Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-04-06, 22:57
Το avatar του χρήστη Giwrgos23
Giwrgos23 Ο χρήστης Giwrgos23 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-03-2006
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 172
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Giwrgos23
Question καμμια ιδεα

καλησπερα σε ολους θα ηθελα μια-δυο συμβουλες εχω ενα 100(carefoyr) καθαρα λιτρα που παει για αποσυρση(μπορει να πουληθει)καποια στιγμη .ειναι υπο κατασκευη ενα 500αρι και για καλη μου τυχη (κολοφαρδος)πηγα για μια δουλεια σε εναν πελατη σημερα και μου χαρισε ενα παροπλησμενο παλιο 180αρι νομιζω aquqrium 100 παλια μαρκα αλλα εχω ξαναδει τετοιο anyway καθαριστικε και θα το σεταρο αυριο ,λοιπον σε αυτο που ειδη εχω κατοικουν αγγελοψαρα,κλοουν αρλεκινοι,κορις,οττος γαριδες και σαλιγκαρια σκοπο ειχα να τα βαλω στο 500 και να τα εμπλουτινω και στο carefour να βαλω ενα green terror .αλλα τα δεδομενα αλλαζουν με την προσφορα περισσοτερων λιτρων 180 ενατι 100.Μ'αρεσουν τα 'εξυπνα' ψαρια βλεπε οσκαρ-green terror k.a-αλλα και οι δισκοι και τα αγγελοψαρα που εχω. ειμαι μπερδεμενος πως να τα μπλεξω καμμια καλη ιδεα γιατι μαλλον υποπτευομαι οτι θελω 3 ενυδρεια τελικα αλλα μετα θα θελω και σπιτι γιατι θα με διωξουν ειδη εχουμε γκρινιες για το μεγαλο(500)


υ.γ να τονισω οτι το 180 θα παιξει η με το φιλτρο του carefoyr το εσωτερικο με αλλαγμενο κυκλοφορητη η με εσωτερικο τυπου αμβουργου διοτι λεφτα δωσαμε για το 500αρι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giwrgos23 : 04-04-06 στις 23:01
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-04-06, 23:43
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Μπορείς να βάλεις στο 180άρι:
Ένα ζευγάρι (όχι παραπάνω) σκαλάρια, τους αρλεκίνους, τους clown (πόσοι είναι? ), τους ottos, τα cories και τα σαλιγκάρια.

Στο 500άρι:
Πρώτα επιλέγεις με ποιο είδος μεγάλων ψαριών θέλεις να ασχοληθείς και μετά προχωράς. Για να έχεις καλά αποτελέσματα μπορείς να βάλεις μόνο ένα ζευγάρι (Oscar, Green terror, κλπ) και κάποιο μεγαλόσωμο γατόψαρο.
Βέβαια, για να καταλήξεις στο ζευγάρι, μπορείς για αρχή να αγοράσεις 5-6 νεαρά ψάρια (4-5 εκατοστά) και όταν ενηλικιωθούν και σχηματίσουν ζευγάρια να κρατήσεις μόνο το ένα ζευγάρι.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-04-06, 15:31
Το avatar του χρήστη Giwrgos23
Giwrgos23 Ο χρήστης Giwrgos23 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-03-2006
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 172
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Giwrgos23
Προεπιλογή

καλο ακουγεται αλλα μαλλον θα το συζητησουμε το βραδυ στον συλογο εχει αγωνα σημερα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ιδεα για μαυρη πλατη του ενυδρειου Mitsos DIY . Φτιάχτο μόνος σου 2 16-03-06 10:42
Τρελη ιδεα ! livel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 16 09-12-05 09:25
ΙΔΕΑ : Συναντηση στην Λευκάδα ;;;; sot-zoe Greek Aquarist's Boards 4 23-08-05 09:09
Μια ιδεα για το board alfacom Greek Aquarist's Boards 6 29-12-03 12:27

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03748 seconds with 13 queries