα για κοπη πιτας!!!!

Γι αυτο πιστευω οτι πρωτα πρεπει να γιατρευτει το θεμα του συλλογου στη βαση του, και μετα να προσπαθησουμε για το παραπανω στη Θεσσαλονικη.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 12-04-08, 12:58
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Υπάρχει κάποιος λόγος που οι απόψεις δεν λέγονται φανερά?
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί κάποιος πρέπει να φοβάτε να πει την αποψή του.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 12-04-08, 13:07
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Η απαισιοδοξία μόνο κακό μπορεί να κάνει. Το σωστό θα ήταν να σκεφτόμαστε ρεαλιστικά.

Θα ξεκινήσω με την εμπειρία μου με τις συναντήσεις της Αθήνας.
Όσο γίνονταν οι μηνιαίες συναντήσεις στην καφετέρεια, πάνω κάτω ισχύει αυτό που είπε ο Χαλβάς. Σημειώνω ότι η προσέλευση του κόσμου είχε σταθεροποιηθεί και ξεπεράσει τα 65-70 άτομα! Δείτε τις παλιές φωτογραφίες και θα θυμηθείτε οι παλιότεροι.

Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να μεταφερθούμε σε δικό μας χώρο, μιας και το επέτρεπαν και τα τότε οικονομικά δεδομένα του ΠΣΦΕ, όπου οι συναντήσεις θα γίνονταν τακτικές, εβδομαδιαίες πλέον. Τους πρώτους μήνες είχαμε σταθερά πολλές φορές πάνω από 50 άτομα. Αλλά όπως ειπώθηκε, σταδιακά μειώθηκε η προσέλευση μέχρι που φτάσαμε στο σημείο να μαζεύονται πλέον ελάχιστα μέλη.

Δεν πιστεύω να φταίει το ότι οι συναντήσεις είναι εβδομαδιαίες. Αλλού εντοπίζω τους λόγους της απαμάκρυνσης του κόσμου, αλλά δεν πρόκεται να το αναπτύξω στο συγκεκριμένο θέμα.

Το θέμα του χώρου του Δήμου, παρόλο που είναι μια πολύ καλή ιδέα, είναι πολύπλοκο. Πρέπει να ληφθούν υπόψη πολλοί παράγοντες και πάντα με το στοιχείο του ρεαλισμού. Η άποψή μου είναι να το συζητήσετε μεταξύ σας σε κάποια συνάντηση ώστε να δείτε καταρχήν πόσοι πραγματικά ενδιαφέρονται και πρόκειται να συμμετέχουν (τώρα που είναι ακόμη ζεστό το θέμα) και προς τα που τείνει η πρόταση τελικά.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 12-04-08, 13:10
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Καποτε ειχε γινει μια προταση στη Νομαρχια Πειραια (που τελευταια στιγμη ναυαγησε - ευτυχως ισως, λεω εκ των υστερων), και η οποια πηγαινε συμφωνα με αυτα που κανουν οι συλλογοι εξω.
Να δοθει ενας χωρος απο τη Νομαρχια (η το Δημο) στο συλλογο δωρεαν, να στηθουν εκει καποια ενυδρεια σαν μινι εκθεση (με αποκλειστικη ευθυνη και διαχειριση απο το Συλλογο), και να μπορουν να τα επισκεπτονται σχολεια, αλλοι συλλογοι κλπ.
Κατι τετοιο πρεπει να δειτε αν ειναι εφικτο. Οι Δημοι εχουν παρα πολλους χωρους που δεν ξερουν τι να τους κανουν. Απο την αλλη, μια τετοια κινηση απαιτει μια συνεπεια αλλου ειδους, που δεν καλυπτεται απο τον ενθουσιασμο της αρχης.
Μαζευτειτε, βαλτε τα κατω και συζητειστε τα...
Απάντηση με παράθεση
  #111  
Παλιά 12-04-08, 13:17
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Μπορεί να γίνει και το άλλο.
Να πάει το ΚΒΕ προσωρινά και για κάποιους μήνες στην δημοτική αίθουσα έστω με ένα μικρό ενυδρείο (ή και κανένα), να δουν πως θα πάει από προσέλευση, εκδηλώσεις κλπ.
Αν δεν παρατηρηθεί το φαινόμενο της Αθήνας, τότε θα μπορούν να προχωρήσουν (ανάλογα και με τα οικονομικά βέβαια) και σε ιδιόκτητο χώρο.
Μην αφήσουμε όμως αυτήν την ιδέα (του δημαρχιακού χώρου) ανεκμετάλλευτη.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 12-04-08, 13:26
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

και στο θεμα.."συλλογος ωρα 0" εγραψα τα παρακατω και νομιζω οτι εκφραζουν κι αλλους σαν κι εμενα ωστε να γραφτει κι εδω...

