Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 30-01-13, 15:07
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpoumpoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά βρε Λήδα πότε ενα σκυλί θεωρείται καθαρόαιμο; Όταν αναποκρίνεται στα στάνταρντς που ορίζει το πρότυπο της φυλής του (βλ FCI) τόσο φαινοτυπικά - ως προς τη μορφολογία του δλδ- όσο και γονοτυπικά (καθαρόαιμοι πρόγονοι τουλαχιστον τριων γεννεων) αλλά και στη συμπεριφορά και στο χαρακτήρα. .
αυτα συν να εχει κριθει απο κριτες γνωστες της φυλης(οχι αυτον πετυχαμε,αυτος μας ηρθε).
τι δεν καταλαβαινεις και με ρωτας συνεχως???
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 30-01-13, 15:21
Το avatar του χρήστη mpoumpoula
mpoumpoula Ο χρήστης mpoumpoula δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2010
Περιοχή: Βύρωνα
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

Ακριβώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιαυτό και κάποτε γίνονταν αναγνωρίσεις από κριτές γνώστες της φυλής και σκυλιά άνευ γεννεαλογικού χάρτη κρίνονταν ως αναγνωρισμένα πρώτης γεννιάς...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 30-01-13, 15:41
Το avatar του χρήστη nieous
nieous Ο χρήστης nieous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-07-2012
Περιοχή: Zografou
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Immortal Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι αλλά ακόμα δε μας τον έφερες στο άλσος Ιλισίων να τον δούμε... Περιμένουμε επίσκεψη...
Την έφερα πριν απο καμια εβδομαδα! Και θα την ξαναφέρω! BTW Κουκλα η δικιά σου!
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 30-01-13, 17:28
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpoumpoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Fake Pedigree που να γράφει τί βρε πονηρέ;
xxaxaxaxa μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην πεις....και σε ρωταω θελω να ξεκηνησω μια γραμμη αιματος bandog ανεπισημα και παιρνω ενα γνησιο πρεσσα και ενα γνησιο μαστινο τα ζευγαρωνω και δηλωνω την γεννα οτι στα ειναι πρεσσα πχ εγω μετα που ειμαι αρπακολατζης δεν πουλαω bandog με πεντι σε ανιδεους πιτσιρικαδες και κονομαω,και πολλα αλλα παραδειγματα δυστηχως με πλαστα πεντι κτλ κτλκτλ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
αμ ελα που εγω δεν μιλουσα ουτε για ιδιωτες αλλα ουτε και για πετ σοπς,
εγω μιλουσα για ...εκτροφεις!!

maxmike,ελεος,τι σημαινει "ειναι κωλοχαρακτηρες τα χασκυ"?ζητω συγνωμη δεν ηθελα να το παρετε ετσι απλα ηθελα να δωσω εμφαση ετσι και αλλιως για μενα κακα σκυλια δεν υπαρχουν αλλα κακοι ιδιοκτητες
απλα ειναι σκυλια εργασιας,τωρα εαν δεν σου κανει η συγκεκριμενη φυλη η οποια εχει συγκεκριμενα χαρακτηριστικα και οχι κωλοχαρακτηρα,απλα παιρνεις αυτη που σε ικανοποιει περισσοτερο,ζωη να χουν ,εχουμε πανω απο 400 φυλες,σε λιγο καιρο μαγειρεψτε μαγειρεψτε,θα μπει και το μπανντογκ μεσα χεχεχεχεχεχεχεχ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
φυσικα..αν χωσω το χερι μου μεσα σε σκουπιδοτενεκε,υπαρχει και περιπτωση να βγαλω απο μεσα ενα μπουκετο φρεσκοτατα τριανταφυλλα που καποια πριν λιγο πεταξε μετα απο καυγα με τον γκομενο
τωρα το εσκισες το θεμα μην πω τπτ αλλο λυδια δεν ειναι τοσο απιθανο οσο το νομιζεις.φυσηκα οι πιθανοτητες γερνουν στο μειων αλλα οχι και ετσι

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nieous Εμφάνιση μηνυμάτων
+1000. Επειδή εχω χάσκι, "κωλοχαρακτηρα" δεν τον λές με τιποτα. Είναι σκυλια με πολύ ισχυρό ένστικτο ανεξαρτησίας. Δεν μπορείς να περιμένεις απο αυτά τυφλή υποταγή ούτε να σου κάνουν ολα τα χατηρια οταν το θές εσυ. Ουτε να περιμένεις απο ένα μεγαλόσωμο σκυλι εργασίας να είναι ήσυχο και μες στα μέλια οταν το εχεις αδρανες ολη την ημερα σε ένα διαμέρισμα.
φιλε μου τα ξερω αυτα και μην κρινεις απο τον σκυλο σου ο καθε σκυλος ειναι διαφορετικος χαρακτηρες και χαρακτηρες ολοι εδω ειπαμε οτι τα χασκι οπως και τα ακιτα οπως και πολλες αλλες ρατσες ειναι δυσκολες δεν κανουν ολοι οι σκυλοι για ολους τους ανθρωπους,εαν ηθελα ενα σκυλο οπως τον λες παραπανω θα περνα ενα παγκ. να ξερετε οτι ειναι αλλο ο ανεξαρτητος χαρακτηρας και αλλο το σε γραφω στα π@@@@α μου και κανω οτι θελω.επισης ναι ειναι σκυλος εργασιας οκ εργασιακος ομως δεν ειναι και φταιει ο χαρακτηρας του ετσι ειναι τι να κανουμε αγαπαγε τον φιλο σου με τα ελλατωματα του!!!
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 30-01-13, 19:38
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

ασχετα περι πεντιγκρι κλπ που αυτα αφορουν επαγγελματιες εκτροφεις ή ανθρωπους που κατεβαζουν σκυλια σε εκθεσεις..
το σκυλι του φιλου μπορει να ειναι χασκι εκατο τα εκατο,μπορει και να μην ειναι αυτο ειναι το λιγοτερο αφου μιλαμε για μια ψυχη...

εγω εχω τρελα με τα ντομπερμαν και θα εδινα και ενα νεφρο που λεει ο λογος γοα ενα ντομπερμαν εντος προτυπου αλλα ενα αδεσποτακι με χιλια δυο ελλατωματα θα το αγαπουσα εξισου το ιδιο!!!!

οσο αφορα τα χασκι δεν μπορω να πω οτι ειναι κωλοχαρακτηρας μαλλος ο μιχαλης κατι αλλο εννοει,αλλα μπορω να πω σιγουρα οτι ειναι μια απο τις ρατσες με τα ποιο αρχεγονα ενστικτα και σε μια ερευνα που ειχα διαβασει δειχνει οτι εχει πολλα κοινα χαρακτηριστικα ιδια με αυτα που εμφανιζει ενας λυκος πριν την ενηλικιωση!!
αυτα απο εμενα την αγαπη μ σε ολους
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 30-01-13, 23:08
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα,καθε φορα που μιλαμε για καθαροαιμα,στην συζητηση αρχιζουν να εισβαλλουν οι κλασσικες ατακες του τυπου "ολα εχουν ψυχη,ψυχουλες ειναι ολα και τα αδεσποτακια και τα ημιαιμα,δεν εχει σημασια αν ειναι καθαροαιμο η οχι,εγω το ιδιο θα το αγαπω " κλπ κλπ.
αμφισβητει ποτε κανεις ολα αυτα?
κι εγω εχω ΚΑΙ ημιαιμο αδεσποτο.
οταν μιλαμε ομως για καθαροαιμα,μιλαμε γι αυτα και οχι για το αν εχουν ισαξια οντοτητα και τα ημιαιμα και τα αδεσποτα...ειναι τελειως αλλο θεμα συζητησης,
βασικα δεν τιθεται καν συζητηση για κατι αυτονοητο.