"καλημερα....αν σας ενδιαφερει η γνωμη ενος ατομου εκτος συλλογου μπορειτε να διαβασετε παρακατω...
δεν εχω γραφτει στο συλλογο και ο δικος μου λογος ειναι οτι δε μπορω να συμμετεχω απο τοσο μακρια...δε μπορω να βλεπω τι γινεται "εκει κατω"...και μιλαω για την αθηνα φυσικα....
παραυτα για προσωπικους λογους κατεβαινω θεσσαλονικη συνηθως μια φορα το μηνα (για αρκετες μερες)....και στεναχωριεμαι που δεν συμπιπτει με την μηνιαια συναντηση του κβε. μπορεσα να παω στην κοπη της πιτας και το χαρηκα πολυ και εφερα και αλλο ενα ατομο μαζι μου....και ημουν κατενθουσιασμενος....ενιωθα οτι ανηκω κι εγω σε μια ομαδα...χωρις ταυτοτητα μελους αλλα με κοινο χομπυ...
αν υπηρχε ενας χωρος στη θεσσαλονικη οπου θα μπορουσα (πιο) τακτικα να παρευρισκομαι....πιστευω οτι και (πιο) ενεργα θα μπορουσα να συμμετεχω (εστω για τις μερες που βρισκομαι θεσσαλονικη) και ψαρακια και φυτα θα μπορουσα να χαρισω (γεννες-κλαδεματα) και ο καφες που θα πληρωνα θα πηγαινε στο συλλογο κι οχι στην καφετερια...και θα γραφομουν τοτε και στο συλλογο γιατι για μενα η εγγυτητα εχει μεγαλη σημασια..
νομιζω πως πολλοι απο τη βορεια ελλαδα εχουν παρε δωσε με θεσσαλονικη αλλα οχι με αθηνα....οποτε καλο θα ηταν να υπαρχει ενας πολος ελξης και γιαυτους....
ευχαριστω που με ακουσατε (-διαβασατε.. )"
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 12-04-08, 13:27
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Μιχαλη sorry αν σε ξεχασα.Δεν κανω διακρισεις.Προς ΘΕΟΥ!Oυτε βλεπω κοντα!Να βοηθησω ηθελα και θα βρω και το μπελα μου σε λιγο.Ε οχι ρε παιδια.
Επισης καπου εδω σε "εχασα".Τι εννοεις με αυτο?
"...μιας και δεν θα εχει και τον κοσμο που μαζευει η καφετερια για να χαζεψεις και λιγο κατι αλλο."?
την καφετερια εγω νομιζα οτι μαζευομασταν για να τα πουμε απο κοντα.Anyway δεν θελω να παρεξηγηθω με κανενα ουτε εχω προσωπικα.Επαναλαμβανω να βοηθησω ηθελα.Επισης καλο θα ειναι να μην γινεται διαχωρισμος μεταξυ παλιων και νεων."...εμεις οι παλιοι τα εχουμε βαλει κατω πολλες φορες, και τα εχουμε υπολογισει, τα εχουμε ζησει" Ολοι την ιδια ψωρα εχουμε!Μια προσπαθεια ακομα δεν βλαπτει.Και ενταξει ξεχναμε το εβδομαδιαιο ,παμε για το μηνιαιο.
Ο Τολης στο ποστ το τελευταιο μιλησε σωστα πολυ σωστα.
και κατι που νιωθω εντονα τωρα και θα το πω.
Εχω την εντυπωση οτι η ιδεα μου δεν αρεσε γιατι δεν ειμαι μελος του συλλογου και δεν μετεχω ενεργα στα δρομενα του.Αν δεν ειναι ετσι ας με διαψευσετε.Ουφφ....
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 12-04-08, 13:31
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Πάμε να γίνουμε κουλουβάχατα χωρίς λόγο ε ?
Παρατάτε τα πληκτρολόγια και να πάτε για καφέ να τα πείτε από κοντά και σύντομα.