ας μου εξηγησει λοιπον τωρα καποιος,που ας πουμε λατρευει σαν φυλη τα χασκυ για παραδειγμα,η τα ντομπερμαν,η ..η...
τι αγαπαει σε αυτη τη συγκεκριμενη φυλη και την επιλεγει?
αυτο κι εκεινο και το αλλο...μαλιστα μεχρι εδω.
αυτα ολα ,που εσενα σου αρεσουν τοσο και τα θελεις,
ΠΟΙΟΣ τα δημιουργησε ???
ο καλος θεουλης?
ο κυρ τασος που εχει την εβγα και ζευγαρωσε την σκυλα του?
ο κολλητος σου που εχει ενα "και γαμω τα σκυλια σου λεω!"?
οταν λεει καποιος"γουσταρω απιστευτα τα χασκυ",ποια χασκυ εννοει?
τι αντιπροσωπευει το ονομα μιας φυλης?
ειναι πισω απο ολα αυτα το προτυπο της φυλης,η οχι???
χαζευουμε με εναν καθαροαιμο σκυλο χασκυ και θελουμε να αποκτησουμε ενα "τετοιο"??
γιατι τοτε λεμε,(κατοπιν εορτης)
"αχ και δεν με νοιαζει εμενα κι αν δεν εχει πεντιγκρυ κι αν ειναι εκτος προτυπου και αν δεν ειναι εκατο τοις εκατο καθαροαιμο,τον αγαπαω και ψυχουλα εχει ιδια κλπ κλπ"?
αν δεν σε νοιαζει,ΓΙΑΤΙ θελεις ΧΑΣΚΥ?
ΕΝΑ ειναι το χασκυ.
γιατι σου σηκωνεται με το να λες "εχω καθαροαιμο χασκυ "?
γιατι επιλεγεις τις αγγελιες που πουλανε "καθαροαιμα χασκυ απο γονεις αστερια και πεη μπλου"???
γιατι σπαζεσαι οταν σου πουν οτι δεν ειναι καθαροαιμο και αρχιζεις την αμυνα μεσω επιθεσης?
γιατι δεν πας σε ενα καταφυγιο να παρεις ενα απο τα εκατονταδες αδεσποτα που μοιαζουν πολυ με χασκυ?
που ενας ασχετος ουτε καν θα το καταλαβαινε οτι δεν ειναι χασκυ?
δεν εχουν ψυχουλιτσουλα κι αυτα?
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 30-01-13, 23:12
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ιιιιιι τωρα πρεπει να τα διαβασω ολα αυτα??

Μπα δε προλαβαινω ... αν παρεκτραπει κατι καντε report post (η Αναφορα μηνυματος) ....

Δεν κανουμε μια συναντηση να μαλιοτραβηχτουμε?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 30-01-13, 23:17
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

γιατι,ποιος μαλλιοτραβηχτηκε?
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 30-01-13, 23:24
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Που λέει ο λόγος ....
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 30-01-13, 23:24
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

ο φίλος μας απέκτησε ένα κουταβάκι και άνοιξε ένα ποστ εδώ να μοιραστεί την χαρά του μαζί μας και να πάρει τις ευχές μας και κάποιες πρώτες συμβουλές.
δεν ξέρω αν προσέξατε είναι από την Κύπρο.
το να του λες το σκυλί σου δεν είναι χάσκυ έτσι απο το πουθενά δεν το βρίσκω ωραίο.
επειδή τα θέματα της καθαροαιμίας και της εκτροφής των σκύλων έχω δει κι άλλες φορές οτι ξεσηκώνουν αντιδικίες, θα πρότεινα να κάνει κάποιος που γνωρίζει ένα ολοκληρωμένο και εμπερειστατωμένο θέμα και όποιος αποκτάει ένα καθαρόαιμο ή μάλλον καθαρόαιμο σκυλάκι, μαζί με τις ευχές να του στέλνει και το λινκ.
δεν νοιώθω καλά που το ποστ του ανθρώπου είχε αυτή την προέκταση και πιστέψτε με πολλούς απο μας δεν μας ενδιαφέρουν όλες αυτές οι λεπτομέρειες όσο κι αν είναι σωστές και πάντως έχει μεγάλη σημασία και ο τρόπος διατύπωσης των απόψεων
Απάντηση με παράθεση
  #71  
Παλιά 30-01-13, 23:29
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