Νίκο ΜΑΣ Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει διαχωρισμός τέτοιος, απλά προσπαθεί να δώσει το έξτρα βάρος της γνώμης του, βάση της όποιας παραπάνω εμπειρίας έχει και βάση του τι έχει δει ως τώρα.
Όπως και ότι είμαι σίγουρος οτι όλοι επικροτούν την κίνηση σου, απλά προσπάθεια να σας προστατέψουν γίνεται καθώς το έργο έχει παιχτεί.
Μακάρι να πάνε όλα πρίμα
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 12-04-08, 13:33
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Nik κανενα προβλημα. Εννοω οτι εγω προσωπικα θελω και το χαζι μου στα γυρω τραπεζια. Πιστευω και αλλοι το θελουν.
Το παλιοι δεν το βαζω σαν διακριτικο στρατιωτικο αλλα σαν χαρακτηριστικο εμπειριας.
Μη νομιζετε οτι ολα οσα λετε τα σκεφτηκατε τωρα ξαφνικα εσεις μονο, τα εχουμε σκεφτει και εμεις και τα εχουν σκεφτει και αυτοι που δεν μιλανε αλλα τα ειχανε πει παλιοτερα!!!

Εμενα παντως τωρα που το αναφερεις και το ξεκαθαριζεις με λυπει το γεγονος οτι δεν εισαι μελος. Και απορω, για ποιο λογο να μην εισαι, αυτο δειχνει οτι με τετοια φιλοσοφια, δεν προκειται να εχουμε μελη στο συλλογο, οσα θα θελαμε.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 12-04-08, 13:35
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nik25 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω την εντυπωση οτι η ιδεα μου δεν αρεσε γιατι δεν ειμαι μελος του συλλογου και δεν μετεχω ενεργα στα δρομενα του.Αν δεν ειναι ετσι ας με διαψευσετε.Ουφφ....
Καμία σχεση όμως!

Και δεν παίζει ρόλο που είμαι υποστηρικτής της ιδέας σου...

¶λλωστε σύντομα θα γραφτείς στο σύλλογο....
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 12-04-08, 13:35
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

O xalvas καλαβαινει απολυτα τι εννοουμε.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 12-04-08, 13:38
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Συμπλήρωμα για τον Νίκο :
Και δεν μου λες ρε φίλε....ποιός σου είπε ότι δεν είσαι ήδη μέλος του συλλόγου ?
Μπορεί όχι στα χαρτιά αλλά είσαι σίγουρα στην καρδιά όλων μας, με τις κινήσεις που έχεις κάνει μέχρι τώρα.
Απλά με την εύρεση του χώρου το απέδειξες αλλη μία φορά.
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 12-04-08, 13:48
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Στο συλλογο δεν ανανεωσα την εγγραφη απο αμελεια.Το ομολογω δημοσιως! Στην επομενη συναντηση ετοιμασε στα σιγουρα την εγγραφη μου.Ελπιζω ρε παιδια να βγει ακρη τι να πω!
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 12-04-08, 13:59
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Αν έναν "δρόμο" που έχουμε να περπατήσουμε, τον βλέπουμε δύσκολο και δεν το περπατάμε δεν πάμε πουθενά, και μένουμε εκεί που ήμασταν!
Αν υπολογίζουμε ότι το μόνο που έχουμε να χάσουμε είναι "περπάτημα" κι όχι κάποια σοβαρή ζημιά, τότε ας ξεκινήσουμε. Ίσως από εκεί βρούμε νέο καλύτερο "δρόμο", ίσως γυρίσουμε πίσω στα γνωστά, μέχρι να φανεί κάτι καλύτερο!!!
Ίσως στον "δρόμο", μας βρουν κι άλλοι που δεν μας ξέρουν

Όταν μιλάω αλληγορικά εκφράζομαι πιό καλά. Ελπίζω να μην σας κουράζω!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μια πρωτη ιδεα! nikitasp Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 3 23-11-07 01:37
καμια ιδεα ; aristomenis Γλυκό νερό - Γενικά 4 13-10-07 15:23
ιδεα για φωτισμο popay72 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 16-02-07 15:37
καμμια ιδεα Giwrgos23 Γλυκό νερό - Γενικά 2 05-04-06 15:31
Τρελη ιδεα ! livel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 16 09-12-05 09:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09468 seconds with 13 queries