αν δεν σας ενδιαφερουν ολες αυτες οι λεπτομερειες,γιατι βρισκεις ασχημο το να λεω οτι δεν ειναι χασκυ?
(που δεν ειπα κατι τετοιο,διαβασε καλυτερα τι ειπα)
απο εκει και περα,το κουταβι πηγε ξανα στην μανα του οποτε προς το παρον δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο στο θεμα,περα απο τα πολυ χρησιμα πραγματα,που εσας(ποιους εσας αραγε?) δεν σας ενδιαφερουν.
κριμα που δεν σας ενδιαφερουν,θα επρεπε ,εφοσν μιλατε για συγκεκριμενες φυλες και θελετε και την καθαροαιμια(την θελετε,πως δεν την θελετε! 100% καθαροαιμο σκυλο μας τονισες οτι ειχες)

γιωργο,μπορεις απλα να το διαχωρισεις.
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 30-01-13, 23:37
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
γιωργο,μπορεις απλα να το διαχωρισεις.
Ειναι δυσκολο γιατι καθε απαντηση εχει παραθεσεις απο αλλα μελη που λενε αλλα πραγματα (και με το θεμα του φιλου μας και με τα αλλα που αναπτυχθηκαν στη πορεια) ... αν τα χωρισω καποιος που θα τα διαβασει δε θα καταλαβαινει που απανταει ο καθενας
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 30-01-13, 23:40
Το avatar του χρήστη mpoumpoula
mpoumpoula Ο χρήστης mpoumpoula δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2010
Περιοχή: Βύρωνα
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

[QUOTE=leda;731413]αν δεν σας ενδιαφερουν ολες αυτες οι λεπτομερειες,γιατι βρισκεις ασχημο το να λεω οτι δεν ειναι χασκυ?
(που δεν ειπα κατι τετοιο,διαβασε καλυτερα τι ειπα)
απο εκει και περα,το κουταβι πηγε ξανα στην μανα του οποτε προς το παρον δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο στο θεμα,περα απο τα πολυ χρησιμα πραγματα,που εσας(ποιους εσας αραγε?) δεν σας ενδιαφερουν.
κριμα που δεν σας ενδιαφερουν,θα επρεπε ,εφοσν μιλατε για συγκεκριμενες φυλες και θελετε και την καθαροαιμια(την θελετε,πως δεν την θελετε! 100% καθαροαιμο σκυλο μας τονισες οτι ειχες)

Κοίτα που συμφωνούμε τελικά
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 30-01-13, 23:41
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω δεν θα σου προτεινω να απευθυνθεις σε εκπαιδευτη γιατι προφανως για να μην το πηρες απο εκτροφεα και να κανεις σωστη ερευνα της φυλης πριν το αποκτησεις,(που ηταν το ευκολοτερο)θα σου ειναι "δυσκολο" να βρεις σωστο εκπαιδευτη,μπορεις ομως να ψαξεις να βρεις εναν εκτροφεα (εχουμε τουλαχιστον 2 εξαιρετους)ακαι να σου δωσει αυτος τιςς σωστες συμβουλες.
δεν ειναι φυλη για αρχαριο και για ανθρωπο που περισσοτερο εχει στο μυαλο του ενα πετ σκυλακι,(εαν βεβαια ειναι χασκυ το δικο σου,πραγμα απιθανο..και οχι ενα κουταβι που μοιαζει με χασκυ-το πιο πιθανο).
καλο διαβασμα και καλη υπομονη.
(ο κτηνιατρος ειναι ΜΟΝΟ για τα θεματα υγειας)
δεν θα θελα συνέχεια επι του θέματος όταν είσαι ήρεμη τα λέμε
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 30-01-13, 23:53
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

ειπα πως το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι καθαροαιμο χασκυ.
και αυτη ειναι η αληθεια,δεν θα ωραιοποιουμε τα γεγονοτα επειδη απλα βολευονται καποιοι.
επισης,δεν χρειαζεται να χαρακτηριζεις οταν τελειωνουν τα επιχειρηματα.
ουτε να συμμετεχεις χωρις να εχεις να πεις κατι επι της ουσιας,σε ενα θεμα που θεωρεις οτι "χαλασε"...το χαλας περισσοτερο
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 31-01-13, 00:02
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

γράφω και επικοινωνώ κατόπιν σκέψης μου και με αποκλειστικά δική μου απόφαση και χωρίς να προσβάλλω τους συνομιλητές μου, οπότε και θα παρακαλούσα να μην μου κάνεις υποδείξεις.
ο άνθρωπος μας είπε μου χάρισαν ένα χάσκυ και η απάντησή σου ήταν το θεωρώ απίθανο να είναι χάσκυ.
για μένα αυτό δεν είναι ωραίο. τελεία και παύλα.
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 31-01-13, 00:08
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

αυτη ειναι η γνωμη μου,την εκφραζω ελευθερα
και αδιαφορω για το αν σου αρεσει η οχι,
δεν χρειαζεται να το πεις και τεταρτη φορα,χαλας το θεμα.
δεν χαρακτηρισα καποιον ουτε τον προσεβαλα,απεναντιας εγραψα αρκετα πραγματα για τις πρωτες εβδομαδες του κουταβιου,που( ξερω,δεν σε ενδιαφερουν) ειναι αντικειμενικα ,οχι απλα η γνωμη μου και θεωρω οτι αν τους δωσει βαση,θα υπαρχει ενα πολυ καλο αποτελεσμα και για τον σκυλακι και για τον ιδιοκτητη,για τα επομενα 15 χρονια.
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 31-01-13, 10:48
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα,καθε φορα που μιλαμε για καθαροαιμα,στην συζητηση αρχιζουν να εισβαλλουν οι κλασσικες ατακες του τυπου "ολα εχουν ψυχη,ψυχουλες ειναι ολα και τα αδεσποτακια και τα ημιαιμα,δεν εχει σημασια αν ειναι καθαροαιμο η οχι,εγω το ιδιο θα το αγαπω " κλπ κλπ.
αμφισβητει ποτε κανεις ολα αυτα?πλεον πολυ το αμφισβητουν και επειδη εχουν δει πολλα τα ομορφα ματια μου εγω το λεω παντα
κι εγω εχω ΚΑΙ ημιαιμο αδεσποτο.κι εγω εχω
οταν μιλαμε ομως για καθαροαιμα,μιλαμε γι αυτα και οχι για το αν εχουν ισαξια οντοτητα και τα ημιαιμα και τα αδεσποτα...ειναι τελειως αλλο θεμα συζητησης,
βασικα δεν τιθεται καν συζητηση για κατι αυτονοητο.συμφωνω αλλα σου ειπα πιο πανω γιατι το λεω

ας μου εξηγησει λοιπον τωρα καποιος,που ας πουμε λατρευει σαν φυλη τα χασκυ για παραδειγμα,η τα ντομπερμαν,η ..η...
τι αγαπαει σε αυτη τη συγκεκριμενη φυλη και την επιλεγει?την ομορφια και τον χαρακτηρα του
αυτο κι εκεινο και το αλλο...μαλιστα μεχρι εδω.
αυτα ολα ,που εσενα σου αρεσουν τοσο και τα θελεις,
ΠΟΙΟΣ τα δημιουργησε ???μεχρι ενα χρονικο σημειο η αναγκη του ανθρωπου για να εξυπηρετει το εκαστοτε σκυλι εναν συγκεκριμενο σκοπο
ο καλος θεουλης?
ο κυρ τασος που εχει την εβγα και ζευγαρωσε την σκυλα του?
ο κολλητος σου που εχει ενα "και γαμω τα σκυλια σου λεω!"?
οταν λεει καποιος"γουσταρω απιστευτα τα χασκυ",ποια χασκυ εννοει?
τι αντιπροσωπευει το ονομα μιας φυλης?
ειναι πισω απο ολα αυτα το προτυπο της φυλης,η οχι???ειναιιιιι
χαζευουμε με εναν καθαροαιμο σκυλο χασκυ και θελουμε να αποκτησουμε ενα "τετοιο"??
γιατι τοτε λεμε,(κατοπιν εορτης)
"αχ και δεν με νοιαζει εμενα κι αν δεν εχει πεντιγκρυ κι αν ειναι εκτος προτυπου και αν δεν ειναι εκατο τοις εκατο καθαροαιμο,τον αγαπαω και ψυχουλα εχει ιδια κλπ κλπ"?
αν δεν σε νοιαζει,ΓΙΑΤΙ θελεις ΧΑΣΚΥ?
ΕΝΑ ειναι το χασκυ.
γιατι σου σηκωνεται με το να λες "εχω καθαροαιμο χασκυ "?ε οχι και τετοια διαστροφη ρε leda
γιατι επιλεγεις τις αγγελιες που πουλανε "καθαροαιμα χασκυ απο γονεις αστερια και πεη μπλου"???αγγελια και καθαροαιμο συνηθως δεν πανε μαζι
γιατι σπαζεσαι οταν σου πουν οτι δεν ειναι καθαροαιμο και αρχιζεις την αμυνα μεσω επιθεσης?
γιατι δεν πας σε ενα καταφυγιο να παρεις ενα απο τα εκατονταδες αδεσποτα που μοιαζουν πολυ με χασκυ?
που ενας ασχετος ουτε καν θα το καταλαβαινε οτι δεν ειναι χασκυ?
δεν εχουν ψυχουλιτσουλα κι αυτα?
εχεις δικιο σε αυτα που λες αλλα νομιζω οτι αυτη η συζητηση ειναι ακυρη
γιατι δεν τους ενδιαφερει ολους του πεντιγκρι
και οσα σκυλια εχουν πεντιγκρι δεν σημαινει οτι ειναι και αντιπροσωπευτικο δειγμα της φυλης τους!!!


γιατι δεν ανοιγουμε ενα αλλο θεμα για σκυλια ?
μην χαλαμε και του φιλου που σωστα επραξε και ενδιαφερθηκε για το σκυλι που θα τον συντροφευει για μεγαλο μερος της ζωης του?
ειναι πολυ σωστο που εκανε τον κοπο και μπηκε και ερωτησε αλλοι δεν θα το εκαναν καθολου
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 30-03-13, 20:02
LAKI Ο χρήστης LAKI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-09-2012
Περιοχή: Χαλάνδρι.
Μηνύματα: 556
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην LAKI Send a message via Skype™ to LAKI
Talking

Θελει πολλα χρηματα για εκπεδευση!Να ξερεις αν τον εχεις εξω στο μπαλκονι θελει πολλοι συχνα βολτες!Αμα εχεις αβλει δεν χρησαζεται τοσο σηχναΕιχα σκυλο γιαυτο ειμαι τοσο εμπειρος με τα σκυλακιαΟ,τι αλλο θες ειμαι παρουσα(παρον)
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 31-03-13, 03:33
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LAKI Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελει πολλα χρηματα για εκπεδευση!Να ξερεις αν τον εχεις εξω στο μπαλκονι θελει πολλοι συχνα βολτες!Αμα εχεις αβλει δεν χρησαζεται τοσο σηχναΕιχα σκυλο γιαυτο ειμαι τοσο εμπειρος με τα σκυλακιαΟ,τι αλλο θες ειμαι παρουσα(παρον)
Tα μαθηματα σου να κανεις εσυ,θα ζητησουμε τον ελεγχο σε λιγο καιρο....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #81  
Παλιά 31-03-13, 09:03
LAKI Ο χρήστης LAKI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-09-2012
Περιοχή: Χαλάνδρι.
Μηνύματα: 556
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην LAKI Send a message via Skype™ to LAKI
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Tα μαθηματα σου να κανεις εσυ,θα ζητησουμε τον ελεγχο σε λιγο καιρο....
Τον εχω παρει τον ελεγχο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
το maltese μου...τα puppy mills κ.α. debbie Άλλα ζώα 22 08-05-10 21:30

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08631 seconds with 15 queries